Над елхата блещукат звездички - на ФЕВРУАРЧЕТО красивите очички !

  • 27 253
  • 724
  •   1
Отговори
# 15
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Ох, ама много съм смотана!

Леда, извинявай! Peace

ЧЕСТИТА МЕСЕЧИНКА НА БИБИ! Да е жива и здрава и много послушна!  bouquet

# 16
  • Мнения: 69
Аз да честитя и тук месечинката на Коко. Вили да ти е жив и здрав. Май той е най голям от групичката. Поне не се сещам някой да е черпил за 10 месеца.

Деми, аз ги гледах зеленчуковите каши на Слънчо, ама за мен кашата трябва да е плодова и сладка. Не знам защо съм си го внушила това. И сега като ги гледам тия зеленчуковите ми изглеждат много странни. Ама като ги похвали така може и да опитам, въпреки, че след зеленчуково пюре не ми се иска да дам пак зеленчуци.

Полин и нашите 2 петна на гърба още седят. Но на нас дори за дерматолог не ни каза. Вашият е по добре Simple Smile Иначе до колко знам личен лекар се сменя юли и декември. На нас ще ни дадат един календар и май 10 коледни картички към снимките от фотосесията, така че ще изчакам да мине и няма да правя за сега други календари. За подарък и аз не съм решила, тъй че като теб приемам мнения Simple Smile

Да ви попитам и аз нещо - Вчера закъсняхме с първото ядене, че се събуди късно, после с третото че пак проспа часа и накрая реших да и пропуснем 5-то то хранене за деня, защото трябваше да и го дам около 22:30, а до тогава щеше да е заспала. Днес пак закъсняваме. Трябваше да яде в 11:30. Уж се събуди докато пишех предния път, ама станах, тя търсеше биберона. Дадох и го, викам да се разсъни ще седна за 5 мин още и я гледам млясна 2-3 пъти биберона, завъртя се и затвори пак очите. Преди малко вече се събуди наистина, ама яденето пак с 1 час назад. Въпроса ми е освен Вили има ли някой който дава по малко от 5 хранения на ден и ако да с какъв режим и количества. И другия ми въпрос - някой писа че дава по 210 мл АМ. Това 210 мл в готов вид ли е или 210 вода с 7 лъжици АМ? Тедито яде от около 5-тия месец по 6 лъжици АМ с 180 мл вода. ММ като идва преди няколко дена ме пита по колко и давам и защо не съм увеличила. И се замислих защо наистина не и го увеличавам. Пюре на обяд яде по около 220-250 мг. И снощи и направих 210 мл АМ. Изяде си го и мисля да и го увелича на толкова.

Вече ставам да я храна, че пак ще останем на 4 хранения, а ме притеснява, че няма да и е достатъчно.

# 17
  • Мнения: 388
Здравейте момичета  Simple Smile!

Бързам първо да ви почерпя с една тортичка  Heart Eyes! Днес моето момченце става на 10 месеца. Все повече се приближаваме до РД и ми става все по-вълнуващо. Искам само да ми е жив и здрав и все така да ни радва с веселата си муцунка и с номерцата Wink.

Никита, благодаря мила за пожеланията  Heart Eyes! Ти даже ме изпревари с почерпката тук  Grinning. Май май наистина сме най-големите от майките, които пишат тук. Ама все пак сме подранило февруарче, родено на 28.01. Нищо, аз пак си го броя в групата на февруарчетата. Нещо не можах да се включа в групата на Януарките. По-скоро ми беше странно щом цялата бременност съм си споделяла с вас изведнъж да се прехвърля в другата тема. Реших да си останем при вас и така  Hug.
Честити месечинки с малко закъснение и на Кати и Биби  Heart Eyes! Да са живи и здрави  Hug!
Демми и аз не съм давала зеленчукова каша. Не мога да ти кажа нищо. Ама и аз като Никита нещо не съм привърженик на тези каши. Предпочитам да си му дам истински зеленчук на обяд и после вече си е на плодова каша. Аз взимам на Слънчо кашата. Харесвам я.
Полин, браво за мерките! А за педито - можеш да го смениш сега декември месец. Дано да попаднете на по-добър.
За захарта - аз си му давам в малки количества. Вчера правих кисел с компот. Разредих водата на компота с малко вода, за да не е толкова сладко, но пак си беше сладичко. А и сложих бисквитки, които също имат захар. Ама нещо реших, че по малко захар няма да му навреди. Нека да усети малко вкус в тези манджи Simple Smile. Иначе за солта се въздържам. Не слагам в пюретата. А и аз забелязах, че в тези на Бебивита за над 8 мес има сол. Даже според мен си се усеща. Не знам защо я слагат  newsm78.
Хайде ставам, че голямчо се събуди и ще трябва да ядем Wink!
Хубав ден от нас   bouquet!

