Какво/Защо се случва в центъра на София?

  • 29 100
  • 549
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: X
...
И за да не спамя повече, ще вляза малко по-навътре в темата...нека ви покажа един клип, който не е от България, но ако продължаваме с толерастията, рано или късно ще ни се случи
http://clashdaily.com/2013/08/british-girls-returns-to-her-home- … gressive-muslims/

мдаааа
сега го изгледах
момичето зададе резонния въпрос не би ли трябвало да живеят според законите на държавата
и разбира се отговорът беше, че да, разбира се, но само ако тези закони са мюсулмански
имаше и плакат, че шериатът трябва да се приеме във Великобритания

ругатните по адрес на брит. полицаи и граждани се чуваха непрекъснато, с пожелания да отидат да се пържат в ада

# 511
  • Мнения: 14 478
Да се разплакваш от умиление пред разказите за Тервел и Омуртаг и в същото време да мразиш съседите си, шефа си, роднините си, управляващите, опозицията, катаджиите, лекарите и всички останали, с които живееш в тази държава - е доста шизофренично.


Да обичаш родината си  не означава да мразиш съседа си или лекаря си. Да обичаш родината означава, че си способен на чувства, а не манипулируем балон с въздух. Да се самоопределяш като българин означава, че уважаваш себе си и историята си, което от своя страна  означава, че би уважавал правото на всеки един човек на земята да уважава своята държава и своята история. Но -някои от списващите тук са над тези неща-Ботев го е написал
"и секиму добро струва само знайте за парата..." Та така.

 

Последна редакция: пт, 22 ное 2013, 15:27 от Герри

# 512
  • Варна
  • Мнения: 2 269
Защото въпросните с турското самосъзнание не притежават тази територия...

Практически териториите се притежават от този, който си ги отвоюва и запази.

Тези територии са притежавани векове от Османската империя, векове от Византия и векове от отдавна измрели племена. Няма нотариален акт за тях.

Обикновено обаче има съществено значение кой живее на тях.

Обективно погледнато, това е точно така, няма какво да се сърдим. Simple Smile
Мисля, че прекалено емоционално подходихте към изказването на jp.
Темата обаче е друга, нека не я изместваме.
За мен, същественият проблем в момента е защо хора без установен статут, някои и без документи, се разхождат необезпокоявани в страната? Къде спи родната полиция и защо се позволява това?

# 513
  • Мнения: 14 478
Ще екстрадират 300 афганистанци и 400 алжирци, на които е отказан статут.
Мога да кажа само Браво.

# 514
  • Варна
  • Мнения: 2 269
Ще екстрадират 300 афганистанци и 400 алжирци, на които е отказан статут.
Мога да кажа само Браво.
Ще, ама още не са го задействали. Дано не са просто думи!

# 515
  • Мнения: 4 783
Да се разплакваш от умиление пред разказите за Тервел и Омуртаг и в същото време да мразиш съседите си, шефа си, роднините си, управляващите, опозицията, катаджиите, лекарите и всички останали, с които живееш в тази държава - е доста шизофренично.


Да обичаш родината си  не означава да мразиш съседа си или лекаря си.

Че аз това ли съм казала? Казвам, че у нас се наблюдава абсурдната ситуация да изпадаме във възторжен ступор от историята си до степен на ирационалност и в същото време да не харесваме сънародниците си или направо да ги мразим.

Какво е родината, ако не хората, с които живееш и с които споделяш обща култура и език? Украсената романтична история от учебника за пети клас? Или фотошопнати снимки на поля и гори, дето трябва да покажат, че от Искъра по-дълбоко няма?

