ФЕВРУАРИ месец е студен, но ще бъде най-щастлив за мен ! - Тема 6

  • 23 939
  • 728
  •   1
Отговори
# 60
  • Манчестър
  • Мнения: 462
Здравейте мамчета,днес минахме и ние на ФМ,всичко е наред чакаме момиченце,много се зарадвах пожелавам ви приятен ден Hug.Танче благодаря за новата темичка  bouquet.

# 61
  • Мнения: 3
Здравейте момичета , как сте ? Днес няма такъв студ в София , все едно е зима, даже преваля и първия сняг сутринта. Днес бях на ЖК и се потвърди че ще биде момченце Simple Smile тежи 350 гр и е много активен, по цял ден ме сритва Simple Smile
Искам да питам мамите които лежаха в болница за болнични ,как ви приеха , казахте ли си за какво отивате или послъгахте че имате болки? Предстои ми др месец да влизам за 3 дни и не знам как да процедирам .
Пазете се , пийте чайчета (аз от шипка пия по няколко чаши) и се радвайте да побутванията   pregnant

# 62
  • Мнения: 172
При мен се оказа предна плацента (питах гинеколога) - затова леко й усещам ритничетата (като цяло карам до този момент изключително лека бременност - без странични гадни "екстри", присъщи на много бременности, с леки усещания за ритници, досега с добри резултати от изследвания на 6, само с много качени килограми, ама много-много), а за усещането като тежест и като изсипване, се дължало на това, че била с главичката надолу, ниско, ниско долу и нямало нищо притеснително. Сега си чакам новите резултати от поредните кръвни и урини изследвания. Днес малко неудобно се получи, понеже съм изхабила ехографите по здравна и трябваше да заплатя, а нямах и ще ходя в понеделник да плащам. Много неловко ми стана.  Blush Дано резултатите от новите изследвания са перфектни, както предните! Малко ме е страх, заради тези качени кг. да не се окаже да съм развила диабет, ама да не мисля най-лошото!

# 63
  • Мнения: 14
Цоп в новата темичка. Страхотна е, а заглавието много ми харесва!

Алегра  Hug Права беше, няма такова облекчение и радост човек като получи хубавия резултат. С таткото не сме на себе си от радост. Трябва да ги запознаем моя малък мъж и твоята дама  Heart Eyes
Flyin и аз съм станала така, трудно се сдържам и все справедливост раздавам  Rolling Eyes
Красе, разпиши се. Как сте? Как е ученикът?
evenceto, клипчето е страхотно. Много сладки бебоци. И аз искам да мога така да го изкъпя.

Имам чувството, че бебо чакаше да "разбере" резултата и почна да се "обажда". Вчера таткото го усети за първи път и беше на 7мото небе. От вчера така почна да шава и да ме подритва, че чак ме стряска понякога  Laughing
Ние снощи и креватче избрахме /комплект с матрак, обиколник, чаршафи, завеска/, сигурно ще го поръчаме тези дни, защото е на промоция - 50% отстъпка и такава оферта не се изпуска.
Днес се записахме с мъжо и на курс за грижи за бебето на 1-ви декември. Сега ще търся някакви консултации/курсове и за кърменето.

За името вече сме го избрали единодушно. Всеки за себе си се беше спрял на него и се оказа, че и двамата сме се спряли на едно и също име  Laughing

Би ли споделила креватчето с нас?

# 64
  • Мнения: 14
Момичета моля ви освен хвалбите в групата и във FB моля всяка която е разбрала пола и трябва да и се отбележи да пише на ЛИЧНО СЪОБЩЕНИЕ на мен или на Таня,защото не искаме пак да има сърдити или някой да се чувства изолирана,защото сме изпуснали да ми добавим  stork-boy или stork-girl Просто понякога неволно пропускаме или ако го видим после може да изключим или всичко все пак се случва...Целувки
Колкото до ФМ вече ви се похвалих,че чакаме момченце и,че всичко му е наред...
Доцентката иска да отида във 22 г.с ,защото тогава мозъка развива ХИДРОЦЕФАЛИЯ заболяването при което се раждат джуджетата
Също така иска да отида във 28 за да може много добре да се види финално развитието на сърцето и на мозъка,активноста на бебето и според тази последна ФМ вече да можем да говорим за раждането.
Секса тъкмо ми го разрешиха и ММ ме отряза и призна,че го е стах,че постоянно го мисли да не ме натисне,да не ме нарани,да не прокървя пак и т.н.А да за хормоните и на мен много ми се иска амааа какво да се прави ще се опитвам да го съблязня.
Аз вече имам ядове с коленете макар,че не пълнея ,но явно коремчето ми тежи на коленете и ме болят.
Извинете ме за дългият пост.