# 18
  • София
  • Мнения: 23
 Никита, аз давам 210 вода+7 лъжици Аптамил. Мляко пие за вечеря и понякога сутрин кам 6-7ч., но се случва да пропусне сутришното и така се получават 4 хранения. Закусва към 9-9:30, обяд 12:30-13ч., към 17 плодове с каша и към 20:30 млекце.

 Леда, "снежни топки" hahaha весело бабе ще излезне от майка ти Grinning
За Аптамила, според мен си вземи направо 2, защото той е за деца на тази възраст, единицата може да не е достатъчно хранителна и да остане гладна, така си мисля...

# 19
  • Мнения: 69
Мама Аля, а за закуска в 9 какво даваш? Млякото веднъж на ден ли идва, ако пропусне това в 6?

# 20
  • Мнения: 78
Здравейте и от мен - чак днес стигнах дотук! Биляна заспа, като преди това по традиция си чукна главичката в стената до леглото, хем мислех че е отдалечено от стената, ама явно не е било достатъчно... и плака... направо по три пъти на ден ако не се чукне някъде, няма да го бъде... за днес два пъти вече са факт  ooooh! ooooh! ooooh! Успокоява се вече за не повече от 1 минута, ама аз кога ще претръпна, не знам...

Ники, и аз мисля така да направя - да взема 1чка, а пък като я пийне, тогава 2ка... Съмнявам се да остане гладна, защото аз ще й го взема за всеки случай само за дохранване. Мама Аля, ако остане гладна, ще го броим за вместо вода - тя и без това вода не пие, поне няма да е жадна  Joy шегувам се, донякъде. ще питам и педито и ще ви пиша какво ме е посъветвал. По тоя повод - Вили, в редките случаи, които упомена, че си даваш мляко - какво му даваш?

Пеперудке, пиши кои учебници по фотография, може да се отдам на самообучение и тогава да реша за по-хубав фотоапарат.  По тоя повод успях да стигна и до Джъмбо и взех коледна премяна на Биляна. Сега си набелязвам в нета декори и да видим каква сесия ще майсторим...

Деми, тия зеленчукови каши ми харесват на мен, че предиобяд не ми се иска да й давам плодово пюре с каша... искам да е солена, но не мога да дам попара, тъй като глутенът ще го почна след 4 дена, живот и здраве... Така че и аз търся отзиви и предложения за зеленчукови каши Simple Smile

Вилии, честита месечинка на сладура!   Gift Да ти е жив и здрав и много да те радва! А пък аз много се радвам, че сте останали при февруарчетата - щеше да ни е много празно без теб в тази тема. поне на мен, де  Blush.

Полин
, ето го нашето столче за кола - http://www.hippoland.net/bebino-stol-za-kola-comfort-0-25-kg-red-black - ама както казах, не е плод на дългите му проучвания, а на това, че ММ каза, че било по-сигурно за него, защото е цяла коруба и така или иначе всичките се правели в китай (което продавачката потвърди, примерно за Чико)... Но както казах - доста е високо и тя си гледа през прозореца, много хубаво ляга и детето може да спи. Засега сме доволни ...

ЗА подаръци
- ще е цяло предизвикателство,  тъй като какво да купиш на човече, което не иска и да погледне люлка, която сама се люля или проходилката, която цялата свети и пее, ами се радва ужасно много на капачката си на шишето, на празна пластмасова бутилка или пък на една обикновено шарена топка от 2лв примерно???   hahaha Едно е сигурно - каквото и да е, ще му се радва първите 5 минути - преди да се върне към празната пластмасова бутилка от Девин...

# 21
  • Мнения: 455
Никита,аз също правя АМ с 210 мл. вода и 7 лъжички АМ,понякога му правя и с 240 мл. вода.
Още не съм заместила сутрешното хранене,или поне правя опити,но без успех.
Супата от кухнята му я давам в 18:30 часа и после преди лягане в 20:30 часа АМ.Така поне не се буди през 3-4 часа да яде.
Някои се оплакват от злояди деца,а моето доста си похапва.Освет трите твърди хранения от кухнята(понякога супата я отказва),има и 3-4 хранения с АМ.
А захар в кремчета от кухнята има малко,сол и подправки няма.

И Честити месечинки на Коко и Билянка!Да са ви живи здрави дечицата! Hug

# 22
  • Мнения: 46
Мале,момичета!Изписали сте света пак,даже нова тема имаме вечеее!Бъни,огормно благодаря за труда и прекрасната тема!  Hug newsm20
За АМ - Лили беше на Фризолак,сега сме на КМ.
Зеленчукови каши не съм давала,честно казано не мисля да давам.Тя яде зеленчукови пюрета,така че не мисля,че ще е проблем да минем без тях.
Да честитя и месечинките на бебоците! Живи и здрави да са и много да слушкат!