Северина, потресът и емоцията обикновено са белег на това, че рационално не можеш да представиш контрааргументи. Затова се пренасяш на плоскостта на ирационалното и емоционалното.  Това е причината аз твърде рядко да се потрисам.  Laughing

# 516
  • Мнения: 14 478
Ще екстрадират 300 афганистанци и 400 алжирци, на които е отказан статут.
Мога да кажа само Браво.
Ще, ама още не са го задействали. Дано не са просто думи!
Думите понякога значат доста.
Свидетели сме на една особена еволюция в рамките на няколко месеца.
Преди-не може да се затвори границата-абсурд
Сега-оказва се , че е възможно почти на 100% затварянето и

Преди-не може да има реадмисия с Турция
Сега-работи се по такова споразумение и то ще бъде направено с помощ от ЕС

Преди-трябва да приемем всички
Сега-трябва да репатрираме нелегалните

Преди-бежанците са си само наши
Сега-Имало данни, че Сирийското посолство може да им осигури връщането в защитени територии в самата Сирия-да видим дали ще стане...

Та така-ако има желание за решаване на един проблем, то решение винаги ще се намери, с побутване и размахване на пръст и от Ес естествено...

jp-пак ми идва да цитирам Ботев ама нейсе---спряла съм да те чета, защото винаги като прочета първия ред знам какво ще напишеш до края-отворена книга си ми-всеки ден те чета по британската официална преса и те слушам по CNN. Но имай впредвид, че даже и там си вече демоде...

# 517
  • Мнения: 4 783
jp-пак ми идва да цитирам Ботев ама нейсе---спряла съм да те чета, защото винаги като прочета първия ред знам какво ще напишеш до края-отворена книга си ми-всеки ден те чета по британската официална преса и те слушам по CNN. Но имай впредвид, че даже и там си вече демоде...

Ето - за това говоря на Северина. Да, да, знам, че не четеш.  Laughing

# 518
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
А част от универсалните ценности, не включват ли обичта към родината, гордостта с рода ти и факта, че произлизаш от древен род?

Какво значение има древността на рода ти? Ценност за мен е да те е грижа за околните - тук и сега. Това може и да има допирни точки с това, което наричаш "обич към родината", ама може и да няма.

Бях цитирала едно изследване за сплотеността на българите. Абсурдното е в него е, че на българите усещането но за общност и склонността да си помагаме е на дъното в европейската класация, но пък иначе много се гордеем със страната си.

Да се разплакваш от умиление пред разказите за Тервел и Омуртаг и в същото време да мразиш съседите си, шефа си, роднините си, управляващите, опозицията, катаджиите, лекарите и всички останали, с които живееш в тази държава - е доста шизофренично.

България тук и сега има много повече полза от някой, който осинови три циганчета и ги образова, отколкото от всички бръснати младежи, дето се разхождат с лентички и си играят на войници.
Да ти кажа, на мен освен за България, като територия ми пука и за населението. Ама не просто на думи.
Пука ми от факта, че всяка година, млади майки оставят децата си в институции, защото не могат да се грижат за тях. Това е по вина на системата. Ако една жена има финансовата възможност да отгледа дете, то тя няма да го изостави. Изключвам забременелите на 13 години, чийто семейства ги принуждават да се отърват от децата им, както и тези, които са забременели от изнасилване (въпреки, че имам позната, която точно в следствие на изнасилване забременя, роди и си гледа детето). Това са хора, които просто нямат избор. Във всеки друг случай за мен това е неразбираемо. Поради тази причина и домовете са пълни не само с циганета. Което ме навежда на другата мисъл, че по някакъв странен начин, правителството стимулира малцинствата да се разплождат, с финансова цел, докато българите масово не могат да си позволят повече от едно дете, а има и такива, които и толкова не могат да си позволят. Това за мен е жалко... Държавата ни не ни помага да създаваме поколения, и това е лошо. И в този ред на мисли, мога да ти гарантирам, че ако финансовото ми състояние позволяваше да отглеждам три, или повече деца, бих осиновила дете от дом, без да се замисля. За съжаление съм се разплодила до толкова, до колкото мога да си позволя.
Болно ми е от факта, че постоянно виждам клошари, които са българи, а са на улицата по ред причини, и до сега една не е била "мързел". Колкото и да ти е странно, jp, аз контактувам и с такива хора, помагам с храна, дрехи и финанси, до колкото мога да си позволя. Също помагам и на болни деца, на пенсионери и други, които са в нужда, защото те са мои съграждани и защото съм научена да помагам.
Има много хора, които правят като мен, без да го афишират. Поради тази причина има и такива като теб, които смятат, че мразим съседите си, бакшишите, лекарите и прочее.
Искам тази страна да се стабилизира, и най-накрая да имаме нормално правителство, което да се грижи за нас, българите. Но, докато приемаме такъв масов поток от бежанци и нелегални имигранти, няма да се оправим.

