Какво/Защо се случва в центъра на София?

  • 29 116
  • 549
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 8 860
Погледнах сега в Уикипедията и видях, че местните жители на Лампедуза са около 6000. Имигрантите, както пишеш, 48-50 хил. Изниква веднага въпросът: кой  осигурява препитанието на тези имигранти, местните  ли? Какво ниво на комфорт е осигурила държавата Италия на пристигащите? Кой се грижи за сигурността на жителите на островчето и има ли наръгани с нож, нападнати и бити, за да бъдат ограбени? Кои обществени сгради в Лампедуза са превърнати набързо в бежански лагери?
Казваш, че местните били недоволни от струпването на толкова хора при тях, освен неудобството от прекаленото пренаселване, има ли други негативи, които търпят, и въпреки тях  не изкарват недоволството си чрез протести, блокади и други изброени от теб изблици на омраза?
А как се държат самите имигранти на острова? Организират ли протести, че им се бави статута и замерват ли полицията с камъни? Напускат ли самоволно лагерите и отиват ли където си искат?
Имаш възможност да коригираш хората, които от незнание най-вероятно са цитирали некоректно. На мен ще ми бъде интересно да разбера как точно стоят нещата, поднесени коректно и безпристрастно. Сигурна съм, че и на други също. kaffeetrmker_2

# 526
  • Мнения: 2 707
Погледнах сега в Уикипедията и видях, че местните жители на Лампедуза са около 6000. Имигрантите, както пишеш, 48-50 хил.

Би ли ми посочила, къде "пиша", че имигрантите в Лампедуза са 48 000?

По мое скромно мнение пиша, че е смешно дори да се твърди, че бройката им е такава. И че това твърдение е толкова нелепо само по себе си, че ще си спестя прилежащия му саркастичен коментар.
Но май трябваше да го приложа. А той щеше да бъде: "Дори да имаше мост между Либия и Лампедуза, пак трудно щяха да докарат тази бройка за 10 години". Сега, надявам се, съм се изразила по-ясно.

В Лампедуза имигрантите седят в лагери за временно настаняване, като за тях се грижат както администрацията, така и местни (италиански) доброволчески организации. Условията там са далеч от Версай, доколкото съм гледала по телевизията, но нямат и нищо общо със скотските условия в нашите "приюти" ли са, какво са. В тези коптори в България не бих оставила и гълъби за една нощ, какво остава за семейства с деца. Затова е напълно разбираемо, че хората - бежанци, межанци, не желаят да стоят там. Имигрантите в Лампедуза не стоят дълго на острова. Бидейки територия на Италия, те доста организирано и на порции се откарват от там на континента. Затова островът не е така засегнат, както Малта.
За Лампедуза също имаше много съдържателно филмче по Нова или бТВ, от тези 30 минутните им репортажи. Там разказваха точно как стои въпросът с имигрантите, доколко държавата се грижи за тях, но и как прескачат оградите и се мотаят из острова.
Малта официално е страната с най-голям брой приети имигранти спрямо броя на населението й в ЕС. Много се говори за Лампедуза по простата причина, че "гласът" на Италия се чува по-силно по геополитически причини.
На другите ти въпроси - има всякакви хора при имигрантите тук. Не знам, какво очакваш да прочетеш. Има такива, които веднага искат да започнат работа и да се грижат добре  за семействата си, има и такива, които се събират на групи на крайбрежната алея в нашия град, напиват се като да не казвам какво и се вика полиция, да ги приберат. Учудващо, но има и малтийци, които попадат и в двете категории. Както и българи, сърби, румънци, живеещи тук, които са и такива, и онакива. Да не разказвам, какви балкански панаири с намушкани хора има, особено лятото.
С което искам да кажа, че не разбирам какво ме питаш.
Криминалното поведение не се влияе от етнос или статут. Който извършва престъпление, попада под ударите на закона за конкретното престъпление и толкоз. Нищо повече от това.
Бежанец не е равно на нелегален криминален елемент, нито е равно на преносител на чума. Само защото някой е роден в Сирия не означава, че Ганьо Балкански има човешкото право да препаше Трибагреника през ръкава и да го спира по улиците да му иска документи и обяснения.

