Късно ли е да родиш на 40?

  • 157 123
  • 4 586
  •   1
Отговори
# 60
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
Не мисля .
Но се усеща желание да не е така .

Хм, Happy mama, интересно ми е какво реално стои зад думите над дъщеря ти.  
Иначе децата искат много и различни неща от родителите си. Аз исках баща - преподавател по философия в СУ. Сериозно.
Иначе не познавам и едно дете, което някога да е коментирало възрастта на родителите си. Сега се сравняват заможност и успешност. Те са повече при по-възрастните родители.

# 61
  • Мнения: X
Ако можеш да си го позволиш "логистично" - т.е. имаш подкрепа и ресурси, то не е късно  Peace , моя приятелка роди първо дете на 42, второто на 45. Ще ти е по-трудно, но ще те подмлади а и ще те мотивира да си още по-добра.
Приятелката ми се справя повече от добре, и сега (50+) изглежда перфектно, има супер тяло и самочувствие, работи, спортува и т.н.

# 62
  • StZ
  • Мнения: 223
 Party действай по въпроса!
Говорещите за това, че децата не искали възрастни родители ще пеят съвсем друга песен като наближат 40 те  Crazy
Доста време се опитвах да се сдобия с трето детенце и когато се отказах се получи  Hug
Имам прекрасно и приказно красиво дете и аз се чувствам прекрасна и млада мама. Даде ми възможност да се осъзная и да не препускам през живота с двете си вече поотраснали деца, гонейки какви ли не важни и не толкова важни задачи.
Когато малкия сладур се роди имах вече всичко/материално/ и една прекрасна баба пенсионерка /моята мама/ която се подмлади с 20 години и забрави за кръвно, захар, и ........
Не се чуди, а вече явно си решила щом питаш - просто пришпори нещата  Heart Eyes

# 63
  • Мнения: 6 365
"Аз исках баща - преподавател по философия в СУ. Сериозно. "

Извън темата, но това ме разби...

# 64
  • Мнения: X
Когато малкия сладур се роди имах вече всичко/материално/ и една прекрасна баба пенсионерка /моята мама/ която се подмлади с 20 години и забрави за кръвно, захар, и ........


Да, да, те кръвното, захарта и другите екстри на възрастта ей така си отиват като се роди внучето.  Whistling
Относно бабите имам много ясна база за сравнение, тъй като първото си дете родих на 21, второто на 32. Нищо общо. С второто все едно няма баби. Аз самата в сегашната си възраст усещам осезаемо каква е разликата да имаш хлапе на 11-12 на онази и на тази ми възраст. Тя енергията не е неизчерпаемо количество. Човек с възрастта става "по-тежък", по-малко нерви има, с по-други работи му се занимава и въобще нищо не е същото.

Относно децата и възрастта на родителите им. Онзи ден дъщеря ми се изказа за майката на един съученик: "Тя майка му е една такава ... стара." Жената наистина е доста неприятна и създава много интриги и проблеми, но през ум не ми беше идвало, че за децата е неприятна, защото е стара. Има и други родители, които са  на възраст към 50, но за тях не казват така. От друга страна синът ми като беше тийн не искаше много-много да се вясвам в училище, защото не съм била стара като другите майки.  Mr. Green

Последна редакция: пн, 14 окт 2013, 23:55 от Анонимен

# 65
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
"Аз исках баща - преподавател по философия в СУ. Сериозно. "

Извън темата, но това ме разби...

Не е популярен избор, да  Laughing Но къде-къде по-ексцентрични неща искат хлапетата...

# 66
  • StZ
  • Мнения: 223
Когато малкия сладур се роди имах вече всичко/материално/ и една прекрасна баба пенсионерка /моята мама/ която се подмлади с 20 години и забрави за кръвно, захар, и ........


Относно бабите имам много ясна база за сравнение, тъй като първото си дете родих на 21, второто на 32. Нищо общо. С второто все едно няма баби.

Жената наистина е доста неприятна и създава много интриги и проблеми, но през ум не ми беше идвало, че за децата е неприятна, защото е стара. Има и други родители, които са  на възраст към 50, но за тях не казват така. От друга страна синът ми като беше тийн не искаше много-много да се вясвам в училище, защото не съм била стара като другите майки.  Mr. Green

Това казвам, но явно базата е неясна - с третото би могла да имаш баби пенсионерки.....т.е. наистина ще имаш баби!!
А толкова неприятни млади мами има  Sick просто жалко.
Хората не са неприятни заради възрастта си - НЕ!

