За болния персонал в детските градини.

  • 3 352
  • 52
  •   2
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 334
И в нашата е така...дай Боже всички да са добри педагози,но стария персонал им предава лошите навици и ще имаме разправи,аз в 16ч няма да си взема детето,защото така правили другите.А относно "разпознаването на чуждия сопол..."говорим за принципи,който е болен си седи в къщи и се лекува Naughty

# 46
  • Мнения: 18 639
Аз предпочитам болна учителка с маска пред сборна група с допълнително едни десетина сополиви деца.

# 47
  • Русе
  • Мнения: 1 524
Както във всяка друга професия така и при учителките има такива, които дават душа и сърце в работата си и такива, които само гледат да  дочакат пенсия. Но си мисля, че тук е немалка отговорността и на директорката на съответната градина. В нашата градина например има отпуснати пари, с които наемат пенсионирани учителки за през лятото и за заместване на болна учителка. Ето сега едната учителка е на някакво обучени и я замества точно такава заместничка. Прави ми впечатление, че тези пенсионирани учителки се държат много добре с децата, може би дават всичко от себе си, за да ги потърсят отново.
Учителка в съседната детска градина, която ми е приятелка сподели, че и те имат отпуснати такива пари за учителки-заместнички, но тяхната директорка предпочитала с тези пари да стимулира учителките като организира екскурзии в Румъния и Турция, а когато отсъства учителка обединяват групите, или директорката, или лелката, или музикалната госпожа заместват.

# 48
  • Пловдив
  • Мнения: 9 742
Цеца, писах, защото не са на пълен работен ден, а работят на смени.
Не твърдя, че работата им не е страхотно отговорна, нито съм на мнение, че заплатите им са достатъчни.

Напротив, реално са на пълен работен ден.
В градината трябва да стоят 7 часа/6 от тях са с децата/. След това имат 1 час бумащина + 1 час работа в къщи.
Отделен е въпросът коя учителка за какво я бива, т.е дали само едната попълва дневниците и подготвя тържествата.

 newsm10

и заплатите изобщо не са 700+ /освен, ако в София не взимат такива пари, но не вярвам./

# 49
  • Мнения: 467
Заплатите не са високи. Отговорността и работата е голяма. Учителките работят с гласа си, гърлата им са непрекъснато възпалени, прегракнали са. Това е мое мнение.

# 50
  • Мнения: 2 352
Ох ,като видях новото поколение от учителския в Бургас и ми стана мъчно за децата Sad
Фолк звезди ли?
Тези от филиала на СУ в София не са по-различни.  ooooh! Но и има изключения.

Вирусите на госпожите са тези, които си се въртят в групите.
Аз предпочитам болна учителка с маска пред сборна група с допълнително едни десетина сополиви деца.
И донякъде съм на това мнение.
А за обезщетенията за болничен - 70 % са, но върху тях няма нито осигуровки, нито данък след осигуровките. Разликата ще си я избият от по-бързото излекуване като си останат у дома.  Peace

Последна редакция: чт, 05 дек 2013, 13:25 от Ами сега

# 51
  • Мнения: 18 639
Извинявай, но СУ няма филиали, още по-малко в София.

Предлагам да не се бъркат тези, които записват Педагогика, само защото нищо друго не са ги приели, с тези, които искат това да учат и това да работят Peace

# 52
  • Мнения: 2 352
Кампот, не кампютър стана моето.  Embarassed
Извинявам се, че обърках думата. Педагогическия им факултет имах предвид.   

Общи условия

Активация на акаунт