На годинка стана вече ОКТОМВРИЙСКОТО човече.

  • 65 890
  • 762
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 1 359
Днес Даниела е станала с дупето напред.. нямам думи просто да опиша гадорията й  Twisted Evil
 
 Вчера е пробил първия й кътник, може и на това да се дължи.  Twisted Evil

Иииии това е от нас ха ха ха  Laughing доста скромно напоследък.  Laughing

# 601
  • Мнения: 87
скрита Фуста и аз така си помислих, че това е чакала  Mr. Green. Защото още на другият ден след като написах коментара подаде сигнал, че до няколко дена ще тръгне. Сутринта като стана прояви интерес сама да си бута детската количка за кукли. Което не беше се случвало, защото тя не се откъсва от мен а тогава се престраши сама да върви и бута количката. Както и да е страшно съм щастлива.
ShySun аз лично когато видя че е мъчи малко повече зъбче и давам да пие нурофен, че наистина когато се накривят може да те пощурят.
Относно красотите, забелязала съм че много майки по време на майчинството започват да творят, да правят нещо с ръцете си. Аз това го възприемам като арт терапия. Носи ми много голямо емоционални удовлетворени иначе финансов е направо съсипващо моето хоби.

# 602
  • Мнения: 40
Болничките бързо да оздравяват.
Ние сме добре за сега , каката беше болна , но се оправя постепенно.Днес ще правя първите си опити да омеся питка, да видим какво ще стане.
С моя въпрос за работа от НОИ и др. форуми ми обясниха , че мога да почна работа при други работодател без да ми спират майчинството стига детето да не ходи на дя.Подадох ме документи с мъжа ми и сега чакаме да ли ще ни одобрят за Англия,малко ми е тъжно , но ще се оправя.
Хубав ден нищо, че е мрачен.

# 603
  • Мнения: 168
Рали, честито проходило човече! Сега почват големите белички  Joy  Hug
И при нас излезе едно ръбче на кътник, сега се е подул следващия

# 604
  • София
  • Мнения: 1 966
Рали, честити ходещи крачета   bouquet

Я да ви попитам по този случай, вашите дечица правилно ли стъпват? Забелязвам, че Таня си криви някак глезените навътре, то не знам и аз как да го опиша, стъпва повече на вътрешната страна на стъпалото, там където би трябвало да е свода и се чудя дали това ще се оправи, иначе е стабилна, не стъпва на пръсти, не криви цялото стъпало навътре, тича, не пада много. Все още ходи с крачетата леко по-разкрачени и донякъде на това го отдавам. Ортопедът ни беше казал, че са необходими поне 3-4 месеца след като проходи за да може да се формира някаква походка и чак тогава да отидем на профилактичен преглед, а то още няма и месец и силно се надявам да започне да стъпва по-нормално.

Иначе вече сме добре, най-накрая съвсем мина гадната кашлица, на лекар така и не я заведох, давах само Хустагил. Аз съвсем влезох в ритъм, научих се вече да се оправям за работа сутрин с будно Танче наоколо  Laughing, вечер си пиша дипломната, събота или неделя оправям къщата, пера и т.н. и дори напоследък готвя за Таня като няма кухня  Mr. Green, направо имам чувството, че много по-добре се оправям когато са ми сто неща на главата, отколкото като се размотавах безцелно по цял ден.

# 605
  • Мнения: 25
Здравейте и от нас!

Дани стъпва добре, поне за мен-педиатъра ни каза евентуално след година и половина, че може да се наблюдава каква е походката, дали е правилна. Но предполагам, наистина зависи от колко време върви човечето. Дани върви от долу-горе 3 месеца. Пада доста като се поизмори и става по-нестабилна. Иначе основно бяга Simple Smile.

Аз имам един въпрос, къде подтикнат от фб, къде от една друга тема. Вашите дечица продължават ли да пият мляко вечер от шише и ако да, с него ли заспиват? Дани още е с шише с биберон и залъгалка, даже последно време дъвче или нея, или шишето. Не ги оставя почти. Явно много я мъчат последните зъбки, но ми се иска вече да ги оставяме. И понеже ме разкритикуваха да не я оставям да заспива с млякото, се притесних. При вас как е?

Иначе сме добре, не сме излизали от няколко дни заради вирусите, че в града имаше нещастен случай с едно детенце заради вируса и сме понаплашени.

Това е засега! Пазете се и оздравявайте бързо! :*

# 606
  • Мнения: 100
Рали, честито ви прохождане! Wink

Reneta_87 , аз само вечер давам бутилката с мляко на Елина. Търси си го преди сън, но не и давам да заспива с него, нали не било добре за зъбките?!  Rolling Eyes

Всички болнички дечица да се оправят по-бързо! Стискам палци!  Hug

# 607
  • София
  • Мнения: 3 789
Ива, оправяйте се бързо  Hug

Светле, Зари стъпва изключително стабилно, но той ходи отдавна. Крачетата са прави, стъпалата също. По вече далечни спомени - нищо до 3-годишна възраст не е отклонение или проблем.

Рени, Зарчето още пие много мляко. Храним го легнал в нас и след това го слагаме в леглото. Никога не съм давала шишето за мляко или вода като играчка, затова просто не е свикнал да се лигави с тях.

Няма нищо страшно ако я оставяш сама с млякото, щом може да си държи бутилката (Зари не може млякото, иска ние да го даваме), най-много да се олее. Достатъчно големи са да не се задавят, ако се притесняваш - слагай възглавница докато го пие.

Връзката със зъбките не я виждам. Дали ще го изпие наведнъж или ще го лочи 20 минути - все тая.

Последна редакция: чт, 23 яну 2014, 10:06 от -=Деси=-

# 608
  • Мнения: 100
Деси  , така съм чела на много места, че не било хубаво шишето да се дъвче дълго време, защото така можели да се образуват кариеси. Не знам, колко е вярно, но е факт, че поради тази причина са почернели първите зъбки на брата на мъжо.  Малко фантастично звучи ама...

# 609
  • Мнения: 6 677
Привет!  Hug
Рали, честити ходещи крачета.  Hug Нека Криста прави само успешни стъпки в живота!  Hug
И аз съм забелязала такава зависимост - като споделя нещо и Катрин започва да прави обратното.  Mr. Green Споделих, че се събужда с рев по време на следобедния сън и сега спря да го прави, пу-пу. Или като кажа, че се храни добре, тя започва да капризничи.
Направихме прощъпулник. Катрин с едната ръка взе предмета, който нарекох за професия свързана с изкуството, а с другата стоматологичното огледалце.  Laughing
Деси, благодаря за рецептата за питката. Стана чудесна. Аз омесих цяла доза и направих две питки.
iva, бързо оздравяване на Мишо.  Hug
Хубав ден на всички!   bouquet

# 610
  • Мнения: 168
Сиана също заспива на обед с шише кисело мляко, но й го държим ние, не й го давам, не защото не може да го държи, а защото го разлива  Laughing Не знам дали е вредно за зъбите, млякото е без захар, а АМ тя така и не се научи да пие.

# 611
  • София
  • Мнения: 268
Адриан също вечер си пие млякото сам в креватчето. Аз стоя там до него докато го изпие. Като свърши казва "дади" и ми подава шишето, целувам го, загасям лампата и излизам от стаята. Мисля, че почти веднага след това заспива. Има една играчка - маймуна, на която са закачени 2 залъгалки и си стоят в креватчето. Той си ги взима и почва да слага едната, маха я, слага другата и така заспива. Мисля скоро да пробвам да ги махна....

# 612
  • Мнения: 168
Адриан също вечер си пие млякото сам в креватчето. Аз стоя там до него докато го изпие. Като свърши казва "дади" и ми подава шишето, целувам го, загасям лампата и излизам от стаята. Мисля, че почти веднага след това заспива. Има една играчка - маймуна, на която са закачени 2 залъгалки и си стоят в креватчето. Той си ги взима и почва да слага едната, маха я, слага другата и така заспива. Мисля скоро да пробвам да ги махна....
Благородно ти завиждам  Hug

# 613
  • София
  • Мнения: 268
Адриан също вечер си пие млякото сам в креватчето. Аз стоя там до него докато го изпие. Като свърши казва "дади" и ми подава шишето, целувам го, загасям лампата и излизам от стаята. Мисля, че почти веднага след това заспива. Има една играчка - маймуна, на която са закачени 2 залъгалки и си стоят в креватчето. Той си ги взима и почва да слага едната, маха я, слага другата и така заспива. Мисля скоро да пробвам да ги махна....
Благородно ти завиждам  Hug

Охх да не се хваля, много, че да не стане както казвате, че тъкмо се похвалите и нещата се променят Simple Smile Но като цяло мисля, че заслугата е както негова така и наша. Никога не съм го приспивала и си свикна от съвсем малък да заспива сам за секунди. Няма, лампи, няма носене, пеене и т.н. На моменти чак ми липсват тези интимни моменти по гушкане и приспиване и с носталгия си спомням за кърменето, но и тогава като се нахранеше си го премествах в кошчето и заспиваше. Но както казват наши приятели, на нас някаква демо версия на бебе ни  се е паднала Simple Smile
Замислям се, че с второто живот и здраве вероятността тази демо версия да се повтори май е нищожна, но ще видим Simple Smile

# 614
  • Мнения: 168
Адриан също вечер си пие млякото сам в креватчето. Аз стоя там до него докато го изпие. Като свърши казва "дади" и ми подава шишето, целувам го, загасям лампата и излизам от стаята. Мисля, че почти веднага след това заспива. Има една играчка - маймуна, на която са закачени 2 залъгалки и си стоят в креватчето. Той си ги взима и почва да слага едната, маха я, слага другата и така заспива. Мисля скоро да пробвам да ги махна....
Благородно ти завиждам  Hug


Охх да не се хваля, много, че да не стане както казвате, че тъкмо се похвалите и нещата се променят Simple Smile Но като цяло мисля, че заслугата е както негова така и наша. Никога не съм го приспивала и си свикна от съвсем малък да заспива сам за секунди. Няма, лампи, няма носене, пеене и т.н. На моменти чак ми липсват тези интимни моменти по гушкане и приспиване и с носталгия си спомням за кърменето, но и тогава като се нахранеше си го премествах в кошчето и заспиваше. Но както казват наши приятели, на нас някаква демо версия на бебе ни  се е паднала Simple Smile
Замислям се, че с второто живот и здраве вероятността тази демо версия да се повтори май е нищожна, но ще видим Simple Smile


 Joy

Общи условия

Активация на акаунт