ДОМАШНИТЕ МЕЗЕТА

  • 171 809
  • 740
  •   1
Отговори
# 330
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Сложените на 12.11 бонфилета вече се консумират във вид на пастърмичка. Но са леко соленки за мен.

Сега отлежават 2 контрафилета и утре ги провисваме.
Нямаме специална сушилна, а просто ги опъваме на проветривата ни открита тераса. Става божествено.

# 331
  • Пловдив
  • Мнения: 40 809
И аз се чудех дали вече е достатъчно студено да се виснат и моите Grinning

# 332
  • Мнения: 2 152
И аз се чудех дали вече е достатъчно студено да се виснат и моите Grinning

не се чуди!
Вече си му е време ...
Телешкото виси на терасата, а патешкото филе се осолява и от утре ще му прави компания  hahaha

# 333
  • Мнения: 9 111
'ми да дойда и аз да правя компания тогава  Laughing

# 334
  • Мнения: 2 152
'ми да дойда и аз да правя компания тогава  Laughing

ми може, може ...но с глиганско филенце (до тогава ще пазя адреса на терасата в пълна секретност) Joy

# 335
  • Мнения: 396
Хора , как разбера дали вече става за ядене .направих пилешка пастърма в петъка , беше в хладилника до неделя , но хич не ми харесва как стой влажна и я изкарах на терасата и сега в този студ гледам , че и е добре Mr. Greenна пипане вече е суха от вън , а не както беше в хладилника.

# 336
  • Мнения: 2 152
резни си парченце и пробвай  Joy

# 337
  • Мнения: 396

бе аз така направих , но ми се струва , че иска още , а мъжо каза , че било добре

# 338
  • Мнения: 363
fatalina,много лесно и вкусно ми изглежда твоето месо по бабина рецепта .Но ме интересува след като е готово ,колко време издържа ,макар и в хладилник newsm78

# 339
  • Мнения: 69
Извинете за лаишкият въпрос. За да се оформят ли парчетата месо се притискат с тежест? Моите парчета са с дебелина 5см. да ги притискам ли или да ги слагам да съхнат? Вече са подсушени между кърпите.

# 340
  • Мнения: 6 300
fatalina,много лесно и вкусно ми изглежда твоето месо по бабина рецепта .Но ме интересува след като е готово ,колко време издържа ,макар и в хладилник newsm78
Ами при нас не се задържа дълго по понятни причини. Но това е варено месо, осолено и паприковано, така че в хладилник няма проблем да стои и по-длъго седмица, две например. Тъй като бързо се приготвя, аз не правя големи количества. Подготвям и консумираме. До два три дни сме го хапнали.

# 341
  • Мнения: 9 111
Извинете за лаишкият въпрос. За да се оформят ли парчетата месо се притискат с тежест? Моите парчета са с дебелина 5см. да ги притискам ли или да ги слагам да съхнат? Вече са подсушени между кърпите.

аз ги притискам. Така излиза и част от водата, която поемат при осоляването  Peace

# 342
  • Мнения: 69
Благодаря, Пепчо. Значи ще се притискат.

# 343
  • Мнения: 10 532
Вчера се сдобих с две прилични парченца свинско бон филе. Кръстосано изчетох темата и едното парче го зарих със сол, другото в разтвор солен. Това го направих снощи към 23 часа. Смятам днес към 20-21 часа да ги извадя от осоляване, но искам да се консултирам с вас - да ги накисвам ли в чиста вода или само изплакване и изсушаване в кърпи. След това в подправки, нали правилно съм разбрала и окачвам да се суши. Предварително ви благодаря за съветите Simple Smile

Редактирам се, разгледах картинките, може и контра филе да е newsm78

# 344
  • Мнения: 154
Ето резултата от първия опит с мезето Simple Smile
https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/v/t1.0-9/s600x6 … 7&oe=551FEBF5

Общи условия

Активация на акаунт