Връзвали ли сте децата си?

  • 3 798
  • 133
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 403
Ужас  Imp Не съм си го и помисляла  no

# 16
  • Мнения: 2 959
Не никога, но съм чувала за такива майки. На мен ми се повдига само при тази мисъл.

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 6 918
Нали не очакваш някой да ти напише "да връзвала съм го ".Темата е аналогична на "повивате ли бебето си с повой"

# 18
  • Мнения: 2 309
 Sick изрудщина.Ужас!!!Чак се изнервих.Това бабе в ред ли е  #Crazy

# 19
  • Мнения: 396
Направо бях изумена, когато бабата на съпругът ми, по повод прохождащият ми син, който пипа на всякъде, ми каза, че скоро ще трябва да го връзвам за масата, както тя правела... Shocked
Каза, че майката на мъжът ми и сестра му са го правили с децата си - връзвали ги с връвчица за крака на масата, така че да не могат да ходят на далеч  и да правят бели. Много се извинявам, ако обиждам някого, но това за мен е вандализъм. Единствения връзван в къщата е кучето и не смятам да го правя с детето си.
Аз знам, че тя цели друго с това изказване, но мен ме потресе, а тя съвсем спокойно ми обясни, че така правели повечето съседки - "майки".
smile3527

# 20
  • Мнения: 2 910
Голяма простотия е това #Crazy
Аз не бих причинила такова нещо на детето си, колкото и бели да направи.

# 21
  • Мнения: 2 220
Не мога да повярвам, че някой би го направил... Детето да не е животно да го връзвам?!  Shocked Напротив, искам да е живичко и палаво, за да съм спокойна, че е добре...

# 22
  • Мнения: 854
Гениално! Как не съм се сетила досега newsm78 Ами че така де, какво ще ми ходи насам-натам и ще ми пипа, амаха Naughty Сериозно, като чуя нещо такова и ми призлява Tired

# 23
  • Мнения: 4 358
Това е някаква шега, нали  #Crazy

# 24
  • Мнения: 1 216
И аз не съм виждала никога. Като се замисля сега обаче в разните люлки, кошари, предпазни оградки, плейцентрове и т.н децата са като животинчета в клетка. Моята бебка (8 м.) не стои никъде повече от 10-15 мин. Иска да пълзи напред-назад, да се завира, да пипа, следя я постоянно. А и нали всичко го правим за доброто на децата ни и безопасността е най- важна. Ако нямам никакво време и средства да осигуря безопасна обстановка и забавления, може бих я вързала... знам ли. Предпочитам това, отколкото да падне или да бръкне в контакта, да се опари на печката. Едно време нали знаете как са живяли в една стая и всичко е там. Дано не ми се налага.

В столчето за кола също е вързана, понякога като сменям пампито също. Никак не и харесва да ви кажа, иска да е изправена на седалката да гледа, ами как да стане?

# 25
  • София
  • Мнения: 44 115
 newsm11
това по ужасно и от това да си водиш детето на каишка докато прохожда.
Много гадно ми се струва - никога не бих си вързала детето  #2gunfire- да ходи където иска  Heart Eyes аз нали за това съм там да го пазя да не му се случи нещо лошо иначе да го връзвам и да си заминавам - какво ще се разправям с него. ooooh!

# 26
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
 newsm11 newsm11 newsm11 newsm11 newsm11 newsm11 newsm11
               НЯМАМ ДУМИ!!!!!!!!!!!

# 27
  • Мнения: 6 472
Това е някаква шега, нали #Crazy
Не не е:( Братовчедка ми са я връзвали така #Crazy

# 28
  • Мнения: 843
Разбира се.. с главата надолу я вързвам даже, като мрънка... ха, ма ха....!!!

Майтапя се...,  да не полетят камъни , сега.
Така са живяли хората, така са можели.. пък и 3-5 деца, преродени едно след друго..
Предполагам, че след 50 г. децата ще си имат гумирани стаи, без ограничители и ограничения, като кошарки, манежи и пр.И добрата стара кошарка ще е оплюта. А ,може би не?

   Колкото до коланите за прохождане, в другата тема се въздържах, но в тази ще напиша. Ще ползвам  такъв колан с дъщеря ми, ако, АКО се наложи. Синът ми, когато прохождаше.. така си разби долната челюст / беше много палаво дете/ изби двата млечни зъба. В последствие се оказа, че е деформирал и самия венец. Имахме проблеми с новите зъби после.Вече е на 20 години , още имаме проблеми.
    Така , че ако на мъника мога да му го спестя това / верно , че си беше просто нещастен случай, но стана/   ще го направя. Никой не е безгрешен. Просто не успях да си хвана момченцето навреме. А колана щеше да го  задържи.
  ами... това е.  Съжалявам   за офф-а.
   

# 29
  • на село
  • Мнения: 3 920
Това са пак разни бабини щуротии, понеже и моя мъж е бил връзван от баба си...Свекърва ми е разказвала - как е бил много палав и постоянно е ходил до печката / а тя на дърва/ и пускал каквото му попадне в нея,
а жената, за да го предпази го връзвала за леглото - отгоре за да си играе, ама завързан за рамката...
Направо да се смееш ли, да плачеш ли, но в днешни времена едва ли някоя мама би го направила, а и сега има кошари за игра  Wink

Общи условия

Активация на акаунт