За болния персонал в детските градини.

  • 3 347
  • 52
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 214
Много са темите за болните дечица в градините.
Но моите наблюдения са, че доста често персоналът на детските градини също кашля и киха доста сериозно. Освен това едната госпожа на детето ми има видима с просто око гъбична инфекция на ноктите на ръцете. А това е заразно заболяване, което се лекува много трудно и продължително.

Какво мислите по въпроса?

# 1
  • Мнения: 817
Сред толкова много кашлящи и кихащи деца всекидневно, които са "алергични" и не се спират от градина поради тази причина, нямам идея каква точно имунна система трябва да имат госпожите за да не се заразяват. А ако си взимат болнични, то те трябва да са с постоянен характер, кой ще се грижи тогава за децата? Тогава пък ще ревнем, че госпожите постоянно отсъстват....
Иначе за гъбичните инфекции по ръцете...вече си е проблем.

# 2
  • Мнения: 5 513
При нас е отсъствала лелята по грипозни причини.За госпожите не помня.
За гъбички и конюктивити не мисля че е редно и час да изкарват с децата.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 4 493
Няма как да не боледуват повече. Майка ми работи в ясла и все нещо я приболява. Чак болна не се е тръшнала, но определено си страда. Заместнички няма в нейното ОДЗ. Ако учителка отсъства, нея я пращат в градината. Ако тя липсва, започват едни убийствени целодневни смени, редуване на старша сестра и музикалния педагог, които почти нямат опит с работата в яслата. Децата реват. Това е положението.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 9 733
Това за гъбичната инфекция може да си е само твое впечатление.
Учителките са всички със здравни книжки. Ако нещо те съмнява, сигнализирай в съответната институция. Обаче учителка да е заразна и да ходи на работи, ама хич не ми се вярва.

За другите болести - ами децата ходят болни, учителките се заразяват.
Примери много за учителка - носител на скарлатина, донесена от дете.
Лели, заболели от хепатит А, пак донесен от дете.
А и питайте как си носят всичките зарази вкъщи и заразяват и собствените си деца...
И както на вас за сополивия нос на детето няма да дадат болничен, така и госпожите не могат все да са в болнични. 

# 5
  • Мнения: 6 214
Това за гъбичната инфекция може да си е само твое впечатление.

Нокътят и е изпъкнала безформена буца. Това нещо се лекува с месеци/години(лекувала съм много по-лека форма), но никой не дава болнични за гъби на ноктите.

# 6
  • Мнения: 15 379
Гъби по ноктите на ръцете няма как да бъдат объркани, дори и от неспециалист.

Случвало се е и нашите госпожи да отсъстват заради болничен, но знам, че го правят, ако сериозно са се тръшнали. Иначе разчитам на това, че са големи жени, които знаят как да предпазват децата в групата чрез често миене на ръце, ползване на еднократни кърпи за кихане/кашляне.

# 7
  • Мнения: 6 214
Като се загледам през лятото, хората масово са с тежки гъбични инфекции на ноктите на краката и не им пука нито от естетична, нито от здравословна гледна точка, но аз мисля че е неправилно да се неглижира.

# 8
  • Мнения: 15 379
Не става дума само за естетика, както сама си посочила. Рискът да заразят здрав човек е реална и мен лично това ме ужасява.
Би следвало да обърнеш внимание доколко това е ок при работа с деца.

# 9
  • Мнения: 450
И аз много се дразня от това. Стои сестрата сутрин и им "гледа" гърлото, а в същото време половината вътре кашлят. Отгоре на всичко не госпожата на групата, а какичката по худ. гимнастика била толкова болна, че през цялото време кихала, кашляла и и текли сополи, затова правели само жабки и шпагати! Е как може като е толкова болна да вземе децата в салона, уж да спортуват, та да ги зарази и тях. bash

# 10
  • Мнения: 6 214
И аз много се дразня от това. Стои сестрата сутрин и им "гледа" гърлото, а в същото време половината вътре кашлят.
Същата "картинка" и при нас.

# 11
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 468
Едната ни госпожа е болнични от няколко дни и другата дава едни луди целодневни смени... При голямата навремето съм засичала госпожи и лелки с маски на лицето.

# 12
  • Мнения: 15 379
Едната ни госпожа ми е споделяла, че от октомври започва курс с Бронховаксом, заради вечно кашлящите и кихащи лица.
Даже каза, че има от години проблеми с едното ухо, заради вечните бактериални хреми, които е карала през годините.

# 13
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Хората от персонала не са несвършваща бройка. Нали, ако едната си вземе дълъг болничен, трябва да й се намери заместничка? Нормално е лелките и учителките да боледуват, както боледуват и децата.
То не напразно се казва, че децата, посещаващи ДЗ, трябва да са здрави. Това не се спазва от родителите и резултата е - боледуват всички.

# 14
  • Мнения: 18 575
При постоянното присъствие на хремави и кашлящи деца, болните учителки са ми най-малкият проблем. Както вече се спомена, нямат и избор, надали ходят на работа болни, защото не им се оздравява вкъщи. Освен това са големи хора и се предполага, че могат да вземат някакви предпазни мерки - маски, често миене на ръце, да не се завират в децата и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт