За болния персонал в детските градини.

  • 3 354
  • 52
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 281
Хората от персонала не са несвършваща бройка. Нали, ако едната си вземе дълъг болничен, трябва да й се намери заместничка? Нормално е лелките и учителките да боледуват, както боледуват и децата.
То не напразно се казва, че децата, посещаващи ДЗ, трябва да са здрави. Това не се спазва от родителите и резултата е - боледуват всички.
Трябва да се намери заместничка, но като няма пари в бъджета предвидени за това, няма как да се наеме заместничка. И като се разболее едната госпожа, другата опъва на целодневна 12-часова смяна по цяла седмица. Така е при нашата градина, а и не само. Да не говорим, че за една нормална градина с 4 друпи, т.е. 8 госпожи е нормално да има още една госпожа на щат, за да могат само отпуските да си вземат през годината. Е да, ама пари няма, затова лятото по 2 месеца няма градина.

# 16
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Хората от персонала не са несвършваща бройка. Нали, ако едната си вземе дълъг болничен, трябва да й се намери заместничка? Нормално е лелките и учителките да боледуват, както боледуват и децата.
То не напразно се казва, че децата, посещаващи ДЗ, трябва да са здрави. Това не се спазва от родителите и резултата е - боледуват всички.
Трябва да се намери заместничка, но като няма пари в бъджета предвидени за това, няма как да се наеме заместничка. И като се разболее едната госпожа, другата опъва на целодневна 12-часова смяна по цяла седмица. Така е при нашата градина, а и не само. Да не говорим, че за една нормална градина с 4 друпи, т.е. 8 госпожи е нормално да има още една госпожа на щат, за да могат само отпуските да си вземат през годината. Е да, ама пари няма, затова лятото по 2 месеца няма градина.

То и да има пари, желаещи няма, за това едната опъва по цял ден. При нас една лелка замества учителката, когато я няма. Лелката е пенсионерка. Crazy

# 17
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 593
При постоянното присъствие на хремави и кашлящи деца, болните учителки са ми най-малкият проблем

Точно!

Учителките са всички със здравни книжки. Ако нещо те съмнява, сигнализирай в съответната институция. Обаче учителка да е заразна и да ходи на работи, ама хич не ми се вярва.

И как точно гарантира здравната книжка, че някой е здрав?!  Stop

# 18
  • Мнения: 6 214


И как точно гарантира здравната книжка, че някой е здрав?!  Stop
Един васерман и чревни паразити се изследват за здравна книжка.

# 19
  • Мнения: 15 379
Да, в здравната книжка не се упоменава наличие на микоза по ноктите.

# 20
  • Мнения: 3 993
Както сте коментирали по-назад, микозата по ноктите е много упорито заболяване и може да се лекува много дълго и продължително. За това заболяване не трудоустрояват, не може човек да се пенсионира по болест. Както е писала REAL WOMAN, и болнични не дават за гъби по ноктите или във всеки случай не дават постоянно. Е, какво да прави тогава човек с такова заболяване...остава му да си бачка, да се лекува и толкоз.
Аз не съм много запозната с това заболяване, но мисля, че човек не може да се зарази просто от допир. Така де, ако имаше такъм риск, жената не би работила с деца всеки ден. 

По принцип съчувствам на учителките в градините, когато им се налага да ходят на работа болни, но не ги жаля, големи хора са, възрастни. По-честите боледувания при тях са един вид риск на професията им.

# 21
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
И учителките са хора, също боледуват. При този постоянен контакт с вируси и бактерии колкото и силен имунитет да имаш все нещо ново ще те събори. При нас и гърлата не гледат, мед. сестрата минава по групите и просто оглежда децата. Често се засичаме сутрин като идва/тръгва си от групата. Не мисля че е някакъв особен контрол това  Confused
За една година на крак и двете ни учителки минаха по няколко вируса, като няма заместници ходят с маски сред децата с надеждата да не ги заразят.

# 22
  • Мнения: 10 547
Близка роднина е учител в детска градина, друга в начално училище. Средно са болни 50% от учебната година. При леки настинки ходят на работа, защото отсъстват ли, означава или някой да ги замества, или да се сливат групи, което нито на деца, нито на родители им идва добре.
Обикновено се заразяват от онези, които са с алергия, имат непроявен атопичен дерматит освен със сополи и кашлица.
Възрастните боледуват обикновено в пъти по-рядко от деца в градинска възраст. Водейки болни децата си там, вие вредите а/ на тях самите; б/ на останалите деца; в/ на персонала, а о там в частност и на техните семейства.

Цитат
При нас и гърлата не гледат, мед. сестрата минава по групите и просто оглежда децата. Често се засичаме сутрин като идва/тръгва си от групата. Не мисля че е някакъв особен контрол това
- Ало, г-жо Х, синът ми У е с висока Т, има зачервено гърло и кашля, моля, елате го приберете от градина.
- Добре!

Вариант I- идва в 17,30
ВариантII- идва след 30 минути и след още 30 се връща с детето и медицинска бележка, че то е здраво и може да посещава ДГ. Последната сестрата не може да оспори, щом е издадена от лекар.
Вариант III- идва, взема го и на следващата сутрин е пак пак с бележка от ЛЛ.

# 23
  • Мнения: 6 214
Ами учителските варианти:
1/2/3. майка ти като е в отпуск/безработна/на смени защо не си поседиш вкъщи, ами те води на градина?  Laughing
Сега вече не минават, защото малката е в ПГ.

# 24
  • Мнения: 1 175
И при нас е същото. И двете госпожи и лелката ходиха болни на градината. Без маски...

# 25
  • София
  • Мнения: 6 214
Мда, точно щях да напиша, че маските са някакъв приемлив вариант (макар че трябва да се сменят често, а дали?) - но не се използват навсякъде...

# 26
  • София
  • Мнения: 1 529
 Видимо болна госпожата ми се оплака ,че ето болна е,защото майката на Сашко го води болен на ДГ,при положение ,че има баби да го гледат.
 Попитах я а тя защо заразява другите деца.
 Отговори ми ,че нямала сметка да взима болнични. Смръзнало и да идват болни деца и вече ще застане сутрин до сестрата и ще връща.....
 Разбирам и учителките,но.....

# 27
  • Мнения: 6 214
Грозни истории.  Tired

# 28
  • Мнения: 223
Видимо болна госпожата ми се оплака ,че ето болна е,защото майката на Сашко го води болен на ДГ,при положение ,че има баби да го гледат.
 Попитах я а тя защо заразява другите деца.
 Отговори ми ,че нямала сметка да взима болнични. Смръзнало и да идват болни деца и вече ще застане сутрин до сестрата и ще връща.....
 Разбирам и учителките,но.....
Има няколко неща с които не съм съгласна:
1. Това дали Сашко има баби или не, е без никакво значение.
2. Сметка от болнични няма, защото у нас болничните се плащат на 70% мисля че беше от 3-4г. е така. Ако върнат нормалното положение да се плаща на 100% тогава няма да има такива сметки, но нали пицата трябваше да е все постна ...
3. Решила е госпожата да възстанови реда, добре. Но тогава как децата ще градят имунитета си, ако средата стане нормална и без зарази? При нас хрема и кашлица са нещо нормално, няма как иначе. Както е поговорката която е много популярна в градината ни: Войник без рана не може.

# 29
  • Мнения: leet
Аз пък не ги разбирам,ще си водя детето здраво,а някой щото работи по 4-5ч на ден и не му отърва да си седи вкъщи(горките нали са на държавна работа) ще пръска бацили сред децата.Повече приемам Сашко болен,отколкото г-жата.
Имам братовчедка,която работи в ДГ и повярвайте ми хич не са за оплакване,заплатите им вече са много добри(досега зависеше в коя община е заведението),а ОС на реалните които получават,колко от нас ще се похвалят с това?Дали е на работа или вкъщи все тая,само ги режат от парите за дрехи и някви бонуси които остават на края на год.от делегирания бюджет.Затова не ги жалете и СИГНАЛИЗИРАЙТЕ когато някой от персонала е болен.

Общи условия

Активация на акаунт