На добър час в ПЪРВИ клас! - 4

  • 29 343
  • 740
  •   1
Отговори
# 15
# 16
  • Мнения: 292
Госпожата от занималнята на дъщеря ни днес ще има голяма разправия с мен. В петък следобед незнайно защо е написала цялата домашна- две страници по математика, в помагалото на детето, с червен химикал. Защо прави демонстрации, не разбрахме, това е поредното оплакване от родители и деца от този клас. Титулярната госпожа ми каза със съжаление, че това не е първият такъв случай, има ли са разговори, обещания, обяснения, но явно демонстрира някакъв авторитет ли, инат ли??? Сутринта ходих при директорката, показах домашната, обясних ситуацията, очаквам до два дена проверка, която ми е обещана. Химикалът на дъщеря ми е спрял да пише, и вместо да услужи с химикал или да каже на детето да пише с молив, госпожата ѝ взема и пред нея започва да попълва страниците... Нима ако не е написано в петък следобед, не може да се напише през почивните дни?!? А толкова ли не можа да й намери един химикал само за 35 минути час, които имат? Бях бясна, още съм ядосана, след около час ще изливам жлъч там, където ме провокираха...

Иначе нямаме проблеми с домашните- детето свикна, след работата с мен следобед в продължение на 2 седмици, сега е първа готова, всичко е изрядно, красиво. Не знам защо госпожата им сама се вкарва в някакви филми...

# 17
  • София
  • Мнения: 6 141
При нас засега положението със занималнята е горе- долу. Понякога не е дописал домашните, но и моят много лесно се разсейва и е бавен. Иначе госпожата даже ни се скара на родителската среща, че ѝ се случило да си вземат дете без да ѝ се обадят, докато говорела с друг родител ( това на двора).
Моят юнак също е участвал в инцидент ( също с проблемно дете)- онзи го дръпнал, нашия го заболяло и го ритнал, онзи също и госпожата се намесила. Имахме разговор как се реагира и в какви ситуации, да видим.

# 18
  • Мнения: 417
От класа на голямото си дете и от приятелки имам наблюдения с родители, които са имали "разговори на високо ниво" с определени учители (а и нали сме били ученици и знаем какво значи да си "нарочен"). Тези операции, за съжаление, почти никога не са  завършили в полза на ученика. Въпросните учители, които може и да са сбъркали, всички сме хора, започват да се държат крайно гадно с детето. Завърта се омагьосан кръг  ooooh!

В крайна сметка сега са деца, малки и безгрижни. Ако можем да им запазим детството би било чудесно!

# 19
  • София
  • Мнения: 3 610
Мерси за новата темичка.  bouquet
Нашият първолак се справя добре,няма драми и ексцесии Grinning В къщи си пише домашните за 30мин,оправя си раницата и има цял следобед да си прави каквото си иска.Не си представям ако трябваше са ходи на занималня,какво щеше да прави newsm78 Отделно,че контролирам как пише и коригираме нещата на време,а аз съм малко по-взискателна в това отношение Mr. Green
За мен занималнята никога не е била решение,но в повечето случаи е необходимо зло,за съжаление Confused
Относно гоненето на дете в първи клас от стаята и оставянето му без надзор,смятам за граничещо с престъпно поведение #2gunfire Самото отстраняване е О.К,но трябва да имат помещение където да изтърпят наказанието.Където и да е,но да са под надзор Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 9 111
Mrs S и аз без да искам да ти се меся, мисля, че една караница освен момнетно облекчение за насъбрания яд, не носи кой знае какви дълготрайни ползи. Понякога по-благият подход може да има далеч по-добър резултат. Казвам го от горчив личен опит с детската градина  Peace.

# 21
  • Мнения: 2 774
Betty L   bouquet

На нас още на първата РС ни бяха обяснили за занималнаята, -  записването е за целия първи или втори  срок- няма (не е желателен)  вариант отписване.
Бройката на децата се изпраща в министерство, бюджети разни....не вникнах в обяснението  Blush.

Днес синковеца ми показва някакви странни движения с ръце, показани му от учителя по музика  Rolling Eyes, с обяснението, че като правел така, духа му щях да се чувства добре  newsm78, ще поизчакам още малко да видя за какво точно става въпрос, но не ми харесва насоката на мислите ми.

