Майчинство за безработни 3

  • 147 098
  • 558
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 175
Разбрах,помислих че имаш предвид нещо с този болничен и фирмата ,в която съм сега  Peace

# 121
  • Мнения: 29
Аз имам още едно питане:след като съм 16 м на тази работа и с договр по заместване на титуляр,ако сега изляза в болничен от тези 180 дни които се полагат ще получавам ли майчинство на базата на това което са ме осигурявали.Болничните влияят ли на изчисляването на майчинството след като имам само 16 м ,а не 18?Тоест как точно ще ми изчислят майчинството ако имам 16 м и после съм в болничен?

# 122
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Аз имам още едно питане:след като съм 16 м на тази работа и с договр по заместване на титуляр,ако сега изляза в болничен от тези 180 дни които се полагат ще получавам ли майчинство на базата на това което са ме осигурявали базата за тях е 18 м назад.за месеците без работа ще ти вземат МРЗ в онзи момент.Болничните влияят ли на изчисляването на майчинството след като имам само 16 м ,а не 18? да,ще ти повлияе,заради тези два месеца Тоест как точно ще ми изчислят майчинството ако имам 16 м и после съм в болничен? базата е 18 м назад от 45 дневния ти,за месеците в болничен ще ти вземат не самия болничен,а дохода от който е изчислен

Защо не работиш още два месеца?

# 123
  • Мнения: 3
Имам един въпрос (малко тъп, ама ми е важно)
В момента съм на срочен тр. договор, изтича на 14.02.2014г.
Ако ме назначат още същия ден в др фирма, а на 22.02. трябва да излезна в 45 дневния. 5 работни дни достатъчни ли са или трябва да са повече???

# 124
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
5 работни дни достатъчни ли са или трябва да са повече???

Да,абсолютно достатъчни

# 125
  • Мнения: 3
Благодаря!!!! Hug

# 126
  • Мнения: 29
Елифитка,защото съм с контракции и пия нош шпа и АГ ми изписа прогестерон за задържане и ми каза за лежа и затова питам ,че съм объркана и не ми е ясно .

# 127
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Елифитка,защото съм с контракции и пия нош шпа и АГ ми изписа прогестерон за задържане и ми каза за лежа

При това положение няма какво да питаш.Взимаш си болничен и крепиш бебока.Знаеш кое е по-важно

# 128
  • Мнения: 29
Да ,така е!Благодаря за информацията Елифита-всичко хубаво желая на теб и всички бъдещи и настоящи мами !  bouquet

# 129
  • Мнения: 2
Здравейте! Искрено се надявам да можете да ми помогнете със съвет.
Имам повече от 12 месеца стаж (през живота си), в момента работя във фирма на МРЗ, но имам договор от 6 месеца. Преди това бях в чужбина и предполагам, че съм се водила безработна. Ако забременея и работя още 6 месеца (надявам се да няма усложнения и поне толкова да успея) в какъв размер ще са майчинските ми? Понеже, доколкото разбрах, размерът им се изчислява на база на дохода ми година и половина назад. Безработна първите 6 месеца и работила година на минималната... ще имам ли шанс за 310 през първата година? Безработните месеци как ще ми ги смятат? Като 0 доход, или...?
Адски много искам бебче и не ми се чака още 6 месеца, за да започнем опити, но ако после ще вземам по 100 лв на месец... Много ще ни е трудно. Изчетох една камара форуми, но вече тотално се обърках. Дайте ми съвет, моля ви. На 30 съм вече и най-накрая открих мъжа на живота си. Сега искам дете, само то ми липсва.
Благодаря предварително!

П:п: Не сме женени все още.

Последна редакция: вт, 18 фев 2014, 06:35 от nadq_3550

# 130
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 384
Здравейте! Искрено се надявам да можете да ми помогнете със съвет.
Имам повече от 12 месеца стаж (през живота си), в момента работя във фирма на МРЗ, но имам договор от 6 месеца. Преди това бях в чужбина и предполагам, че съм се водила безработна. Ако забременея и работя още 6 месеца (надявам се да няма усложнения и поне толкова да успея) в какъв размер ще са майчинските ми? Понеже, доколкото разбрах, размерът им се изчислява на база на дохода ми година и половина назад. Безработна първите 6 месеца и работила година на минималната... ще имам ли шанс за 310 през първата година? Безработните месеци как ще ми ги смятат? Като 0 доход, или...?
Адски много искам бебче и не ми се чака още 6 месеца, за да започнем опити, но ако после ще вземам по 100 лв на месец... Много ще ни е трудно. Изчетох една камара форуми, но вече тотално се обърках. Дайте ми съвет, моля ви. На 30 съм вече и най-накрая открих мъжа на живота си. Сега искам дете, само то ми липсва.
Благодаря предварително!

П:п: Не сме женени все още.

Нужно е да си осигурено лице към момента на излизане в болничен 45 дни преди термин, за да получаваш обезщетение. Обезщетението за периода на отпуск за бременност и раждане / 410 дни / се изплаща на база предходните 18 месеца. Времето, в което си била безработна се смята на МРЗ, която е била актуална в този момент. При всички случаи, ако си на трудов договор ще вземаш поне минималното обезщетение, което в момента е 340 лева.

# 131
  • Мнения: 2
Благодаря много за бързия отговор! Живи и здрави да сте, задето ви има Simple Smile

# 132
  • Мнения: 1 185
Здравейте! Искам да попитам при евентуална бременност каква сума може да се вземе за 1вата година при стаж над 3 години на 8 часа, след това 1 месец на борсата и в момента работа на 4 часа (от близо 3 месеца) -осигурявало се е лицето на 440 лв Peace Питам за моя приятелка -благодаря ви   bouquet

# 133
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте! Искам да попитам при евентуална бременност каква сума може да се вземе за 1вата година при стаж над 3 години на 8 часа, след това 1 месец на борсата и в момента работа на 4 часа (от близо 3 месеца) -осигурявало се е лицето на 440 лв Peace Питам за моя приятелка -благодаря ви   bouquet
Приятелката ти да си сметне с калкулатора http://www.kik-info.com/calculators/maichinstvo.php
Като зареди термин ще й излезнат 18 графи.Да прочете добре указанията горе

# 134
  • Мнения: 175
Пак  идвам с питане,
намерих фирма която ще ме назначи фиктивно,някой ми каза че като ме наемат мога само два месеца да си плащам осигуровките,после можело само да се водя на работа без да плащам.Обяснете ми как е точно,защото нещо не ми се вярва.На 17-ти март влизам в трети месец.Наема ме фирмата и веднага излизам болничен?От първия ден или как?До кога трябва да си плащам осигуровките за да мога да взимам двете години майчинство,през целия този период на две години ли/плюс периода на бременността/?

Общи условия

Активация на акаунт