2880лв накуп за майки-студентки - 12

  • 50 651
  • 799
  •   1
Отговори
# 735
  • Бургас
  • Мнения: 631
Здраевейте, аз съм студентка редовна форма на обучение но съм последна година, т.е. юни завършвам семестриално а се пада да раждам (живот и здраве) октомври. Ще мога ли да се възползвам от тия пари или не?

# 736
  • Мнения: 26
Здравейте! Вече родих, но може ли да се запиша сега в университет и да кандидатствам за помощта или е трябвало да съм студентка при раждането?

# 737
  • Мнения: 4 369
Аз родих август месец, вчера записах и подадох документите за помощта - 13 дни преди малката да стане на 6 месеца. Приеха ги, значи не би трябвало да е проблем. Сега ще чакам и да ги изплатят. Пък живот и здраве втори семестър ще опитам да се прехвърля дистанционно и да го изкарам така, защото редовно ще си е трудно.

# 738
  • Мнения: 22
къде се записа редовно по това време ? newsm78

# 739
  • Мнения: 4 369
УНСС имаше прием за магистратура, но мина вече. Иначе НБУ също имат прием в момента пак за магистратура.

# 740
  • София
  • Мнения: 484
Здраевейте, аз съм студентка редовна форма на обучение но съм последна година, т.е. юни завършвам семестриално а се пада да раждам (живот и здраве) октомври. Ще мога ли да се възползвам от тия пари или не?

Към момента на раждане няма да се водите студентка редовна форма на обучение, така , че няма да ви ги отпуснат. Може би трябва да запишете магистратура

# 741
  • Мнения: 6 395
Другият вариант е да си оставиш един изпит за взимане и да не завършиш сега за да използваш почощта

# 742
  • Мнения: 354
Здраевейте, аз съм студентка редовна форма на обучение но съм последна година, т.е. юни завършвам семестриално а се пада да раждам (живот и здраве) октомври. Ще мога ли да се възползвам от тия пари или не?

Към момента на раждане няма да се водите студентка редовна форма на обучение, така , че няма да ви ги отпуснат. Може би трябва да запишете магистратура
До момента докато не си вземеш държавния изпит или да защитиш дипломна работа, си се водиш студентка. Но за всеки случай трябва да питаш в канцелариите на унито.

# 743
  • in Wonderland
  • Мнения: 6 245
Другият вариант е да си оставиш един изпит за взимане и да не завършиш сега за да използваш помощта
И на мен ми мина това , като вариант , но тя пак ще се води семестриално завършила!!
y.k.
Аз мога да те посъветвам за сега нищо да не предприемаш . Има още доста време. Много усилено се говори ,че ще променят условията за тази помощ драстично , заради това ,че много майки се възползваха от нея(записват 1 семестър само за да я вземат и после прекъсват ) . Ти , живот и здраве , ще родиш октомври , ноември ще ти е държавния изпит и като си го вземеш , януари записваш магистратура -редовно и вземаш парите ( бебенцето ти няма да е навършило 6 м. ). Всичко това , обаче е , в случай ,че не променят закона !
Друго ,което мога да те посъветвам е да идеш в УО в унито и да попиташ какъв ще ти е статута на студент октомври ,ако още не си си взела държавния или някой изпит-тоест , ще могат ли те тогава да ти издадат уверение , че си студентка -редовно обучение!!!!
Стискам ти палци да успееш да я вземеш тази помощ , не са малко пари , стига са ги раздавали на циганките !!!!

# 744
  • Бургас
  • Мнения: 631
да ще са ми от помощ защото студентите никъде не се осигуряват социално, само здравно ни осигуряват което е мн глупаво.Не стига че имат хиляда изисквания за да те наемат на работа да имаш правоспособност, компетентност и пр. ми къде да го натрупаме това? Айде аз работя кажи речи по специалността си но съм 1:1000 ами другите? И това че работя почти никви пари не вземам защото ми се води като стаж на добра воля ми ги дават, закакво да ги вложа в осигуровки?! като накрая ще взема едно мизерно майчинство
Със сигруност ще имам някой изпит семестриален защото са гадняри , а държавните са ми октомври, ноември и декември и ако съм ги взела успешно май се дипломирам
Уча право но това с тия майченски работи не съм се замисляла докато не ми се случи защото това е божа работа и ако се мисли предварително за тези неща могат и да не се случат
Благодаря за помоща. За момента ще питам в унито какъв ще ми е статуса и това е

# 745
  • София
  • Мнения: 484
y.k. пропуснала съм частта , че държавните ти изпити са октомври-декември, в  този случай зависи какво , ще ти напишат на уверението. Аз бях в подобна ситуация. Сесията ми беше април месец, май м. родих , а юли ми беше държавния изпит. На уверение през май, ми писаха "студент редовно обучение" , подадох  документите 2 дни след като ме изписаха от болницата, защото знаех , че се бавят и от СП и от унито. За щастие всичко приключи в срок.Някак си от само себе си се наредиха нещата. пожелавам лека бременност и успехи с помощта, че настина със 100 лв майчинство бебе не се гледа .

# 746
  • Бургас
  • Мнения: 631
Благодаря! В петък ще отскоча до унито и ще питам...

# 747
  • Мнения: 354
Някой, който ще се записва фиктивно,за да вземе само парите(както мисля и аз да направя), не го ли е страх, че ще го накарат да ги върне ? Къде мога да прочета, дали пише в закона за тази помощ за майки-студентки и правилата да се получава?

# 748
  • Бургас
  • Мнения: 631
не би трябва да се връщат и не съм чувала от познати че нещо след това е ставало, повечето след като вземат парите или прекъсват кат свърши семестъра или се местят задочно

# 749
  • Мнения: 5 467
Но това ще се промени. Доста пари се източиха ей така фиктивно и това няма да продължи безкрайно.

Общи условия

Активация на акаунт