Над елхата блещукат звездички - на ФЕВРУАРЧЕТО красивите очички !

  • 27 266
  • 724
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: X
Здравейте мами,
Нас сутринта ни събудиха ММ и кучо като тръгваха за разходка. Днес се надявам да няма шумотевици в наше село. За мамите дето не следят фейса вчера един съсед почна ремонт. Събудиха я! Едвам я успокоих. Накрая излизах 2 пъти, за да спинка. На второто излизане за малко да се пребиа по стълбите, защото чистачката измила като тя парцал не изтисква. Всичко станало лед! Тя е и пияницята във входа и обича много да ми звъни на вратата, за да ми дава заръки смърдящя на буре!
За млякото ние пием 180 мл със 6 лъжички пи 2 пъти. През деня като не иска попарата и кашата яде пи 90 мл. с 3 лъжички!
Доколкото минаването на 4 часов режим, засега ще изчакам. Предпочитам да яде по малко, но често. Дали ще яде 4 пъти по 250 гр. или 5 пъти пи 200 гр е все тая

# 31
  • Мнения: 46
Добро утро!Лили вчера заспа в 4 и се събуди в 9 и 30,яде ,поигра малко,като по едно време много се умълча и викам на ММ виж я какво прави,че беше застанала с гръб.А тя взела крема Бочко,отворила го,незнам как и яде моля ви се.Беше се направила цялата в крем,лице,ръце,крака - уникална гледка.Умрях си от смях! Аз си мислех,че няма да спи,ама към 11 заспа и днес до 8. Започнах да й давам едно хомеопатични гранулки за зъбките Calcarea phosphorica ch9, може и от тях да се поуспокоила та да спи. Тук иначе грее ,но е кучешки студ,ако се позатопли може следобед да излезем за малко.
Хубав ден от нас!

# 32
  • Sredets/Burgas
  • Мнения: 1 459
Аз да честитя и тук месечинката на Коко. Вили да ти е жив и здрав. Май той е най голям от групичката. Поне не се сещам някой да е черпил за 10 месеца.  

Ники`, Катерина е на 27 януари...
Аз го бях споменала без почерпка,
защото пък само преди броени дни имаше имен ден
и реших да е без торта,  да не ни стане много сладкото...  Mr. Green
Така запомних, че Калоян на Вили е веднага след нас...
С малко закъснение да му честитя месечинката...  cook

# 33
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Добро утро, набързичко и в скрит текст, за да не спамя:
Скрит текст:
Момичета, който е запознат с хомеопатия за възрастни, моля да ми даде съвет или на лични, или със скрит текст, да не спамим. Моя мъж нещо пострада със синусите. Работи навън по цял ден на студено и от 2 дни е със световъртеж, като бяхме на лекар и му казаха,че е възможно да е от тах и ако не се подобри с инхалации и нагревки, да отидем за АБ. Ами не му помогнаха инхалациите, а за АБ не ни се ще. Моля ви, ако знаете някой хомеопатичен лек, кажете, да потърся тука..Благодаря ви..

Лек ден на всички, дано е хубаво,та да ги разходим бебчовците.. Hug

# 34
  • Sredets/Burgas
  • Мнения: 1 459
Аз съм/бях с хроничен синузит, но при мен си е тежко главоболие...
От години не съм пила антибиотици, но и нямам налепи...
Лятото нашия татко се разболя и ме зарази малко,
 та ми се възпали и доктора ми изписа това:
http://www.ebay.com/itm/Aboca-Fitonasal-Nasal-Spray-common-cold- … -ml-/221216715208
Супер доволна съм и продължавам да си го ползвам...

# 35
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
И главоболие, и втрисане го почна, гърба му се скова. благодаря ти, веднага ще го проуча.

# 36
  • Мнения: X
Здравейте,
Аз имам полипи по синусите. Имам една торбичка с морска сол. Нагрявам я с ютията и си зягрявам синусите. Правя инхалации с отвара от лайка или с етерични масла. Това е нещо превантивно за начален стадии!

