Ноемврийското човече гушка се във мама вече! Тема № 1

  • 34 954
  • 736
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 97
Относно ваксините мен много ме е страх. Всеки път съм на тръни няколко дни след поставянето й.Предният път детето около 10 дни хапваше доста по-мъничко от преди ваксината. Сега си хапва по 130 мл на всеки 4 часа , след няколко дни ще ни слагат втория прием на пентаксим и ще видим какво ще е положението този път. Дано мине леко и спокойно.
По темата за цикъла: аз родих на 30.10 и първият ми цикъл дойде на 17.12. Следващият ми беше след 23 дни, а по-следващия след 26. Преди да забременея бях на 27-8 дни. Забелязвам обаче разлика от преди. Доста по-оскъден ми е и вече нямам тези ужасни предменструални и  менструални болки.
Момичета,бебчето ми плаче почти всеки път след като си изпие млекцето.След около 1-2 мин се успокоява,но се чудя каква може да е причината.

# 706
  • София
  • Мнения: 10 698
Предложение за заглавие от мен:

Ноемврийче гука и се смее,майка му около него радостно щурее!

# 707
  • Мнения: 72
Относно ваксините мен много ме е страх. Всеки път съм на тръни няколко дни след поставянето й.Предният път детето около 10 дни хапваше доста по-мъничко от преди ваксината. Сега си хапва по 130 мл на всеки 4 часа , след няколко дни ще ни слагат втория прием на пентаксим и ще видим какво ще е положението този път. Дано мине леко и спокойно.
По темата за цикъла: аз родих на 30.10 и първият ми цикъл дойде на 17.12. Следващият ми беше след 23 дни, а по-следващия след 26. Преди да забременея бях на 27-8 дни. Забелязвам обаче разлика от преди. Доста по-оскъден ми е и вече нямам тези ужасни предменструални и  менструални болки.
Момичета,бебчето ми плаче почти всеки път след като си изпие млекцето.След около 1-2 мин се успокоява,но се чудя каква може да е причината.


И моето бебе така плаче след като се нахрани и след като се уригне спира.. И аз щях да питам има ли някоя майка с подобен проблем?

# 708
  • Sofia
  • Мнения: 4 480
А има ли възможност да са още гладни? Моето отскоро така прави някой път, ясно ми е че би хапнал повече, но и без това е голям и рядко му давам. 130 мл на 4 часа ми се вижда малко. Количеството не  е малко, но интервала Thinking Ние ядем по 140 на 3 часа 6 пъти дневно или 840 мл на денонощие, което е нормата за трети месец.

# 709
  • Мнения: 29
Здравейте! Здравка вече е на първа страница с нейното бебче.  Ако има още момичета, които ги няма на първа страница нека ми пишат на ЛС.
magnet_for_happiness, браво на музата в теб. Много ми хареса твоето заглавие и аз гласувах за него!
Днес бях на Пловдив да се явя на последния си изпит от магистратурата и  много се надявам да съм го взела, защото не ми се мотае по поправки. Ако е така в началото на лятото ще имам държавен изпит и ако се справя ще съм експерт по УЧР Wink Минахме през Вис Виталис и най- после купих на моето момченце количка 1stroller  със здраве да си я ползваме си желая. Здрави да са ни всички малки бебоци!
Много целувки от мен :*

# 710
  • Мнения: 72
А има ли възможност да са още гладни? Моето отскоро така прави някой път, ясно ми е че би хапнал повече, но и без това е голям и рядко му давам. 130 мл на 4 часа ми се вижда малко. Количеството не  е малко, но интервала Thinking Ние ядем по 140 на 3 часа 6 пъти дневно или 840 мл на денонощие, което е нормата за трети месец.

И аз си мислех, че може да е още гладен, но като се оригне и спира. Иначе ние се храним по 130 мл. на всеки 3 часа, общо 6 пъти. Педиатърката ни каза, че към месеца, на който е детето се прибавя 100 и се получава колко трябва да яде, затова давам по 130 мл. /кърма, а когато не стига добавям Аптамил/.

# 711
  • София
  • Мнения: 10 698
Гледа ни с очички-малки две звездички, Ноемврийче сладко маха със ръчички!
ето и още едно предложение от мен Blush със ръчички не е грешка, в поезията е позволено Flutter
и в леко друг вариант

Гледа ни с очички-малки две звездички, Ноемврийче сладко гали ни с ръчички!