# 527
  • Мнения: 14 478
Мда-има един врабец дето всичко знае. Мда.
Населението на Испания се е увеличило с 5 милиона чужденци за 10 години-което означава по половин милион на година. Дада-някои са влезли именно в Малта и Лампедуза.
В момента Фронтекс и испанската гранична полиция патрулира досами брега на Мароко и връща, подчертавам ВРЪЩА емигрантите ,или бежанците още преди да са влезли в морето...и май не пита кой какъв е и от какво бяга. А за добрите условия-хм...иди и ги виж в Германия какви са-мръсотия и счупени прозорци-в Германия! Скоро правиха гладна стачка разни бежанци точно пред бранденбургската врата и не срещнаха никакво съчуствие у местните шваби...
Не знам кой крив кой прав и защо са тези жлъчни сарказми-но и у Врабеца да отидат стотина гладни гостенина с желанието да отседнат на хотел за постоянно и Врабеца ще залости вратата и ще сложи решетки!
Човек винаги помага според капацитета си. Останалото е НАСИЛИЕ

Последна редакция: пн, 25 ное 2013, 13:51 от Герри

# 528
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Ма, като не им харесват условията тук, да се махат, бе!
Ето, Сирия си ги иска обратно-да си ходят вкъщи.

# 529
  • Мнения: 8 860
Много подробно, но доста заядливо си го написала и не се разбира колко са имигрантите  в Лампедуза, но не това е най-важното. Може да се схване, че условията им на живот са по-добри, защото Италия се грижи по-добре за тях, а освен това ги премества бързо към континенталната част на страната. Тук условията са лоши, защото България е по-бедна от Италия, а също и от Малта и държавата толкова е решила, че може да отдели от бюджета си. Населението на България с нищо не е длъжно на имигрантите от своя страна. Нападателният ти коментар може би цели друго внушение, но то няма място тук.
На мен, естествено, ми е ясно, че между имигрантите има всякакви хора, навсякъде, където влизат чужденци. А въпросът ми беше как държавата  (дали Малта, дали Италия няма значение) гарантира сигурността на своите граждани и има ли и там такива случаи на местни жители, нападнати с цел грабеж? Ти пишеш за пиянски свади между отделни групи имигранти, но моя въпрос беше дали местните са засегнати от всичко това? Сигурно си прочела из пресата, че тук имаше такива случаи. Всеки иска да е сигурен поне у дома, в това число и Ганьо Балкански. Оспорваш ли това право?

# 530
  • Мнения: X
Аз продължавам да не разбирам какво се опитва да каже Врабец за Малта, като те там меко казано не обичат хора от Северна Африка. Е няма как да държат бежанците при условия идентични с тези в България, просто защото такива условия там няма.  Mr. Green Нито ги бият скинари, защото там полицаите са много бързи и лоши, пък и хората поначало не са агресивни. А това за престъпността не е вярно. Субектите от тези държави се свързат именно с престъпленията, които вършат. Но Врабецът все пак живее в края на нищото и за жителите на нейния "град" има вицове, така че не е чудно, че знае, колкото знае.  Mr. Green
Врабец, без лоши чувства, просто бие на очи тоталното ти непознаване на малтийската действителност.
И хубаво си поснала милите думи, изречени от Keith Caruana, но това изказване на министър-председателя чете ли го?

http://www.dailymail.co.uk/news/article-2364172/Maltese-PM-Josep … can-migrants.html

 "Speaking in Rome, Mr Muscat said Malta was being forced to accept a number of migrants equivalent to 800,000 migrants to the UK or a million to Germany or Spain.
In the past year some 2,000 immigrants have arrived on the island by boat, he said.
He said: ‘The people of Malta are not racist and welcome multiculturalism. We are in favour of integration.
‘But the burden should not fall on two countries, one of which is the smallest country in the EU,’ he said.


Empty words on solidarity are no longer enough. We have happily bailed out Greece..then Cyprus.
‘Europe was quick in rescuing banks but too slow in rescuing people."

