Сватба, превод или заявления, 30-та ГРЪЦКА чета дарена е с умения:)

  • 33 569
  • 741
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 1 825
zorita, тоя вашия Кашкавал, голям мърлоч doh Какво се учудваш за гаджето му - то и тя е същата и не си забелязват на миризмите  Joy.
Добре че сте му поставили условия, иначе....гърбината на тати да му е здрава.
Аз каквато съм чистофайница и като отида в някоя къща на гости и като е видиш от вън лъсната, омазана с цветенца, домакинята все пременена, все с маркуча премива балкончетата, пък като й влезнеш в кухнята и банята и ти се повръща и си казваш "влезнах в поредната на глед като тиква на плет"  Grinning

Временцето е страхотно, стога толкова студ дъжд и вятър.

July_morning  извади ли си карта анергиас, ако е да сподели  Praynig. Аз още не съм стигнала до оаед, но смятам утре да отида и да видя какво ще направя.


# 721
  • Мнения: 2 931
Момичета, не съм писала, но Ви чета.
Някой знае ли нещо за това:

http://newsbg.eu/%D0%BE%D0%B0%D0%B5%D0%B4-%D1%81%D1%82%D0%B0%D1% … %BD%D0%B5-%D0%BD/

Какви са критериите, за записване и за работа?
Ако не знаете, поне съм Ви информирала и Вас  Grinning

  като за начало никога не чети този сайт. Той се списва от хора, дето не само не могат да превеждат това, което трябва, но и като го преведат е погрешно Simple Smile
В тази програма молби за участие се подават не от безработни ,а от работодатели, собственици на частни фирми.



..Δικαιούχοι είναι όλες οι ιδιωτικές επιχειρήσεις και γενικά οι εργοδότες του ιδιωτικού τομέα, που ασκούν οικονομική δραστηριότητα...

Кандидатите не трябва да са уволнявали никой работник , служител 3 месеца преди да подадат молба за участие  в програмата. Това е с цел да не уволнят нарочно някой и после пак го назначат, но част от заплатата му да се плаща от субсидиите
Στο πρόγραμμα εντάσσονται οι επιχειρήσεις που δεν έχουν προβεί, κατά τη διάρκεια του τριμήνου πριν την ημερομηνία της αίτησης (ημερολογιακά) για υπαγωγή στο πρόγραμμα, σε μείωση προσωπικού.


