Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 133

  • 95 004
  • 741
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1 210
Честита Коледа на всички и от мен с малко закъснение!  Simple Smile
Чудесни неща виждам от последните страници!
Felina, направо разбиваш с тия бисквитки...невероятни са!А пингвинчетата са просто уникални! Възхищавам се на търпението и способностите ти   bouquet
Маринчето , теб моме изобщо няма да те коментирам....теб съм те признала отдавна - у-ни-кал-на си и това си е!   newsm20
teditoS, много ми харесва тортичката ти...еленчетата никак не са зле, а Дядо Коледа е направо трепач!  newsm10
Вилана, как се покрива такова високо нещо, лелеееййй ....  Crazy Crazy Страхотно си се справила и с двете торти!  Peace
Eто и мойта коледна торта...Не е покрита с фондан...напоследък нещо налитаме на шоколадови торти  Wink


# 706
  • Мнения: 46
Мацки, абсолютно сте прави  Peace  Винаги съм се дразнила на хваленията на тортите. Аз лично винаги се опитвам да видя и хубавите и не чак толкова изпипаните неща по една торта и честно каза предпочитам някой да ми каже КАК ТОЧНО да се правят нещата, за да станат перфектни  Praynig Например френските макарони.. за Бога.. правя ги три пъти и не стават като купените  ooooh! ooooh! ooooh! #Cussing out

Елч, съгласна съм от всякъде- жеста и старанието са много по-важни! Поздравления на мъжа ти  newsm10 определено няма да го забравиш дълго този подарък  Peace

Галя К, може да направиш тортата като циферблата на часовник.. хем ще стане лесно, хем оригинално. Стрелките да показват 12 без 5. Гледах някъде такава торта и идеята много ми хареса. Аз ще правя еклери, че ще сме много хора, на място на което не е много подходящо да се реже торта  newsm78

Успех на всички с новогодишната подготовка  cook

# 707
  • Мнения: 367
Ooo Хулиганче пак шоколадче . И пак дразнещи разрези  Heart Eyes  Аз вече 3 дни умувам за нова година баклава лииии , торта лииии . Сърбят ме ръцете . На мъжа ми му писна да хвърчи пудра захар на облаци из куФнята . Прави ми се нещо ама той ми се моли за чийзкейк с манго . Имам едни опечени блатчета във фризера и само им се чудя ....
Наумила съм си да си поръчам трансферна хартия от ибей да видя как се работи с това чудо . Някой с опит да каже какви са подводните камъни там ???  Praynig

И по-повод на коментарите за тотите аз все си мисля че съседката, майка ти и приятелките ще охкат и ще се прехласват и що не . Реално като помислите колко хора са виждали такива торти в живота си . Не много , нали . На хората им се виждат прекрасни . Обаче ние тук не сме се събрали за това предполагам . На мен никой няма да дойде да ми каже - " виж къф ти е крив ръба ма душааааа " И туй как те се е размазало . Обаче ако иска човек да става по-добър трябва да чуе градивна критика . Не оплюване . Аз много от нещата по моите торти не ги забелязвам щото аз съм я правила . Но страничен поглед веднага ще ги фиксира . Следващия път като правя нещо ще обърна внимание да не се о.ера пак със същото нещо . Така че който пише тук трябва да е готов да чуе и хубавото и не чак толкова хубавото. То всеки е чувствителен ама ако иска най-дброто трябва да е готов да чуе някоя корекция . С времето осъзнаваш че това е само от полза. Аз поне научих много неща от момичетата тук . Много ровя в нета но и тук много научих . И много грешки направих и доста съвети ми дадоха. Не ми доставя удоволствие да оплювам но си мисля че мога да помогна малкичко тук там както и на мен са ми помагали с корекции . Сега като си гледам първите торти и като си спомня колко хубави ми се струваха , ми с други очи ги гледам към днешна дата ама тогава нямах поглед за нещата както го имам сега . И винаги може и по-добре .
Току що видях една невероятна торта в нета . Просто прелестна . Мисля че го познавате момичето което я е правило но аз не съм сигурна какъв и е ника тук в БГ мама  . На мен поне страшно ми хареса . По новото филмче FROZEN е правена /

# 708
  • Мнения: 502
Здравейте, момичета! Напоследък се занимавам с правене на сурови торти, тоест само ядки, кокосово/какаово масло, пресни и супени плодове и много шоколад. Но имам голям проблем с темперирането на шоколада, четох за температурите, имам един живачен кулинарен руски термометър, правя струвам и всеки път провал.
Моля ви, помагайте от къде да чета, какъв шоколад да използвам, къде да гледам, за да направя устойчиви бонбони с пълнеж или шоколадови украси, решетки, пурички....
Другото ми питане е, как използвате замръзени малини в тортите си? Когато ги извадите те постепенно се отпускат и пускат вода, има ли начин да ги запазя в по-цялостен вид за украса върху тортата?
Ако ги използвам в блат няма ли да го разводнят, като се отпуснат?
Благодаря ви!

# 709
  • Мнения: 0
Галя K, малко късно но дано да не е прекалено  Wink. Аз съм правила тази торта и я покрих с фондан, само че и сложих страничен блат за всеки случай, та става. Само един съвет (то зависи от вкуса все пак), ако искаш можеш да замениш прясното мляко с друг сироп. На мен лично не ми хареса и я сиропирах с карамелен сироп. Не знам дали съм ти помогнала, но ти желая успех
huliganka, много апетитно изглежда това чудо
Azalea, съжалявам, но ще оставя на по опитните да се намесят, аз не съм си играла с шоколад още  newsm78

# 710
  • Мнения: 160
Здравейте, момичета! Напоследък се занимавам с правене на сурови торти, тоест само ядки, кокосово/какаово масло, пресни и супени плодове и много шоколад. Но имам голям проблем с темперирането на шоколада, четох за температурите, имам един живачен кулинарен руски термометър, правя струвам и всеки път провал.
Моля ви, помагайте от къде да чета, какъв шоколад да използвам, къде да гледам, за да направя устойчиви бонбони с пълнеж или шоколадови украси, решетки, пурички....
Другото ми питане е, как използвате замръзени малини в тортите си? Когато ги извадите те постепенно се отпускат и пускат вода, има ли начин да ги запазя в по-цялостен вид за украса върху тортата?
Ако ги използвам в блат няма ли да го разводнят, като се отпуснат?
Благодаря ви!