# 22
  • София
  • Мнения: 5 079
Моят благ подход с едната г-жа в ДГ, която открито го игнорваше не доведе до нищо хубаво. Човек трябва да си търси правата, хеле, щом се касае за детето му. Втори път няма да си затварям очите, ако нещо по веригата не върви, играла съм го това преди, пробвах само с разговор, уж се разбрахме, но съм била в заблуда. Пълна. Ай нЕма нужда да съм такава овца, втори път. Crossing Arms

Как ги стимулирате, неамбициозните Laughing, никой не предложи стратегия. newsm78 Или на всички ви, децата, пишат с желание и удоволствие? Rolling Eyes

# 23
  • Мнения: 2 774
 Mr. Green
С крясъци, ако съм в СМС.
И с  мноооого приказки, всеки ден  Tired, домашните трябва да се напишат, старателно и вярно (ние сме от тези които пишат само с химикал- та вариант триене няма)  колкото повече се мота, толкова по малко ще играе.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 058
Ние това с реакцията при агресия от друго дете сме го разиграли малко по-различно. Тъй като той си е сприхав, и много бързо пали, сме се разбрали, че ако някой друг го удари да отиде при госпожата и да и каже, а не да посяга на другото дете. Опитвам се да му обяснявам, че отвръщайки на удара с удар, всъщност той пада на нивото на другото дете. И тем подобни. Много са малки, за да почват още от сега да се бият. Има време - ще порастнат още две/три години и ще си мерят силите доста често. Поне сега, в първите 1/2 години да не го правят. И при обиди така го карам да действа - да попита другото дете защо го нарича с тази дума, какво му е направил, смята ли че на него ще му хареса ако така го обиждат. С баткото това работеше до еидн етап, надявам се, че и тук ще проработи.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 634
Ау, какви учителки на занималня  ooooh! изправя ми се косата като чета, аз поне от занималнята не мога да се оплача за момента.

# 26
  • Мнения: 1 209
Как ги стимулирате, неамбициозните Laughing, никой не предложи стратегия. newsm78 Или на всички ви, децата, пишат с желание и удоволствие? Rolling Eyes

Аз съм от тези с неамбициозните деца. И мен ме интересува темата. Моят син приема некрасивите букви като нещо нормално, грешките като ""какво толкова де". Въобще никакъв спортен хъс да е най-най.....Не се старае особено, знае, че му се получават нещата и гони обем. Не му е проблем да напише 5 страници букви и го прави, но никога не би се сетил сам да направи първо домашното и после да играе. Та се принудих да онагледявам колко е важно вниманието с неща, като опериран грешен човек в болница и тем подобни ужасии. То ми се смее  само насреща, маймунето.

# 27
  • София
  • Мнения: 3 249
Как ги стимулирате, неамбициозните Laughing, никой не предложи стратегия. newsm78 Или на всички ви, децата, пишат с желание и удоволствие? Rolling Eyes

Аз съм от тези с неамбициозните деца. И мен ме интересува темата. Моят син приема некрасивите букви като нещо нормално, грешките като ""какво толкова де". Въобще никакъв спортен хъс да е най-най.....Не се старае особено, знае, че му се получават нещата и гони обем. Не му е проблем да напише 5 страници букви и го прави, но никога не би се сетил сам да направи първо домашното и после да играе. Та се принудих да онагледявам колко е важно вниманието с неща, като опериран грешен човек в болница и тем подобни ужасии. То ми се смее  само насреща, маймунето.
Те същия. Не се впрягам особено. За мен е важно на диктовката да няма грешки, задачите да реши правилно. Краснописа...ще го оправи, надявам се  Rolling Eyes
Запалихте ме с тези математически състезания и на бъзик му принтнах едни задачи. Реши ги за мое учудване за норматив...а дори на едната аз не схванах какво точно се иска Rolling Eyes

# 28
  • Мнения: 5 940
При нас смяната на времето се отразява много. Заспаха и двамата в 19.30. Големият е бил и на карате, и на плуване, възможно е и от това, но малкото.... Утре очаквам събуждане в 4.30...
Според сина ми в неговия клас всички деца са добри, нямало агресивни. Всички учители са много добри, всички деца Laughing
Имат случай на скарлатина. Той не е карал досега никакви шарки. Знам, че скарлатината повтаря, но не е боледувал и от неповтарящите, сигурно е време да се срещнем ....
Не можете ли да ги стимулирате с нещо любимо? Не като награда, а по някакъв начин да го обвържете с писането. Аз съм му казвала, че е хубаво да пише, защото така ще може да си описва срещите с животните, за да не си ги забравя. А е добре да е четливо, че ако някой иска да прочете, да може да разбере.

# 29
  • Мнения: 1 209
Какви диктовки правят вашите деца - поредица от взетите гласни в разбъркан ред, малки и големи и математически диктовки с равенства и неравенства ли? Или думички и текст.

Общи условия

Активация на акаунт