Предучилищна за 5-годишните

  • 23 755
  • 144
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 10 547
Джери, привет! Напред с главата се впуснах в приключението ПУ в училище. Без много-много да го мисля.  Simple Smile И не сгреших. Особено отчитайки възрастта на Зиби.
Вярно е, хранят се в общия стол на училището, но не се засичат с големите ученици. Имат си график.
Винаги има проблеми и драми, де. Доста неща ме притесняват, но те по-скоро са свързани с това че вероятно първи клас ще започне на 6 и 3 месеца. Съзряването, усещането, че вече е ученик е също от особено значение, защото до скоро гледах едно голямо бебе и това много ме терзаеше. В училище израстна емоционално буквално за два-три месеца.

Относно учебния материал, съдейки по №1 и опитът му с ПУ в ДГ, давам отлична оценка на сегашното училище, горда, че отглеждам генийче.  Mr. Green

# 121
  • София
  • Мнения: 2 132
Благодаря, че толкова бързо се отзовахте  Hug
 Аз съм ужасно нерешителна и   това често ми пречи. Вътрешно се радвам и дори нетърпение усещам като помисля за училището и , че най- накрая успях да намеря прилично място за детето си. Може би дъщеря ми е разказала за плановете ми в градината, не знам, но усещам някакво различно отношение и то двете учителки в последно време. Може обидени да са, не знам. Аз съм много довола от тях, но не мога повече да оставям детето си на това място, съжалявам.
Каси, аз съм тръгнала на 6г. и 8м. и винаги съм била много доволна от това, че съм с по-големия набор. Зибонка ще се справи, не мисля, че имаш за какво да се притесняваш в това отношение , а и имаш доста време до тогава.
Момента със столовата и аз така си го представях, а как е организирано илизането навън, или няма такова?

# 122
  • Мнения: 10 547
Момента със столовата и аз така си го представях, а как е организирано илизането навън, или няма такова?

Излизат всеки ден! Дори, при много студено време правят една обиколка на училището и се прибират. Играят или на близката площадка или в двора на училището.

# 123
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Каси да каже за по-малките, моите все от 6 - годишни тръгват предучилищна в училище / в града ни не се предлага за по-малките по училищата/, но имат отделна площадка за игра, т.е. единствената в района на училището с катерушки и пързалка, леко отделена от спортната част и двора на училището, но където излизаха само след приключване на заниманията и от там си ги вземахме /пролет, есен, зима, винаги там ни чакаха. Аз съм ползвала полудневния вариант/. Големите, т.е. учениците изобщо не обръщат внимание на "бебешката" площадка, но само когато е заета  Mr. Green от предучилищната. И в това отношение щерката в предучилищната имаше много повече време навън за игра, отколкото в градината. А и можехме да останем повече време. Това беше и времето, в което говориш спокойно с учителката и тя обръщаше внимание на всички родители като с едното око винаги следеше какво става с децата, чийто родители все още не са пристигнали.

# 124
  • София
  • Мнения: 2 132
А, сега се подсетих и за още едно предимство за училището- там ще са 20 деца в групата, а не 30 както са сега в ДГ.

# 125
  • Мнения: 10 547
20 по списък, реално ходят два пъти по-малко.

# 126
  • Мнения: 3 993
Аз нали се интересувах какви са педагогическите методи за учене на четене и сричкуване. Е, вчера разбрах. Дъщеря ми се похвали, че са учили какво е сричка и как да определят сричките в думите чрез следния много любопитен и забавен похват: свиваш ръка в юмрук, а юмрука слагаш под брадичката и когато изговаряш дума, на всяка сричка с отварянето на челюстта брадичката опира в юмрука. Така учителката й в детската градина е показала на децата как да определят и броят сричките. Много подходящ за деца метод и голямо забавление пада  Simple Smile
Аз самата наскоро я научих да срича, а сричките да определя чрез гласните звукове в думата, но педагогическия метод на учителката е къде-къде по-забавен и по-лесен за възприемане от моя  Laughing.

# 127
  • София
  • Мнения: 9 519
Аз нали се интересувах какви са педагогическите методи за учене на четене и сричкуване. Е, вчера разбрах. Дъщеря ми се похвали, че са учили какво е сричка и как да определят сричките в думите чрез следния много любопитен и забавен похват: свиваш ръка в юмрук, а юмрука слагаш под брадичката и когато изговаряш дума, на всяка сричка с отварянето на челюстта брадичката опира в юмрука. Така учителката й в детската градина е показала на децата как да определят и броят сричките. Много подходящ за деца метод и голямо забавление пада  Simple Smile
Аз самата наскоро я научих да срича, а сричките да определя чрез гласните звукове в думата, но педагогическия метод на учителката е къде-къде по-забавен и по-лесен за възприемане от моя  Laughing.
така учат и в първи клас, моето малкото обаче не успява да го схване  Peace

# 128
  • София
  • Мнения: 4 604
Това ми звучи много интересно.
Моето се оправя със сричките, но не е задълбавала да ми обсяни какво точно им е казала г-жата в градината по темата.

# 129
  • София
  • Мнения: 7 673
Сетих се нещо забавно. Преди година някъде попитах малкия дали може да каже катерица на срички и той гордо-гордо каза "Да. - Катерица на срички".  bowuu Joy
Когато все пак му обясних с примери за какво става въпрос, много лесно започна да ги определя по интуиция. Иначе метода с юмручето го учиха и батковците в ДГ. Малкия не съм го питала.

# 130
  • Мнения: 479
Здравейте, дами,

И аз се включвам в темата. Следя ви отдавна, но реших да пиша и попитам някои неща. Вие сте доста запознати.

Алек, голямото ми момче, на 15.09 ще направи 5 години и посещава ОДЗ-то в Драгалевци. Много сме доволни от учителките. От вас разбрах, че няма да е трета група тази учебна година, а първа предучилищна. Това означава, че следващата ще е втора предучилищна ли?

Тази година ще сме си в ОДЗ-то, но се чудя дали другата да не е в училище. Тук е проблемът, че не знам нищо за училищата в района /Манастирски ливади - запад, Бъкстон, Павлово, Красно село, Борово, Драгалевци, Бояна, Симеоново, Княжево/. Бихте ли ми препоръчали добро училище, с добри педагози, което да проуча? Да започна отнякъде.

Иначе Алек знае азбуката, по-голямо и по-малко, но не може да чете и сричкува. Събира числата до 10, Брои до 30.

# 131
  • София
  • Мнения: 9 519
Заповядай, това е темата за предучилищната на родените 2009 г. - предполагам, че там ще получиш много информация по тези въпроси.

Иначе - да, тази година ще бъде 3-та група, което се равнява на първа предучилищна  Peace

# 132
  • Мнения: 479
Заповядай, това е темата за предучилищната на родените 2009 г. - предполагам, че там ще получиш много информация по тези въпроси.

Иначе - да, тази година ще бъде 3-та група, което се равнява на първа предучилищна  Peace




Много благодаря   bouquet

# 133
  • София
  • Мнения: 5 606
чка с отварянето на челюстта брадичката опира в юмрука. Така учителката й в детската градина е показала на децата как да определят и броят сричките. Много подходящ за деца метод и голямо забавление пада  Simple Smile
Това е страхотно Simple Smile Чак сега виждам тази тема.

# 134
  • Мнения: 581
Ще следя темата с интерес. Детенце е на 5 год и 7 месеца - 3 група
С какви интересни книжки занимавате децата? Ние вкъщи се занимаваме с книжка със стикери за упражнения и игри за азбуката и за цифрите.

Общи условия

Активация на акаунт