Тук се изброяват кои работодатели нямат право да участват в програмата

 Τα νυχτερινά κέντρα - нощни заведения, предполагам барове, клубове, бузуки
 Οι επιχειρήσεις παροχής υπηρεσιών καθαριότητας και φύλαξης. фирми , осигуряващичистачи, охрана
Οι επιχειρήσεις προώθησης προϊόντων και παροχής υπηρεσιών μέσω τηλεφώνου (telemarketing). Οι εποχικές επιχειρήσεις για το εποχικό προσωπικό τους. сезонни работници
Οι συστεγαζόμενες επιχειρήσεις
 Τα υποκαταστήματα ή τα γραφεία που έχουν την έδρα τους στο εξωτερικό
 чуждестранни и гръцки  фирми с представителство в Гърция, но регистрирани в чужбина
 Εξωχώριες εταιρείες όπως και επιχειρήσεις που στην εταιρική τους σύνθεση συμμετέχουν εξωχώριες εταιρείες
 Τα ΚΤΕΛ, ΚΤΕΛ ΑΕ και οι ιδιοκτήτες ή και οι συνιδιοκτήτες ενταγμένων σε αυτά, > Σύλλογοι και σωματεία που δεν ασκούν οικονομική δραστηριότητα > Οι επιχειρήσεις που δεν διαθέτουν αυτοτελή επαγγελματική έδρα ή όταν η έδρα είναι η οικία του εργοδότη (π.χ. ασφαλιστές, λογιστές, πολιτικοί μηχανικοί, κλπ) εκτός των επιχειρήσεων που λόγω της φύσης της δραστηριότητάς τους απασχολούν το προσωπικό εκτός του χώρου της έδρας τους (π.χ. υπηρεσίες εκμετάλλευσης φορτηγών, υπηρεσίες εκμετάλλευσης ταξί κλπ), > Οι επιχειρήσεις που δραστηριοποιούνται στον τομέα της αλιείας (από την πρωτογενή αλιεία και την υδατοκαλλιέργεια έως την τελική διάθεση και εμπορία των προϊόντων της στην αγορά π.χ. ιχθυοπωλεία), στον τομέα του άνθρακα (π.χ. εταιρείες εξόρυξης, ορυχεία), στην πρωτογενή παραγωγή γεωργικών προϊόντων (φυτικών και ζωικών) (όπως ορίζεται στο άρθρο 2 παράγραφος 2 του κανονισμού (ΕΚ) αριθ. 1857/ 2006), οι επιχειρήσεις που ασχολούνται με την μεταπώληση σε μεταπράτες ή εμπόρους και η επιχορήγηση μετακυλύει στους παραγωγούς, άμεσα ή έμμεσα [οι δραστηριότητες στην γεωργική εκμετάλλευση (φυτικό και ζωικό κεφάλαιο), οι οποίες είναι απαραίτητες προκειμένου να προετοιμασθεί το προϊόν για την πρώτη πώληση (π.χ. συγκομιδή, κοπή και αλώνισμα των σιτηρών, συσκευασία των αυγών)]. > Όταν το αντικείμενο εργασιών μίας επιχείρησης είναι σύνθετο και το ένα από τα αντικείμενα εξαιρείται του προγράμματος. > Επιχειρήσεις εις βάρος των οποίων εκκρεμεί ανάκτηση προηγούμενων κρατικών ενισχύσεων. > Οι επιχειρήσεις που δημιουργηθήκαν μετά από μεταβίβαση ή αλλαγή νομικής μορφής ή διάλυση ή/και επαναλειτουργία ή δημιουργία νέας επιχείρησης ή εκμίσθωση από τους ίδιους εταίρους στον ίδιο ή σε άλλο χώρο με το αυτό αντικείμενο δραστηριότητας. Οι επιχειρήσεις που δημιουργηθήκαν μετά από μεταβίβαση ή αλλαγή νομικής μορφής ή διάλυση και επαναλειτουργία ή δημιουργία νέας επιχειρήσεις ή εκμίσθωση από άλλους εταίρους ή εργοδότες στον ίδιο χώρο με το αυτό αντικείμενο δραστηριότητας. Σε αυτές τις περιπτώσεις οι επιχειρήσεις εντάσσονται για τον επιπλέον αριθμό θέσεων που είχε η προηγούμενη επιχείρηση. > Οι επιχειρήσεις που χαρακτηρίζονται ως προβληματικές. > Δεν μπορούν να επανενταχθούν επιχειρήσεις, οι οποίες δεν ολοκλήρωσαν το παρόν πρόγραμμα λόγω οικειοθελούς αποχώρησης του επιχορηγούμενου ατόμου, για ίσο αριθμό θέσεων με αυτόν που δεν ολοκλήρωσαν το πρόγραμμα. Αντιθέτως εντάσσονται όσες επιχειρήσεις κατέθεσαν εντολή κενής θέσης και η αρμόδια Υπηρεσία δεν υπέδειξε άτομο λόγω έλλειψης ειδικότητας.

Работодателите- кандидати подават  молбите си електронно в сайта на ОАЕД.
Ако молбата им бъде приета  ще трябва в рамките на 30 дни от подписването и да наеме работник. Сега как ще го наеме- дали от ОАЕД или пак регистриран безработен, но намерен да речем от сайт или просто познат няма значение. Стига безработният да изпълнява изискванията за тази програма . 
А те са:

1.Имат карта за безработни, неизтекла

Διαθέτουν δελτίο ανεργίας σε ισχύ κατά την υπόδειξη τους από το αρμόδιο ΚΠΑ 2


2 Да са попълнили τυποποιημένο έντυπο εξατομικευμένης προσέγγισης
Това се прави в ОАЕД. Не знам дали се попълва, автоматично при издаване на карта за безработен или после
ето така изглежда
http://voithiastospiti.blogspot.gr/2011/05/blog-post_03.html

 Έχουν συμπληρώσει το τυποποιημένο έντυπο εξατομικευμένης προσέγγισης και έχουν συμφωνήσει σε ατομικό σχέδιο δράσης.

3 .да са навършили 30 г и да не са навършили 67г

 Είναι ηλικίας 30 έως 66 ετών, δηλαδή να έχουν συμπληρώσει το 30° έτος της ηλικίας τους και να διανύουν το 31° έτος και το 67° έτος αντίστοιχα κατά την ημερομηνία υπόδειξης τους από την αρμόδια Υπηρεσία.

