2880лв накуп за майки-студентки - 12

  • 47 406
  • 799
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 493
За съжаление, към момента няма никаква обратна връзка с университета какво се случва с въпросния студент, след като е усвоил средствата. Ще видим как ще го променят закона, по-добре да увеличат размера на помощта, но да я получават наистина заслужаващите, а не просто да се точи бюджетът...  Praynig

# 751
  • Мнения: 6
АЗ да направя един спам сега...понеже ми предлагат да изкарам един стаж от университета , който също се заплаща ,според вас дали някой после ще ми направи проблем и за помоща?  newsm78

# 752
  • Мнения: 493
Не, защо? Двете неща са съвсем различни и абсолютно съвместими, т.к. се изплащат от различни места. Аз преди седмица изкарах моята студентска практика, финансирана от Европейски проект, и живот и здраве на пролет ще подавам документи и за тази еднократна помощ.  Peace

# 753
  • Мнения: 6
Аз първоначално малко се усъмних честно казано,защото ако ми направят после проверка да не си кажат "А,тя била на стаж сега се лакоми и за други пари"  Laughing но щом няма проблем ще си изкарам и стажа,много благодаря за бързия отговор

# 754
  • Мнения: 1 523
Дано не я спират на тази помощ че едно раждане в софия струва по 1400-1500 лв поне с тези пари да се възвърнат малко от твзи разходи че и без това 250 лв помощ за смешни Simple Smile

# 755
  • Мнения: 5 468
едно раждане в софия струва по 1400-1500 лв
Къде? Аз родих през ноември съвсем безплатно във Втора градска болница, че и бях със секцио.  newsm78

# 756
  • Мнения: 1 523
Болница Вита , Майчин дом , Света София в ценоразписа им пише 14000 лв раждане

# 757
  • София
  • Мнения: 1 484
Два пъти раждах в Майчин дом, единият път преди няма 7 месеца, няма такива цени, каквито цитираш! Нито пък ги има в ценоразписа им!

# 758
  • Мнения: 1 523
ами те с избор на екип

# 759
  • Мнения: 758
Никой не те кара да избираш екип, след като не можеш да си го позволиш. Дай сега да се записваме студентки за да си плащаме раждането.

# 760
  • Мнения: 738
roverandom -  Peace, още повече 14 000  Mr. Green, нулите са ти в повече.
А избора на екип в МД е 700 лв май...но може да бъркам мааалко. Не е много уместно такива коментари в темата за майките студентки - все пак тази помощ скоро ще бъде спряна, точно заради точене на пари! А че е трудно и скъпо всичко - знаем си  Mr. Green
Нова тема ще има ли или няма проблем да си пишем тук?  newsm78

# 761
  • София
  • Мнения: 1 484
delfin4e19 , наистина никой не текара да даваш пари за раждане, нито пък да раждаш в частна болница.
В Майчин дом изборът на екип е 870.00 лева. Ето виж цените, дори с престой в единична стая, при едно нормално раждане няма да докараш тази сума.

# 762
  • in Wonderland
  • Мнения: 6 052
Ей стига сега колко струвало раждането . То да не е само раждането!  Момичето имаше предвид ,че помощта от 250 лв е за никъде ! След като държавата така нехае за естествения си прираст ,, ще се точи бюджета както може ! Аз съм ЗА! По-добре майка-студентка да ги вземе тия пари , отколкото някоя циганка !
 Относно студентските практики , аз също я карам , но я записах ,след като взех помощта. Но  двете неща нямат нищо общо . Тази стипендия от практиката ще повлияе  като кандидатстваш за детски ( изискват в СП уверение от унито какви стипендии получаваш , то си е доход! )

# 763
  • Мнения: 2 697
Ей стига сега колко струвало раждането . То да не е само раждането!  Момичето имаше предвид ,че помощта от 250 лв е за никъде ! След като държавата така нехае за естествения си прираст ,, ще се точи бюджета както може ! Аз съм ЗА! По-добре майка-студентка да ги вземе тия пари , отколкото някоя циганка!

Подкрепям напълно Peace - тази помощ е една от малкото, които получават предимно (или може би единствено) майки-българки Peace А по темата дали ще я спрат заради злоупотреби - наскоро гледах социалния министър да говори по темата - мнението му беше и е много резонно, че няма да бъде спряна заради майките, които наистина са студентки и ще бъдат ощетени. Щели да вземат мерки за контрол, но засега само се дискутирало.

Така или иначе, аз не виждам кой знае какви злоупотреби в случая - след като условието е майката да е студентка редовно към момента на подаване на молба в СП и тя е такава, каква злоупотреба има? Не забравяйте, че майките в случая често записват магистърски програми, а те съвсем не са евтини. Пример, в моя ВУЗ и факултет цената на семестър редовно във всички магистърски програми е 800 лв. Нали не мислите, че таксите от раздутия прием във всевъзможни магистърски програми не е полза за държавата? Въпросът е риторичен, разбира се Wink

# 764
  • Мнения: 2
Здравейте! Искам да попитам дали имам правото на тази еднократна помощ. Моят случай е следният: Магистратура съм редовно обучение и миналия месец завърших семестриално (защото е само 3 семестъра), а датата на държавния ми изпит е в края на месец март, а аз вече ще съм  в болнични и няма да мога да се явя. Термина ми е на 24 април. Та дали социалните ще ми отпуснат тези 2880лв.?

Общи условия

Активация на акаунт