# 519
  • Мнения: 4 783
Колкото и да ти е странно, jp, аз контактувам и с такива хора, помагам с храна, дрехи и финанси, до колкото мога да си позволя. Също помагам и на болни деца, на пенсионери и други, които са в нужда, защото те са мои съграждани и защото съм научена да помагам.
Има много хора, които правят като мен, без да го афишират. Поради тази причина има и такива като теб, които смятат, че мразим съседите си, бакшишите, лекарите и прочее.


 Peace за помагането.

Не, не е поради тази причина, Adellle. Причината е, че мога да сравня как се отнасят помежду си непознатите хора тук и в други страни. Слушам разговорите на непознати хора около мен и чувам предимно омраза - лекарите са убийци, политиците са лъжци, тоя какъв е тъп, оная каква е грозна, тия ли ще ми кажат на мене.

Псуването пред телевизора е национален спорт за един широк социален кръг. Адресатът обикновено е сънародник, но като цяло зрителят не е придирчив - американците, бежанците, евреите, каквото дойде.

И за съжаление, субективното ми усещане за българските настроения се подкрепя от съвсем обективни изследвания.

Но ето и малко цитати от Иречек отпреди толкова време, които звучат съвсем съвременно (от Wiki). При това моля да отбележите, че той едва ли е чел съвременната английска преса. И CNN не е гледал.

За мен най-лошото в България, е чудесното наслаждение, което имат тук хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата. (13.12.1881)

Българин с българин не може да се разбере. Те все гръмогласят.

България е с население 2 милиона души, което е разделено на три групи: бивши министри, настоящи министри и бъдещи министри.

Българите са много мили с чуждите и бързо ги приемат за свои. Бедата обаче е там, че те много лошо се отнасят към своите си.

”Българите са много неопитни и самонадеяни; със своите детински неразбранщини бъркат развитието и бъдащността на Отечеството си. Всеки иска да стане министър. Във време, гдето всички трябва да се заловят за усърдна работа, за да уредят и възвисят Отечеството си, занимават се с дребни лични препирни. Свидетелство за това са тукашните вестници, които в Европа са съвършенно без пример по своят си див език и стил. Няма възторг, няма самоотвержен патриотизъм, няма горещата любов за истината и за доброто, няма съгласие (рядко можеш да намериш тука няколко души приятели: единът мрази другия и няма по между им съгласие).... в писмо от 20 феврyapи 1880 г. до Симеон Христов – Пиротчанец


И пак ще кажа, че не мисля, че добрият човек дели хората на българи и небългари, както и лошият.

А българите са правили деца в много по-тежки времена и с много по-малка помощ от държавата. Прабаба ми са били 14 деца и със сигурност не са живели по-добре от теб. Най-високата раждаемост се наблюдава в най-мизерните условия. Тъй че как държавата не помагала е малко бла-бла, ще ме извиняваш.

# 520
  • Мнения: 8 853
Адел, малко ми е кофти, че пускам този линк след твоя пост, но ако е истина, реалностите са далече от написаното от теб....
http://www.silnabulgaria.com/%D0%B1%D0%B5%D0%B6%D0%B0%D0%BD%D1%8 … %81-%D0%BF%D0%B0/
Питам се кои са тези безродници, които продават имотите си, ако изнесеното е вярно?
На никого не можеш да му отнемеш родното място, ако той сам не ти го подари. В този смисъл мненията на jp са си  съвсем верни, макар да звучат цинично.