# 37
  • Sredets/Burgas
  • Мнения: 1 459
Да, точно това, което е ползвам е за превенция от усложняване  Peace...
С етерични масла от лечебна ружа, австралийско чаено дърво
 - ниаули, евкалипт и лавандула...

# 38
  • Мнения: 78
Здравейте момичета!

Викам да попиша докато Биляна заспи, а тя като грабнала две дрънкалки, във всяка ръка по една и дрънчи с всички сили  ooooh! заспиването ми се струва голям мираж...

Деми, това не ми звучи като синуси, а като сериозна настинка да ти кажа... За синусите това с морската сол - и аз имам морска сол в едно памучено чорапче съм я сложила и на микровълновата я топлех... чудесно помага, ако са синусите. Обаче, на ТМ имам чувството, че настинката е по-комплексна... Давай ударно витамин Ц (1000мг наведнъж имам предвид!), парацетамол, оксилококциум и ацетизал. това три пъти на ден. Дано му се размине, че в тоя период на вируси... Praynig А вие малко по-надалече от него - макар че е много трудна тая работа, ама... няма как.


Пепедурке
, как ги описа тия масла, направо зорлем ще се разболея Simple Smile

Светле, това хомеопатичното за зъбитеи моята хомеопатка ми го изписа, но каза да започна с камомилата, т.е. лайчица за успокоено и после него, та до него още не съм стигнала, детето се успокои още на лайката... Аз пак да се похваля от нея  newsm20 - беше ме заболяло ухото яко и ми препоръча пак едно + капки от затоплен праз в ухото и ми мина за 5-6 часа. А яко ме болеше - бях се притеснила, че е отит и ще минавам към антибиотици.

Малиш, нали знаеш "има дни, в които не върви", ама поне излизате, ние откакто хвана студа, сме се затворили вкъщи... #Cussing out ама много ми е студено на мен, къде да я помъкна нея, като аз още не съм се аклиматизирала... поне слънчице да изгрее, дори да е студено, ще я изкарам, ама така в това мрачното, все не мога да се наканя. Thinking

Абе, момичета, тука чета за тия каши във форума - ама аз съм много куха - то имало какви ли не, аз най-скучните съм й взела... Ориз на ХИП, Елда с плодове на ХИП, Овес на ХИП и т.н. - има ги същите неща, на други марки, ама комбинирани с вкусотийка - с бананче, круша... И зеленчукови има не-лоши - но няма да взимам засега - мама е опекла тиква, мисля цялата за Биби да я пасирам и да й я давам в 10ч сутринта, вместо оная каша зеленчуковата, дето я мислех... Моята педиатърка ще е много доволна  Mr. Green - тя като чуе думата каша и се обрива, що така...  newsm78

# 39
  • Мнения: 388
Здравейте мами!

Първо да благодаря на Пеперудката за пожеланията! И бързам да честита и вашите 10 месеца. Да е жива и здрава малката бандитка и да слуша повече мама и тати. И виждаш ли какви сме станали маймуни?! Не видим ли торта и почерпка не признаваме и не виждаме празнуващи  Crossing Arms.
Демми, бързо оздравяване на ТМ. Много е гадно това. Знам какво е  Sad.
Леда, тази вашата хомеопатка съм я признала. Евала просто!
Ето и малко за нас:
Днес бяхме на ДК. Този месец Коко е по-скромен. Пораснал е само с 1 см и +100 гр. Вече е 74 см и 9600 гр. Но тъй като предните месеци добре си наваксваше, този месец съм спокойна. Добре си се развиваме. Очакваме още зъби всеки момент да избият.
Поразпитах нашето педи за нуждата от имуностимуланти за зимните месеци. Тя каза, че първо взема предвид състоянието на родителите, т.е ако те са болнави, тогава взима мерки. Тъй като ние не боледуваме, ми каза, че може профилактично да му давам 1 път седмично осцилококцинум. Каза, че ако вдигне Т и се появят сополи, да увелича на 2 пъти дневно осцилококцинум + вит. С.
Другото, за което се сетих е за тези ваксини по желание. Доста си поговорихме и като цяло ми препоръча само тази за хепатит А. Било добре да се сложи преди постъпване в детска градина/ ясла. Тази дето толкова я рекламират Ротарикс не ми я препоръча.
За храненето, каза че трябва да си хапваме всеки ден сиренце. Ама как ще стане тази врътка не знам  newsm78. Той не иска сирене в манджата, а сутрешната попара я проспиваме ..... Ще мъдря някви варианти.....

Това е май за сега от мен! Приятна ви вечер Wink!

# 40
  • Мнения: 455
Да седна и аз да драсна някой ред.

Вили,страхотни мерки има твоя палавник! Simple Smile

Днес ходихме в мола на черен петък.Аз се бях объркала,че е миналата седмица,ама днес беше. Laughing
Не мога да ви опиша каъв народ имаше.Влязох в H&M и купих на Дени две гащеризончета за пижама на 20% намаление.
Реших да вляза в Теранова за дънки и... излязох.Пред пробните една огромна опашка,също и пред касите.Там намалението беше 50%.
седнахме в едно кафене,че трябваше да нахраня Дени,стана обяд и после си тръгнахме.
По пътя заспа и реших малко да се разходим,че да поспи още.Както си вървя и запам витрините,гледам някои магазини и те са обявили намаление.
Влязох в един дето съм си купувала дрехи на нормални цени,там намалението беше 20%.Купих си едни дънки и се прибрахме.
Та това беше черния петък,особено за мола е една заблуда,там са така завишени цените,че не знам!

Освен това моето зверче беше много нервен като се прибрахме!Хем му се спи и търка очите,а като го сложа в кошарата почва да реве.Луда станах!В 19 часа го изкъпах нахраних и метнах в кошарата да спи.Той взе да си вдига нагоре краката и да се отвива,аз го оправям той пак така прави.Карам му се,завивам го,той вири краката и ми се хили!Явно си мисли,че е някаква игра.Накрая изкарах порт одялото и го закопчах. Laughing
Аз го слагам в чувалче,но имаме само едно и сега е за пране.Ще се купува още едно,че да не се отвива.

# 41
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Ох, момичета, провесили сме носовете вкъщи, една тягостна, болна атмосфера.. Sad

Благодаря на Малиш, Пеперудката и Леда за съветите. Вили, благодаря за съчувствието Hug браво на порасналия Коко, сладурчо..Умрях си от смях с номерцата му от новия репертоар Joy

Бъни, заслужаваш си всички похвали,просто супер е темата! А Габи нещо е решила да ти изпива тока ми се струва.. Карай, те май всичките са ни 'в период' Joy

Малиш,наш'та комшийка и тя скоро ще 'яде тоягата', че ремонтите й от Септември не се свършиха..И внимавай с пияната чистачка Joy

Светлана, браво, значи и с Бочко сте захранени вече, да не го мислиш.. Joy

Керина, честити покупки.. Ммдаа, намаленията са си доста 'измислени', ама айде, не винаги.

Леда, дойде ми наум за оризовата каша, не съжалявай, Демми примерно я предпочита пред тези,които са с плод готовите. Може примерно просто да настържеш една крушка, ябълка или бананче и може на Биби да й хареса. Оризовата може да я смесиш и със зеленчук, и с плод, това й е хубавото..

Хайде, бягам, че бебетата чакат  Sad Simple Smile

# 42
  • Мнения: 78
Момичета, гледах някакъв филм за деца болни от генетична аномалия,вид мускулна дистрофия и си изревах очите въпреки щастливия край... неминуемо се сетих за мама Ало Мадона и нейното февруарче - някой знае ли какво стана? Нали щяха да го оперират април-май? Дано да донесете добри новини  Praynig Praynig Praynig

обикновено избягвам подобни филми, че много се разстройвам и ги мисля с месеци...но ММ ме излъга, че е комедия и като видях Брендън Фрейзър  и Харисън Форд и реших,че трябва да е поне приключенски, но не... сега ми е едно криво... няма нищо по-тъжно и несправедливо от болно дете на тоя свят!!!

