Работа, CV-та, HR-и, съвети - 35-та тема

  • 53 439
  • 737
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 77
Успех на всички!   bouquet

# 16
  • София
  • Мнения: 1 103
 Искам да се запиша и аз в темата. След 5+ години вкъщи вече активно си търся работа. Последната 1,5 половина поработвам от вкъщи - преводи към агенции, но искам вече истинска работа и най-вече социални контакти.
 Прави ми впечатление, че за владеещите езици в момента обявите са основно за кол центрове, но нещо не ме блазнят.

# 17
  • Мнения: 3 372
Хайде и аз в новата тема Hug
За нашия град обявите доста понамаляха...дано след нова година пак започне търсене и дано има по-добри обяви Praynig

# 18
  • Мнения: 60
Момичета,
Да ви се похваля - скоро започвам след около двумесечно търсене на работа, дано да е моето място Wink Ще Ви кажа как се случиха нещата при мен с търсенето и кандидастването изцяло в Jobs-а. В началото нямаше почти нищо интересно и да, наистина се повтарят едни и същи обяви, но пък и аз много избирам да си призная, проучвам фирмите, агенциите също (въпреки, че си мислех да кандидаствам само по директни обяви, досега винаги така съм намирала работа, но този път бях доста обезверена може би и ми се искаше нещата да се случат бързо, затова подавах и на агенции). Пуснала съм около 15 CV (мотивационни писма не пиша). Обадаха ми се от 6 места, на 5 отидох на второ интервю, от първото място на което кандидаствах и имах добри впечатления, не са ме харесали очевидно ( а пък и аз имах големи очаквания, че ще станат нещата, е не станаха за добро). След това започнах да ходя на интервюта, но с идеята не на всяка цена да започна работа при съответната фирма. Ето това беше, което мисля ми помогна, не че не съм искала да се представя добре, просто не ми беше целта, а се опитвах да разбирам и аз повече за фирмата и атмосферата и знаех, че винага има опции, дори и да не се получи този път. Резултатът е, че след няколко теста (всевъзможни HR-ски и подобни други методи, на които гледах просто като на опит) получих 4 оферти за последните две седмици, една от които приех вчера. Та, това което исках да кажа, е че когато не вземаш нещата толкова насериозно те се получават, просто човек трябва да вярва в себе си и да, jobs-a работи, някои от агенциите също. Необходим е и късмет, не само добро CV. И естествено осъзнавам, че за да си позволиш да избираш и да се забавляваш ходейки по интервюта трябва да имаш някакви спестявания и това не може да продължи безкрайно, но пък аз си бях казала този път да избера аз, а не да се хвърлям на първото предложение. Та дано да съм избрала правилното, ше видим, няма идеално, дори от двете агенции на които казах 'не' доста странно реагираха. В този ред на мисли получават ли рекрутърите големи бонуси, ако намерят човек? Интересно ми е просто. Хайде много късмет, момичета и ще продължавам да ви чета, че не се знае....Simple Smile

# 19
  • София
  • Мнения: 1 103
 BrownieBG, честито и дай Боже всекиму! Аз също този път съм решила да избирам внимателно, а не само да се оставя да ме изберат. Яд ме е само, че изпуснах една много удобна за мен позиция чрез агенция. Мисля си, че на интервюто в агенцията казах по-високо възнаграждение, отколкото се е предлагало във въпросната фирма и че може би това е причината или пък нещо друго. Изобщо нещо от пръв поглед не си станахме симпатични с интервюиращата, но както и да е. И аз затова съм доста скептична към агенциите, но май повечето сериозни фирми търсят персонал чрез тях.

# 20
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Благодаря за темата  Hug
Успех на всички търсещи!

Аз с молба....  Blushще подавам документи за нова работа като учител.
Някой може ли да помогне с готово заявление такова,казаха в свободен текст, но ми се ще да имам представа да не се изложа... Embarassed
Линк от където да го изтегля в примерна форма  Praynig

# 21
  • Мнения: 2 068
 Simple Smile  аз  не съм от търсещите, но искам да съм в час с пазара
Успех   bouquet

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 4 015
BrownieBG, честито и дай Боже всекиму! Аз също този път съм решила да избирам внимателно, а не само да се оставя да ме изберат. Яд ме е само, че изпуснах една много удобна за мен позиция чрез агенция. Мисля си, че на интервюто в агенцията казах по-високо възнаграждение, отколкото се е предлагало във въпросната фирма и че може би това е причината или пък нещо друго. Изобщо нещо от пръв поглед не си станахме симпатични с интервюиращата, но както и да е. И аз затова съм доста скептична към агенциите, но май повечето сериозни фирми търсят персонал чрез тях.

Редно е агенцията да си каже какво е заплащането и ако тя пита, да каже дали работодателя предлага таова или повече/по-малко.

# 23
  • Мнения: 127
Здравейте Simple Smile
Кандидатствах за позицията Оператор в Център за обаждания в Спиди - Варна.
Обадиха ми се за интервю, някой може ли да сподели нещо за фирмата и т.н., ако има информация? Simple Smile  Hug

# 24
  • Мнения: 20 168
Да следя и аз темата.   bouquet

# 25
  • Мнения: 4 569
Идвам и аз.

Дано да има размърдване след нова година.

# 26
  • Мнения: X
http://www.smcon.com/Home/Home.aspx?entity=MainMenuHome

Днес бях на интервю ето тук, в момента не помня позиция, даже бях изненадана, но все пак ако някой е имал опит с СМ Консулта бих се радвала , аз лично кандидатствах от кариерния център на УНСС и искренно се надявам , ама много , ако имате отзиви споделете!  Hug Praynig

# 27
  • София
  • Мнения: 1 103
 Мен ме питаха директно, какво възнаграждение очаквам. Обикновено така действат агенциите - те задават въпросите. Аз реагирах дипломатично, че не знам какъв е бюджетът предвиден за позицията, но аз очаквам еди колко си приблизително. Изненадах се, че и интервюиращата от агенцията ми отговори "Ами ние също не знаем". И това при положение, че не става дума за някаква кой знае каква длъжност със строго конфиденциално петцифрено възнаграждение. Както и да е, надявам е да е за добро.

# 28
  • Мнения: 1
Успех на всички Peace

И аз съм от активно търсещите работа, малко ми е трудно да си намеря от естеството, което искам, поради статуса ми на студентка. А в кафенетата и баровете работа винаги има, но изискванията са ми по-високи, искам да се развивам в офис сферата и там да градя кариера.
Не се отказвам, пускам СВ-та и се надявам в най-скоро време да намеря перфектната за мен работа! Flutter

# 29
  • КиТ
  • Мнения: 2 490
Запис Hug

Общи условия

Активация на акаунт