Нашите кухни- тема 51

  • 85 028
  • 774
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 481
Хм, кухнята с белия гланц  е хубава, но за мен лично това е от тези кухни ( това важи за всякакъв друг вид мебели), които са чудесни на проект, за снимка в списание, но за реална употреба са кошмар. Освен ако нямаш чистачка на пълен работен ден. Първо, че е бяло, второ, че е гланц и дори с чиста ръка остава отпечатък, трето - няма дръжки, тоест допирът е задължителен. В случая клиентът си го е поискал, хора всякакви. Отидох с малката ми дъщеря при една приятелка, която е с такава кухня, но черен гланц. Точно за половин час малката намаза всички долни шкафове, аз от неудобство извадих парцала и взех да търкам, защото си личеше ужасно много.
Е, спрете се де!
Това е постът на гадамер, след който почнахте с обидите, а тя самата не обиди никой, просто сподели опит. Въздържайте се малко(най-вече Ваяна имам предвид, че квалификациите й са доста обидни)!

# 31
  • София
  • Мнения: 1 390
Но са точни...а и никой ПЕРСОНАЛНО не съм обидила.
Не е точно този пост на гадамер, но нейсе...
На теб не са ли ти полезни дебатите ни - гланц/ПДЧ?

Последна редакция: чт, 17 окт 2013, 14:47 от Vayana

# 32
  • Мнения: 681
Бека, благодарности за новата тема   bouquet
Искам да попитам къде съхранявате тиганите? Не мога и не мога да им намеря място  Rolling Eyes

# 33
  • Мнения: 1 708
Здравейте Simple Smile Чета ви от миналата тема.
Не мога да се похваля с готова нова кухня, но ще споделя за каква си мечтая - за бяла  Laughing Ето какво харесах - http://luluto.blogspot.com/2013/07/mission-completed-almost.html

# 34
  • Мнения: 481
Полезни са ми, затова чета темата. Определено вметки за застаряващ вкус (направо липса или лош такъв), неумение да си възпитаме децата и т.н. са обидни, излишни и неуместни.

# 35
  • Мнения: 481
Хм, кухнята с белия гланц  е хубава, но за мен лично това е от тези кухни ( това важи за всякакъв друг вид мебели), които са чудесни на проект, за снимка в списание, но за реална употреба са кошмар. Освен ако нямаш чистачка на пълен работен ден. Първо, че е бяло, второ, че е гланц и дори с чиста ръка остава отпечатък, трето - няма дръжки, тоест допирът е задължителен. В случая клиентът си го е поискал, хора всякакви. Отидох с малката ми дъщеря при една приятелка, която е с такава кухня, но черен гланц. Точно за половин час малката намаза всички долни шкафове, аз от неудобство извадих парцала и взех да търкам, защото си личеше ужасно много.
Е, спрете се де!
Това е постът на гадамер, след който почнахте с обидите, а тя самата не обиди никой, просто сподели опит. Въздържайте се малко(най-вече Ваяна имам предвид, че квалификациите й са доста обидни)!
От спор за материалите се прехвърли в обиди на тема стил... всеки си прави изводи вече!
За деца и прочее не е и за коментар.

# 36
  • Мнения: 11 566
Да ви гледам красотите.
  bouquet

# 37
  • Мнения: 0
Моят бивш колега, работещ в мебелна фирма, занимаваща се с акрилен камък ми сподели, че въпреки, че бялото привидно се цапа най-много, клиентите му си поръчвали най-много бели плотове и мивки и като цяло фирмата поддържала на склад предимно белия формован камък. Причината е, че се чисти лесно - материалът не попивал замърсяванията и така само с едно забърсване белият плот си ставал отново бял.

# 38
  • Мнения: 25
Моля, притежателите на бели кухни да споделят от какъв материал са им вратичките, /освен гланц/ и да помогнат за фирми или магазини, откъде са ги поръчвали, ориентировъчни цени, ако е възможно, може и на лични.

