Сватба, превод или заявления, 30-та ГРЪЦКА чета дарена е с умения:)

  • 33 581
  • 741
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 1 825
zorita, така както си описала бъдещия ви дом....мммммточно за нещо такова и аз си мечтая. Пък хайде дано някой ден го постигна. Благородно ти завиждам за това, че живееш на малък остров, пък нека някои от модерните и лукс неща липсват.... newsm53
Успех в ремонтирането и дано се получи желания от вас дом.

Alex-Sofi
страхотна анимация Laughing а и това за цветята - много точно...

# 691
  • Мнения: 140
Здравейте, дами!
Честит женски и мамски празник със закъснение и от мен на всички в групата!   bouquet
Много и от все сърце ви благодаря за хубавите думи и пожелания, момичета! Hug Хипатия, не знам дали ще те разочаровам, но хич (ама хич!) ме ми влизаш в образа на темерут - за мен доколкото се знаем от дружината тук ти си прям, начетен и коректен човек,  който не си пада по празните приказки, това е, но не и темерут.  Crossing Arms Marylin, да нямам лентичка, дребосъкът ни стана на 8 месеца докато бях в болницата. Ще я кърмя до 1 година със сигурност, така искам, за някой месец повече повече не знам...
 Може да се каже, че се възстанових напълно, скоро и последната превръзка ще махнем, вчера взех истински душ и сама си измих косата за първи път от половин месец насам!  newsm44 В неделя на именния си ден излизах навън за първи път (пак от половин месец) на разходка в Глифада край морето, бяхме тримата, бебето спа дълго, обядвахме с ММ... Тогава разбрах че вече съм оздравяла. Единствения ми сериозен проблем е че не мога да вдигам нищо (заради опасността от херния в първите месеци след операцията) но направихме организация и ще се справим и с това. А най-важното за кърменето - започнахме с приспивното вечер и единственото призори - никакъв проблем защото суче в просъница, настървено и не се разсейва. А иначе първия ден малко се заплесваше да си играе и да ме хапе вместо да суче, но до края на деня си спомни кое за какво е и всичко си дойде на място сякаш не е спирала изобщо. Сега свекърва ми, ММ и девера си разпределиха 3-те коутии с различни адаптирани млека (химии) които бяха се принудили да й купят и да й дават докато ме няма и решиха че ще ги пият за да не "ходи зян" Joy Както и да е, благодарна съм им за това което са направили като организация и състоянието в което си получих бебчето обратно. Слава Богу всичко е в миналото. Даже съм с 5 кг надолу, толкова не съм била от ученичка  Laughing Дано ги запазя...
Ей, направо ме вкарахте в размисъл с тия приказки за Холандия... Аз само в Германия съм живяла за кратко, но на хубаво място с чудесен мек климат (Баден Вюртенберг, близо до Щутгарт) и сред хубави хора и си мислех че ще е нещо подобно и в Холандия... Sad Значи да се моля да му дадат оферта която нищо не струва и да откаже категорично, та да си кретаме на топличко в Гърция.  Wink
zorita  добре дошла от странство и на добър път в новия дом!

# 692
  • Мнения: 187
minkovaki - много се радвам че сте влезли вече в ритъм. Пожелавам ви прекрасни разходки и много здраве!

# 693
  • Мнения: 334
Аз, като новозаселена в Германия, да кажа, че моите впечатления много се различават от тези на Зори. Тук ни е по-спокойно, отколкото в Атина, особено за разходки и занимания за малкия, няма база за сравнение. Зад къщата имаме огромна поляна с детски кът, детски кът с пързалка и люлки и в двора, горичка и алеи до нея на километър-два. Живеем на чист въздух, съседите са мили, времето е топло (днес максималната температура беше 13 C, а в Атина е била 11 C, мирише на пролет, зелено е, улиците се напълниха с мотористи и кабрио Simple Smile Не знам как се веселят германците, но има страшно много афиши и обяви за театрални постановки, концерти, изложби, каквото се сетиш културно мероприятие. Даже гръцки певци идват всяка седмица, миналата седмица тук беше Макропулос, другата седмица ще ходим да слушаме Карас Flutter е, вярно, няма го морето (а аз съм морско чедо и ми липсва), но пък в Атина пак го виждах няколко пъти годишно, изключая гледката през терасата, след едночасов път до него.