# 531
  • Мнения: 2 707
Всеки иска да е сигурен поне у дома, в това число и Ганьо Балкански. Оспорваш ли това право?

Не, разбира се. Но също така не оспорвам правото на хората да търсят подслон, закрила и по-добър живот другаде от мястото, в което са родени. Ти в каква категория реакции поставяш барикадите на пътища към села, за да не настаняват там бежанци, защото щели "да заразят възрастните хора"? Крайностите са напълно излишни, а проблемът е по-малък от истерията около него. Но може да стане страшно, ако продължим да се насъскваме.
Диалогът тук, за съжаление, веднага замина към "а вие защо биете негрите". Не визирам теб.

Check Please, учудвам се, че ти отне повече от час, за да поп-ъп-неш след мой пост за Малта. С най-добри чувства, нали. Хубаво е, че си толкова сведуща по въпроса къде живея, с кого общувам, колко знам за мястото на което живея и за хората, които срещам всеки ден, и прочее. Няма да те нат'варвам да ми пишеш биографията, но като единствен капацитет по малтийските въпроси в бг-мама, ако знаеш числата за следващия Супер 5, можеш да ги ми ги споделиш. Ще делим. Надявам се, че няма да ми се обидиш, ако не отговарям на всеки твой пост към мен. Но да знаеш, че подхождам с нужния респект към огромното ти познаване на малтийския бит и култура от времето финикийците до поне 2050 г. напред.

# 532
  • Мнения: 169
В Хамбург има напоследък много негри, дошли през Лампедуза. Италианците им дават тихомълком по 500 евро и ги отпращат към Германия. Германия се позовава на Дъблин две и не им дава убежище, само за първите 6 месеца са пратили над 1000 обратно в Италия.
лампедузките негри настояват че са преследвана група, за да получат по-лесно убежище.  Твърдят, че са били в либия по време на бомбардировките и ако НАТО не било бомбардирало Кадафи, щели да си живеят и досега мирно и кротко в Либия.

Явно има адвокати, които ги светват на всякакви трикове. В няколко града са окупирали неизползвани училища, правят гладни стачки и пр., но засега нито една провинция не им е дала убежище. Повечето от местните са крайно отрицателно настроени, защото една група се опитва да потъпква законите на страната и да си осигури чрез всевъзможни средства възможност за оставане.

# 533
  • Мнения: X
Добре де, в крайна сметка в коя, да речем западноевропейска държава местните приемат радушно и гостоприемно нелегалните имигранти?

Е то от радушно/гостоприемно до нашенското приемане има разни нюанси, нали? Може би правилният въпрос е в коя страна ги искат. Вече в никоя според мене.

п.п. Май отговорих на изтрит пост.

# 534
  • Русе
  • Мнения: 657
По мое скромно мнение пиша, че е смешно дори да се твърди, че бройката им е такава. И че това твърдение е толкова нелепо само по себе си, че ще си спестя прилежащия му саркастичен коментар.
Но май трябваше да го приложа. А той щеше да бъде: "Дори да имаше мост между Либия и Лампедуза, пак трудно щяха да докарат тази бройка за 10 години". Сега, надявам се, съм се изразила по-ясно.

Привет. Съжалявам, но една бърза проверка в гугъл тотално те опровергава. Навсякъде се говори таман за около пристигнали 50 000 имигранти там. Разликата е само в сроковете, през които са дошли, колко от тях остават да се трупат и колко успяват да продължат нелегално към континента. За първите 10 месеца на 2013 г. са пристигнали малко над 13 000 по думите на италианското МВР.

Така че в случая твоето скромно мнение е тотално погрешно. Моля, отправи прилежащия си саркастичен коментар към Telegraph, Guardian, BBC, радио Ватикана, италианското министерство на вътрешните работи, както и прочие източници. Тъй де, ще разпространяват такива нелепи твърдения.

