Работа, CV-та, HR-и, съвети - 35-та тема

  • 53 438
  • 737
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 446
Искам да се запиша и аз в темата. След 5+ години вкъщи вече активно си търся работа. Последната 1,5 половина поработвам от вкъщи - преводи към агенции, но искам вече истинска работа и най-вече социални контакти.
 Прави ми впечатление, че за владеещите езици в момента обявите са основно за кол центрове, но нещо не ме блазнят.

Те не са задължително лоши, зависи дали човек иска някаква що годе стабилна работа или не.

В този ред на мисли получават ли рекрутърите големи бонуси, ако намерят човек? Интересно ми е просто. Хайде много късмет, момичета и ще продължавам да ви чета, че не се знае....Simple Smile


Много зависи. При нас сме на процент когато достигнем определена сума. И оттам имаме стъпки. Някои агенции/компании (и там имат KPIs)дават на всяка позиция...зависи. Но да, от това се изхранват, иначе защо ми е да преследвам хората и да имам хъс да ги намирам ако съм на твърда заплата.


Редно е агенцията да си каже какво е заплащането и ако тя пита, да каже дали работодателя предлага таова или повече/по-малко.

Да, редно е. Или поне,ако няма право, да насочи. Аз така процедирам, за колеги НЕ ГАРАНТИРАМ. За мен е редно ако зная бюджета и мога да го кажа, да го направя. За много високи позиции знаем от началото и с това започваме,за да не губим най-вече времето на кандидатите. А ако видя,че кандидатите ми искат повече, и това ще откаже компаниите да се видят с тях, се опитвам да накарам да помислят. Разбира се,не е редно да си смъквате очакванията само за да получите работата...

# 31
  • В Балкана
  • Мнения: 672
И аз идвам тук..
Оглеждам се за нещо допълнително - 2-4 часа, за 6-т няма да имам време, освен ако не е нещо надомно.. Има ли надомна работа без език?  Rolling Eyes
Най-важни са ми парите и работното време.

# 32
  • Мнения: 1 338
Кандидаствам за нова работа и при въпроса каква заплата очаквате изръсих някаква глупост, почти с една трета по-ниска от сегашната ми заплата! Как сега да обясня на хората, че съм шамандура и всъщност искам повече пари?!

# 33
  • София
  • Мнения: 2 613
И аз от евентуалните бъдещи интерюта се притеснявам, не съм ходила на такова от няколко години, всъщност от както започнах сегашната ми работа, след това бременност, майчинство Embarassed. Имам чувството, че като отида и започнат въпросите, ще си вържа езика и няма да мога да направя и три смислени изречения от стрес Crazy.
Трябва да прочета това-онова.
Девичка- честита работа  bouquet

# 34
  • София
  • Мнения: 1 103
 
Кандидаствам за нова работа и при въпроса каква заплата очаквате изръсих някаква глупост, почти с една трета по-ниска от сегашната ми заплата! Как сега да обясня на хората, че съм шамандура и всъщност искам повече пари?!

  Аз пък казах нещо почти двойно на това, което се оказа, че се предлага (имам братовчедка в същия холдинг и от нея разбрах, как вървят заплатите). Знаех, че не е реално за стартова заплата, но идеята ми беше да се срещнем някъде по средата, обаче тази от агенцията просто си го отбеляза на автобиографията ми без повече коментари.
 За съжаление рядко излизат подходящи обяви в моята област и малко ме е яд, че се изхвърлих така.

# 35
  • София
  • Мнения: 2 060
Попаднах на този материал и ми се струва полезен, споделям го, може да помогне и на някой от вас:

http://www.adeccobulgaria.com/info/Interview_Prep_Kit_BG.pdf

# 36
  • Вече на светло в София
  • Мнения: 1 299
 Ариана, благодаря! На мен със сигурност материалът ще ми е много полезен.

# 37
  • София
  • Мнения: 2 613
И на мен, даже си го свалих да си го чета на спокойствие, когато имам повече свободно време, благодаря!

# 38
  • Мнения: 62
 Записвам се да следя темата. Успех на всички търсещи!  Grinning

# 39
  • Мнения: 339
Здравейте, едно въпросче!
Задължително ли е CV да е в европейски формат???

Аз преди време четох няколко статии относно Автобиографията и по специално за типа жени стояли няколко години в къщи. Съответно по евро формат това което бие първо в погледа ще е отпуск по майчинство (в моя случай два пъти). А и си мисля, че между многото еднакво формирани CV разглеждащите се биха се спрели на по различна.
Та в статиите съветваха да се подреди в реда ДАННИ- КАЧЕСТВА И УМЕНИЯ- ОБРАЗОВАНИЕ- СТАЖ- ДОПЪЛНИТЕЛНИ УМЕНИЯ. В случая се набляга на качествата и способностите, когато досегашния ти стаж не е в сферата на работата, за която кандидатстваш.
А и снимката задължително ли е да е във формат за документи?

