Пости 2013/2014 - 3 тема

  • 53 548
  • 685
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 1 435
simpatikonia,радвам се, че ти харесва!  Hug

Може да ви допадне този чай.

Успокояващ чай от лавандула
 

# 676
# 677
  • Мнения: 2 545
BiankaD, пак си направила нещо вкусно.
Много обичам нахут, но все още не съм пробвала да правя сарми с него.

# 678
  • Мнения: 1 435
simpatikonia благодаря!
Опитай ще ти хареса. Аз обичам тези сарми с боб, но нямах този път сварен. Но пък тъкмо бях сварила нахут за хумус и заделих малко за сармите.

# 679
  • Мнения: 508
   Здравейте!
Отдавна не съм влизала, та ми трябваше доста време да ви изчета. Както винаги предложенията ви за трапезата са много примамливи Hug.
  Аз скоро се сетих, че много отдавна не съм правила жито с кокосово мляко и сушени плодове. Голямата ми дъщеря много го обича, но просто не се бях сещала за него. Съчетанието с кокосово мляко е дори по-ароматно и хубаво отколкото с краве. Ако обичате такива неща опитайте. За постния вариант слагам малко маргарин или каквато мазнина вие си предпочитате. Сварявам малко житото, когато леко поомекне слагам кокосовото мляко и сушените плодове (може и ядки), добавям маргарин и варя докато омекне житото напълно. Добавям захар и готово.

# 680
  • София
  • Мнения: 7 924
Преди няколко поста Бразилка помоли, някой да открие новата 4 тема.
Сега имам време и затова сега открих новата тема и ви каня да продължим там.


Моля не пишете повече в тази тема !

# 681
  • Мнения: 1 435
Бразилка, благодаря за новата тема! Hug

Въпреки, че натискам бутона извести, нямам представа как изпускам, т.е. не получавам известия.
Така съм изпуснала и  този пост на Роя.

Бианка, аз нещо не можах да се справя с твоята рецепта за шоколадовите кексчета newsm78 Направих я в тава - двойна доза, но се получи странно на вкус - яде се, но стои сякаш недоопечено и на вкус е тръпчиво. Мисля, си дали не сгафих по отношение на олиото - понеже сложих зехтин, или пък кокосовото мляко да придава такъв вкус newsm78

Винаги ми се получават тези кексчета и се чудя защо при теб се е получило така. Зехтинът само би придал друг аромат и привкус, но не и недопечен вид/вкус-т.е не влияе върху консистенцията на тестото. Никога не използвам зехтин при готвене. Добавяла съм само към тесто за содена плоска питка с розмарин. Много го обичам, но някакво вътрешно усещане, че няма да ми хареса на вкус не го използвам в сладкиши и не готвя с него ястия. Евентуално добавям суров накрая. Но това си е мое усещане.  По-скоро ми се струва, че е от кокосовото мляко-вероятно е било по-гъсто и тестото е станало по-тежко и не се е надигнало достатъчно. Най-често го правя със соево мляко или друго ядково. А когато използвам кокосово, и ако е по-гъсто, го разреждам с вода.
Много съжалявам Роя, че едва сега видях поста ти и че така се е случило с кексчетата.

# 682
  • Мнения: 7
Здравейте дами,

Отдавна не съм влизала и вчера се опитах да намеря един чудесен веган сладкиш, който беше постнат тук, но не успях Sad знам, че беше в тази тема---- на английски е wet-chocolate cake, прави се с вода ...

Можете ли да ми помогнете.. знаеш си, че трябва да си я запаметя на моя компютър също.

Благодаря предварително

# 683
  • София
  • Мнения: 7 924
Преди няколко поста Бразилка помоли, някой да открие новата 4 тема.
Сега имам време и затова сега открих новата тема и ви каня да продължим там.


Моля не пишете повече в тази тема !

# 684
  • Мнения: 21
Извинявам се за старата тема ,а и въобще съм нов. Simple Smile Вълнува ме, как, по мъжки, да си приготвя вкусно слънчогледов тахан ? Т.е. с какво да си го объркам,за по-лесно ? Благодаря ви.

# 685
  • Мнения: 2 545
Пиши в актуалната тема - тук.

Общи условия

Активация на акаунт