# 67
  • Мнения: 934
40 не е лошо,в зависимост как ти се е стекъл живота.
Наистина то няма да има баба и дядовци (а това е много голяма и важна част от детството) но ще сте до него.Едно само - зависи на колко е бащата.
Една позната се ожени и роди от мъж с 5 години по голям от баща й,вече пенсионер.Тъжното е за детенцето,защото то дефакто баща ще има до 10тата си година.
Ако не влизате в тези рамки - единия за пред пенсия,е добре.

# 68
  • Мнения: 7 171
Вероятно имат и претенции за възрастна на родителите си. Аз намирах, че майка ми е стара. Разликата ни е 29 години. Моето дете също ме смята за стара, а баща си за антика. А се водя сравнително млада майка.

Зле сте си възпитали децата. Какво друго да кажа?  newsm78

# 69
  • Мнения: 7 171
40 не е лошо,в зависимост как ти се е стекъл живота.
Наистина то няма да има баба и дядовци (а това е много голяма и важна част от детството) но ще сте до него.Едно само - зависи на колко е бащата.
Една позната се ожени и роди от мъж с 5 години по голям от баща й,вече пенсионер.Тъжното е за детенцето,защото то дефакто баща ще има до 10тата си година.
Ако не влизате в тези рамки - единия за пред пенсия,е добре.
И що?
След последните теми из този форум започвам да се чудя къде съм попаднала.....

# 70
  • Мнения: 2 811
Когато бях малка ме беше срам за около ден, че майка ми е висока. Някакво момиче беше попитало "Ама защо майка ти е почти колкото баща ти". Естествено я попитах как може да е толкова висока -- почти колкото баща ми. Внимателно и настойчиво ми беше обяснено от майка ми, че е толкова висока, защото така е много по-красиво. С много голяма гордост го обясних на следващия ден на въпросното момиче.
Наистина е въпрос на възпитание и самочувствие. Майка ми винаги внимателно ни е обяснявала, че по- от нея няма Simple Smile Ние с удоволствие го обяснявахме на другите деца и винаги ужасно сме се гордеели с нея. Така е и до ден днешен.

# 71
  • София
  • Мнения: 16 213
Когато родих малкия на 35, имай силен прилив на енергия - това го казвам на всички, които казват, че било по-трудно.  Върнах се на работа на 20тия ден след раждането и понеже нямахме баби (моите родители си отидоха много рано) моя чинка, на 62 тогава, дойде да живее у нас и да помага с гледането на бебето ...тя пушеше и имаше проблеми със сърцето преди това....е, от разходки, чист въздух, сведени до минимум цигари, изведнъж и отслабна, и сърцето спря да се обажда - това го казвам на тези, дето оспориха "кръвната захар" на бабата по-нагоре...при нея гледането на бебе доведе дО рязко подобрение в качеството на живот/здравето.

Човек не може да знае колко още ще живее и не може с това колко предполагаемо ще живее да се съобразява на колко години трябва да става родител.

# 72
  • София
  • Мнения: 9 517
Когато родих малкия на 35, имай силен прилив на енергия - това го казвам на всички, които казват, че било по-трудно.  Върнах се на работа на 20тия ден след раждането и понеже нямахме баби (моите родители си отидоха много рано) моя чинка, на 62 тогава, дойде да живее у нас и да помага с гледането на бебето ...тя пушеше и имаше проблеми със сърцето преди това....е, от разходки, чист въздух, сведени до минимум цигари, изведнъж и отслабна, и сърцето спря да се обажда - това го казвам на тези, дето оспориха "кръвната захар" на бабата по-нагоре...при нея гледането на бебе доведе дО рязко подобрение в качеството на живот/здравето.

Човек не може да знае колко още ще живее и не може с това колко предполагаемо ще живее да се съобразява на колко години трябва да става родител.
чисто физически има лека разлика между 35 и 40 години, както и между това да бъдеш по цял ден с детето и да ходиш на работа. Лично на мен на работа ми беше по-лесно, отколкото с едно прохождащо в къщи  Wink

# 73
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Нямам все още 40 години, но имам приятелки по -млади от мен бременни с второ детенце и се хващам как ми се иска да гледам още едно бебе Crazy. Имам две деца и голямото е на 19. Разликата ни е 19 години и се разбираме добре, но той си твърди че  за техният свят съм вече старичка Confused Sick Дъщерята и тя все това повтаря мамо, тате вече не сте толкова млади родители. Баби имаме, но и двете не са гледали внуци, едната не искаше, другата работеше. Винаги и навсякъде с децата, никакви романтични уикенди за двама Sad

# 74
  • Мнения: 12 473
Изобщо не смятам, че ми е късно..
В момента съм в най-добрата си форма - и външно и здравословно и ментално..
Да поясня все пак - изобщо нямам напъни в тази посока, то няма и с кого..но ако се случи - ок..

Общи условия

Активация на акаунт