Моята е прилежно подредена в този вид и с прилична снимка , но една позната каза че така не ставала и сериозно се гледа само на евро формата и затова питам вас.

# 40
  • Мнения: X
Някой има ли опит с Дженерали, вчера ме поканиха на среща в  хотел Анел, утре в 10 , единствено разбрах че ще продължи към час ,час и половина но нищо повече не ми казах , нит за какво,нито дори аз за коя позиция съм кандидатствала а обикновено всичко казват на много места.
Още  newsm78
Вероятно ще отида но ако имате опит споделете.  Confused

# 41
  • София
  • Мнения: 4 884
Привет,момичета!Записах се в предходната тема и вече ще следя изкъсо какво пишете  Grinning
както писах и преди,момчето ми е само на 7 месеца,но искам да започна работа и не мога да си позволя да се откъсна от социума за повече от година.На 27 г съм и имам 8 години стаж в сферата на застраховането,2 висши и 2 езика.Направих си вече СВ на български и английски,като сама реших,българското да е в класическия европейски формат,а за наглийското изброх един по разчупен вариант,използвала съм паспортна снимка,но няколко приятелки ми отправиха критика,че трябвало да съм леко усмихната и без бижута?!Ще се радвам да споделите мнение.Притеснявам се за бъдещи интервюта,защото явно вече е "мода" да не се пишат заплати в обявите,което за мен е крайно некоректно,но...никой не ме пита,и съответно аз трябва да казвам колко искам,което е...

# 42
  • Мнения: 713
Някой има ли опит с Дженерали, вчера ме поканиха на среща в  хотел Анел, утре в 10 , единствено разбрах че ще продължи към час ,час и половина но нищо повече не ми казах , нит за какво,нито дори аз за коя позиция съм кандидатствала а обикновено всичко казват на много места.
Още  newsm78
Вероятно ще отида но ако имате опит споделете.  Confused

Час и половина интервю?!
Звучи по-скоро като презентация. За застрахователен агент.

# 43
  • Мнения: 341
В чуденка съм newsm78
Прегледах брошурката на Адеко. Особено ме възмути абзацът
Цитат
Позицията/възможността е
единственият най-важен елемент на
Вашето решение.
Няма количество
пари, което да направи позицията
лоша или компанията добра.
Качествената позиция и възможността
за работа с хора в динамична среда
предлагат много възнаграждения,
които парите не могат да покрият.
Ами най-важният елемент на решението ми доживот да НЕ кандидатствам през Адеко е този абзац  Mr. Green

Час и половина първо интервю няма. Освен ако не те харесат страшно много и разговорът не си откара, без да се усетите. Пък и в хотел... отиди да провериш, но най-вероятно е рекламна кампания (отново  #Cussing out ).

# 44
  • Мнения: 1 889
Здравейте, едно въпросче!
Задължително ли е CV да е в европейски формат???

Аз преди време четох няколко статии относно Автобиографията и по специално за типа жени стояли няколко години в къщи. Съответно по евро формат това което бие първо в погледа ще е отпуск по майчинство (в моя случай два пъти). А и си мисля, че между многото еднакво формирани CV разглеждащите се биха се спрели на по различна.
Та в статиите съветваха да се подреди в реда ДАННИ- КАЧЕСТВА И УМЕНИЯ- ОБРАЗОВАНИЕ- СТАЖ- ДОПЪЛНИТЕЛНИ УМЕНИЯ. В случая се набляга на качествата и способностите, когато досегашния ти стаж не е в сферата на работата, за която кандидатстваш.
А и снимката задължително ли е да е във формат за документи?

Моята е прилежно подредена в този вид и с прилична снимка , но една позната каза че така не ставала и сериозно се гледа само на евро формата и затова питам вас.



Ако няма специално изискване за евро-формат, аз не пиша в такъв формат. Колкото е по - разчупено, толкова по - добре. Казвам го от личен опит. Разбира се , снимката трябва да е паспортен формат.
Успех на всички!

Общи условия

Активация на акаунт