# 23
  • София
  • Мнения: 23
Никита, за закуска яде попара, пробвах да и дам макаронки, кус-кус- не ги иска. За млякото да, ако пропусне това в 6 остава само едно за вечеря.
 И ние мислим да полазим Джъмбо тия дни за Коледен тоалет Simple Smile

# 24
  • Мнения: 10
  Малко се позагубихме , но сега да се включим и ние, първо мерси за темата , много празнично ми стана.Аз май трябва най-накрая да пиша на някой за да ме включите в първа страничка

На кухня все още не съм решила дали ще я записвам , ще разпитам майките за отзиви.

Захар не дава допълнително , ама то в бисквитите си има и плодовете са сладки , между другото ми дадохте идея за компот с бисквити.

Сол се случва да й дам когато и пасирам от нашите манджи , разбира се съобразявам подправките и количеството на сол. Може би това е плавен преход към общата храна

Какви са тези 210мл. едвам 150 изпива , а на снощното хранене 120 , то и за това не може 8кг  да хване , с пюрето сме същата работа едно бурканче от 190мл. , не повече. Ама да ми е здрава пък колкото иска толкова да изяжда.


За петънцата и на Алекса й излезе когато беше на 2-3 месеца , едно кафеникаво но коремчето , сравнително бледо, изглежда като рождено ама не е. Казах на лекарката но тя отговори че ще я наблюдаваме.


# 25
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Хайде и аз да се разпиша..

Вили, да ти е жив и здрав сладурския бонбонест Коко! Да му кажеш, че ще го намачкам и нацелувам!!!! Голямо момче е вече, виж не го вълнуват бебешките му там работи - първи сняг и други тинтири-минтири! Трябва да сменяме скоро репертоара, че нещо сме се изчерпали за пред децата Joy Joy
 Между другото аз съм решила като направим 10 месеца живот и здраве да сменям лентичката с такава за обратно броене. Grinning, че то няма да е останало - някакви си 8 седмици!
 Аз наготово кацнах при вас, защото термина ми беше на 2.03., но ви 'открих' едва след като родих и се радвам, че не съм била в мартенската тема / нямам против момичетата, просто нашата групичка е сууууууууууупер  Hug !!!/

Леда, бабки-шегобийки, а? Голямо шегуткане му удрят, ей! Ама едно време техните майки ако са ни целели с топки като бебета сигурно пак щеше да им е страшно забавно hahaha Joy Попитай си иначе педито за АМ най-добре, но като че ли 2ката ще ви е сигурно ок. За зеленчуковата каша, днес даже й дадох друга - паста със зеленчуци и сирене/кашкавал/, защото направих от броколито, но не й стигна! Shocked и трябваше да правя още. Пак ядеше със супер апетит..
Ама тооооолкова хубаво си го казала за подаръците- то май ние си ги харесваме за нас си, не за децата. На тях им дай нещо най-простичко и ги остави, играчките им стават скучни толкова бързо.

Полин, за смяна е педито! За петънцето-дано се оправи..

В този смисъл- вашите деца имат ли родилни петна? Демми има едни на дупето, като синини /монголско петно/, казват, че може да изчезнат, може би не, но са си откато се е родила. Има и едно на тила под косичката червено, мисля, че 'винено' петно му викат, за него казват,че ако е на тила не изчезва Cry, но то й е под косата, така че не се притеснявам.

Ники', и аз мисля, че Пумпалчето нещо й се е объркал сантиметъра! За мен ти си поне с няколко мм отгоре, което си е разлика! Joy Намаш настигане! А за АМ според мен спокойно можеш да го увеличиш, щом не й достига на Тедито..

Керина, като си представих Дени с кокала ooooh!, малиииии!

Днес и вчера успяхме да се отчетем до рекичката Simple Smile, доволни бяха, добре са. И познайте- на тръгване викам на Демми - кажи им мамо чао на патенцата и тя им показа с ръчичката! Не на МАЙКА си, не на БАЩА си, на ПАТКИТЕЕЕЕЕЕЕЕ! За нас не го е правила никога, само си показвам аз и тя ми се смее. Напомни ми на Вили като разказваше как Коко махал само и само да си получи там нещо...Гледат си интереса, ей! Joy Joy

Мама Аля, като го полазите, да се похвалите! Joy

Лека нощ, маминки!




# 26
  • Мнения: 37
Здравейте мами, може ли да добавите и нас в началната страничка- моята дъщеричка Виктория се появи на 26 февруари със спешно секцио,но терминът ми беше през март. Запивам се да ви чета и да обменяме опит. Хубва вечер на всички Simple Smile

# 27
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Криссу, и ние сме на 26.02. Най-после някой като нас! Добре дошла!