# 694
  • Мнения: 158
 Laughing аз за това си споделих моите впечатления  Laughing Само първият път като отидох ми хареса много, може би защото тогава бях при една бойна мацка, ядяхме само навън и се забавлявахме нон стоп, цял ден с колелетата напред-назад, а и само за седмица отпуска имах. Този път 2 седмици и успях да видя сивотата и еднообразието.  Има 2 гръцки таверни, в които се сервират сърмички консерва, октопод консерва, калмари консерва, гиро замразено от Алди и единственото натурално гръцко - Узо Пломари  Laughing
Обаче в сръбския ресторант Балкан, стой та гледай - кюфтета, кебапчета, плескавици, шопска, ракия, все ориджинъл дет се вика. Но тишината си я има навсякъде  Laughing
Афиши и плакати за културни прояви само в единственото кино и то рекламите на филмите. Плюс часовете Happy hour на китайските ресторанти. Да не говорим, че след 20ч. не се звъни по телефон, а събота и неделя изобщо, срещи се уговарят 2-3 седмици предварително.

Сигурно вие сте по-на юг и имате слънце, малко бяло по къщите разговорливи съседи. И сте в голям град може би.

А и аз съм свикнала вече на островното безвремие, подвикването по улиците ( нали всички се познаваме), вечер в заведение викаме и крякаме, кой кого черпи, танцува..... изобщо свободно да се изразяваме. И изведнъж баммммм, тука не стъпвай, внимавай там, гледай за колоездачи, не надничай през терасата, брои си хлебчетата за закуска предварително и слайдовете шунка, не оставяй в чинията храна, това значи че не си си направила сметката, бърши всяка капка вода капнала извън мивката. Или като кажа след 5 минути идвам, ме питат 5 гръцки или 5 германски минути  Joy
Следващото ми пътуване ще е до Франкфурт (Sulzbach am Taunus) и се надявам да имам други впечатления, още повече че ще бъда в българска къща, тоест фюрерщината от немската къща няма да я има  Laughing

Момичета, как изкарахте празника? Ние танци до 5 сутринта и неделята цял ден в кревата, възрастни сме все пак............

минковаки, чудесни новини ни донасяш днес  Heart Eyes

# 695
  • Мнения: 211
Юху, пролетни китки от Лесво   bouquet и поздрави от София.  Mr. Green Утре летя за Варна и ще нося поздрави от всички "парче"  Laughing варналийки (Алекс-Софи няма да се сърди, задето го харесах и заимствах). Simple Smile Отивам за 18-тия РД на момиченцето ни във Варна. Въпреки наложената от мен дистанционна немска образователна дисциплина ще отдели 3 дни, за да проконтролирам положението душевадски.  Heart Eyes

Аз за 8-ми март си получих линогравюрите, картините и акварелите от нея, че нямаше търпение. Simple Smile Такова вълнение не може да се опише. Все пак, при липсата на каквато и да е кръвна връзка, става дума за изцяло духовна такава - безценно!  Hug

После ще му мислим за матурите, кандидатстването и евентуалното устройване и започване на работа в София. Ще се допитвам до вас за работни идеи за нашата художничка, че ателието тук не е напълно разработено. С една дума, стискайте ни палци!  Grinning  Hug

Хипатия, не знам дали ще те разочаровам, но хич (ама хич!) ме ми влизаш в образа на темерут - за мен доколкото се знаем от дружината тук ти си прям, начетен и коректен човек,  който не си пада по празните приказки, това е, но не и темерут. 

Абсолютно съм съгласна, а най несъгласна съм, когато някой се опитва да скалъпва на мен или на друг определения.  Peace Тъй че, Хипатия, тез да си гледат работата, намерили те темерут.  Mr. Green Hug

Минковаки, присъединявам се към пожеланията на момичетата за бързо влизане в релси, както и разбирам, че се случва.  Grinning Желая ти притеснението да е било по-голямо от неудобствата, понесени от бойното трио (всъщност квартет +бебка). Да ти кажа, притесних се, като видях, че не си писала (и влизала) от НГ...  Hug Сега се готвим за второто бойно бебе!

