С изпъкнало коремче тази есен, майски мами с песен! - Тема 4

  • 25 046
  • 727
  •   1
Отговори
# 690
  • Варна
  • Мнения: 633
Имам въпрос към момичетата с високо кръвно, колко точно са ви стойностите? Мен ме боли една глава от вчера, мерих кръвно 77/135, свекито, която е мед сестра каза, че над 120 горна граница е високо  newsm78

# 691
  • Мнения: 10
Момичета, гледам, че сме на 47 страница и идва време за нова темичка. Нали по-рано писахме всеки да си напише годините, коя бременност е, от кой град, пол и т.н. Та къде ще ги пишем тия неща и на кой ще ги изпратим за новата тема ? newsm78

# 692
  • Мнения: 34
Имам въпрос към момичетата с високо кръвно, колко точно са ви стойностите? Мен ме боли една глава от вчера, мерих кръвно 77/135, свекито, която е мед сестра каза, че над 120 горна граница е високо  newsm78

PISSSanka моето кръвно сега ми го следят много внимателно меря го по 4 пъти на ден, защото предната бременност родих рано заради проблеми с кръвното. Та в момента ако имам стойности дори и 120 на 79 моята лекарка  пак твърди , че било високо за начална бременност. Консултирай се ако трябва с кардиолог за това кръвно, аз предната бременност на консултации все ми го мереха 130/80 и го подминавахме факта, щото реално не е чааак толкова восоко, ама накрая стана белята, така че си настоявай за някакви по-обстойни изследвания за това кръвно, че не си е шега работа


А форцепс все още прилагат, но при много много извънредни случаи, една приятелка преди 2 години роди така, но защото нямаше как в нейния случай да направят секцио, а трябваше по някакъв начин да извадят бебето, та само това беше начина. Много малко лекари  го правят, та тя извади късмет на лекар , който го прави

# 693
  • Мнения: 23
Здравейте майски мамчета .Добре дошли и на новите мами с пожелание за леко и безпроблемно бременеене ,а на финал здрави и пухкави бебчета.Аз с първата бременност нямах болки,не ми се гадеше и нищо ми нямаше , но сега е малко по-различно.Раждах нормално с форцепс и всички мами които бяха родили преди мен казаха че и те така са родили.Раждането продължи 10 мин по-тегаво ми беше след като ме приеха и предродилна зала.Мен ме беше много страх и си представях нещо по-ужасно и много по-болезнено , но се изненадах много приятно , защото не ме болеше много и съм казала че и 4 деца да имам , ако не ми се налага по сериозни мед.причини ще си раждам нормално.След като родих 2 часа лежах и станах да си видя бебка и бях на разходка в двора на болницата.Мамчета не се страхувайте и не си мислете колко ще ви боли Аз отивайки към болницата понеже ми бяха изтекли водите си казвах че всичко ще е ок и няма да ме боли.Родих малчо 3 дни преди термин.Това е за отчет от мойто раждане.

# 694
  • Мнения: 17
Silk,аз имам един въпрос за форцепса: влияе ли на бебето по някакъв начин (моля те не се смей, нова съм в родилните теми), боли ли?
CieraLeon, както пише Лолiта форцепс не се прилага отдавна, но при мен беше наложително, а и това се случи преди 9 години.  За моя радост, нямаше поражения върху бебето и мен. Като всяка наложителна намеса има риск, но по-добре да не изпадам в подробности за последиците. Мнението ми е, че  трябва да се четат предимно положителни неща и бъдещата мама да се настрои възможно най-положително за бъдещата среща с малкото човече, да очаква този момент без страх. Това, че четем за рисковете не ни подготвя да ги посрещнем по-лесно, не дай си боже да се наложи. Аз бях чела неприятни неща, но това не ми помогна при раждане.  Медицината е вече доста напреднала. Само за информация, когато бях бременна с първото си дете, нямаше нито БХС, нито 4D, дори  bgmamma  тъкмо прохождаше.
Отнесох се. Та отговор на въпроса дали боли, мен не ме болеше, но бях уплашена. Страхът е лош съветник.
Така, че мили момичета, които за пръв път ви предстои това чудо, не се страхувайте и оставете притесненията за после  Wink
Раждането е лесно в сравнение с отговорността, която предстои при появата на малкото човече.