Нямат право да участват безработни, които:
са работили в същата фирма
и т.н. Но това вече е работа да се контролира ит ОАЕД

Δεν είναι δυνατή η υπαγωγή:

 Για άτομα που κατά το τελευταίο 12μηνο, πριν από την ημερομηνία υποβολής της αίτησης για υπαγωγή στο πρόγραμμα από την επιχείρηση:

■ είχαν απασχοληθεί καθ' οιονδήποτε τρόπο στην ίδια επιχείρηση ή σε συνδεδεμένες επιχειρήσεις ή σε επιχειρήσεις που μεταβιβάστηκαν ή αλλάζουν νομική μορφή ή διαλύονται και επαναλειτουργούν στον ίδιο ή σε άλλο χώρο με το αυτό αντικείμενο δραστηριότητας ■ είχαν απασχοληθεί με την ίδια ή άλλη ειδικότητα στον ίδιο χώρο σε άλλο εργοδότη με όμοια δραστηριότητα (κύρια ή /και δευτερεύουσα) ■ είχαν απασχοληθεί σε επιχείρηση όπου ο εταίρος ή ο εργοδότης έχει ή είχε κατά το προηγούμενο 12μηνο οποιαδήποτε μετοχική ή εταιρική σχέση με την ενταχθείσα επιχείρηση. ■ είχαν απασχοληθεί σε επιχείρηση συζύγου ή σε συγγενή α' βαθμού εξ αίματος ή εξ' αγχιστείας με τον εργοδότη. > για εργαζόμενους που θα απασχοληθούν αποκλειστικά, από την 22η ώρα βραδινή (έναρξη ωραρίου) έως και την 6η πρωινή (λήξη ωραρίου). > για άτομα που: - είναι εταίροι σε Ο.Ε., Ε.Ε, Ε.Π.Ε και στις Ι.Κ.Ε - είναι μέλη των Δ.Σ. στις Α.Ε. - είναι οι νόμιμοι εκπρόσωποι ή οι διαχειριστές των επιχειρήσεων - είναι μέλη σε συνεταιρισμούς (πλην των μελών των ΚοινΣεπ) - τοποθετούνται αναγκαστικά με τις διατάξεις του Ν.2643/98. - θα προσληφθούν στο πλαίσιο ένταξης της επιχείρησης σε οποιοδήποτε άλλο καθεστώς ενίσχυσης για την κάλυψη σχετικών συμβατικών της υποχρεώσεων, π.χ. επενδυτικό σχέδιο, το οποίο επίσης επιχορηγεί το μισθολογικό ή/και το μη μισθολογικό κόστος για τα άτομα αυτά, - θα προσληφθούν από τους δικαιούχους εργοδότες, προκειμένου να διαθέσουν τις υπηρεσίες τους σε άλλον εργοδότη (δευτερογενής ή έμμεσος εργοδότης). - θα απασχοληθούν με μίσθωση - σύμβαση έργου ή έμμισθη εντολή.

Да не превеждам всичко, така или иначе няма смисъл, защото ОАЕД сама ще отсее кои работодатели , фирми и безработни имат право да участват в тази програма:)






# 722
  • Мнения: 1 825
Ωφελούμενοι είναι οι άνεργοι που:
Διαθέτουν δελτίο ανεργίας σε ισχύ κατά την υπόδειξή τους από το αρμόδιο ΚΠΑ 2 και μέχρι την πρόσληψή τους.
Έχουν συμπληρώσει το τυποποιημένο έντυπο εξατομικευμένης προσέγγισης και έχουν συμφωνήσει σε ατομικό σχέδιο δράσης.
Είναι Έλληνες πολίτες ή πολίτες άλλου κράτους μέλους της ΕΕ ή είναι ομογενείς που έχουν δικαίωμα διαμονής και απασχόλησης στη χώρα μας.
Είναι ηλικίας 30 έως 66 ετών, δηλαδή να έχουν συμπληρώσει το 30ο έτος της ηλικίας τους και να διανύουν το 31ο έτος και το 67ο έτος αντίστοιχα κατά την ημερομηνία υπόδειξής τους από την αρμόδια Υπηρεσία.

Тук чета, кой може да се възползва.

# 723
  • Атина
  • Мнения: 352
  bouquet  bouquet
"31-ва слънчева пътека към Гърция"..
''Мами по гръцки-31-ва рецепта''..
"С желание за лято е гръцкото ни ято"..

# 724
  • Мнения: 1 825

"С желание за лято е гръцкото ни ято"..

Аз гласувам за това заглавие  Simple Smile

Да ви кажа от първа ръка инфо за вадене на карта анергиас и конкретно за тази програма.