Marylin, интересен нов ник. Още помня първия.  Laughing  Hug

Зорита, успех с подготовката на къщата, радвам се за вас, че сте взели това решение, само гледай да не се преуморяваш, увлечена в ентусиазма. На щерката ще нося специални прегръдки по въздушна линия от Трошево.  Grinning

За Германия-та говорите, интересно... Специално бях помолила Зори да сподели. Доколкото съм чувала отзиви, в Бавария са най-топли и жизнерадостни и близки до средноевропейския манталитет (имам предвид Чехия, Унгария, Австрия, че дори и Словения...). Пък и там безработицата е рекордно ниска и имат сключени договори с БГ училища за подготовка и наемане на кадри. Батко ми и японската му съпруга добре се адаптираха там, но то след Япония навсякъде ще свикнеш бързо на порядките.  Laughing

Като говорим за предпочитания, аз съм глезена и след зеленината в София, сред която съм расла (да не говорим за Стара Загора), не бих живяла в метрополия като Атина. Редовно пътуваме до столицата, но по работа. А и съвсем целенасочено се установихме тук, с мисъл за децата. Simple Smile Въпрос на обстоятелства, в крайна сметка, всеки се адаптира според тях.  Hug От друга страна София е на 11-то място по замърсеност на въздуха и гората до нас вече не ни спасява, но жилището е уникално слънчево и топло за по-продължителен престой. Simple Smile

П.П. Склонна съм да се доверя на впечатленията на Зори, в малко населено място като нашето културните възможности и разнообразие далеч превъзхождат описаните немски кръчмета. Simple Smile Да не говорим за концертите, кооперативите, общностния дух и инициативи. Simple Smile

# 696
  • Мнения: 473
Здравейте,

Имам молба към някоя майка, живееща в Солун. Може ли да ме упътите за магазини за дрехи за бременни в Солун. Мерси много предварително.

# 697
  • Мнения: 187
ronieta - http://www.prenatal.gr/shop/store-detail.htm?sid=5036, http://www.prenatal.gr/shop/store-detail.htm?sid=5028, http://www.prenatal.gr/content/dam/green/el/portal/grafiche/stores_listgr.png. Май има дрехи за бременни и в H&M, а може и в ZARA. В prenatal до скоро имаше големи намаления.

# 698
  • Мнения: 1 825
Marylin, кaк тaкa новозaселенa в Гермaния?  newsm78  Лелееее нaпуснaхте Гърция?

# 699
  • Мнения: 395
Alex-Sofi няма да се сърди, макар и да не разбра за какво, но ще се сърди, че си минала през София и не си се обадила, да се видим...надявам  се да го направиш навръщане...

# 700
  • Мнения: 158
Сега,аз като един заспал Щирлиц да взема да питам за старите никове.
Горе-долу имам представа за по-редовно пишещите в темата, то и аз съм отскоро в нея, но ме загложди чисто любопитство.

Лео, ще имате незабравими преживявания, сигурна съм!

Алекс-Софи, тя използва твоята дума “парче“  Laughing, затова ...........

Последна редакция: ср, 12 мар 2014, 23:14 от zorita

# 701
  • Мнения: 473
много благодаря за отговора, но мен ме интересуваше някоя гръцка марка за по-луксозни дрехи за бременни. мерси още веджъж.

# 702
# 703
  • Мнения: 1 107
Трогна ме и ме накара да се замисля, колкото и тривиално да е.

# 704
  • Мнения: 206
Привет и от мен  wavey
И ние бяхме планували първо в Германия да емигрираме. Мъжът ми отиде и остана 8-9 месеца, но се върна и дойдохме тук, за добро или за лошо.

Изпуснах дискусиите за осигуровките, исках да попитам нещо. Шефът на мъжът ми спомена преди време, че ще ги осигурява, но така си остана, май няма такова намерение. Може ли мъжът ми сам да се осигурява /в това число и нас разбира се/ и как? Ако има някой запознат, моля да ми отговори.

Чакам вече с нетърпение лятото, макар че тогава ще пуфтя от жега, но ми писна тая зима. Един ден слънце-и то след 17ч пак е студено, един ден облаци  Crossing Arms 

Общи условия

Активация на акаунт