Майчинство за безработни 3

  • 147 016
  • 558
  •   1
Отговори
# 315
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Ани,еднократната помощ за раждане взела ли си я?Ти за помощта за бременност ли питаш?Първия път си родила преди 45 дневния ти болничен или как?
Ако бременната е родила 45 дни преди термина или повече,това не й отнема правото на помощ за бременност

# 316
  • Мнения: 10 874
Ако бременната е родила 45 дни преди термина или повече,това не й отнема правото на помощ за бременност
Ами ако не е подала документите преди раждането? newsm78 Или няма значение това.
То и аз малко се обърквам за какво точно пита...

# 317
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Лаленце,раждането може да е преждевременно.Това не са зависещи обстоятелства от родилката и тя няма как да подаде по-рано документи.
Даже ми се върти,че може до две седмици след началото на 45 дневния,дори при положения,че жената си е бременна и не е родила.Но ако попаднеш на вкиснат социален работник,може и нищо да не разбереш.Затова е хубаво да се проверява инфото от няколко източника

# 318
  • Мнения: 1 540
Благодаря момичета много сте мили,аз тази награда от 250лв си я получих,но тази за бременност не можах

# 319
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Благодаря момичета много сте мили,аз тази награда от 250лв си я получих,но тази за бременност не можах

Помощта за бременност 150 лв зависи и от други фактори-трябва доходът на човек да е под или равен на 350 лв бруто и да няма право на обезщетение на бр и раждане като работеща.Подготви си документите от рано и този път ще я вземеш

# 320
  • София
  • Мнения: 13
Здравейте,
имам питане/ предварително се извинявам за въпросите, но съм на кръстопът/
От края на април съм безработна имам регистрация в БТ и НОИ. Бременна съм в 1 месец. Имам осигурителен стаж почти 15 год./при последния работодател почти 9 год./  Имам  ли право на майчинство, обадих се в НОИ и от там ми казаха, че трябва да имам 12 мес. осиг. стаж преди да изляза в 45 дневния болничен. Не съм наясно и за това се обръщам към Вас за съвет.
Още веднъж се извинявам за въпросите!
Благодаря!


П.С. Това ми е втора бременност.

# 321
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте,
имам питане/ предварително се извинявам за въпросите, но съм на кръстопът/
От края на април съм безработна имам регистрация в БТ и НОИ. Бременна съм в 1 месец. Имам осигурителен стаж почти 15 год./при последния работодател почти 9 год./  Имам  ли право на майчинство, обадих се в НОИ и

В сегашното ти положение нямаш право на майчинство 2 г.Ще имаш право на социално майчинство 1 г по 100 лв,ако отговаряш на изискването за доход-350 лв бруто на човек
За да взимаш 2 г майчинство,трябва в момента на издаване на 45 дневния болничен да се водиш на работа.Помисли за фирма на приятел,в която може да се запишеш.Минимума първата година е 360 лв,втората година за всички е 340 лв
Сега борса взимаш ли?Месеците на борсата ще ти ги смятат на МРЗ за бъдещето обезщетение

# 322
  • София
  • Мнения: 13

Благодаря за бързия отговор!
Да, сега взимам от борсата до 03.2016 г. вкл. , ако не си намеря работа дотогава.

# 323
  • Бургас
  • Мнения: 94
Здравейте имам питане относно бащинство. Ситуацията е следната- когато се роди синът ни наш познати ни посъветва да си вземем от болницата документ за бащинство и мъжа ми да го занесе на счетоводителя на фирмата в която работи за да му се изплати еднократна помощ за бебето в размер на 180 лв. Така и направихме и след около месец му преведоха180 лв.Въпросът ми е защо никъде няма информация за тази помощ за бащинство. 15-сте дни отпуска също сме ги ползвали,така че не е възможно да са му платили за тях. Благодаря предварително. Хубава вечер

# 324
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Въпросът ми е защо никъде няма информация за тази помощ за бащинство.

Защото няма такава помощ за бащинство.Бащите имат право само на 15 те дни отпуск при раждането

# 325
  • Бургас
  • Мнения: 94
А какво е това което получихме ние и няколко мои познати които са подали същите документи

# 326
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
А какво е това което получихме ние и няколко мои познати които са подали същите документи

Кажи какви документи сте подали точно.Документ от болницата за таткото се иска за 15 те дни отпуск бащинство
Парите как ги получихте?Къде подадохте докуметите

# 327
  • Бургас
  • Мнения: 94
Само документ за бащинство от болницата носи на счетоводителя Нищо друго. Моя колежка на която също мъжа и му изпратиха 180 са занесли акта за раждане на детето и епикризата и от болницата тъй като са забравили да си вземат от болницата документи за бащинство. Любопитно ми е защото никой не знае за тази помощ и аз не бях чувала за нещо подобно, и след като ми казаха не ми се вярваше, но ни изплатха сумата

# 328
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Всичко,което описваш е за отпуската.Защо мислиш,че са ви платили нещо два пъти?За бащите има само отпуск 15 дни по бащинство.Няма друго,със сигурност

# 329
  • Бургас
  • Мнения: 94
Защото отпуската сме я ползвали- възможно ли е хем да се ползва отпуската хем да се изплати после

Общи условия

Активация на акаунт