# 65
  • Мнения: 18
Здравейте, момичета. Поздравления за новата тема Simple Smile Честито и на всички мами, които имат добри новини Hug
Имам един въпрос как се казва групата/страницата във ФБ?
Лека от мен  bouquet

# 66
  • Мнения: 0
Доцентката иска да отида във 22 г.с ,защото тогава мозъка развива ХИДРОЦЕФАЛИЯ заболяването при което се раждат джуджетата
Мони, хидроцефалията е болест, при която има голямо количество течност в черепната кухина и няма нищо общо със заболяването, при което децата имат проблем с развитието и остават т.нар. джуджета (това се нарича dwarfism на английски, на бг май болестта се нарича нанизъм). Лекарят, който ти е направим феталната морфология, ти е казал да отидете пак във 22рата седмица, защото тогава евентуално може да бъде диагностициран подобен проблем.
По време на ФМ в периода 20-22ра седмица лекарите би трябвало да прегледат бебчетата подробно за симптоми на всичките възможни болести и отклонения.

# 67
  • Мнения: 14
flyin Най-вероятно аз не съм я разбрала правилно за болеста или съм смесила 2 болести в обяснението.

stasy_sun Сега на лично съобщение ще ти изпратя линк към профила на админката за да може тя да те добави и ти ми изпрати на лично твоят профил.

# 68
  • Мнения: 89
Монка на мен също ми казаха да отида на ФМ около 30 г.с. После мисля,че има още една препоръчителна в 36г.с. доколкото помня от първата бременност,но може и да се бъркам.
На мен секс ми се правеше до миналата седмица мнооого. Сега нещо ми отмаля това желание. Мъжа ми не иска и да чуе за такива "експерименти". Laughing Той даже не ме гушка,а спим всеки в различна посока. Страх го било да не ме удари случайно. Laughing

# 69
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Теа, ученикът е добре. Бяха го подгонили 5-6 моми и се беше възрадвал. Сега бройката е по-ниска май. Аз много се хиля и той не ще да разказва.
Лежа си у нас, то от много ходене на работа си докарах проблем. Имам скъсяване на шийката на матката и от днес съм си у нас. Пия магнезий и почивам. Смятам да се отдам на пълен тотален мързел и спане. На ЖК-то днес ми се караха за качените кила, за ходенето на работа, за това че съм ядяла закуски.. Бе за каквото се сетите. Отделно моткат ЛКК болничните и на работа е малко напечено с отразяването, при нас режимът е затегнат при докладването и вписването на болничен. И така с мен

# 70
  • Мнения: 37
Добро утро момичета,въпреки студа нвън , ви пожелавам много хубав, спокоен и успешен ден. На всички трудещи все още мами-да им лека и спорна работата.  food010   Hug
Относно секса-никакво желание от моя страна,гледам и ММ не си иска. А с първата бременност сме водили редовен полов живот.Сега нямам забрана, но нямям желание.

# 71
  • Мнения: 17
Добро утро, момичета.
Направила съм Coffee някоя мама иска ли  Hug
Аз рано рано станах днес, пуснах пералнята, сега чакам сушилнята да изсуши дрехите, пуснах един парцал на пода и сложих да готвя за днес едно телешко шкембенце.
За протокола и аз съм около 30та седмица на следващата ФМ, каза ми да отида чак началото на декември месец. Сега ще ходя 2 месеца само при лекаря, които по здравна каса ми следи бременността.
Тук, в Ямбол е много студено два дни, днес е същата работа, само надникнах на терасата докато се проветряваше и набързо се прибрах. Днес нямам никакво намерение да излизам навън. У дома, на топличко ще е  Hug

# 72
  • Мнения: 80
Ех, Красе, Дон Жуан си имате май, а.  LaughingНека, тъкмо така училището е по-интересно. Ти колко време ще си вкъщи? Почивай си щом се налага, мързелувай ако можеш и дано скоро си 6 !!!
Злати, за мен една кана кафе, моля, че толкова ми се спи, едвам гледам. Тук на работата кафето е много мизерно.

Вчера тук беше почивен ден и днес всички са в отпуск, само аз и още няколко колеги се мотаем из работата. А е и голям студ. Довечера ще мина през един магазин да видя дали имат детски колички т.е. аз съм е харесала от онлайн сайта, та ще видя дали и в магазина е има.

Моника, ето линка към легълцето което сме харесали, но едва ли ще е от полза, защото е чуждестранен сайта.

# 73
  • София
  • Мнения: 211
Да се похвалим и ние сме ФМ - всичко е наред, чакаме още една принцеска! Да му мисли ММ с 3 мацки  Embarassed Embarassed Embarassed
Bimba-Timba, беше питала за плацентата, ама гледам вече са отговаряли, а и тя е говорила с доки, та да не се повтарям...
Нещо се мъча да се разболея, та и аз смуча прополки... Хубав ден на всички ви и приятен и по-топъл (ако може) уикенд!!!

# 74
  • Мнения: 89
rossykv,честити втори розови гащи!Както каза,таткото да му мисли. Laughing
При нас също е много студено.А малкия ме врънка да излизаме...хич не ми се излиза,ама няма начин,ще го изкарам малко.
Красе,сладур е този твой син. Laughing Опитай да не му се хилиш,да ти разкаже,че после на нас да разказваш. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт