Майчинство за безработни 3

  • 147 116
  • 558
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 5
Да, под 350 лв е. А след като направя тези 12 месеца стаж, ще ми бъдат ли изплатени болничните? Докато ги направя ще взимам ли поне 100те лева соц. майчинство и след като ги направя ще взимам минималните 240 или 310?

# 76
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Да, под 350 лв е. имаш помощ за бременност 45 дни преди термин,помощ за раждане,детски,социално майчинство докато направиш стажа.за документите питаш и подаваш в социалните А след като направя тези 12 месеца стаж, ще ми бъдат ли изплатени болничните? не,няма да ти изплатят нищо със задна дата.ще ти плащат от онзи момента нататък до 2 те години на детето Докато ги направя ще взимам ли поне 100те лева соц. майчинство и след като ги направя ще взимам минималните 240 или 310?докато ги направиш 100 лв на месец,след това 340 лв на месеца

# 77
  • Мнения: 5
Благодаря ти! Simple Smile

# 78
  • Мнения: 121
Жените които чакат дете имат ли право на някаква помощ от социалните преди да родят примерно в 9 месец,защото една приятелка нещо ми обясни че сме имали право на такава помощ. Или си остава само тази помощ,която е след като се роди детето?

# 79
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Жените които чакат дете имат ли право на някаква помощ от социалните преди да родят

Имат право ако доходът на човек им е под 350 лв бруто и са безработни/без достатъчно стаж и работещи

# 80
Здравейте,
Elfita, изчетох всичко по темата не намерих отговор на моя въпрос:
аз ползвах до една година на детето помощите от социалните, /защото нямам никакъв стаж/
сега съм назначена на трудов договор, детето е на 1г. и 3 месеца,
мога ли да получавам 50%  майчинство,
или има ли право бащата да ползва отпуск за отглеждане на дете /на тр.договор е/
благодаря предварително!

# 81
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте,
Elfita, изчетох всичко по темата не намерих отговор на моя въпрос:
аз ползвах до една година на детето помощите от социалните, /защото нямам никакъв стаж/
сега съм назначена на трудов договор, детето е на 1г. и 3 месеца,
мога ли да получавам 50%  майчинство,
или има ли право бащата да ползва отпуск за отглеждане на дете /на тр.договор е/
благодаря предварително!

Не си направила още стажа,нали?Тогава нямаш право на 50 те процента и бащата не може да поеме майчинството

# 82
  • Мнения: 391
Здравейте! Не ми е ясна разликата между 12 месеца стаж през живота и 12 месеца стаж преди отпуска поради бременност.Може ли жена да взема 2 год. майчинство като си ползва стажа от 2009 примерно или задължително трябва да е назначана на работа по време на бременността? И още един въпрос : Може ли да се използва стажа,който е бил за отглеждане на първото дете ? Извинете ,ако въпросите ми са странни,но наистина понятие си нямам . Embarassed

# 83
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте! Не ми е ясна разликата между 12 месеца стаж през живота искат такъв стаж за майчинство и 12 месеца стаж преди отпуска поради бременност.Може ли жена да взема 2 год. майчинство като си ползва стажа от 2009 примерно да,може да ползва този стаж  или задължително трябва да е назначана на работа по време на бременността? също задължително трябва да работи в момента на издаване на 45 дневния болничен преди термин  И още един въпрос : Може ли да се използва стажа,който е бил за отглеждане на първото дете ? да,това е стаж  Извинете ,ако въпросите ми са странни,но наистина понятие си нямам . Embarassed

# 84
  • Мнения: 125
Елфита ето това имах впредвид за циганките
http://novini10.com/novina/16-pomoshti-i-1100-lv-mesechno-se-pol … nka-s-3-deca/8638
и после закона бил един и същ за всички hahaha,точно никога!

