Майка-Студентка

  • 6 947
  • 62
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 199
Искам само да ти пожелая успех и да ти кажа да се готвиш, че не всички влизат в положение, дори много не влизат.. При нас има преподаватели, които си заявяваха - „Ако мислите да раждате или имате деца не се оправдавайте с тях, сами сте избрали да учите намирайте си начини„  Shocked #Crazy Което за едни първокусници ни прозвуча много стресиращо.. но е факт много малко влизат в положение. Споменаването на „имам бебе„ веднага поражда отговор „това е ваш проблем„.  Shocked Така че бъди упорита и много успех ти желая. Колкото до помощите можеш да провериш тук - http://pomosti.oneinform.com/semeini-pomosti/  Hug

# 31
  • Мнения: X
Споменаването на „имам бебе„ веднага поражда отговор „това е ваш проблем„. 

Ами то си е така.

# 32
  • Мнения: 199
Същност да!  Wink Все пак всеки сам планира стечението на живота си. Ако искаш първо учи, после раждай за да нямаш такива затруднения.  Peace Не искам да звуча грубо наистина, но за мен  нещата стоят така.

# 33
  • Мнения: 212
Аз също смятам , че няма да проявят разбиране ..  ooooh! Ноо ще се справим  Hug kleopatra8 благодаря ти за сайтчето

# 34
  • Мнения: 199
И аз те първа се чудя как ще сколасам, защото чакам бебче скоро, а съм 2ри курс и виждам в каква степен са толерантни не само преподавателите, но и колегите..  Ама, ще се справим. В сайта има за всичко помощи. Но дори и тази за бременност се отпуска чак накрая, когато ти дадат 45 дневния болничен.  Peace Помощта за бременност е да може да посрещнеш бебчето според мен, но реално се получава след като си родил.. мен ми казаха, че след повече от месец ще получа парите.  Rolling Eyes

# 35
  • Мнения: 9 491
Сори, ама и аз не смятам че някой ми(ви) е длъжен, поради факта, че аз не съм си направила аритметиката...
При това има достатъчно превилегии, които се ползват..какво още?! Като не можеш да се справиш-прекъсваш, и продължаваш когато имаш готовност за това. Peace

# 36
  • Мнения: X
Ако искаш първо учи, после раждай за да нямаш такива затруднения.  Peace

Това ако е предложение към мен, аз съм учила, имам вече две деца, и пак уча.

Цитат
Като не можеш да се справиш-прекъсваш, и продължаваш когато имаш готовност за това.  Peace

Именно.

# 37
  • Мнения: 780
Здравейте, момичета Simple Smile Аз също съм бременна студентка и честно казано щях да съм много по - спокойна ако бях първи или втори курс.... Уви, термина ми е март и съм четвърти курс, сега завършвам курсови проекти, дипломни работи и държавен изпит... това в два месеца трябва да го свърша, както и да родя и да ходя на лекции... не знам какво ще правя! Надявам се всичко да се подреди! Успех ви желая   Peace

# 38
  • Мнения: 199
Алексче, не е предложение към теб, а мое мнение за нещата. Laughing Интересно защо се засегна?! Laughing

# 39
  • Мнения: X
А ти защо смяташ, че съм се засегнала?

# 40
  • Мнения: 5
Здравейте и от мен. Аз съм първи курс- магистратура, редовно. Имам едно дете на 2 години и 8 месеца, а сега февруари чакам второ. Чувала съм за тази стипендия за майки студентки, утре даже ще ида да разпитам дали имам право на такава, при положение, че работя. Вече съм в болнични, но все пак на трудов договор и ще получавам майчинство. Има ли някое момиче в същото положение, да сподели как стоят нещата. Благодаря!!!

# 41
  • Мнения: X
Имаш право на помощта,  няма значение, че работиш. Еднократната помощ я обсъждаме в тази тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=745477.0
На стипендия имаш право, ако си държавна поръчка, но ти би трябвало вече да я получаваш, след като имаш дете?

# 42
  • Мнения: 9 491

На стипендия имаш право, ако си държавна поръчка, но ти би трябвало вече да я получаваш, след като имаш дете?

Стипендии се получават и в частните университети Wink

# 43
  • Мнения: X
Аз говоря за държавните университети, MTV, щом казвам държавна поръчка.

# 44
  • Мнения: 9 491
Аз говоря за държавните университети, MTV, щом казвам държавна поръчка.

 Rolling Eyes
Разбрах де..просто допълних, че и в частен да е-пак има право на стипендия.

Общи условия

Активация на акаунт