За болния персонал в детските градини.

  • 3 349
  • 52
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 223
Stone flower, не си права.
Госпожите работят по 7-8 часа на ден. Ако другата госпожа се разболее и отсъства, при нас госпожите работят и по 12 часа на ден, защото няма никакви заместници.
Заплатите им наистина са ниски, при нас са някъде около 350-400лв., което е колкото да има какво да ядеш за да преживяваш. Още повече, ако имаш болнични и държавата ти даде само 70% от тези пари, все едно не си плащал осигуровки на 100%.
Но това както и да е. Граденето на имунитет трябва да е групово, масово. Ако всички деца ходят болни и градят задружно имунитет, няма как да отделите госпожите от колектива. Рано или късно и те трябва да преболедуват груповата зараза.

# 31
  • Мнения: 210

3. Решила е госпожата да възстанови реда, добре. Но тогава как децата ще градят имунитета си, ако средата стане нормална и без зарази? При нас хрема и кашлица са нещо нормално, няма как иначе. Както е поговорката която е много популярна в градината ни: Войник без рана не може.

"...Ех, тогава предвиждам такъв живот, че само си викам ДАНО!"

Nikolina78 ,  може пък да има как иначе, ама не и с това мислене...

# 32
  • Мнения: 1 334
Stone flower, не си права.
Госпожите работят по 7-8 часа на ден. Ако другата госпожа се разболее и отсъства, при нас госпожите работят и по 12 часа на ден, защото няма никакви заместници.
Заплатите им наистина са ниски, при нас са някъде около 350-400лв., което е колкото да има какво да ядеш за да преживяваш. Още повече, ако имаш болнични и държавата ти даде само 70% от тези пари, все едно не си плащал осигуровки на 100%.
Но това както и да е. Граденето на имунитет трябва да е групово, масово. Ако всички деца ходят болни и градят задружно имунитет, няма как да отделите госпожите от колектива. Рано или късно и те трябва да преболедуват груповата зараза.
Е нали ходят болни,в 7 идва едната,после в 12 я замества другата в 18ч ако идеш да си вземеш детето ти правят физиономии и да не рефлектира пак в/у детето ангажираме някой(баба,дядо...) да ходи да ги прибира в 17ч...и както да ги смятам взе по 5ч работят.И заплащането на една учителка средно със стаж 10г е около 700+Диференцирано заплащане на педагогическия персонал+от някви проекти (ако е деен педагог)+320 за раб.облекло и за справка да ти кажа ако е в болничен взима 80% в/у ОС,а ако е на работа всичко това се облага с данъци сами можете за прецените дали не е по-добре ако е в болничен.Имам в семейството си доста педагогически персонал и съм наясно с тези неща и никой един от тях не се е оплаква от заплащането,а на против.

# 33
  • Мнения: 6 214
Пък и който се оплаква е свободен да работи каквото намери. Комунизмът си отиде.

# 34
  • Мнения: 15 379
Ама какви 7-8 часа, няма такова нещо.
Работят по 5 часа дневно.

# 35
  • София
  • Мнения: 1 529
Няма желаещи за работа в ДГ. Няма желаещи и да учат предучилищна педагогика.
Вземам внучката в 16 и 15 . Останали са половината деца от групата.
Мога да отида покъсно ,но приятелчетата и вече са взети. Сутрин я водят в 7 и 30.  и е първа.

# 36
  • Мнения: 1 334
Ох ,като видях новото поколение от учителския в Бургас и ми стана мъчно за децата Sad

# 37
  • Мнения: 6 214
Ох ,като видях новото поколение от учителския в Бургас и ми стана мъчно за децата Sad
Фолк звезди ли?

# 38
  • Мнения: 1 334
Да споделя опита на мамите в Несебър,разрешили са си перфектно проблема,която мама е свободна дава дежурство с лелките....статистиката им е НИТО ЕДНО БОЛНО ДЕТЕ за периода.....значи можело ааа?
Ох ,като видях новото поколение от учителския в Бургас и ми стана мъчно за децата Sad
Фолк звезди ли?
....ужас...ужас,не ти трябва да гледаш,а само да слушаш .....

# 39
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Ох ,като видях новото поколение от учителския в Бургас и ми стана мъчно за децата Sad
още по-мъчно ще ти става на теб и на нас, другите родители, когато тези, старите кадри, се пенсионират и спрат да работят....
Стига сте гледали колко получават учителите. Те трябва да получават много повече, тогава може и по-качествени кадри да има, защото ще има много желаещи за тази работа.
Същите са нещата и при лекарите.
Sourcherry, ти можеш ли да отговаряш 5 часа за 20 деца, да ги обучаваш, успокояваш и обслужваш?
Лесно е да се съди като нещата се пречупват през собствената призма.
И аз работа по 8-9 часа, но се занимавам с големи хора и стоя на бюро.

# 40
  • Мнения: 1 334
 Ceca   bouquet...абсолютно подкрепям

# 41
  • Мнения: 15 379
Цеца, писах, защото не са на пълен работен ден, а работят на смени.
Не твърдя, че работата им не е страхотно отговорна, нито съм на мнение, че заплатите им са достатъчни.

# 42
  • Мнения: 1 270
Цеца, писах, защото не са на пълен работен ден, а работят на смени.
Не твърдя, че работата им не е страхотно отговорна, нито съм на мнение, че заплатите им са достатъчни.

Напротив, реално са на пълен работен ден.
В градината трябва да стоят 7 часа/6 от тях са с децата/. След това имат 1 час бумащина + 1 час работа в къщи.
Отделен е въпросът коя учителка за какво я бива, т.е дали само едната попълва дневниците и подготвя тържествата.

# 43
  • Мнения: 18 639
Тези бургаските проектоучителки не ги знам, но в нашата градина има няколко съвсем младички учителки. Едната (в нашата група) даже е '89 набор, а това ѝ е втори випуск. Всичките са страхотни, а нашата не мога да я нахваля.

Учителките дори и да са болни няма да се изкашлят и изкихат в супата на някое дете, нито ще му се залепят на 10 см. от устата и носа, така че те ще са последните, които ще нароча ако мойто дете се разболее. Всъщност никой няма да нароча, защото отдавна не се занимавам да разпознавам чуждите сополи и кашлица при моето дете.

# 44
  • Мнения: 6 214
в нашата градина има няколко съвсем младички учителки. Едната (в нашата група) даже е '89 набор, а това ѝ е втори випуск. Всичките са страхотни, а нашата не мога да я нахваля.
Това е страхотно!  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт