Всичко за Всички марки гел лакове - 3

  • 123 062
  • 737
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 869

                               

welcome Здравейте всички, които сте на тази страница!Приятно изкарване в нашата компания!

         
Поставяне на гел лак:
1. Почистете нокътната плочка ако има остатъци от лак или заздравители. Избутайте или премахнете кожичките ако е необходимо; Ако желаете матирайте нокътната плочка (тази стъпка не е задължителна);
2. Обезмаслете нокътната плочка с обезмаслител за нокти или чист спирт; Ако ползвате обезмаслител внимавайте да не допре кожата.
3. Нанесете тънък слой база гел лак, запечатайте свободният край на нокътя с гел лака и изпечете под UV лампа 36W за 2 минути (или UV лампа 9W за минимум 3 минути; за LED лампи са нужни 30 секунди) ако има специални инструкции за времето на печене върху самия гел лак, следвайте тях;
4. Нанесете фин слой цвят гел лак, запечатайте свободния край и изпечете под UV лампа 36W за 2 минути (или UV лампа 9W за 3 минути; за LED лампи са нужни 30 секунди);
5. Нанесете втори фин слой цвят гел лак, запечатайте свободния край и изпечете под UV лампа 36W за 2 минути (или UV лампа 9W за 3 минути; за LED лампи са нужни 30 секунди);
6. Нанесете фин слой Топ лак, запечатайте свободния край и изпечете под UV лампа 36W за 2 минути (или UV лампа 9W за 3 минути; за LED лампи са нужни 30 секунди);
7. Почистете лепкавия слой с течност за махане на лепкав слой или със спирт като използвате отделен тампон за всяка ръка;
8. Намажете кутикулите с масло за нокти.
видео поставяне на гел лак стъпка по стъпка: http://vimeo.com/49665845

Сваляне на гел лак:
1. Запилете повърхността на лака, нужно е да се матира единствено горния слой-топ лак (тази стъпка не е необходима ако използвате CND Shellac);
2. Намажете кожата на пръстите с масло за нокти, за да не се изсуши от ацетона;
3. Изрежете тампончета с приблизителния размер на нокътната плочка;
4. Върху всеки нокът поставете тампонче с ацетон и увийте с домакинско алуминиево фолио, за да не се изпари ацетонът;
5. Накиснете между 10 и 15 минути, колкото по-дълго е седял гел лакът токлова повече време е  необходимо да се накисва;
6. Развийте фолиото, като работите пръстите един по един;
7. Ако има остатъци от гел лак избутайте с дървена пръчица, но без да упражнявате голям натиск; Ако е необходимо накиснете отново;
Видео сваляне на гел лак:http://vimeo.com/49665844

Съвети:
• Старайте се всеки слой да бъде фин - по-добре 3 фини слоя от колкото 1 плътен;
• Лакирайте ноктите на едната ръка следвайки стъпките от 1 до 12, а след това започнете с другата;
• Винаги запечатвайте свободния край - така лака ще бъде още по-издържлив;
• Ако върху кутикулата попадне гел лак внимателно отсранете с дървена пръчица преди да изпечете;
• Не премахвайте цвета посредством пилене, това ще нарани нокътната плочка;
• Ако лампата ви е по-малка първо лакирайте и изпечете 4те пръста на едната ръка, после 4те пръста на другата ръка и накрая двата палеца;                                                           

 
Накратко за shellac:

1. shellac съчетава най-доброто от лака за нокти и гела, за да създаде блестящ цвят, който се нанася лесно и издържа 14 дни без дефекти.
2. Shellac се третира под UV лампа и не изисква време за съхнене.
3. Shellac се сваля за 10 мин- без пилене и вредни влияния върху ноктите. Не съдържа формоалдехид, толуол или DBP.
                           
Списък на серттифицираните салони за работа с  shellac:
                                                      http://intercosmeticabg.com/events.php?eventID=11

11 МИТА ЗА shellac:
                                                           http://lifestyle.ibox.bg/news/id_2018482814


   

 Старите теми:   
   CND shellac - дълготраен естествен маникюр вме … гел върху ноктите
   CND shellac - дълготраен естествен маникюр вме … л върху ноктите 2
Всичко за Всички марки Гел лакове
Всичко за Всички марки гел лакове - 2

# 1
  • Мнения: 6 869
Първият пост можеше да се редактира, но не помня колко време, може би около ден newsm78 Ако искате нещо да се добави пишете бързо.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 044
вместо запис  Embarassed
от предишната тема Гелиш и Ред карпет са си една фирма,единият професионален,другият за дом.употреба PeaceНяма проблем да се смесват,виж обаче аз какви ги върша Mr. Green-винаги основа и топ на Ред карпет,понякога цвета е Ред Карпет,понякога Голдън Роуз,ще взема и Малинка само да стигна до там LaughingЕто това вече не се препоръчва,ама за сега нямам оплаквания Crazy

# 3
  • Мнения: 60
Бухтичка благодаря за темата Hug
Относно базата и топ винаги ползвам тези на Gelish, независимо от цвета. Към момента не съм имала проблеми, а и някъде май самите производители на Gelish бяха писали,  че техният топ и основа са съвместими и с други гел лакове.

