В момента чета ... 22

  • 34 865
  • 736
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 3 213
Досега съм единствената нехаресала "Крадецът на книги", с 1 звездичка в Goodreads, защото няма 1/2  Laughing
Да видим ще има ли и други...  Laughing

# 721
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 418
И аз чета "Крадецът на книги" в момента, но и на мен много бавно ми върви. Не бих казала, че не ми харесва, но ми е леко странна. Едва около стотната страница съм де. Забелязвам, че доста често мнението ми за книгите се различава от това на повечето тук.  newsm78

# 722
  • Мнения: 4 569
Естел, харесва ли ти поредицата?
Много - щом я чета на двуинчов телефон.
Трите книги са свързани логически и се четат много бързо.
Общо взето са кримки. Това го пиша, защото дълго време отбягвах тази поредица, колкото и да четях във форума, че е страхотна. Подведох се по заглавията - нищо не ми говореха. Като изчетох първите две книги разбрах защо са такива заглавията, и за третата имам подозрения.
Първата книга я четох, защото съм фенка на Фамилията и има прилики между двете. Втората я погледнах и се увлякох. Тя свърши никъде и захванах третата. Сега се чудя какъв ще е края на поредицата /третата книга е последна/. Автора малко е умрял и повече книги няма да има.

# 723
  • София
  • Мнения: 6 210
Знам, знам, чела съм ги  Grinning! Радвам се, че и на теб са ти допаднали, аз самата съм ги препоръчвала също из темите.

# 724
  • Мнения: 4 569
А има ли тема само за тях?
И  Blush края отворен ли е? Ще се появи ли сестрата на Лисбет?

# 725
  • София
  • Мнения: 6 210
Ще се появи ли сестрата на Лисбет?
Не помня  Rolling Eyes.

# 726
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 336
Естел, направо ти завиждам, че четеш в момента трилогията. Обожавам Милениум. Прочетох и трите тухлички на един дъх. Аз не съм забравила  Wink, но няма пък да ти кажа.  hahaha

jiji_m, това е поредността:
Солунският чудотворец
Дъщерята на Калояна
Йоан Асен II
Последният Асеновец

Аз в момента чета "Селцето" на Кир Буличов. Мноооого ми е интересна!  Mr. Green

Последна редакция: пн, 09 дек 2013, 15:13 от Mileto

# 727
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Досега съм единствената нехаресала "Крадецът на книги", с 1 звездичка в Goodreads, защото няма 1/2  Laughing
Да видим ще има ли и други...  Laughing
Аз съм дала 3, което за мен е става, но не съвсем. Прехвалена книга и пресилена тема.
Нямам сред приятелите си оценил с 1 звездичка. Ще ми бъде приятно да се намерим, ако искаш разбира се. Ето ме мен: https://www.goodreads.com/Lilqna

# 728
  • Мнения: 1 601
Четирилогията на Фани Попова Мутафова , бях дете като я четох , на около 8-9 години бях , не ги помня много като сюжет , но помня,  че бях очарована от тези книги , да не кажа , че тогава любима ми беше "Дъщерята на Калояна" , и все още си ги имам , това са безценни книги , и пак бих си ги прочела  Peace

# 729
  • Мнения: 3 054

Нина* , моля те да кажеш повече за "Климати" на Андре Мороа, заинтригувах се.

# 730
  • Пловдив
  • Мнения: 1 443
Чета и много ми харесва! Първа среща с автора, но няма да е последна  Laughing

# 731
  • Мнения: 484
Започнах "Отмъщението на Монца" на Абъркромби Simple Smile (за мое най-голямо щастие вече е достъпна в Читанката). Чета си я в офиса, когато няма много работа и предполагам, че ще ми отнеме поне месец да я довърша.
В къщи чета "За любовта и други демони" на Маркес - за сега доста ми харесва.
А на дъщеря ми чета "Малките тролове и голямото наводнение" на Туве Янсон. Това се оказа първата история за Муминтроловете - поставили сме си задача да изчетем всичките Simple Smile. Малко по-подходяща е за деца от "Мемоарите на татко Мумин".

# 732
  • Пловдив
  • Мнения: 503
Започнах Колибата от Уилям Йънг. Още съм в началото, но за книгата е разтърсваща. Вкара в мен чувства, които не мога да опиша с думи. Четейки, забравям, че това е художествена измислица. Скоро не бях плакала над книга.

# 733
  • Мнения: 15 960

Нина* , моля те да кажеш повече за "Климати" на Андре Мороа, заинтригувах се.

С удоволствие.  Hug Книгата е за любовта, но съвсем не е класически любовен роман. Първата част представлява мъжката гледна точка, а втората - женската. Написано е като изповеди, с много психологически обяснения за влюбването, страстта, ревността, охладняването, изневярата. Действието се развива във Франция в началото на миналия век, героите са от хайлайфа и цялата книга е само за техните мисли, чувства и преживявания. Книгата е малко тъжна, красиво написана.

# 734
  • София
  • Мнения: 1 345
Офф,преполових 100 години самота-срам ме е да го кажа,но съм разочарована,за пръв път ми се случва това.Но ще я дочета,защото никога не съм зарязвала книга...Най-шантавата и хаотична книга,която съм чела е това.

Общи условия

Активация на акаунт