Как да се оправя от настинката /или вирус/

  • 6 297
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 485
Едва ли, но все пак се смята за допустимо 10-15минути. Ако продължите да го вземате съгласно предписанията може би това закъснение няма да се окаже фатално. Но, ако продължите да го вземате в различни часове с редовни закъснения, вероятно тогава ефектът от него ще намалее. Когато бях дете нашите навиваха будилника да звъни в определения за антибиотик час.

# 16
  • Мнения: 68
Благодаря. Само не знам дали да продължа да го пия антибиотика в 10 часа, както досега, или в 11, заради вчерашното закъснение. Днес сутринта си го пих пак в 10, въпреки снощното закъснение.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 274
Аз знам, че при 12 часов прием е допустимо около 1 час отклонение. Така, че според мен няма проблем да си го продължиш в 10ч.

# 18
  • Мнения: 594
Не съм привъженичка на АБ и съм признала ехинацеята като спасител при първи симптоми на настинка. На детето действам с есберитокс капки или хапчета за смучене, а на нас с таткото я вземаме на таблетки, най- често имам под ръка от тези http://bg-fitness.com/%D1%81%D1%8A%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%B2%D0%BA … inacea-goldenseal
Друга хомеопатия, с която се оправям при настинки са Ангин Хил, Коризалия, Хомеожен. Резултатите не са светкавични, но са много по- щадящи за организма.

# 19
  • Мнения: 356
Моето момче е на 5 години от неделя е с температура между 37.5-39.0. Давах двете вечери панадол за да се поизпоти. Има влажна и дълбока кашлица, която разреди и хрема с гъст секрет. Освен чай с мед и лимон, фреш лимон, тиквена супа, гледам само леки храни да са в менюто. Давам Биозин, за хремата промиване обилно с физ. разтвор и за кашлицата сироп Бронхиксин. Днес сме на лекар, но съм сигурна че антибиотикът ми е в кърпа вързан. Аз досега два пъти съм давала АБ за гноен отит и за вирус, който завърши с усложнения и 41 градуса температура.
Въпросът ми е колко дни горе долу според вас е разумно да се чака с Т, преди АБ - аз мисля, че на организма му трябва 3-5 дена?

# 20
  • Мнения: 46 602
Да. Толкова горе долу, но все пак, ако излезе, че е някаква бактериална инфекция, няма да се чака. Идете на лекар, за да чуе гърдите, ако се наложи снимка да не се бавите. Така ще може да след и и развитието.
За кашлицата ползвам и за детето, и за нас, едни много добре действащи хапченца, уж са за 12+, но са със състав лавандула и етерично масло, затова и на дъщеря ми от малка даваме, никога не е имало проблем и помагат много  Peace
http://apteka.framar.bg/19001836/%D1%82%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D0%BF% … 0-%D0%BC%D0%B3-30


Бързо оздравяване!

Общи условия

Активация на акаунт