Да са ни живи и здрави малките слънца и ние покрай тях - всичко друго в тоя сзят се нарежда.

Съжалявам, ако натъжих и вас с тоя пост... Cry

# 43
  • София !
  • Мнения: 1 240
Добро утро  Hug !!


Иначе тия дни , нещо хич не мога да се вредя да поседна като хората ... Сутрин сядам за малко , после си играем нещо , по някое време тя прави лек сън , аз гледа да събера играчки , всичко което е разбутано . И тя става , пак играем , къпя я , яде на обяд , после пак играем и по някое време заспива , аз пък гледам да , мия съдове , шишета , да готвя - ако готвя , да оправя малко , да почистя и докато седна , то тя става , и хайдее пак  ooooh! . И вечерта е същата работа . Тя като заспи , аз пак мия съдове и шишета , събирам играчки и т.н. , седна за малко и викам пък да лягам че не се знае каква нощ ме чака  ooooh! . Та общо взето , това е ежедневието ни ... А, като се къпя аз , не питайте , под страх съм ако няма никой  Laughing . Тя заспива , аз тичам в банята с бейбифона , голям цирк !
А, как обръщаме внимание на рекламите , лудница .. Само реклами и дайте а гледа , хале пък ДЖЪМБО , има една баба яга на виваком , реклами с дечица - като чуе детски глас и очите и ей такива стават  Shocked Laughing . Луда е по реклами !! Като чуе и види и седи като хипнотизирана , голям смях е . Също така и Бейби ТВ , гледа там нещо , гука си , радва се , ядосва се - само да я гледаш от страни и да се смееш  Mr. Green !!


Демми
- Тя ми е спряла тока от както се е родила  Joy , а сега продължава ли продължава  Crossing Arms . Ще ни уморят , ама няма начин  Simple Smile ! Не  мога да си кривя душата де , имаше период в който беше много добричка , чак да не я познае човек , ама дет се вика '' радост , ама за кратко ''  Mr. Green !!
Иначе , бързо да му минава на ТМ  Hug !!

Леда - Много ми стана мъчно  Cry .......... Голяма мъка е това , и да не дава Господ на никой !! Аз също не обичам да гледам подобни неща , било то за болни дечица , било то за починали дечица или починали родилки и т.н. . Тия неща ме депресират , и както и ти викаш - после ги мисля със седмици и ми е гадно . Много е лошо е това , голяма мъка е , и просто не знам какво да кажа ! Да помага Господ на дечицата , и да няма повече такива !! Господ да ни пази  Praynig Praynig !!

Вили - Браво на Коко  Hug, нормално е вече по по малко да качват !
Иначе с тия ваксини , не знам вече , не искам да я мисля ......... да мине със здраве и стига толкова ! После не знам кога има пак  newsm78 . Тая дето казваш ти е на годинка и малко , нали ?
А , иначе пък такива който не са задължителни , хич и не мисля да ги слагам !

Подаръци
- Аз съм решила преди Коледа да идем до Джъмбо , и на място ще решавам какво да купувам . Мислех за кола за яздене , ама ще видя , ще реша в последствие  Simple Smile . Аз съм по голямо дете от нея ХАХха , ще вземе всичко да ми хареса и да го искам , амааааа нямЪ как  Crazy !


Офф , трябва да ставам , че ''купона'' започва  Mr. Green !


Хубав ден на всички  Hug Hug !!


# 44
  • Мнения: 45
 Sick

Последна редакция: сб, 04 яну 2014, 20:09 от annieat

Общи условия

Активация на акаунт