# 85
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Стиляната,статията е списана целенасочено.Прекрасно са изредени помощите.Ти какво искаш?Да имаш дете с увреждания и да взимаш помощ по два параграфа.Или децата ти да в риск да ти ги отнемат от социалното или пък да се бориш да си ги върнеш?Да са всичките 15 фактора при едно семейство и ултра съвпадения.Дори циганите не го докарват така.Така че не вярвай на журналисти,търсещи сензацията
И не забравяй че на всичко,на което имат право циганите имаш право и ти.

# 86
  • Мнения: 125
Стиляната,статията е списана целенасочено.Прекрасно са изредени помощите.Ти какво искаш?Да имаш дете с увреждания и да взимаш помощ по два параграфа.Или децата ти да в риск да ти ги отнемат от социалното или пък да се бориш да си ги върнеш?Да са всичките 15 фактора при едно семейство и ултра съвпадения.Дори циганите не го докарват така.Така че не вярвай на журналисти,търсещи сензацията
И не забравяй че на всичко,на което имат право циганите имаш право и ти.
обществена тайна е че циганките вземат по големи помощи от нас!!!!!!!но никой не иска да го признае!!за какво раждат цял отбор нищо че са по "бедни от нас"?ние защо не раждаме по 5 6 деца като по "стандарт на живот"сме по нагоре от тях?те са хванали цаката на всяка една институция а ние им плащаме за това!!!!не можеш да ме убедиш че е лъжа!защото е истина,и ние плащаме за това!

# 87
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
обществена тайна е че циганките вземат по големи помощи от нас!!!!!!!

И как става това като законите за всички български граждани са еднакви.Ами,роди и ти 8 деца па им взимай детските.Съответно тези за близнаци и тези за деца с увреждания,ако имаш повод за това.Никой не ви е спрял да раждате
Не живей със съзнанието,че всички са срещу теб,че си най-онеправданата в целия свят и че циганите са най-добре от всички.

# 88
  • Мнения: 125
обществена тайна е че циганките вземат по големи помощи от нас!!!!!!!

И как става това като законите за всички български граждани са еднакви.Ами,роди и ти 8 деца па им взимай детските.Съответно тези за близнаци и тези за деца с увреждания,ако имаш повод за това.Никой не ви е спрял да раждате
Не живей със съзнанието,че всички са срещу теб,че си най-онеправданата в целия свят и че циганите са най-добре от всички.
не мисля че всички са срещу мен!мисълта ми е, че ние бъдещи и настоящи мамита едвам свързваме 2та края,а циганите заобикалят законите,!а за тях не важат законите!не може да сравняваш българи и цигани!циганите си живеят много по добре от нас,държавата не работи за нас а срещу нас,след някоя друга година ние ще бъдем малцинство!много добре са хванали цаката и точат яко

# 89
  • Мнения: 175
Боже,идвам да питам по моя казус,не съм вярвала че ще бъда в такава ситуация.


На 27-ми януари подадох молба за напускане с предизвестие понеже реших да започна работа в друга фирма,където се работи с много по-малък стрес и причината да искам да напусна ме водеше именно заради това,защото във въпросната фирма ,в която съм сега се работи под абсолютен стрес и натоварване.И понеже имам установено Хашимото и като цяло правим опити от 2 години и повече,реших че фактора нерви и стрес е важен и трябва да сменя работната среда.

Така на 1март трябва да започна на новото място .
в ДЕНЯ В КОЙТО трябваше да подам молба за напускане си направих тест за бременност и той беше отрицателен.
Но цикалът ми не идваше.В събота направих тест и са появиха двете чарти.Сега съм в шок какво да правя,новите работодатели няма да ме вземат защото първо работата е свързана с дигане на тежко ,а и ме взеха за 6 месеца с уговорката че ако се справям добре ще ме оставят.Така че нямам шанс.В понеделник трябва да ги моля сегашните ми работодатели или да ме оставят и трябва да дам причина или поне по някакъв член да ме освободят .Някакви идеи?




Пък ако не стане...здраве да е,ще си имаме бебчеееееееее

Общи условия

Активация на акаунт