# 4
  • Мнения: 6 869
вместо запис  Embarassed
от предишната тема Гелиш и Ред карпет са си една фирма,единият професионален,другият за дом.употреба PeaceНяма проблем да се смесват,виж обаче аз какви ги върша Mr. Green-винаги основа и топ на Ред карпет,понякога цвета е Ред Карпет,понякога Голдън Роуз,ще взема и Малинка само да стигна до там LaughingЕто това вече не се препоръчва,ама за сега нямам оплаквания Crazy
Знам, че са на една фирма. Но сега като каза имам и един цвят на голдън роуз, него също съм го ползвала с ред карпет, не виждам съществена разлика.

# 5
  • Мнения: 32
Първият пост можеше да се редактира, но не помня колко време, може би около ден newsm78 Ако искате нещо да се добави пишете бързо.

Бухтичка,благодаря за новата тема! HugПоста ти е много изчерпателен. Peace

# 6
  • Мнения: 937
Понеже съм на Вие с поръчките от чужбина се ориентирах към SNB от сайта на Стар Нейлс, имам завършен курс, но за сега работя от вкъщи и правя посещения в няколко квартала /все още нямам голяма клиентела де/ и исках да е нещо качествено, та за това се спрях на тази марка.
За тях знаете ли от опит - дали може с техни основа и топ и други лакове?
А дали може да се правят комбинации от цветове като омбре ефект евентуално с гел лаковете?

Последна редакция: вт, 22 окт 2013, 13:25 от galiushana

# 7
  • Мнения: 60
galiushana омбре може да се прави, аз съм си правила както по вертикала, така и по хоризонтала.
http://loveconfetti.tumblr.com/post/62748603716 На тази снимка на показалеца съм си направила омбре с Gelish.

# 8
  • Мнения: X
Хоп и аз в новата тема. По въпроса с марките аз ползвам основа и топ Гелиш, а цветове имам Гелиш, Ibd,EzFlow.Сега есенни се чудя какви да взема.Иска ми се сякаш на живо първо да ги видя. Та може и да пробвам и голдън роуза.

# 9
  • Мнения: 18
Здр дами бихте ли ми казали да ли тоя гел кит на SENSATIONAIL е добър?

http://www.sensationail.co.uk/scarlet-red-sensationail-starter-kit-gift-pack.html


/330x/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/s/c/scarlet-starter-kit.pngww.sensationail.co.uk/scarlet-red-sensationail-starter-kit-gift-pack.html

# 10
  • Мнения: 189
Чета ви с изключително удоволствие. Супер сте.
Я да ви питам матиране на нокътя нали значи с пила за полиране да го пилиш много фино и нокътят става бял, т.е. прашлив такъв. Аз ли бъркам и съм в грешка?

# 11
  • Мнения: 0
Здравейте! Имам проблем с гела, изпича се много хубаво,изглежда добре и  в един момент просто се отлепва целия, а правя всички стъпки все си мисля както трябва.. Можете ли да ми дадете причини за това?

# 12
  • София
  • Мнения: 1 544
Чета ви с изключително удоволствие. Супер сте.
Я да ви питам матиране на нокътя нали значи с пила за полиране да го пилиш много фино и нокътят става бял, т.е. прашлив такъв. Аз ли бъркам и съм в грешка?
Да. Peace

Здравейте! Имам проблем с гела, изпича се много хубаво,изглежда добре и  в един момент просто се отлепва целия, а правя всички стъпки все си мисля както трябва.. Можете ли да ми дадете причини за това?

Обезмасляваш ли хубаво нокътя преди да нанесеш основата?

# 13
  • Мнения: 0


Обезмасляваш ли хубаво нокътя преди да нанесеш основата?
[/quote]
 Ами пиля нокъта и отгоре слагам обезмаслител на EzFLow, поне така пише на него, изчаквам малко и слагам от базата+топ на SNB. Може би да не ги нансям по правилния начин..

# 14
  • Мнения: 18
Здр дами някои ако може да ми отговори ще съм ви много благодарна.
И така, нанесох базата гел лак и почистих лепкавия слой с течност за махане  на лепкав слой преди да поставя цветния гел ( малкия ме изненада )
Какво да правя сега за да поставя цвета,да махнали базата или....аз нямам идея какво се прави в такъв случаи.
 
Мерси на всички и приятна вечер

Общи условия

Активация на акаунт