Днес бях в ОАЕД и си извадих въпросната карта, точно за 5 минути. Документите са: БГ лична карта, адия диамонис, данъчната декларация, на която и вие фигурирате като съпруга (ако вие не подавате), ако подавате - вашата, вивлиарио игиас, за да видят АМКА-та. ОТ КЕП вече не издават вевеоси за АМКИ.
Това, отивате на гишето и кирията попълва данните и ви дава една карта.
Питах и за програмата, за да си подам молба, но.....на камъм. Всеки безработен, на възраст между 30-60 години, може да си подаде молба и да участва. За жалаот, конкретната програма не обхваща Стереа Елада, тъй като се водила земеделски район и безработицата по данни, не била висока. Дрън-дрън, но както и да е, всеки 5-ти е без работа тук. През 30 минутния ми престой ОАЕД беше препълнен с питащи безработни за тази програма и всички си тръгваха с пгпрчение.

# 725
  • Мнения: 2 931
молба за програмата подават само работодателите, не  безработните.
Програмата важи за цяла Гърция.И от броя на одобрените молби  в един район на Гърция зависи колко безработни ще намерят работа.
Работодатели-земеделци, животновъди не могат да подадат молба за участие в програмата тъй като в закона изрично е посочено,че селскостопанската работа/ тази най-първоначалата, свързана с добива на нещо си, преди да се продаде/ няма да е субсидирана. Няма да е и нощната. Както и обслужващата- охрана, чистачки, продавачки на цветя в нощни заведения, превозвачески услуги, таксита, работници, живеещи в един дом с работодателя. Риболова също и т.н.


И тъй като съм логичен човек предполагам ,че много малко безработни ще започнат работа с помощ на програмата. Просто много, които вече работят , но незаконно ще бъдат осигурени от работодателя си. Тъй като той сега има интерес да го направи- почти няма да плаща заплата, а и вероятно ще има облекчение на осигуровките.

Тази програма е просто един хитър ход на някой министър или съветниците му  да събере несъбираемото:)

Последна редакция: вт, 18 мар 2014, 16:37 от Хипатия

# 726
  • Мнения: 140
.....................
И тъй като съм логичен човек предполагам ,че много малко безработни ще започнат работа с помощ на програмата. Просто много, които вече работят , но незаконно ще бъдат осигурени от работодателя си. Тъй като той сега има интерес да го направи- почти няма да плаща заплата, а и вероятно ще има облекчение на осигуровките.

Тази програма е просто един хитър ход на някой министър или съветниците му  да събере несъбираемото:)

 Точно ми прочете мислите, това коментирахме и с ММ. Абе както казах... Wink

........ Хипатия, не знам дали ще те разочаровам, но хич (ама хич!) ме ми влизаш в образа на темерут - за мен доколкото се знаем от дружината тук ти си прям, начетен и коректен човек,  който не си пада по празните приказки, това е, но не и темерут.  Crossing Arms

# 727
  • Мнения: 4 292
Хайде и аз към желанието за лято Laughing

Ние сме добре, гледаме си се малки и големи. Мъжът ми си оперира очите преди 10 дни, всичко мина добре, остави 7 диоптъра в миналото и сега гледа много добре пу пу.

 Относно инфото за разни неща, наистина си е хубаво да се проверяват източниците и изобщо вярно ли е нещо или не. Аз вече съм резервирана от както се обсъжда темата за помощите за деца. Няколко мнения имаше как всички взимали дрън дрън, вкъщи го изядох как може да е такъв не мърлив към такива неща и че не сме толкова богати да не търсим това, което ти отпуска държавата. Той ми обясняваше как съм в грешка, че не е за всички аз - Не, те момичетата в гръцката тема казаха! Добре, че Хипатия пак внесе разяснение тогава, че да се усетя как го нападам непроверено.

# 728
  • Мнения: 2


Ние сме добре, гледаме си се малки и големи. Мъжът ми си оперира очите преди 10 дни, всичко мина добре, остави 7 диоптъра в миналото и сега гледа много добре пу пу.




А къде се оперира?

# 729
  • Мнения: 4 292
В Солун, клиника Ophthalmica. Има три начина с лазер като преди това правят преглед за кой си подходящ. Неговият беше най- бързия, около 20 мин, ставаш и си готов, няма следоперативно възстановяване, само капки известно време. Коригираха и астегматизма и казват, че повече не може нито диоптър, който беше да върне, нито него. Евентуално като остарее да го хване далекогледство, ама това да е Laughing Цена на всички методи е 2000 евро, ако нещо ти трябва повече инфо ще пиша.

# 730
  • Мнения: 367
Зададох въпрос, а не смогнах да Ви изчета.
Хипатия, MaryJane - благодаря Ви. Така сте се разровили в темата, че чак ми стана неудобно! Но искрено благодаря!

