Прахосмукачка робот - 4

  • 57 979
  • 743
  •   1
Отговори
# 30
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 024
Не мога да стартирам тъпата румбата Mr. Green. Зареди се, включихме я, като дам clean и казва - преместете румба на друго място и натиснете старт. И така на всяко място и стая. Какво не е наред?

Това си знае, това си повтаря и  не тръгва.
Чудо
Дано се оправи!

# 31
  • Мнения: 127
Не мога да стартирам тъпата румбата Mr. Green. Зареди се, включихме я, като дам clean и казва - преместете румба на друго място и натиснете старт. И така на всяко място и стая. Какво не е наред?

Това си знае, това си повтаря и  не тръгва.
Чудо
Дано се оправи!
От долу на Румбата има едно защитно фолио, виж дали си го премахнала(стърчи като пластинка)може това да е проблема и.

# 32
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
За батерията ли? Още веднага го махнах, разбира се, нали я  зареждах.

# 33
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Не мога да стартирам тъпата румбата Mr. Green. Зареди се, включихме я, като дам clean и казва - преместете румба на друго място и натиснете старт. И така на всяко място и стая. Какво не е наред?

Това си знае, това си повтаря и  не тръгва.
Чудо
Дано се оправи!

Е, как да я оправя? #Cussing out

Как се рестартираше това чудо?

И със предварително програмирано време не тръгва от базата, просто си стои кротко там.

# 34
  • Мнения: 127
Незнам как се рестартира...никога не ми се е налагало.Пробвай като задържиш бутона Clear...или демонтирай и монтирай батерията...провери дали се въртят всички четки ...пробвай!

# 35
  • Русе
  • Мнения: 3 711
И аз за батерията ще ти кажа, махни я и я сложи. Не мога да си намеря упътването обаче за рестартирането. Някаква комбинация май беше, ама ...

# 36
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Всичко се върти. Sad

Ами да, то на такъв карък като мен се очакваше, че няма да е наред нещо. Mr. Green #Cussing out

А като извадя батерията, не трябва ли да я зареждам пак? Или няма проблем веднага да я пусна?

# 37
  • Мнения: 2 719
Виж да не се е оплело нещо в четките или да има нещо в контейнера за боклук. Моята така казва като заседне върху нещо.
Опитай и да я преместиш в друга стая.

# 38
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Нищо не става, нито с вадене на батерията, нито с рестартиране от копчетата. Само това повтаря:
Move roomba to the new location then press clean to restart.

# 39
  • Мнения: 2 719
А пробва ли от дистанционното да я пуснеш?

# 40
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
А пробва ли от дистанционното да я пуснеш?

Да, няма значение откъде я пускаш, все тая.

Roomba Грешка 6. Преместете Roomba на ново място, а след това натиснете CLEAN, за да рестартирате.
Roomba ще ви кажа нещо не е наред с двуцветна "Uh-Oh" звук, последвани или от (6) издава звуков сигнал или разказана глас, който започва с "Грешка 6". Това означава, че Roomba усеща постоянна скала и не е автоматично засичане и избягване на скали. Това може да се случи, ако Roomba е започнало по неравна повърхност или се е заседнал на препятствие по време на цикъл на почистване. Изключително тъмни на цвят подови повърхности също могат да допринесат за тази грешка. Ако тази грешка се появява върху равна, светла подова повърхност, Cliff Sensors Roomba можеше да е замърсен или запушен.
За да разрешите този проблем, моля, следвайте тези стъпки:

1. Проверете Клиф сензори за препятствия.

2. Почистете прозорците на Cliff Sensor с помощта на чиста, суха кърпа.

Е, какъв замърсен сензор при чисто нова румба??? В къщи ще ме убият, ако не подкарам тая глупачка.

Явно сензорите не са наред и ще я връщам.
Язък ми за подготовката. Cry

Последна редакция: вт, 03 дек 2013, 15:38 от Джемма

# 41
  • Мнения: 282
Джемма, нали си проверила да няма нещо пъхнато под бъмпера на робота отпред?

# 42
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Джемма, нали си проверила да няма нещо пъхнато под бъмпера на робота отпред?

Не, какво е това и къде да го търся?
Какво пък да има пъхнато, нали е от кутията, чисто нова?

Безкрайно съм разочарована.

# 43
  • Мнения: 127
Да порових се малко в нета в твоя помощ и открих, че за този проблем освен да почистиш 4-ри те сензора от долу, друго не препоръчват.Сигурна съм че си много изнервена и разочарована.Това "крещи от поста ти"Спри да я разглеждаш и да се тюхкаш!Захвани се да правиш нещо друго и след малко се върни пак при нея!Разгледай я обстойно...провери отново всички четки дали се въртят...включи я до като е в ръцете ти  и виж нещо дали помръдва...дано нещото се появи и отстраниш проблема Hug

# 44
  • Мнения: 282
Джемма, нали си проверила да няма нещо пъхнато под бъмпера на робота отпред?

Не, какво е това и къде да го търся?
Какво пък да има пъхнато, нали е от кутията, чисто нова?

Безкрайно съм разочарована.
Ето това е бъмперът - отпред на робота. Обърни Румбата с корема нагоре и погледни дали под бъмпера не е пъхнато нещо, примерно някакъв лист за по време на транспортирането. Там има и сензори, които трябва да са свободни, за да работи нормално.

Общи условия

Активация на акаунт