# 695
  • Мнения: 35
Добро утро, момичета Simple Smile благодаря за топлото приветствие Simple Smile може да съм малко индиянка все още, но не мога да намеря от къде да си сложа линийката за бременност под поста...Cry

# 696
  • Мнения: 384
Момичета, гледам, че сме на 47 страница и идва време за нова темичка. Нали по-рано писахме всеки да си напише годините, коя бременност е, от кой град, пол и т.н. Та къде ще ги пишем тия неща и на кой ще ги изпратим за новата тема ? newsm78


Е защо са ни тогава тези профили с разни псевдоними!
Да си напишем имената, ЕГН та да е по-пълно инфото. Така  ще е по-лесно на любопитковците около нас, които само ровят да разберат някоя клюка.

# 697
  • Мнения: 57

И за сега не мисля за раждането,ще събирам няколко месеца смелост.


И аз не мисля, направо ме ужасяват тези мисли. Опитвам се да се успокоявам с факта, че всички жени раждат!!!

Напълно съм съгласна с вас Simple Smile. Мен ми е първа бременност , не знам колко боли но съм чувала затова предпочитам да не го мисля, няма къде да идем всички ще го минем и това, пожелавам на всички ни едни здрави и хубави бебчета на финала Wink

На последния преглед като ми мериха кръвното ми го изкараха 140 на 80 и ми казаха да си го меря сутрин и вечер 1 седмица. Аз по принцип съм даже с малко ниско кръвно и така и стана 110 на 55 средно. Не знам защо така се получи.

И аз вече питах дали новите бъдещи майски мами ще бъдем вписани, но още нямам отговор, дано в новата темичка да сме вписани всички Wink

Последна редакция: пт, 15 ное 2013, 11:00 от miglena_vl

# 698
  • Мнения: 10
Момичета, гледам, че сме на 47 страница и идва време за нова темичка. Нали по-рано писахме всеки да си напише годините, коя бременност е, от кой град, пол и т.н. Та къде ще ги пишем тия неща и на кой ще ги изпратим за новата тема ? newsm78


Е защо са ни тогава тези профили с разни псевдоними!
Да си напишем имената, ЕГН та да е по-пълно инфото. Така  ще е по-лесно на любопитковците около нас, които само ровят да разберат някоя клюка.

Все пак това не е задължително, който се притеснява да сподели разни неща за себе си да не го прави.  Peace Доста от момичетата, които пишат тук, са казали вече от кой град са и коя поред бременност им е. Защо да не го направим изведено на 1ва страница? Повечето от другите теми са направени така, не е кой знае каква подробна информация.

И пак казвам всеки преценява до каква степен да споделя неща за личността и живота си  Peace

# 699
  • Мнения: 34
Момичета, гледам, че сме на 47 страница и идва време за нова темичка. Нали по-рано писахме всеки да си напише годините, коя бременност е, от кой град, пол и т.н. Та къде ще ги пишем тия неща и на кой ще ги изпратим за новата тема ? newsm78


Е защо са ни тогава тези профили с разни псевдоними!
Да си напишем имената, ЕГН та да е по-пълно инфото. Така  ще е по-лесно на любопитковците около нас, които само ровят да разберат някоя клюка.

Все пак това не е задължително, който се притеснява да сподели разни неща за себе си да не го прави.  Peace Доста от момичетата, които пишат тук, са казали вече от кой град са и коя поред бременност им е. Защо да не го направим изведено на 1ва страница? Повечето от другите теми са направени така, не е кой знае каква подробна информация.