Шоколад темперирам в съд на водна баня,като водата не трябва да завира,за по сигурно бъркаш по -често или като ти заври водата,тогава сложи втория съд с шоколада и измести от котлона.Прибавям малко олио за гланц.То от самата температура ще се разтопи.
Относно малините,аз слагам замразени малини в тортите.Забучвам ги в крема ,така както са от фризера,не са ми потичали.Ето разрез на такава торта:
http://pam73.snimka.bg/cooking/vkusno.789297.32066550

# 711
  • Мнения: 1 280
Момичета, страхотни неща правите...ако поседя малко по дълго  в темата и само от гледането ще кача 5 кг.... Joy   Толкова обичам торти....  Влизам с един бърз въпрос. Правила съм преди години торта Татяна, стана много хубава, ама тя как пък да не стане... Но , не си спомням, като я намажа отгоре със сметана,  трябваше ли да преседи 1 нощ до събитието..? / ще я правя за Нова Година и ще я нося в приятели.../  На 31 ви съм на работа до 2,30... та  дали ако изпека блатовете и я довърша, същият следобед , ще е хубава към 22-23,00 часа, когато предполагам ще се разреже....да не седи суха?
Или да я приготвя на 30 ти и да си чака до 31 ви  в хладилника ?  newsm78    Благодаря ви предварително...

# 712
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Pinkito задължително поне да пренощува тортата - най-вкусна е на втори-трети (ако остане и на четвърти) ден така че спокойно си я направи един ден по-рано.

# 713
  • Мнения: 502
Благодаря, Пам! Имаш страхотни неща!
Аз опитвам точно на водна баня, чакам бавно, без да ври водата. Меря поколада да не надвишава 45 градуса, после добавям една трета допълнително и бъркам докато се разтопи и стане на 32 и тогава мятам във формичките.
Сто пъти опитвах, но все има нещо куцо, значи или маслен цъфтеж се получава, шоколадът няма гланц, не е твърд и като се пипне формата или бонбона и се разтопява веднага и остава по пръстите, а по всички правила на играта би трябвало да не е така Sad После къде ги оставяте нещата, за да се втвърди шоколада, даречем ако правите бонбони? Моята кухня е малка, климатикът изсушава въздуха, чувала съм, че ако има влага пречи. Не знам вече...

# 714
  • Мнения: 1 280
Щеметче, много ти Благодаря.... О, не вярвам да остане... ако не беше да я нося .... в нас пък, ама съвсем нямаше да стигне и до вторият ден... Embarassed   

# 715
  • Мнения: 0
Благодаря ви, момичета... Снощи имах големи ядове с "витата част" на тази торта. Като цяло когато искаш да ти се получи нещо, не става.. Не винаги, но при мен се получава, когато желанието ми не е толкова силно поради това, че времето ме притиска. Така е и в случая. Няма да влизам в подробности, ще се науча как. Иначе на вкус ще се получи, но на вид... Някъде има ли уроци по стъпка на декорирането със стрелките?
После, ако не стане прекалено зле ще ви я покажа  Rolling Eyes

# 716
  • Мнения: 46
Галя К, стъпка по стъпка нямам, но ако напишеш в google (сигурно вече си го направила де Simple Smile ) "cake clock" излизат много торти часовници и има някои интересни идеи Simple Smile Можеш да зумнеш снимка, която ти харесва и да гледаш стрелките от нея. Или първо си нарисувай стрлките на лист хартия, изрежи ги и наслагвай върху фондана и режи с ножче. Аз така правя. Дано стане. Успех  Peace

# 717
  • Мнения: 0
Галя К, стъпка по стъпка нямам, но ако напишеш в google (сигурно вече си го направила де Simple Smile ) "cake clock" излизат много торти часовници и има някои интересни идеи Simple Smile Можеш да зумнеш снимка, която ти харесва и да гледаш стрелките от нея. Или първо си нарисувай стрлките на лист хартия, изрежи ги и наслагвай върху фондана и режи с ножче. Аз така правя. Дано стане. Успех  Peace

Благодаря за идеите. А самите цифри с какво да ги залепя на фондана? С вода ли? И после фондана маже ли се с нещо отгоре, за да е  лъскав?

ПС: Ако не ми отговорите ще знам да потърся отговор на  1вата страница на темата, но сега нямам време да търся. Извинявам се предварително Simple Smile)

# 718
  • Мнения: 160
С вода трябва да ти залепнат стрелките за фондановото покритие.За да стане лъскаво отгоре аз ползвам спрей за гланц,ако някой знае за нещо с подръчни материали-да пише Wink Весело посрещане на новата година   bouquet

# 719
  • Мнения: 46
Галя К, аз никога не допирам нищо до вода. Само алкохол. Водка най-добре, но и с уиски става Wink Относно лъскавостта - аз не обичам нещата да лъщят и не мажа с нищо. Ако има много нишесте и не пада само с изчеткване, намазвам леко и внимателно с напоена пак в алкохол четка. Но алкохолът изветрява и не лъщи след това. Може би само спрея (както те е посъветвала Pam73) ще задържи блясъка  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт