Правеше ли казармата от мъжете повече мъже?

  • 77 804
  • 706
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 46 434
Не, не си е плащал, влезе си в Търново, където го викнаха след като завърши. А за скатаване, тези неща за него са рутинни, не ги има за нещо особено, за да се опитва да се скатава. Влезе все пак на 25 г., вече се беше грижил за себе си достатъчно дълго време, за да се научи на отговорност.
А и не само неговото мнение имам предвид, но и на мъже били по 2 г. в казарма от по-старото поколение. За тях пък е просто смешно да се говори, те се срамуват чинията да си измият, той ми говори, че можеш да ги накараш чорап да изперат . Не че е нужно в днешно време, но господинът това даде за пример  Simple Smile
Нямам нищо против обучението (на всички) за работа с оръжие, но останалите извращения - не носят никаква полза, ако носеха, щяха и в прословутата швейцарска армия да се прилагат  Wink

От друга страна гледам и много разведени семейства, в които мъжът няма никакви претенции към децата, даже да има пари му е вътрешно да дава и смешната 50-тина левова издръжка за собствената си кръв и плът. И това са мъже от набори, в които казармата беше задължителна. Де да беше истина това, че учи на отговорност...

# 31
  • Мнения: 18
Това последното не са мъже а измекяри. Те и в затвор да лежат оправяне няма. Аз обаче имам наблюдения че навремето най-големите шушумиги излязоха от казармата пълноценни мъже а тези които я скатаха и до днес са си същите плющеци.

# 32
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
Влезе все пак на 25 г., вече се беше грижил за себе си достатъчно дълго време, за да се научи на отговорност.


Ясно, от така наречените висшисти влезли след обучението си в казармата само за 6 месеца.

Това за немиенето на чиниите и непрането на чорапите се отнася и с пълна сила за мамините синчета, които се чудиха какво ли не да направят за да скатаят казармата.

Човече, предполагам че сме от едно поколение, а това означава, че наборите ни всички са карали редовна военна служба.

Разводите през последните години се случват основно поради финансов проблем, а не щото той е ходил в казарма или тя е раждала нормално  Grinning

# 33
  • Мнения: 18
Е те висшистите не бяха войници в казармите ами канцеларски плъхове. На какво да се научи там?

# 34
  • Мнения: 46 434

Човече, предполагам че сме от едно поколение, а това означава, че наборите ни всички са карали редовна военна служба.

Не говоря за днешните разводи, те са още пресни, може да им дойде акъла, имам предвид поколението от 60-ти набор надолу.

Е те висшистите не бяха войници в казармите ами канцеларски плъхове. На какво да се научи там?

Имам познати, служили в кеча в Плевен, много добре са "научени" на дивотии, но нещо полезно... тц  Laughing и там ли леко са минали?

# 35
  • Мнения: 18
Е то в кеча казарма ли е било? Едно е войника а друго е зидарокуфражиста.

# 36
  • Мнения: 46 434
Е то в кеча казарма ли е било? Едно е войника а друго е зидарокуфражиста.

Зарежи останалите, разбрахме, че само ти където си бил са правили мъжете мъже Simple Smile

Казарма така или иначе няма. Учете децата си на отговорност и всичко останало, защото винаги родителите са били тези, които трябва да го направят. Няма и никога не е имало кой друг да я свърши тази работа, резултатите са пред нас. Онова, за което говорите трябва да се научи в съвсем крехка възраст...

# 37
  • Пловдив
  • Мнения: 14 204
Разводите през последните години се случват основно поради финансов проблем, а не щото той е ходил в казарма или тя е раждала нормално  Grinning
А зае*аването на децата след развода поради какво се случва, пак ли финансов проблем?

# 38
  • Мнения: 18
Аз смятам че 18 години е перфектната възраст за това. Иначе е хубаво да учим децата си от малки но няма как да ги научим на тези неща докато са в яслата още. А и най-добрия учител на практика е живота.

# 39
  • Мнения: 46 434
Аз смятам че 18 години е перфектната възраст за това. Иначе е хубаво да учим децата си от малки но няма как да ги научим на тези неща докато са в яслата още. А и най-добрия учител на практика е живота.

За всяка възраст отговорността има различни измерения.
За живота си прав, на 18 г. като се отделят и трябва сами да си осигуряват вечер храната на масата, много добре се научават на необходимото. Не е като в казармата да знаеш, че имаш 3 пъти дневно ядене, дрехи, обувки и покрив над главата, нали  Simple Smile

# 40
  • Мнения: 326
Може и финансов проблем да е причината-не може да оляща издръжка, срам го е да си покаже очите.Като звънне на майката тя вдига скандял за парите, постепенно той спира да звъни и да се интересува.
Моят не е ходил в казармата. Беше от последното поколение с казарма.След завършване влязъл в някакъв колеж и му се разминало, но и досега съжалява.Много го е яд, че не е отишъл, а ходил по акъла на майка си.
Тогава бях с едно момче, той на моите години и ходи на прегледите и комисиите. Беше и е доста болнав, но конкретно тогава нищо му нямаше.Майка му не даваше дума да се издума той да отиде в казарма, на него също не му се ходеше.Някакви медицински извадиха.Като дете е имал астматични пристъпи, уж и сега получавал, отделно нещо кръвната му захар не била добре(майка му е диабетичка), също и за язва.Той преди 12 клас получи кървяща язва, нещо и на сърцето.Та имаше за какво да се хванат.
Спомням си, че наш познат го разпределиха парашутист, много го беше страх. Друг беше гвардеец, ходехме да се бъзикаме с него пред президентството.

# 41
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
Разводите през последните години се случват основно поради финансов проблем, а не щото той е ходил в казарма или тя е раждала нормално  Grinning
А зае*аването на децата след развода поради какво се случва, пак ли финансов проблем?

Не разбирам въпроса ти и каква му е връзката с темата?

# 42
  • Мнения: 18
Аз смятам че 18 години е перфектната възраст за това. Иначе е хубаво да учим децата си от малки но няма как да ги научим на тези неща докато са в яслата още. А и най-добрия учител на практика е живота.

За всяка възраст отговорността има различни измерения.
За живота си прав, на 18 г. като се отделят и трябва сами да си осигуряват вечер храната на масата, много добре се научават на необходимото. Не е като в казармата да знаеш, че имаш 3 пъти дневно ядене, дрехи, обувки и покрив над главата, нали  Simple Smile

Имаш покрив над главата но не можеш да си позволиш никакви своеволия. Правиш каквото ти се заповяда и то го правиш както можеш. Като те накарат да правиш нещо което ти не можеш ти казват: "Оправяй се. Дал си клетва". И ти нямаш избор - оправяш се някак си. Казармата просто ти осигурява един продължителен живот в стресово състояние.

# 43
  • Пловдив
  • Мнения: 14 204
"Може и финансов проблем да е причината-не може да оляща издръжка, срам го е да си покаже очите.Като звънне на майката тя вдига скандял за парите, постепенно той спира да звъни и да се интересува."
Така е, да - може.
Исках да подчертая, че по-горе се споменаваше за безотговорност по отношение на децата след развод (извън описания от теб случай), а не до безотговорност като причина за развод.

Дописвам към Мадам Помпадур за връзката  с темата: Човечето писа, че наблюдава незагрижени за децата си, безотговорни мъже, ходили в казарма, а ти на това отговори, че в днешно време причина за развод са финансовите проблеми.

# 44
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
Ако се наложи мобилизация във време на война / Не дай си Боже /ще се отзоват само проф. войници и ловджиите ли?

А останалите мъже какво ще се скрият под полите на жените си, щото военната подготовка е срам и нещо безполезно?


Оранжева мандаринка, благодаря!

Неглижирането на дете може да е двупосочно както и от бащата карал казарма, така и от майката родила го нормално  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт