Енгин Акюрек/в очакване на „Kara Para Yalan Aşk”, нови и стари проекти/Тема 233

  • 37 673
  • 724
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 849
loveofmine поздравления за прекрасния пост! Много поетично описание на изнасилването.

                                  ОГЪН / FIRE



Валя, разсмя ме със сълзи с точното си определение, което ми напомня за онова предишното за изречението!

Клипът и музиката са страхотни! Но насилие си имаше и върху волята и върху физиката на жената.




# 46
  • Мнения: 1 953
Велиана ,написах му името в гугъл и  прочетох ,че е и режисьор .
Този ,никога не съм го виждала и чувала .
Не знам  ,дали е закачка ,но на мен ми идва в повече.

# 47
  • Мнения: 3 240
Димана, благодаря за подкрепата!  Hug
Странно е, че жени нямат очи да видят мъката на други жени. Мисълта им е парализирана от обаянието на актьора. Горките Нарин и Фатмагюл, паднаха негови жертви.

Скрит текст:
почисти си пощата!

# 48
  • Мнения: 1 953
Горките Нарин и Фатмагюл  ги има в реалния живот .
Всеки ден ,мисля и плача за тях .
А,дали ми е парализирана мисълта ,само Бог може да ме съди !

# 49
  • Мнения: 1 097

Момичета,влизам да видя докъде стигнахте с раздумката и ви слагам един усмихнат Керим за лека нощ.Не прекалявайте и утре е ден.

# 50
  • Мнения: 849
Горките Нарин и Фатмагюл  ги има в реалния живот .
Всеки ден ,мисля и плача за тях .
А,дали ми е парализирана мисълта ,само Бог може да ме съди !


Защо го приемаш толкова лично, не мога да разбера. Диалогът в предните постове беше по принцип. Ако се припознаваш е друг въпрос.

Лека нощ!

Последна редакция: вт, 29 окт 2013, 00:43 от dimana-nova

# 51
  • Мнения: 1 953
В кого да се припознавам?

# 52
  • Мнения: 23 275


Добро утро и хубав, слънчев и усмихнат ден !

След снощната новина постната от Мариянка, днес е ред да бъде потвърдена  и от продуцентската къща.

Някой има ли наблюдение от Тувана. Освен, че е красива - друго не зная за нея.

Интересно ми е и друго. Онур Сайлак дали ще снима този сезон или и той като Туба ще си почива ? Всъщност те двамата си имат две прекрасни кукли в къщи - така, че няма да скучаят. Харесвам ги като семейство ... всъщност харесвам семейството като институция. Лично те двамата само няколко месеца след като "показаха" публично връзката си и сключиха брак.

В тази връзка мисълта ми "скача" при други  известни двойки ... ама те си знаят.

Бих се пренесла в сериала / и аз като Хаяско тази сутрин слушах серията по БТВ, докато правих закуска / но вече е време за работа - та като се върна следобяд ще споделя. Поставям си за задача - да си помня мисълта от тази сутрин. Семейството !

Бяха ли семейство Керим и Фатмагюл - при все, че живееха дори в различни къщи ?

Ако някой иска може и да сподели нещо в тази връзка.

До после момичета !

Скрит текст:

# 53
  • Пловдив
  • Мнения: 34 125




Здравейте дами. Да споделяме и днес любими моменти показани ни от героите на Енгин. Новини, снимки, слухчета - чакаме си ги, търсим си ги.
Скрит текст:
Скрит текст:
Да честитим празника на съседите:
http://www.blitz.bg/news/article/228432
Скрит текст:

# 54
  • NICE,FRANCE
  • Мнения: 175
Добро утро!
Мариана,мерси за кафето!
Желая на всички прекрасен и усмихнат ден!
  bouquet  bouquet

# 55
  • Мнения: 13 301
Но насилие си имаше и върху волята и върху физиката на жената.

Странно е, че жени нямат очи да видят мъката на други жени. Мисълта им е парализирана от обаянието на актьора. Горките Нарин и Фатмагюл, паднаха негови жертви.

И пак въпросът "Каква е вината на Фатмагюл?" допълнено с "Каква е вината на Нарин?"  Thinking Отвъд иначе хубавия призив да сме позитивни.  Peace

 afwitch

# 56
  • Мнения: 3 217
Добро утро,момичета!

# 57
  • Мнения: 4 966
Добро утро! Simple Smile



По късни доби пак полемика. Simple Smile)) Ах, тези каузи... Simple Smile
Думата кауза (общо дело), за съжаление, също е девалвирала... а лозунгите пък съвсем. Не, че са запазили стойността си думи като любов, обич, милосърдие, жертвоготовност... И тях използваме за щяло и не щяло, без да влагаме точен смисъл... Но... словото също отразява действителността. А действителността е една навсякъде - обезценяване на ценностите, на духовността, с гръмки думи без покритие.
О, твърде ми е рано да философствам. Нека първо си изпием кафето. Simple Smile))

Р.Р. И понеже поех първите глътки живителна течност, ми дойде ищях да се допълня. Simple Smile)

Именно духовните ценности, които откриваме в турските сериали, ни привличат като аудитория. Всеки от нас страда от това обезценяване, което виждаме навсякъде около себе си. Иска ни се да погледаме поне на екрана нормални семейни отношения, в които се отдава и почит на възрастните и внимание на младите; пламенна любов; търсене и намиране на справедливост и още много, много други неща. Иска ни се да се убедим, че някъде все още съществува онова чисто човешко общуване, което ни липсва... Гледаме и си спомняме детството си, когато нашите баби и дядовци намираха време да си поиграят с нас, да ни разкажат приказка, да ни отведат сред природата, а родителите ни не бяха отдадени единствено на печалбата... патриархалният дух има своите слабости, но това, с което го заменихме, не ни носи удовлетворение... И започваме да препрочитаме "Гераците", "Земя", "Малкият принц" и други художествени произведение в опит да си набавим липсващото... или се възхищаваме на турски сериали... Всеки има право да удовлетворява нуждите си както намери за добре, стига да не вреди на останалите.

Единственото, което смятам за неприемливо, обаче, е да се вменява вина на потребители за това, което мислят или не мислят.

Последна редакция: вт, 29 окт 2013, 09:40 от marytza

# 58
  • Мнения: 0
Добро утро сладуранки.Желая ви ден изпълнен с много усмивки,добро настроение и полижителна енергия.Марианка,благодаря за снощната новина.Ще чакаме търпеливо потвърждение за участието на Енгин.Успешен ден на всички.Днес ви подарявам тази усмивка.      Heart Eyes  Hug 

# 59
  • Мнения: 3 240
Добро утро!
Марияна, благодаря за втория спойлер. Днес е голям ден за Турция, празник, да им е честит! От текста, който си публикувала, се впечатлих от следния цитат:

На 3 март, по време на заседание на събранието, под председателството на Мустафа Кемал са приети закони за премахването на шериатското правосъдие в Турция, ..........................
...........................................
През 1926 г. е приет нов Граждански кодекс, в който са установени светските либерални принципи на гражданското право, определени са понятията за собственост, притежаването на недвижимо имущество - частно, съвместно и др. Кодексът е пренаписан от текста на швейцарския Гражданския кодекс, който по това време е най-напредничавия в Европа. По такъв начин законите на османското право остават в миналото.


Почти 100 години оттогава, но както знаем от сериалите и от новините, все още шериатското право не е изкоренено! Че и ние се запознахме с него, за да разбираме по-добре сюжета.
Аз лично винаги съм щастлива да науча нещо ново, а покрай сериалите научих доста неща. Най-вече, се влюбих в турската музика.   Grinning

Общи условия

Активация на акаунт