Симонитка, събирай предложенията и за другата тема може да избираме от неизбраните в предходната тема. Hug

Последна редакция: пн, 10 фев 2014, 09:14 от magnet_for_happiness

# 712
  • Истанбул
  • Мнения: 329
Simonita1106 благодаря много че си ни прибавила!  smile3525. Честита ви количка, да си я караш със здраве! И дано си взела изпита, браво на теб. Аз също имам записана магистратура, но нямам време за нея.

# 713
  • Мнения: 97
А има ли възможност да са още гладни? Моето отскоро така прави някой път, ясно ми е че би хапнал повече, но и без това е голям и рядко му давам. 130 мл на 4 часа ми се вижда малко. Количеството не  е малко, но интервала Thinking Ние ядем по 140 на 3 часа 6 пъти дневно или 840 мл на денонощие, което е нормата за трети месец.

Интервалът ни на нас е по-голям,защото ни казаха да махнем нощното хранене,че много наддаваме. Но тъй като не се получи с нощното хранене,за да станат все пак 6 хранения за 24 часа го направихме на 4 часа,а не на 3. Получават се 780 мл за денонощие. Иначе ние сме около 7 кг според мен,но може и малко повече да е. И се притеснявам да му давам повече АМ,но пък ми е мъчно,че е още гладен,а аз не му давам. И не знам какво да правя. Най-вече се притеснявам в желанието си да му помогна да не му навредя.

# 714
  • Sofia
  • Мнения: 4 480
Всъщност щом издържа по 4 часа, на практика няма как да е гладен. С първия ми син ми бяха казали да не увеличавам количеството през петия месец, защото наддава повечко. Аз ги послушах не за друго, а защото пак се цедях и едвам му насмогвах. Та този съвет беше добре дошъл. Като свършеше кърмата, точно преди да ревне му набутвах вода. Той дръпваше два пъти и му минаваше зора. Сега е лесно- ако иска още и не се дава, му давам да суче - той е толкова мързелив, че от две дърпания се отказва.  Mr. Green
Деян също си има нощно хранене, но преди и след него прави доста големи интервали и затова през деня си яде на 3 часа.

# 715
  • Мнения: 29
Момичета, нека приветстваме новите ноемврийки http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=765069.new#new
Това е първата тема, в която ще чакаме новите попълнения

# 716
  • Мнения: 39
Simonita1106 - новата тема за ноемврийки 2014 си я направила супер! Браво  bouquet

Хубав и слънчев ден от мен и Зара Simple Smile

# 717
  • Смолян
  • Мнения: 64
Добро Утро и от нас.
от доста време не съм писала,но понякога едвам смогвам,откакто и баткото си е почти на 100% вкъщи,но пък по-добре така отколкото само да ми носи бацили от ДГ.
Все още влачат сополи и двамата,жално ми е за малчо,че едвам диша понякога милич,но пък хубавото,че не кашля и няма нищо по гърлото и дробчетата.
Ние все още се храним по 7 пъти на ден,много рядко прави една нощна пауза,а ядем по 130мл вода с 4лъжици и малко АМ,а последното хранене след баня е 150мл вода и 5 лъжици АМ,но си се буди и ядем,не съм от тези,които успяват да си приспят отново деичцата и да правят по-голям интервал.
Симонка браво на теб за темата Суперска е,дано се напълни с много положителни тестчета и бебчета ноември месец.

# 718
  • Мнения: 97
Симонка,темата Ноемврийки 2014 е страхотна.    newsm51 Поздравявам те за чудесната идея. Много се развълнувах като я видях.За мен днешният ден е много специален,тъй като именно днес започна нашето малко чудо.
Аз за първи път си видях двете чертички на 3 март,така че скоро може да очакваме първите Ноемврийки 2014.

# 719
  • Мнения: 172
Здравейте, мамчета! Ние в събота направихме 3 месеца, тогава бяхме и на преглед вече е 6280гр и сме високи 62,5см. Увеличиха ни и вигантола от 2 на 4 капки.Утре сме на ваксина.
Относно храненето-ние хапваме по 5 пъти на ден, много рядко 6, давам и по 140мл вода с малко по-малко от пет лъжички АМ.
За захранването- и аз няма да давам сок, ще се захраним със зеленчуково пюре в петия месец.
За цикъла- родих на 8 ноември, първият ми цикъл дойде но 18 декември, вторият на 14 януари и тези дни пак съм в очакване. Но определено има разлика в цикъла преди и след раждането, в момента не е така болезнено както преди раждането.
zdravka.ruseva. ще ти изпратя координатите на неонатолога на ЛС. Извинявай за закъснението, но няколко дни не бях влизала във форума.
Времето е прекрасно, като хапне малката в 12,30ч отиваме  на разходка.
Приятен и слънчев ден на всички.

Общи условия

Активация на акаунт