Какво значи думата "дарение"?

  • 8 352
  • 171
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 6 639
Ирис, в първи клас няма , но от втори до четвърти има. И са важни особено в четвърти ,за да се поеме към следващото школо. Учителката ,която е в първи клас е и в четвърти Winkс ушите си съм чувала, как една майка си подготвя пътечката за след първи клас с подаръци от чужбинско...някои явно гледат няколко хода напред Simple Smile

# 151
  • Мнения: 5 160
Не мисля, че е точно за оценки, какви оценки в малките класове... Просто във всеки клас има една групичка от родители натегачи, които се сближават с учителката и инициират разни работи. Това е много полезно, стига да е смислено и често е много нужно, понеже на повечето родители не им се занимава с нищо. Подаръкът за учителката е традиция и знак на внимание и в много случаи жената си го заслужава, тъй като един вид полага грижи... Обаче с парите в плик здравата се прекрачва и етика и морал, че и правила. Аз все още  не мога да се начудя...

 Peace  И проблемът е в определените родители (за тях това не се явява ненормално и проблем де;)))  Ама проблем е, че останалите не се съберат (пишат мейл), че не си представят точно така ситуацията с Коледа (или който и да е друг повод/ празник).

Подарък в границите 20 - 50 лв (по 2 лв на дете ) е съвсем ок  - жест на внимание и уважение. Всички деца получават подарък от Дядо Коледа, защо да не се е сетил и за учителя им  Wink
Обикновено предполагам повечето класове имат каса. Все има 30 лв в нея, които родителите няма да се възпротивят да се използват за свещник, книга, или подобни.

# 152
  • Мнения: 6 639
Ненавиждам да участвам в избора и поднасянето на общи подаръци. Правя индивидуални, дребни, символични.
Защо ненавиждаш общите подаръци? Персоналното поднасяне на подарък не е ли натегачество и подмазване?
Персонален подарък се прави по лична преценка.тоест, ако някой заслужава според теб- правиш, ако не, никой не те задължава.и какъв точно да е ,пак ти решаваш. Общите подаръци трябва да са съобразени с много фактори.  А не да се третира учителя ,като гладна мишка , пък после да се очаква от него поведение на лъв.

# 153
  • Мнения: 21 688
А не да се третира учителя ,като гладна мишка , пък после да се очаква от него поведение на лъв.

 Това много ми хареса...

  Имам предположение, че  донякъде паричният подарък може да е съгласуван със самата учителка. Тъй като, често в класовете има родители, които се сближават, влизат в лични разговори, в детската градина имахме едни, дато направо не можеха да се отлепят от нея и  си клюкаха с часове вечер. Донякъде ги разбирам - и аз бих искала да ни отличава, та да се държи човешки с детето ми, макар с разума си да съзнавам, че би трябвало принципно да се държи човешки с всички.
 Абе сложна е тая професия...
 

# 154
  • София
  • Мнения: 399
При нас не събираме никакви пари за Коледен подарък за учителката.
Моя приятелка, обаче, ми сподели, че за втора поредна година събират по 20 лв. на дете, които после да подарят в пликче на госпожата  Tired Иницирано то няколко майки-натегачки, а учителката с радост приемала 600 лв.  Sick
Хи-хи, това сигурно е нашата! Кажи на приятелката си, че ако не даде пари тази година, няма да е единствена. Аз също няма да дам, след като се уверих, че мнението ми не е изключение! Весела Коледа на всички!
 

# 155
  • Мнения: 12 012
Съвсем умишлено не се интересувам какво и на каква стойност се подарява на учителите, за да не се ядосвам.
Зная, че ако имам възражения, няма да бъда правилно разбрана.
Но при нас парите за тържества се събират общо, дори не зная какви средства от се отделят за подарък.Но съдейки от събираните пари, предполагам- не особено големи.

Индивидуален подарък-ако е на учител  ми звучи нелепо , само цвете да поднесе детето на празник- да.

# 156
  • София
  • Мнения: 10 825
Хи-хи, това сигурно е нашата! Кажи на приятелката си, че ако не даде пари тази година, няма да е единствена. Аз също няма да дам, след като се уверих, че мнението ми не е изключение! Весела Коледа на всички!
 

Погледнах ти мненията..... друго е училището  Peace Явно не са единици тези учителки, които искат подаръци в пликче

# 157
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
.... В какво се превръщат училищата днес?!?!
...
И защо толкова бързо обобщи, като само една две майки са споделили за голяма сума.
В класовете на двете ми деца досега не сме събирали големи суми, а за тази година не събираме никакви. Дадохме 10 лв., които са за почерпка в заведение. Самото меню + малка торбичка и без подаръци. Не съм участвала в това решение, но добре са го измислили, децата имат нужда да се забавляват, подаръците си, ще ги получат вкъщи.

# 158
  • Мнения: 10 547
Ненавиждам да участвам в избора и поднасянето на общи подаръци. Правя индивидуални, дребни, символични.
Защо ненавиждаш общите подаръци? Персоналното поднасяне на подарък не е ли натегачество и подмазване?

Не, защото подарявам по заслуги. На никого не се натягам. Те, подаръците си личат.
Картичка, нарисувана от детето и нещо, изработено от мен, едва ли е натегачество.

# 159
  • Мнения: 2 216
Те, подаръците си личат.

Права си

# 160
  • София
  • Мнения: 9 517
Ненавиждам да участвам в избора и поднасянето на общи подаръци. Правя индивидуални, дребни, символични.
Защо ненавиждаш общите подаръци? Персоналното поднасяне на подарък не е ли натегачество и подмазване?

Не, защото подарявам по заслуги. На никого не се натягам. Те, подаръците си личат.
Картичка, нарисувана от детето и нещо, изработено от мен, едва ли е натегачество.

и аз така - подарявам на учителите, които си заслужават - ето, в момента дъщеря ми рисува картичките на учителките си в детската и те са си ги заслужили напълно, в групата на сина не подарявах нищо - нямаше защо. Искам да изразя уважението си към педагозите, които си влагат душата в работата, пък ако ще някой да си помисли, че се натягам  Peace

# 161
  • Мнения: 2 216
Едно е да подариш картичка, нарисувана от дете, а съвсем друго е да подариш златна гривна. Ясно е кой се натяга, а и учителите на са малоумни

# 162
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Явно има и малоумни, щом приемат такива подаръци. Даже малоумни е комплимент за такива.

# 163
  • Мнения: 2 216
Ааааа, не е луд, който яде баницата Naughty

# 164
  • Мнения: 6 214
Ааааа, не е луд, който яде баницата Naughty
Абсолютно.

Общи условия

Активация на акаунт