Сватба, превод или заявления, 30-та ГРЪЦКА чета дарена е с умения:)

  • 33 582
  • 741
  •   1
Отговори
# 705
  • Атина
  • Мнения: 352
  bouquet
Хайде и аз да цопна моето  величие.
Минковаки,много съжалявам за това,което се е случило.Да нагушкаш малката бебка,а ти да се възстановиш бързичко...
Мерилин,дано всичко да е наред и да се чувствате винаги прекрасно в Германия.И аз не съм разбрала,че сте се преместили,благодаря ти,че си си при нас.
Приятен и слънчев престой в милата Родина,мила Лео.
Рониета,по-луксозни?!Официални?
Зори,много щастие и спокойствие в новия дом.
Адди,със сигурност ще може.Ти бе споменала,че е майстор,но със сигурност в ИКА ще знаят.Аз знам,от жената,която чисти,че се самоосигурява,но това май е друго.Ако искаш-ще попитам.

Много прегръдки на всички ви,благодаря за топлите думи,които ми написахте когато бях натъжена..Безценни сте ми..

# 706
  • Мнения: 334
Момичета Hug
Не можете и да си представите колко уютно се чувствам във вашата компания, благодаря ви!

Малкият ми е болен, но вече е по-добре. Хвърлям ви по едно очо отвреме навреме.

Ronieta, честно казано, не съм чувала известна гръцка марка дрехи за бременни. Познатите ми и аз пазаруваме от Λητώ (гръцка верига, но нещо като малък мол, в който са подбрани дрехи и вещи за майката и детето от различни марки), виж на www.letoshop.gr, има ги и в Солун, ето адреси:
http://www.stigmap.gr/search-katastimata-lito-thessaloniki.php?k … #943;κη имат хубави неща.

Маркизата, благодаря ти!

Аз не съм по честата смяна на никовете, но малко ми омръзна стария, както и да ме бъркат с трева  Crazy или пък, не дай си Боже, с водка Shocked, като съм имала предвид само и единствено модел обувки!!! Лина, първият ник, ееех, и аз много си го харесвам, макар и че съм сигурна, че ще се пръкне някоя потребителка, която да си помисли неправилно, че съм почитателка на турските сериали, хаха. А пък настоящият линк и аватар, имам чувството, че действат като червено шалче върху бик на някои невротизирани форумни потребителки, така че пак се замислям за смяна. Така е, в женския месец ще си покажа многото лица hahaha

Последна редакция: пт, 14 мар 2014, 15:57 от Marylin

# 707
  • Мнения: 158
 Joy Joy Joy    чаааак сега стоплих като един качествен албански реотан  Joy Joy Joy

а, като каза невротизирани потребителки.......
снощи говоря с една дружка, и стана дума за една тема тук в мамата, и тя пита :
– Ама ти какво правиш още там, то само злобарките са останали, шетат по темите и се заяждат!
Което ме наведе на мисълта онзи ден в готварската как се натресе една подобна и взе да ръси мозъци.

Казах, че в нашата тема цари мир, любов и разбирателство. Е, от време на време ядем пуканки и мажем ски, ама е поносимо.  Heart Eyes

# 708
  • Мнения: 2 931
не знам какво цари тук , но поне сме нормални:) Нито прекалено обичащи се, все едно сме сектанти, нито и прекалено дразнещи се взаимно- все едно сме снаха, свекърва/ тези двете по схема от бгмамма/ , жена на мъжа/ как се казва/ и останалите роднински атрибути/:)))

# 709
  • Мнения: 1 308
Момичета, из Елада купували ли сте продукти на Eucerin? От 2 седмици съм в търсене, но не мога да намеря нищо, нито по аптеки, нито по бютишопове са чували за този бранд  Shocked

# 710
  • Мнения: 140
Момичета, из Елада купували ли сте продукти на Eucerin? От 2 седмици съм в търсене, но не мога да намеря нищо, нито по аптеки, нито по бютишопове са чували за този бранд  Shocked
♥Nimfea  Ами аз съм ги срещала няколко пъти като пазарувам от онлайн аптеки в Гърция. Ето ти пример за продукт на който видях последно тия дни: Eucerin. Според мен търси онлайн и със сигурност ще е по-евтино ако намериш каквото търсиш.

За ММ изтича в края на месеца срока за отговор на предложението за местене във филиала в Холандия. Та решихме вместо да си пишат мейли и разменят въпроси и отговори, той да си вземе следващия понеделник почивен ден и да съберем уикенда със вторник 25 който е празник тук и летим за 4 дена ние и бебето за Холандия - око да види, ръка фда пипне. Там той си уреди среща на живо с техния ЧР както и с агент който евентуално ще ни съдейства да наемем квартира. Аз направих проучвания и набелязах това онова, ориентирах се в цените, остава да видим как ще го усетим града на място през този сезон и какво ще отговори ЧР на списъка с въпросчета който съвместно изготвихме за да сме наясно с осигуровките и някой данъчни подробности. Оказа се даже че ЧР там е гъркиня Simple Smile. Като се върнем да можем да теглим чертата и тогава ММ да отговори. Даже намерихме гръцка православна черква там което значи, че ще има и гърци, а българи от всички цветове в Холандия знам, че са бол... От майка му и моята все още крием защото те няма да са обективни и ще се опитват всячески да въздействат, особено на ММ щото той е податлив. На свекито милата "инфарктът" не й мърда и сега и по-късно ако научи, ами поне нека да го научи когато имаме решение взето, а не докато сме на кръстопът. Деверът единствен знае и е с нас каквото и да решим.
Но отсега ви казвам и да замине и да останем - пускам си корени тук в групата и няма да се отървете от мен лесно  Heart Eyes



# 711
  • Мнения: 334
Eucerin
http://www.skroutz.gr
Напиши крема, че не работи като копвам линка със сърч-а.
Добрият стар Скрудж Mr. Green
Другият вариант е да потърсиш в Hondos Center.

Minkovaki, да не те настройвам, но не мога да не споделя какво ми се случи покрай холандската тема. Преди 4-5 години имах служебно пътуване през Амстердам и се падаше ден престой (от сутринта до вечерта горе-долу), без компания, очертаваше си се едно висене на Схипхол, то летището хубаво, но аз имам алергия от такива чакания, реших, че ще излизам да се разхождам, съответно набелязах Ван Гог музея (беше неделя), но си викам: чакай да питам в холандската тема, може нещо интересно за правене да предложат, да ми кажат за придвижването и т.н. Нацедих се аз в темата, както и тук идват момичета да питат, любезни бяха, отговориха ми две-три.
И получавам аз едно съобщение на лични от една девойка, която ми обяснява как в Амстердам нямало какво да се види, как в неделя всичко било затворено и ме съветва да съм си променяла полетите и да съм пътувала през друго място, при което аз  Shocked Е, не я послушах, естествено, всичко си намерих в нета, и музея, и маршрута от летището и обратно, даже и билет можех да си купя онлайн, само за това съжалявам, че не направих, защото доста чаках на опашка пред музея. На връщане, естествено, пак през Амстердам минах, този път бях с колега, пак се разхождахме, пак беше неделя и пак всичко си работеше, и кафенета, и магазини, и музеи (а аз много добре знам, че музеите в цял свят работят в неделя и почиват в понеделник). Не мога да си обясня какво целеше онази девойка, или си нямаше никаква представа, ама пък чак да ме съветва да си сменям полетите, или нарочно ми писа така, не знам.

Момичета, давайте идеи за име на новата тема!

Последна редакция: пн, 17 мар 2014, 00:58 от MaryJane

# 712
  • Мнения: 140
MaryJane, много съм съгласна с теб. Аз съм недоверчив и мнителен човек, въпреки че съм позитивна и търся първо доброто. Но през годините и в интернет и наживо при многото си пътувания в странство и работейки с чужденци и в чужди фирми, съм се нагледала на злобливи жалки хорица българи които като че ли за кеф (друга логика и обяснение нямам) гледат да подхлъзнат сънародник. Така че не мисля ако заминем там, целенасочено да търся познанства с нашенци "от третия вид". Ако трябва да срещна някой добър и хубав по душа човек, господ ще ми го постави на пътя без значение българин ли е или друг. Изобщо не ме настройваш негативно или обратното, благодарна съм за спо0деленото мнение. Аз казах - това което видях в тукашната им група за Холандия не ми направи добро впечатление. Толкова свикнах с нашата група, с тона на разговор, с позитивното отношение на всички тук (въпреки че сме толкова много различни като съдба, интереси и образование), че тези някакви дами от Холандската група не могат изобщо да се мерят като "задружност" с гръцката дружина. Откъдето ми идва на ум че каквото и да е новото заглавие на новата тема ще е добре да се вметне думичка като "дружина", "задружни", "единни" и или нещо подобно. Групата тук си го заслужава  Hug Толкова рядко се случва да се съберат на едно място момичета толкова разбрани и позитивни, че както казах преди, няма да се откача от гръцката ни дружина изобщо където и да съм, а и дори да сме в Холандия, аз винаги ще съм гръцка съпруга и мама на 50% - българче, 50% - гърче.

Като се върна от Огледа в страната на лалетата, ще споделя първите впечатления и накъде клони изборът. Имахме само едно терзание с ММ преди пътуването - как ще приготвям за бебешорче там храна 3-4 дена, защото с кърменето лесно, но трябва и манджа, а тя яде само домашна храна. Не искам да купувам бебешки консерви с химия. Но реших проблема, вместо хотел запазих частна квартира на хотелски начала, с оборудвана кухня и всичко необходимо, а собственичката се оказа холандска баба с малко внуче, която като я питах има ли блендер или пасатор ми каза че има всякакво "бебешко оборудване" и ми каза само да споделя какво ни е нужно и ще ни го даде.