# 521
  • Мнения: 14 478
По новините: МВР ще ограничи влизащите до 100 на месец, а ще екстрадират по 200 на месец.Браво-а дано.
Най-накрая чухме смислено говорене. Време е да се видят и действията. Можело значи и да се решават проблемите вместо да се вика: Помоощ заляха ни Grinning

jp: кротни се малко и остави хората да раждат колкото деца смятат, че е редно. Моите познати са все с две или три. Споко-докато ти си жива няма да изчезне България, колкото и да ти се иска да е по-скоро Wink А току виж покрай нас, каквито сме зли,  някой друг да не вземе да изчезне. Mr. Green

Последна редакция: пт, 22 ное 2013, 19:29 от Герри

# 522
  • Мнения: 14 777
Да,ама не ми отговарят живеещи там...само четат. Mr. GreenНие сме расисти понеже не искаменезаконниемигранти,а те като бягат далеч от гетата и си избират добри училища за техните деца,какви са?Лицемери.

# 523
  • Мнения: 4 783
jp: кротни се малко и остави хората да раждат колкото деца смятат, че е редно.

Че аз да не ходя да им правя деца на хората?

# 524
  • Мнения: 2 699
все още влизат -
предните три дена 90 човека , пак си е много ...
има ефект , ама не е достатъчен ,
как върви строенето на оградата не съобщават ...

как ли преживяват '' хуманистките '' намаляването на трафика , нещо се умълчаха ...
В Италия и Малта влизат по 50 000 на година всяка година. И повечето се упътват към Германия, Франция и Скандинавските страни. Реакция от ЕС ще има през лятото макар и позакъсняла. Подсилват и финансират Фронтекс. Това безобразие с лодките и хората без документи ще бъде спряно. На хората от северна Африка ще им се наложи да разберат, че за всички чужденци законът е един и ще трябва да научат думички като КПП, виза, документи за самоличност.

"Хуманистиките се умълчаха", защото хората водят диалог по различен начин. Аз например не намирам за нужно да изпиша 497 поста в една тема, обяснявайки с различни думи абсолютно едни и същи неща. Обикновено, когато двама души имат желание да водят диалог и действително се интересуват от мнението на другия, е достатъчно всеки да изложи позицията си по един път.

Вече и аргументите отиват в тиквите, след 100 страници наприказване, но поне е забавно.
Понеже често цитирате Малта и Италия (вероятно Лампедуза) като пример, моля поне правете го коректно, защото измежду небивалиците тук очаквам скоро и Карлсон да прелети над островите.
Няма такава цифра като 50 000 човека, дошли да търсят бежански статут или идващи по други причини с лодки от Африка в Малта (и Италия, ако тук се разбират тези, които идват до Лампедуза), че и заминали за Германия. Тази година Ирландия благоволи да вземе 4 (четири) човека от Малта и това бяха единствените, които напуснаха страната. В Малта са влезли 2000 човека за 12-те месеца между юли 2012 и юли 2013. И още 500 да са дошли от тогава, пак за Лампедуза остават 48 000. То е смешно дори като твърдение, но ще си спестя саркастичния коментар.
Няма как да се ограничи и бройката хора, които идват с лодки на островите наоколо.
Международното морско право не позволява да се връщат хора (а и чисто физически няма как), които бедстват в средата на морето. Когато ги намерят, отиват в най-близкото безопасно пристанище. (Ще ми бъде интересно да видя КПП в Средиземно море  Crazy)

И да, малтийците и хората от Лампедуза не са доволни от ситуацията. Тяхното недоволство обаче е насочено към големите глави в ЕС. Не си решават проблема с изблици на омраза към бягащит от ужас хора, блокади на села и паланки, патрули с ленти с родното знаме на ръцете и всякакви други форми на примитивизъм.

За да си сверим часовниците по въпроса с отношението към други човешки същества по света и у нас, ето изказване на говорителят на ВС на Малта покрай една от трагедиите с лодка на имигранти през лятото:
“For geographical reasons, it would make sense to say that they were coming from Libya,” said Keith Caruana, public affairs officer with the armed forces of Malta. “We can’t confirm or deny. We are now focusing on saving lives. От тук

Общи условия

Активация на акаунт