Януарчета безброй на мама вече не дават покой - Тема 13

  • 23 963
  • 723
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 266

Нееее. Таткото в момента шкури стените, после ще боядисва, после ще слагат ламината. Все по-мръсно става Simple Smile


Например далеч от мен да си помисля, че ще допусна толумби след раждането у нас???!!!  newsm78 Какви приятелки каква рода, абсолютно няма да го бъде това поне два месеца, за които ще дойде може би само една по-възрастна приятека от бг да помага и това е.

Ако бабата се засили и нея няма да изгоним. Други хора не.

Аз съм точно обратното  Mr. Green
Бабата най-вероятно ще изгоня, а иначе у нас ще е хан.
Хора - всякакви, луди - също  Joy

# 31
  • Мнения: 1 674
Пнадичка- за темата -   bouquet благодаря!
Ивичка - оправяй се  Hug
Ив - и ти...И не се отчайвай за квартирата  Hug Аз не знам дали съм споделяла, когато бях бременна с дъщеря ми търсихме квартира няколко месеца и в края на осмия месец се нанесохме  ooooh! Аз с големия тумбак, няма мебели, няма нищо...ММ сам сглабя гардероби, легла...Цирк, но се справихме, ще се справите и вие  Hug
Аз ходих на лекция на 9 месеца и спечелих активна гимнастика.

Честито, едно перо поне е отпаднало Simple Smile
Вебо и Маги - браво и на вас за хубавите новини  Hug
Ирчик - хубави планове - аз не се спрягам за Хелоуин, много чуждо ми идва на мен, но пък предполагам, че когато детето прояви желание няма да го скърша и ще се включим и ние  Mr. Green
Ние имаме бебе-коте насред гипсовата мазилка. Голям екшън.

Не свърши ли тоз ремонт  ooooh!

Да дойда аз да го довърша...То покрай толкова майстори и аз закаих едно-друго  Whistling

Ние днес с по-добре, аз две не виждам от умора, но важното е, че дететнцето ми живна и свали температурата Party

# 32
  • Мнения: 66
Момичета,да се оплача от днес съм с някакво гадно течение като безцветна течност,уплаших се,че са водите,но си е някакво течение  Sad имате ли подобни оплаквания? Като пишкам и има цели като мазни бели парчета. Оффффф, дали изобщо е нормално или да тичам в четвъртък към докторката. newsm78
На 13.11 си имам час за секрет,но дали да чакам дотогава?
Тъкмо преборих киселините и сега това..... Cry Confused

# 33
  • София
  • Мнения: 1 489
Туп и аз в темата. Панди, мерси много и честит 8 месец.
Днес Елг беше късметлийката. Много се радваме, че се падна награда на нашата маса.
Алиан, аз ли те зарибих за тортите? Моята вече е готова и е в хладилника. Много лесно стана - бишкоти-крем, бишкоти-крем. Бях намислила да топя бишкотите в бита смената, но с всичкия си акъл взех заквасена, че не разбирам много  Embarassed Тя пък по-гъста от биволско мляко  #Crazy Та я пасирах с малко ягоди и захар, при което консистенцията коренно се промени (втечни се) и направих нещо като заливка и се надявам да се стегне сега в хладилника. Да видим дали ще се яде тази торта. #Crazy
Перо, за имената имах предвид, че са български освен друго и едва ли ще ги има в този твой именник. Но пък и не проверих  Embarassed  Благодаря за разяснението. Peace А за вярата и аз смятам като Вебо, че детето само трябва да си реши. Аз съм малко 50:50 дали да го кръщаваме, но родата ще ме побърка. ММ е атеист и също като половинката на marjan357 е много разочарован от лицемерието и меркантилността на свещенниците. Също така от това, че нашата църква е пълна с езичество (според него Peace - той е на ти с история, религии и тем подобни, мен ме няма по тази част).
maggie_m, аз за сега имам дрешки, но мисля за следващия етап пак да взема от Даяна и Ники поне бодитата, че си заслужават. Иначе за дрешки, днес с мамите на лекцията си говорихме и обещах да постна линк към един БГ сайт - Чочко Бочко, където внасят дрешки директно от Англия, на много прилични цени са. Ето го: http://www.chochkobochko.com/index.php?route=common/home
На мен днес ми пристигнаха няколко нещица и съм много доволна. (Исках да сложа снимка, но е много сложно поставянето и не ми се занимава.) Доставката над 60 лв е безплатна.
Catseye, спокойно можеш да пишеш на курса за бременни, няма да си единствена.
Ив, много съжалявам за жилището, не знаеш как ти съчувствам Sad Дано скоро се намери нещо хубаво.
Кайлис, да оздравявате скоро и да се видим следващия път.
DeniSlava86, да не са гъби????

# 34
  • Мнения: 97
Привет и от мен! Ама не ви е срам, изписали старата пък и нова тема подхванали! Mr. Green

Днес бях за първи път на лекциите на 9 месеца и съм доволна, благородно завиждам на Ели за гимнастиката, но пък така е, който е редовен ученик. Simple Smile Все така да му върви на бебчо, на късмет!

Панди, честит ти 8-ми месец и благодаря за темичката и свежото заглавие!  bouquet

Хелоуин не съм празнувала, няма и да празнувам. Може би после като поотрасне малчо ще се включим в тълпите на вампири и вещици, но засега ми е чужд този празник, както и Свети Валентин. Мое мнение е че с годините са се превърнали в чисто комерсиален празник за печелене на пари. За съжаление обаче виждам, че и Коледата се опитват да я направят по подобие на горните два.

Бейби шауър няма да правя също. Не от суеверие, а просто не ми се занимава с организация. Като се роди бебчо тогава ще си поканя гости, да му донесат подаръци.

Добре дошла на новата мама! Леко бременеене до края и най-сладкия бебок през януари.

Денислава, аз съм с течение още от 5 месец може би. На няколко пъти се оплаках на доки, но той каза че нормално за бременността. Сега следващия път ми предстои да ми вземе секрет за МБ, та ще видим.

Аз преди малко се завръщам от фотосесията, беше много приятно и весело и сега след 10-на дни си чакам снимките.

# 35
  • Мнения: 190
Лелеее, колко сте активни в новата тема - само за ден 3 странички!  #Crazy

♥Пандичка♥, наистина не остана - желая ти без проблеми да мине всичко до края! То аз за себе си мисля, че не остана, пък камо ли при теб  Laughing Както ми течеше бавно времето, то ето че почти дошло! Мерси и за новата темичка!

За името - твърдо Димитър за момче и Татяна за момиче. Макар че свекървата упорито нарича бебо Диван /от Димитър и Иван, на галено - Диване/. А момичето трябва да е Табуретка навярно, а за да комплектоваме холна гарнитура ще са ни нужни Масичка и Фотьойл!
Пожелавам ви слънчев и усмихнат ден!

Много е смешно  Joy

Ivi4ka, Iv Min^smile, да се оправяте бързо!
maggie_m, браво за хубавите новини за бебоците! Вебо, има още време да се обърне, не се плаши с това секцио! Desi_89, честит ти 7-и месец.
chica__bomb, добре дошла вече и в писмен вид  Wink
cybercat, браво за позицията за имената - щом ти си извърташ езика на техния африкаанс, и те могат - айде де!!  Mr. Green

Ние не правихме църковна сватба, защото уважих позицията на ММ - върл атеист /и той има много отрицателно мнение за свещениците като мъжлетата на Мариян и Бейбифейс/. Според него, човек трябва да прави в съзнателна възраст избора си каква вяра да изповядва. Принципно съм срещу традициите, но някои си ги харесвам, някак си ги приемам като за даденост и кръщенето е от тях /макар че и аз не мога да се нарека истинска вярваща/. В тази връзка, Възкресителнице, къде се намирате или какво изповядвате, че посвещавате само в църква, но не кръщавате, а оставяте избора за по-голяма възраст? Интересно ще ми е да науча, че има и такъв феномен - много практичен и разумен!

А за тортите - бишкотената ми е любима, но я правя с цедено кисело мляко, захар и плодове или от буркан, или пресни - по вкус. Става супер вкусна и се омита за милисекунди. Другият вариант е със стар козунак.

Днес минах през ДМ - там вече продават пелените на Бочко

Десита-Бонита, чакаме поне една снимчица с резултата от фотосесията. Аз май май покрай теб също ще си направя една - големи сме фръцли ей!!

# 36
  • София
  • Мнения: 154
Фейсче, ти ме зариби, и моята е вече в хладилника, чакам да стегне и да видим дали е станала Simple Smile
Иначе аз я направих с някакви "Бисквити за торта", че в Т-маркета нямаха бишкоти, ама то какво ли има там Sad

Ей сега ще разгледам сайта за дрешките, аз днес си взех една пижамка за госпожицата - много и се радвам

Бейби шауър не мисля да правя, за питка - и в нашия край не се прави, но пък ако сме си тук мога да поканя приятелки, колежки да дойдат, но нека първо се роди, да е добре, и тогава ще го мисля.
А за подаръци - оставила съм си неща, които няма да трябват веднага на беба, а като поотрасне малко, та ако някой се позаинтересува от какво имам нужда мисля от тези неща да казвам (като кенгуру/ слинг, шал за кърмене, активна гимнастика... такива неща)