Между другото, за всички които ме помолиха това, като се върнах от болницата нагушках и намлясках дребосъка. Благодаря ви!   bouquet

Да добавя към MaryJane, аз освен "Добрият стар Скрудж" използвам и bestprice.gr, винаги сравнявам и двете защото резултатите не се препокриват на 100% и намирам най-изгодното преди да поръчам. Там също гледам че има Eucerin, но не знам кой продукт търси ♥Nimfea
http://www.bestprice.gr/search?q=Eucerin

Καλή εβδομάδα κορίτσια! Wink
(мамка му, тъкмо почнах да уча гръцки и сега ако се наложи да учим холандски... а ММ се вайка как сме щели да помагаме на малката с домашните като тръгне там на училище  Laughing )

# 713
  • Мнения: 1 308
minkovaki, MaryJane, благодаря ви за помощта! Hug
И двата сайта съм ги преглеждала, но не намирам много от продуктите на Eucerin. Попитах и в Hondos Center, преди са имали кремове, сега нищо от тази марка. А аз търся шампоан против пърхот и скраб за лице. Отделно ММ поръча в една аптека, впоследствие се оказа, че и в склада, от където зарежда аптеката нямат... Както и да е, ще трябва да свиквам с тукашните брандове Laughing

За местенето от едно място на друго - винаги се чувствам тъжно, когато чета/слушам, че семейства от Гърция заминават за други държави, но всеки трябва да подсигури семейството си по най-добрия начин. Някои от нашите приятели също обмислят заминаване, но засега е само идея...

Плаха идея за име - "Пролет, лято, есен, зима, гръцката дружина винаги ще я има"  Embarassed

Пожелавам ви успешна седмица! Simple Smile

# 714
  • Мнения: 158
Да метна по едно слънчево кафенце   food010
Ха, добро утро, момичета!

minkovaki, холандският е много лесен, ако си учила немски. Има много немски и английски думи. Мога да ти предложа само да послушаш малко www.book2.de
Аз ползвам този сайт, като си свалям език който ми хареса и си го качвам на флашка. Когато излизам по кърищата да вървя, то си ми дрънка в главата и все нещо остава. Три седмици слушах холандски, просто да свикна с речта и да се опитам да сека изречението, а не да ми е като песен.

Ние още сме напред-назад с багажите, не сме се доизнесли. Кашкавала е върло сърдит, защото му се наруши спокойствието и сега се налага да си плаща вече сам за живота, тати му категорично отказва да живее с него под един покрив ( разбирай още куче без хигиенни навици, защото така и не го научи хайванчето, нито на разходка го изкарва да си свърши нуждите, разбирай и барабани на които се дрънка денонощно и мърлива неокъпана приятелка, с която не знам как спи). Цялата къща е потънала в прах и мухъл, защото не е отваряна откакто сме се изнесли, за почистване да не говорим. Само бялата техника съм търкала един цял ден, че да не се бърка с черната такава. Изхвърлихме килими и мокети, защото бяха станали на кора от мръсотия. Пердетата висят на една страна, полилеите с по едно-две почупени тела, спокойно можеш да снимаш филм вътре. Кучето изгризало паджурите на терасите. Голяма разсипия. Как живее този елемент вътре, просто не ми го побира акъла.  А оставихме къщата чиста и спретната. Мързи го дори да простре и пуска сушилня. Защото простора е на втория етаж  Laughing Мъжът ми вече си отчете и разбра грешката, след като Негово Величество Кашкавала  потроши и колата, която му подари и моторчето,  натрупа и  1000Е неплатени сметки и започнаха да се обаждат от ДЕИ за прекъсване на електричеството. Огън ръце има това момченце, до каквото се докосне и го разсипва. И само вие как не му стигали парите и колко бил скъп живота, скапана Елада и т.н.

Момичета, времето вече е чудесно, нацъфтяли са едни цветя, треви, зеленина, птичките пеят.... Чувствам се изпълнена с много енергия и творчески идеи. Искам да направим виртуален Хранкооп, място за издирване и разпространение на чисти продукти, място за организиране на по-едри количества, защото тогава доставката е безплатна, място за представяне на производителите и връзка с тях. Няма по-безценно нещо от информацията и много хора имат нужда от нея.

Успешна седмица и мноооого любоФ  newsm76

# 715
  • Мнения: 187
♥Nimfea - чудесно заглавие
Приятна слънчева седмица и от мен!

# 716
  • Мнения: 140
Малко смешно предложение за сезонно заглавие и от мен Wink :

"Пролет пукна, ние - не! Гръцката дружина е здрава и расте!"

# 717
  • Мнения: 367
Момичета, не съм писала, но Ви чета.
Някой знае ли нещо за това:

http://newsbg.eu/%D0%BE%D0%B0%D0%B5%D0%B4-%D1%81%D1%82%D0%B0%D1% … %BD%D0%B5-%D0%BD/

Какви са критериите, за записване и за работа?
Ако не знаете, поне съм Ви информирала и Вас  Grinning

# 718
  • Мнения: 395
Зори, голям смях с кашкавала  hahaha и ти ми донесе едно такова слънчево настроение, благодаря!!!
Момичета и двете заглавия много ми харесват...

# 719
  • Мнения: 334
Днес ще ме уморите от смях smile3532
И понеже сме свързани с родината на демокрацията, пуснах предложенията под формата на анкета. Ако имате нови, давайте ги насам да ги добавя. И гласувайте!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт