Майчинство за безработни 3

  • 147 023
  • 558
  •   1
Отговори
# 135
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Пак  идвам с питане,
намерих фирма която ще ме назначи фиктивно,някой ми каза че като ме наемат мога само два месеца да си плащам осигуровките,после можело само да се водя на работа без да плащам.Обяснете ми как е точно,защото нещо не ми се вярва.Няма такъв начин
На 17-ти март влизам в трети месец.Наема ме фирмата и веднага излизам болничен? отработваш 1 ден и излизаш в болничен От първия ден или как?До кога трябва да си плащам осигуровките за да мога да взимам двете години майчинство,през целия този период на две години ли/плюс периода на бременността/? да

# 136
# 137
  • Мнения: 3
Здравейте, искам да ви попитам някои неща и ще се радвам ако можете да ми помогнете. Simple Smile На 20г съм работила съм 2 месеца след това започнах в една фирма,там съм вече 2-ри месец и преди 3 седмици разбрахме с моя приятел,че ще си имаме бебче. Казаха ми че за да взимам пари от фирмата,когато стане време да изляза в майчинство,трябва да имам 6 месеца стаж там иначе не мога да взема нищо. Незнам дали ще издържа там още 4-5 месеца за да подпишеме постоянния трудов договор и да ми плащат,когато изляза майчинство. Кажете ми така ли е наистина и мога ли да направя нещо? Благодаря ви предварително.

# 138
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте, искам да ви попитам някои неща и ще се радвам ако можете да ми помогнете. Simple Smile На 20г съм работила съм 2 месеца след това започнах в една фирма,там съм вече 2-ри месец и преди 3 седмици разбрахме с моя приятел,че ще си имаме бебче. Казаха ми че за да взимам пари от фирмата,когато стане време да изляза в майчинство,трябва да имам 6 месеца стаж там иначе не мога да взема нищо. Незнам дали ще издържа там още 4-5 месеца за да подпишеме постоянния трудов договор и да ми плащат,когато изляза майчинство. Кажете ми така ли е наистина и мога ли да направя нещо? Благодаря ви предварително.

За да взимаш 2 г майчинство,трябва да имаш 12 м осигурителен стаж през целия ти живот и в момента на издаване на 45 дневния болничен преди термин да работиш.Ако искаш да вземеш болничен по време на бременността и да ти го плащат от НОИ,трябва да имаш 6 м стаж през целия ги живот.Ти досега имаш 4 м стаж.Другото е,че фирмата може да ти прекрати договора,защото си в изпитателен срок още.Тогава е трябва да търсиш друга фирма,която да те назначи
Виж си стажа,но грубо няма да имаш 12 м осигурителен стаж в момента на издаване на 45 дневния ти болничен.Затова ще започнеш да получаваш обезщетение за бременност и раждане от НОИ след като направиш 12 те месеца.По време на болничен също ти върви стаж

# 139
  • Мнения: 3
Здравейте, искам да ви попитам някои неща и ще се радвам ако можете да ми помогнете. Simple Smile На 20г съм работила съм 2 месеца след това започнах в една фирма,там съм вече 2-ри месец и преди 3 седмици разбрахме с моя приятел,че ще си имаме бебче. Казаха ми че за да взимам пари от фирмата,когато стане време да изляза в майчинство,трябва да имам 6 месеца стаж там иначе не мога да взема нищо. Незнам дали ще издържа там още 4-5 месеца за да подпишеме постоянния трудов договор и да ми плащат,когато изляза майчинство. Кажете ми така ли е наистина и мога ли да направя нещо? Благодаря ви предварително.

За да взимаш 2 г майчинство,трябва да имаш 12 м осигурителен стаж през целия ти живот и в момента на издаване на 45 дневния болничен преди термин да работиш.Ако искаш да вземеш болничен по време на бременността и да ти го плащат от НОИ,трябва да имаш 6 м стаж през целия ги живот.Ти досега имаш 4 м стаж.Другото е,че фирмата може да ти прекрати договора,защото си в изпитателен срок още.Тогава е трябва да търсиш друга фирма,която да те назначи
Виж си стажа,но грубо няма да имаш 12 м осигурителен стаж в момента на издаване на 45 дневния ти болничен.Затова ще започнеш да получаваш обезщетение за бременност и раждане от НОИ след като направиш 12 те месеца.По време на болничен също ти върви стаж






Благодаря ти много за информацията. А сега след два месеца като направя 6 м стаж какви пари могат да ми дават от НОИ?

# 140
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
А сега след два месеца като направя 6 м стаж какви пари могат да ми дават от НОИ?

Не мога да кажа.Зависи от осигуровките ти.Гледат 18 м назад.Важното е,че е ти превеждат пари

# 141
  • Мнения: 29
Елфита, искам да попитам-ако след раждането ме назначат  във фирма, ще имам ли право да вемам майчинство? т.е. възможно ли е след раждане да се стигне до това или всичко се урежда преди раждането на детето?
благодаря
т.е. от социално да мина към нормално....