# 535
  • Мнения: 14 478
Е няма как да държат бежанците при условия идентични с тези в България, просто защото такива условия там няма.  Mr. Green Нито ги бият скинари, защото там полицаите са много бързи и лоши, пък и хората поначало не са агресивни. А това за престъпността не е вярно. Субектите от тези държави се свързат именно с престъпленията, които вършат. Но Врабецът все пак живее в края на нищото и за жителите на нейния "град" има вицове, така че не е чудно, че знае, колкото знае.  Mr. Green
За Малта може и да си права-не знам...все пак са малко население и се познават.
Но скинари в Италия ИМА. Мой колега грък го бяха помляли от бой, защото го помислили за арабин. В полицията му се смяли като подал оплакване и описал нападателите-казали му да си заминава в Гърция...това се случва в Милано.
Бях на гости на познати в Рим миналата година и ни предупредиха да не ходим в местните кръчми щото разберат ли че сме чужденци не гарантирали какво може да ни се случи..
Италианците бяха гостоприемни и неагресивни преди десетина години. Сега...сега са кълбо от нерви, младежи без работа и без пари, живеещи на издръжка на мама и тати, дето всеки ден им мърморят да си намерят работа дето я няма.
Да казвам ли че така е почти навсякъде в южната част на ЕС? А в Унгария? А в Австрия-пълно е с младежи с черни дрешки. И в Англия ги има.
Европа се промени драстично откакто почна кризата-а тази криза се проточи доста дълго и хората вече си мислят че не е криза, а някакъв прелом...в икономиката.

Последна редакция: пн, 25 ное 2013, 20:57 от Герри

# 536
  • Мнения: X
http://smart.dir.bg/dnes/news.php?id=15617171&type=dnes



В. "Труд" пише, че вече са били екстрадирани двама кандидат-бежанци, които са извършили убийство в страните си. Единият се е снимал на видеоклип как пребива до смърт човек с метален прът, а след това го застрелва. Друг беглец от арабска държава признал пред нашите власти, че е лежал в затвор в родината си, защото е убил сестра си, която нарушила религиозните закони.

Двамата са част от 12-те бежанци, които бяха изгонени от страната като застрашаващи националната сигурност.



Пореден пример каква измет се защитава сляпо от някои тук

# 537
  • Мнения: 7 006
" планът „Косово” е в ход и за България




Външен натиск, Стокхолмски синдром у политиците са на път да превърнат българите в малцинство. “Нувел Обсерватьор” написа: България е убежище на “Ал Кайда”, а правителството се прави на ударено като „бърка” понятията нелегални емигранти и бежанци и какви точно са хората, минаващи турско-българската граница, а така нареченият президент пита добродушно: „Тези жени и деца ли са терористи?” Дали сме идиоти, господа политици, за да останем безразлични към събитията в днешно време? Или вероятно ни вземате за доказани идиоти, имайки предвид поведението на българина в последните 23 години?!



-Швейк, вие да не сте идиот?

Тъй вярно, господин поручик – по време на редовната

военна служба бях освободен заради идиотство...

....Швейк, толкова голям идиот ли сте?

Тъй вярно, господин поручик, толкова...”

Във време когато в Ангола със Закон забраниха исляма, се оказва, че в България като страна-членка на ЕС се намират 15 на сто от джамиите на Стария континент.


*********************


Според

ЗАКОН ЗА БЕЖАНЦИТЕ

(обн.,ДВ,бр.53 от 11 юни 1999 г.; попр.,бр.97 от 1999 г.; изм.,бр.45 от 30 април 2002 г.)

Глава първа

ОБЩИ ПОЛОЖЕНИЯ

(4) Чужденец, влязъл не по законоустановения ред в Република България, за да поиска статут на бежанец, не се наказва за това деяние, ако пристига направо от територия, където са били застрашени животът и свободата му по смисъла на чл.1 от Конвенцията за статута на бежанците от 1951 г.


От територия, където са били застрашени животът и свободата им ли идват така наречените сирийски бежанци? Категорично не – Турция не е застрашила животът и свободата им, а само ни ги прехвърля като ги транспортира  от турско-сирийската граница до нашата, българската.

Просто и ясно."






http://afera.bg/mishena/53340.html

http://lubamanolova.info/analizi/2013/2836-spokoyno-planat-kosov … od-i-za-balgariya

# 538
  • Мнения: 3 181
Искрено се притеснявам, че ако децата ми останат да живеят в Бг, ще са малцинство в собствената си страна Crossing Arms

# 539
  • Мнения: 7 006
Ами свиквай,щото нещата се движат по план

Национална стратегия „Ран-Ът“ Laughing

Общи условия

Активация на акаунт