DeniSlava86 аз също имам бяло течение, което е доста обилно откакто съм бременна, но пък не е на парцали. По принцип така ми става като съм се сдобила с кандида. А тя за съжаление разбрах, че е често срещана при нас бременните. За да не се притесняваш виж дали може да си изместиш по-рано МБ. Даже и да имаш док ще ти изпише нещо за мазане (при мен беше единична апликация) и ще се оправиш  Peace

Добре дошла на новата мама   bouquet

# 37
  • Мнения: 295
Ние имаме бебе-коте насред гипсовата мазилка. Голям екшън.

Не свърши ли тоз ремонт  ooooh!


То и при нас същото ...  Tired

# 38
  • Мнения: 5
бейбифейс и да го кръстите нищо няма да му стане да успокоиш ТМ. Нямате ли среден вариант само с молитва , пък другото да разясните, че детето само ще решава? Абсолютно съм съгласна с размислите ти за смесицата между езичество и религия. Мен това ме отблъсна на времето...Но познавам много ама много свестни хора в православието и да ти кажа няма значение какви са ви свещенниците - та нали вярата е нещо лично??!

Тонини не е феномен, а исторически правилния начин. Потапяне във вода като декларация за изоставяне на греха като умишлен начин на живот. Христос така се е кръстил, както и останалите по него време.То безгрешен човек няма, но този, който се кръщава се задължава поне да не причинява зло умишлено и декларира, че приема за Господ Христос, а не примерно Шива  Crazy Mr. Green... За другото както е казал народа  - има грешка има и прошка.

Споменах по-горе, че сме протестанти и живеем в Германия. Всяко семейство възпитава според собствените си ценности, а когато човечето израсте избира своя път.

Котке, достатъчно лудо ми е сега с народ наоколо. Бе може и да съм остаряла...Или такъв да ми е сезона. Да не говорим, че не се знае каква песен ще запея после. Ти сама каза, че аз ще мирна края на януари. А дано!

Ив дръж се.  Hug


# 39
  • Мнения: 190
Възкресителница с Перо, наистина е много разумен подход, но не знаех, че някъде се практикува на яве дето се вика. Защото точно такива са размислите и на ММ, обаче едва ли някой свещеник в БГ ще се върже на подобна теория и ще даде такъв ритуал да бъде проведен.....

Момичета, видяхте ли се изтипосани в 9 месеца, начело с Елг  Heart Eyes На мен този път ми се вижда само перчема хехехе Елг, как реагира малката - отворихте ли наградата вече?

# 40
# 41
  • Мнения: 361


Момичета, видяхте ли се изтипосани в 9 месеца, начело с Елг  Heart Eyes На мен този път ми се вижда само перчема хехехе Елг, как реагира малката - отворихте ли наградата вече?
погрижих се (изфуках се де). Аз пък като малко дете съм. Ама сигурно защото никога нищо не съм печелила.
А Елия пощурява всеки път като се прибера от лекция. Разпитва каква е била, какво съм пила, какво сме си говорили, какви подаръци имам. Сега чака тати да дойде и да я сглоби гимнастиката да я разгледа.

# 42
  • Мнения: 31
Е дойде редът и на отчета за Свети Лазар  Wink Много спокойна,уютна,тиха и приятна атмосфера.Ценичките са височки,но в предвид лукса си е очаквано и нямам особени изненади в това отношение.Сега остава да надзърна утре и в Токуда,та да почвам да го мъдря окончателно къде ще да е  Laughing
Иначе относно теченията-аз съм си такова постоянно,може би откъм 3 месец насам,гледаха ме,взимаха какво ли не за проба,слава богу нищо не излиза,но си го има и си е неприятно какво да се прави,ще си го търпя...
Аз съм плюс 7 кг засега ,а имам чуството че съм се сдобила с 20,като тромаво мече съм Simple Smile А и тумбака не лъже,но като съм кинта и двайсе то милото няма на къде особено да расте освен напред  Grinning
Честит и от мен 8-ми месец на Панди   Grinning

# 43
  • Мнения: 593
Дайде и аз да видя това сп 9 месеца, моля.

Между другото, и аз им дадох интервю този месец - за детските градини.

# 44
  • София
  • Мнения: 154
Chica_bomb, и аз утре съм на ОВ в Токуда. Ако искаш, може да се уговорим на ЛС.
Тонини, видях че са ни изтипосали Simple Smile, ама Нали сме редовни, накъде без нас Grinning.

Общи условия

Активация на акаунт