/да знам в случай, че не успея да уредя въпроса с "фиктивното назначаване"/

# 142
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
private_f,може,да.Ще започнеш направо от третия болничен,който е от педиатъра на бебето.Ще пропуснеш 45 дневния преди термин и този за 42 дни,който започва от раждането

# 143
  • Мнения: 29
private_f,може,да.Ще започнеш направо от третия болничен,който е от педиатъра на бебето.Ще пропуснеш 45 дневния преди термин и този за 42 дни,който започва от раждането

благодаря! понеже ми се "извъртяха" от уж"обещаната" фирма...и има вероятност да не успея в кратък срок да намеря фирма, която да ме води на работа...в такъв случай, аз до кога трябва да отреагирам да подам тази декларация за 150 еднократна помощ при бременност за майки безработни, за да не взема да изтърва и този срок. отново ли 45 дена преди термина трябва да стане това? т.е. от утре до 31.03 най-късно да съм подала...
и от прочетеното тук до сега разбрах, че при майки без брак се взима семейство - от майка и дете, а не други членове като майка,братя на бременната жена и прочие...

тази еднократната сега ли ми се полага да я получа? и ако сега подам документи кога ще ми бъде изплатена....? благодаря! добре, че сте вие!да помагате

# 144
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
отново ли 45 дена преди термина трябва да стане това? подава се 45 дни преди термина,но имаш документи за набавяне.отиди в социалното,за да ти кажат какво ти трябва т.е. от утре до 31.03 най-късно да съм подала...
и от прочетеното тук до сега разбрах, че при майки без брак се взима семейство - от майка и дете, а не други членове като майка,братя на бременната жена и прочие... да

тази еднократната сега ли ми се полага да я получа? да и ако сега подам документи кога ще ми бъде изплатена.... в месеца,последващ месеца на подаване на молбата ? благодаря! добре, че сте вие!да помагате

# 145
здравейте.искам да попитам аз в момента съм бременна.когато забременях  работех в една фирма от 2 месеца , исках да изляза в болни4ен докато родя ,но работодателите ми казаха че нямам право на такъв голям болничен ,защото съм нямала 6 месеца във фирмата.стана така 4е ме съкратиха по чл.325 ал.1 т.12 и работодателите ми казаха 4е по този член ще мога да си взимам майчинство,но аз не им вярвам .някои би ли ми разяснил повече,наистинали ще взимам майчинство или не ,защото в крайна сметка сам съкратена и се водя безработна .записала сам се и в бюрото по труда подписвам се всеки месец и получавам обещетение от нои .

# 146
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 370
здравейте.искам да попитам аз в момента съм бременна.когато забременях  работех в една фирма от 2 месеца , исках да изляза в болни4ен докато родя ,но работодателите ми казаха че нямам право на такъв голям болничен ,защото съм нямала 6 месеца във фирмата.стана така 4е ме съкратиха по чл.325 ал.1 т.12 и работодателите ми казаха 4е по този член ще мога да си взимам майчинство,но аз не им вярвам .някои би ли ми разяснил повече,наистинали ще взимам майчинство или не ,защото в крайна сметка сам съкратена и се водя безработна .записала сам се и в бюрото по труда подписвам се всеки месец и получавам обещетение от нои .

Не, нямаш право на обезщетение.

# 147
  • Мнения: 1
здравейте.искам да попитам аз в момента съм бременна.когато забременях  работех в една фирма от 2 месеца , исках да изляза в болни4ен докато родя ,но работодателите ми казаха че нямам право на такъв голям болничен ,защото съм нямала 6 месеца във фирмата.стана така 4е ме съкратиха по чл.325 ал.1 т.12 и работодателите ми казаха 4е по този член ще мога да си взимам майчинство,но аз не им вярвам .някои би ли ми разяснил повече,наистинали ще взимам майчинство или не ,защото в крайна сметка сам съкратена и се водя безработна .записала сам се и в бюрото по труда подписвам се всеки месец и получавам обещетение от нои .

Не, нямаш право на обезщетение.
аз обещетение получавам от нои .интересуваме майчинство ще взема ли?

Последна редакция: ср, 12 мар 2014, 22:48 от qn4etoo

# 148
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
аз обещетение получавам от нои .интересуваме майчинство ще взема ли?

Лейди ти е отговорила-нямаш право на обезщетение.Първата година е обезщетение за бр и раждане.Безработно лице няма право.Намери си фирма да те назначи,за да имаш право

# 149
  • Мнения: 29
blagodarq, elfita! още днес ще отида до агенцията, за да разбера какво трябва да се подава и да действам в най-кратък срок!

Общи условия

Активация на акаунт