Относно новото заглавие за тема, и аз гласувам за "С желание за лято е гръцкото ни ято", но бих казала: настроение за лято е гръцкото ни ято", защото със или без желание - лято ще има  Mr. Green (надявам се) Тъкмо тук може да обсъдим от сега и дестинации за това къде да прекараме лятната почивка. Или да се информираме взаимно къде ни е харесвало предишни години, или поне да помечтаем...  Grinning

# 731
  • Мнения: 140
...........
Ние сме добре, гледаме си се малки и големи. Мъжът ми си оперира очите преди 10 дни, всичко мина добре, остави 7 диоптъра в миналото и сега гледа много добре пу пу.
 ..........

*Zoi* Това твоите са добри новини, които ме усмихват отвътре. Да сте живи и все така здрави и малки и големи! Дай Боже всекиму от групата (или на близки) бързо отърване от всякакви болежки!  Hug

Аз ще стягам довечера багажа на бебо, а утре нашия (за да има време за редактиране до петък) че в събота рано сутринта летим за дъждовния уикенд и горница в Холандия...

# 732
  • Мнения: 1 825
*Zoi* добре сте направили за операцията. Бързо възстановяване и за напред да е без проблеми.

minkovaki ....заминавате, а  Sad
Все пак, щом е за доброто на семейството....значи там ще е по-добре от тук. Приятен ви престой, както се казва и дано успеете да намерите мястото си  Simple Smile

# 733
  • Мнения: 158
Добро утро, момичета!

Приятно пътуване на minkovaki , разходете се, вижте, преценете и щом Ви устройва - кацнете.

 Моя дружка замина преди 2 години за Германия, може да съм споделяла тук, не помня. Работеше в ICAP  Атина, на мениджърска позиция. Орязаха им заплатите и тя пусна антени за друга работа. Поиска си заплата от 3000лв в България, като кандидатства за мениджърски пост. Не ѝ дадоха повече от 1500-1800лв. Обаче немците я лапнаха. Осигуриха ѝ превоз на покъщината, намериха ѝ квартира, безплатен курс по немски за 1 година.........и стартова заплата от 5500Е, като всяка година има договорено повишение от 12%, разни други екстри.........  Каквото и да си говорим, заплащането в белите страни е на ниво. Да, немец на нейното място ще взима със сигурност повече. Направи на мъжа си студио за масаж, да работи колкото да не е без хич и си гледат кефа. И казва, че е супер да живееш по български (гръцки) в Германия. Събират се с компания българи , приятелката ѝ е лекарка, а мъжът зъболекар, другата е художничка, и още една треньорка по нещо. Та затова догодина отивам пак на Германия, но в българска компания. Да умия тазгодишното разочарование.

Искам да Ви споделя, че купих едно прясно мляко ( ние не употребяваме никакво мляко, освен в баница) за една приятелка, че пие само капучино. И понеже нямаме още включен хладилник, нали се местим, то стои вече 4-ти ден на стайна Т и му няма нищо. Македонико се казва на Мевгал. Не знам какво има вътре, и не искам да знам, но не е мляко.

Хайде, приятен ден на всички, аз ще си подреждам новия работен кабинет. Една ню-ню стаичка с изглед към морето.

 ooooh! ooooh! ooooh! Вече имаме и кучето на Кашкавала. Горкото седи вързано горе на покрива в студ и пек, обездвижено, вмениха ми и куче. Но аз понеже обичам повече животните от хората, а и хайванчето не е виновно, че стопанинът му е с мозък, колкото на едно врабче, ще го извеждам всеки ден , и без това морето ни е под носа.  Heart Eyes

# 734
  • Атина
  • Мнения: 352
  bouquet  bouquet
Зори,хиля се сама на твоите описания на мосю Кашкавал..Знам,че не ти е лесно и ти трови нервите,ама не мога да се спра.. Joy
Няма спасение,миличка,игнорирай и се надявай некоя друга мома да го вкара У ред.
Минковаки-желая ви ползотворно и леко пътуване утре.Дано се оправдаят очакванията ви,а и да понесете добре пътуването..
Зои,бързо възстановяване на половинката ти.Дано вижда все така хубаво/и най-вече вас/..
Джули-за лятото аз си правя тънките сметки да си отида вкъщи..Поне за 2-3 месеца.
А като се заговорихме за работа,ще си позволя да споделя нещо много лично.Работя дистанционно 3та година за руска компания.Оттогава заплатата ми е увеличавана 2 пъти.Не,че съм супер ценен кадър,прсто такава политика имат.ПоловинЪт работи 5та/година/в гръцка компания.Фиша за март е с 3то намаление.Хващат ме нервите пак,само като си помисля.
Целувки,слънчев ден

Общи условия

Активация на акаунт