И пак казвам всеки преценява до каква степен да споделя неща за личността и живота си  Peace

И аз не намирам нищо лошо да си напишеме годините и градовете, толкова пък чак поверителна информация да е това не мисля........ Много по-удобно ще е да си знаеме кои мами от къде са за бъдещи уговорки за срещи и т.н .

# 700
  • Мнения: 10
Здравейте!  Hug Hug
бейли Вчера не ходих на преглед за серклаж, че АГ я нямаше и остана за днес. Така че си продължавам с притесненията.
PISSSanka и аз гледам да не ги мисля това раждане, и знам, че всички жени раждат. Но не съм особено положителен човек, по-скоро реалист клонящ към песимист. И не ми се получава това с положителното мислене.
Desinka14 допълнителни детайли, който иска, може да си добавим във файла във фейсбук, където са ни имената. Смятам, че така ще е по-лесно на бъдещия създател на следваща тема.
Хубав ден! Довечера след прегледа пак ще пиша Simple Smile  Hug Hug Hug

# 701
  • Мнения: 10
Ами на мен ми е все едно къде да ги напишем. Нека, който ще направи новата тема да каже как ще бъде по-удобно за него, на лично съобщение или във ФБ.
Може би WhiteDove ще се заеме пак със задачата, само че тя нещо се губи напоследък, дано всичко е наред при нея  Hug

Забравих да кажа, че темата Смешно ли е раждането и аз съм я чела и ще я прочитам пак. Много ми помогна да се настроя положително. Даже бих казала на мамите, които се страхуват (всъщност мисля, че няма как да не се притесняваш) да я прочетат задължително  Peace
Аз преди си мислех, че ще родя секцио по желание. Мислех го за по-лесно, всмисъл лягаш, режат те, ставаш и си отиваш  ooooh! И като забременях и започнах да чета теми от сорта на Секцио или естествено раждане? се убедих, че предпочитам естественото ( стига да няма мед. показания за секцио) Та добре, че беше тази тема, въпреки че когато наближи момента сигурно ще ме обземе страх и паника, но си казвам гледаш ли колко много момичета са родили бързо и лесно, значи няма страшно  Peace

Последна редакция: пт, 15 ное 2013, 11:37 от Desinka14

# 702
  • Мнения: 57
Desinka 14 като твоя случай съм и аз, мислех секцио за по лесно, но сега вече нямам идея каквото кажат лекарите.
Момичета не знам за вас но аз до тук съм качила 3 килограма...не ми се мисли какво ще стана... а как ми се хапва сладко защото не ми става лошо, а от някои други солени неща и кисели ми става Grinning От както са излезнали мандарините и портокалите ги ям постоянно, но не ми стигат нещо по солидно ми се хапва. Всички ли сте така гладни, на които не им става лошо разбира се Simple Smile

# 703
  • Мнения: 34
miglena_vl и мене ми е все гладно , ама добре че ми се услаждат все полезности, че ако ми се ядаха нон стоп боклучета не ми се мисли Simple Smile Ей сега си хрупкам салата зеле с моркови и толкова да ми е вкусно, не мога да ви опиша Simple Smile Преди бременността така се чувствах като ям шоколад Simple Smile Явно трябва да съм вечно бременна, за да почна да се храня здравословно  Mr. Green

# 704
  • Мнения: 57
tani4ka111 А при мен изобщо не е така, ядат ми се все някакви снаксове солети и такива боклуци, само плодовете които са от полезните. И това е защото съм на работа и нищо което има около мен не ми се яде. Таничка като гледам сме заедно към края на май, аз все мисля че ще мина към юни. И между другото изобщо не ми се работи, а още е прекалено рано, все ми се иска да съм си вкъщи, да си полегна Grinning . Като гледам много от вас пишат че не са на работа... чак се учудвам.

Общи условия

Активация на акаунт