# 39
  • София
  • Мнения: 308
Krasuna, благодаря за линка към гъбите! Не съм пробвала с такава, дори и не съм ги виждала Simple Smile Ще ги потърся.

Vayana, моите уважения към теб, познаваме се и от друга тема, но малко прекален беше поста ти. Не мисля, че има нужда от обиди и квалификации. Не видях някъде да се обсъжда твоя избор на кухня и точно твоята кухня, че да се впрягаш така. Всеки има право на избор, аз казах защо не се спрях на гланц, а на бяла боя, не мисля да се повтарям. Не съм нито чистофайница, нито мързелива домакиня, просто държа всичко да е практично, красиво и с лесна поддръжка. Ще трябва и да се примиря, че децата ми са невъзпитани и не знаят как да се държат и, че трябва да минават на метър от шкафчетата ми.
Съжалявам, че отново върнах темата!
Между другото аз ползвам само микрофибърна кърпа за почистване в къщи и съм супер доволна. Препарати не използвам и ми е голям помощник Peace

бибиту, моите тигани съм ги сложила в ъгловия шкаф, имам изваждащ се механизъм. В старата ми кухня бяха в чекмеджето под фурната.

# 40
  • София
  • Мнения: 15 458
Бека, благодарности за новата тема   bouquet
Искам да попитам къде съхранявате тиганите? Не мога и не мога да им намеря място  Rolling Eyes
И аз тук, благодаря  Heart Eyes!

    Биби, оказва се,че с новите шкафове,като имам "почти" същите три като преди(дължина и височина) + още един долен(там изобщо нямаше шкаф преди, имаше акумулираща печка и телевизор), изобщо не мога да събера съдовете,които събирах преди.А изхвърлих много от старите тенджери, тигани, чаши и чинии.Исках много чекмеджета, имам ги, но нищо не събират.Исках абсорбатор, имам го, но шкафа не може да се използва за друго.А дъщерята пък поиска и по две вратички със стъкла на горните, е, сега там нищо не мога да сложа, защото всичко се вижда  smile3511. И поръчах един допълнителен шкаф,с рафтове, за балкона, за да мога да събера тенджери,тави,гювеч и др.А отгоре да сложа микровълновата, хлебопекарната и тостера.

# 41
  • Мнения: 5 160
Тайна, що така  Thinking
В чекмеджетата не става ли да сложиш тенджери, тигани???

# 42
  • Мнения: 377
Здравейте Simple Smile Чета ви от миналата тема.
Не мога да се похваля с готова нова кухня, но ще споделя за каква си мечтая - за бяла  Laughing Ето какво харесах - http://luluto.blogspot.com/2013/07/mission-completed-almost.html
Прекрасна е, нищо че го определиха ъъъъъъ как беше "старомодно" newsm78

# 43
  • София
  • Мнения: 15 458
Тайна, що така  Thinking
В чекмеджетата не става ли да сложиш тенджери, тигани???
     Те в момента са там, но много празно пространство остава около тях.И какво, едно чекмедже за 6-те тигана, едно за гювеча, едно за керамичните тавички, едно за двете тенджери,едно за силиконовите формички,две за чинии, две за прибори и то не остана за друго. Скари, кана, тостер, фритюрник, тенджери под налягане, тави от печката и други тавички и форми сега ми седят в кашон.

# 44
  • Мнения: 1
Има дълбоки Чекмеджета  предвидени за тенджери и тигани. ТАЙНА, ако ги слагаш едни върху други в Чекмеджето не се ли събират ?

Колкото до спорната тема за гланца, да цапа се и мръсното се вижда когато слънцето реши да ми огрее шкафовете, прахът също. Но пък като му харесва на Човек с удоволствие си ги търка, не е болка за умиране. Те и стъклените врати и прозорци се цапат, но това не ни плаши, нали ?  Wink

Общи условия

Активация на акаунт