# 28
  • Мнения: 388
Здравейте сладуркиииии  Hug!

Благодаря за хубавите пожелания   bouquet! Дано всичките ни дечица да са много щастливи и усмихнати. А за болни дечица не искам и да чувам. Далеч да стоят всякакви болести и т.н  Naughty.
Леда, за всеки случай аз съм си приготвила една кутия АМ - Нан 2. От доста време не съм му давала, ама сега като си му правя обедните манджи, за да не стои много сухо слагам от АМ 30 мл. Използвам го и за попарки с бисквитки, ама нещо реших, че трябва да изпразвам камерата на хладилника, че съм насъбрала кърма. Започвам да се чудя за кога я държа тази кърма, като той вече си пораства и скоро май ще се отбиваме. Аз съм от тези, дето нямат намерение да кърмят 2 години и повече .... максимум още няколко месеца и мисля да приключваме. Та сега гледам да използваме кърмата и това АМ си стои (най-много да се развали  Confused).
И благодаря за милите думи, че щяло да ти е празно без нас тук  Blush  bouquet! Ама къде да ходим?! Той Коко като видя що момиченца има тук и ми вика - "Никакво мърдане! Оставаме си тук  Heart Eyes". А и честно казано като хвърлям по едно око на Януарките май не са много активни, т.е не са като нас. Абе с две думи: НИЕ СМЕ СИ НАЙЙЙЙЙ  bowuu!
А като те чета за подаръците стигам до извода, че на Биби най-добре и купи едно стекче с минерална вода Девин. Еййййй ще си умре от кеф  Joy. Смятай що капачки и бутилки ще си има. Ще е най-доволното дете на света.
Галинааа, за да те добавим на 1 стр. най-добре пиши ЛС на Бъни Wink. Тя е човекът с тежката дума  Laughing. Шегувам се! Тя прави темичката ни и ще може да те добави и там.
Демми, като каза за нов репертоар за Коко та се сетих. То майка му като не може да му измисли нещо ново и смешно, той сам започна. Имаме си цели два нови номера, които не знам от къде ги е измислил. Нито аз, нито ММ сме го учили. Та единият номер е да си муси нослето и издава един смешен звук с носле ..... и охилен ....  Laughing. Голяма шматка! А вторият номер е още по-шантав, ама не знам как да ви го обясня. То това трябва да се види. Та, хайде ще се опитам да го опиша. Стяга си ръчичките в юмруци, прави едно стегнато положение на цялото тяло и все едно главата му трепери. И на този фон си отваря устата и оплезва език. Като го видя да прави това направо си умирам от смях, а той пък вижда, че му се смея и започна да го прави постоянно  hahaha. Имаме си и клипче. Вчера го изпратих на сестра ми и после ми каза, че цял ден се е хилила като се сети за него. А и братовчедка му (на 9 месеца) като го гледала се смяла с глас  Laughing. Та този моят дребосък не знам от къде ги измисля тези щуротийки.
За родилни петна - и Коко има такова над дупето. Нашата педи каза, че това означавало, че ще бъде мургавичък като порастне. Ма то и аз и ММ сме си тъмнички, та няма на кой друг да прилича  Grinning. Така че, спокойно Wink! Явно и вие ще сте от нашата партия.
Еййй, голям смях с вашите патки. Ми уважава си ги детето! Защо да не им каже чао  Laughing?! Вас си ви гледа всеки ден, може да не сте толкова специални, че да ви казва чао всеки път. Голяма е скица Демми  Heart Eyes!
Хайде приятна ви вечер!

Р.р. Добре дошли сте Криссу  Hug! Можеш да пишеш на ЛС на Бъни, за да те добави, в случай, че не успее да прочете тук Wink.

# 29
  • София !
  • Мнения: 1 240
Добро утро  Hug !!

Включвам се да ви БЛАГОДАРЯ за хубавите думи  Hug ! Радвам се че ви е харесала темичката !
По късно ще се включа по темите , макар че по повечето съм писала  Laughing .
Иначе тая нощ пак циркове около нас . Събуди се в 00:00 и до 1:30  ooooh! . После заспа и по някое време ( не съм гледала час ) , пък се събуди за мляко  ooooh!  . Циркове  Laughing ! Като видях че се събужда , и си викам : Айдееееее ... отиде маца у каца ! Половината нощ замина !!
Иначе спи сега , ама аз се събудих и викам , поне да използвам да пия кафе спокойно , то така или иначе тя повече от половин час сега няма да спи , а с тоя половин час няма да се наспя . И поне си пийнах кафенцето спокойно , че събуди ли се - край  Crazy !

Крису - Добре дошла    bouquet  ! Сега ще те  добавя с бебка !


Хубав и успешен ден на всички  Heart Eyes !

Общи условия

Активация на акаунт