Кога предпочитате да се къпете?

  • 44 739
  • 830
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 735
Привет!

Малко странна тема, но понеже предизвиква големи диспути, реших да видя дали проблемът е в моя телевизор  Mr. Green

Аз съм на мнение, че е добре човек да се изкъпе преди лягане, след цял ден потене, спарване и какво ли още не. Лягаш си чистичък в чаршафите. Сутрин, бих се къпала, ако имам сили, но нямам.
Докато човекът, с когото споря, е на мнение, че това да си легнеш директно, не означава непременно нечистоплътност. Предпочитанията му са да се къпе сутрин, а вечер иска просто да си легне, без да се налага да прави каквото и да е.
Моите приятели като цяло се къпят или вечер, или и вечер, и сутрин. Но то нали краставите магарета се надушват, явно това не е меродавно.
Къпане след спорт не коментирам Simple Smile
Ще се радвам на споделени мнения!

# 1
  • Мнения: 3 770
Гласувах с вечер преди лягане. За мен е недопустимо да си легна без да съм се изкъпала, измила зъбите и т.н. Така беше в моето семейство, така съм научена и за мен така е правилно, така уча и сина си. Но познавам хора, които правят тъкмо обратното - лягат си с грим и дори без да си мият зъбите. За тях сутринта е времето когато се къпят, мият коси, зъби и прочие. Не го разбирам, но не го и коментирам. Вероятно те това са видели и това считат за правилно. Едно време като бях ученичка и имаше режим на водата, на няколко пъти съм се къпала със студена вода от кофа, поливайки се с канче - мизерия, ама некъпана не отивам в леглото. Naughty

# 2
  • София
  • Мнения: 12 374
Откакто родих, се къпя само вечер. Преди детето да се появи, ставах по-раничко и се къпех сутрин. После пред огледалото, лек грим, дрешки, фръц-фръц и излизах.

Сега сутрин скачам от леглото с бойният вик на зверчето 'Мамооо' и навличам нещо, после закуска..и денят се търкулва. Нямам нито сили, нито време за баня. Няма и фръц-фръц пред огледалото  Rolling Eyes

И това при условие, че за момента не ходя на работа, а си работя от вкъщи. Почна ли работа, направо не знам как ще се оправяме сутрин.

Ти и дечко ли сте на аватара? Ако да - прекрасни сте, и двечките  Heart Eyes  Пу-пу!

# 3
  • София
  • Мнения: 759
И сутрин и вечер отговорих. С условието, че все още сме си само двамата с приятеля ми. Ако имаме деца, съдейки по опита от гледането на тези на сестра ми или на приятелки, след време ще отговарям с когато намеря време  Laughing

# 4
  • Мнения: 4 569
Вечер.
Сутрин ми е много трудно събуждането, неадекватна съм доста време след ставането.

# 5
  • Мнения: 1 446
Вечер. Не мога да си представя да си легна ако не съм минала през душа.

Сутрин много рядко и то ако се налага неизбежно. Много ми е студено зимата особено. Айде лятото как да е.

# 6
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Сутрин и вечер PeaceНаучила съм и децата да се къпят целите всяка вечер/без косите/ без значение кога сме се прибрали или какви са температурите.
Лятото голямото дете 7 г. гостува на баба си и ходили на театър,прибрали се късно ,а баба му забравила да пусне бойлера и му казала,че няма да се къпе.То със страх попитало"Бабо,сигурна ли си,че нищо няма да ми стане" Mr. Green

# 7
  • Мнения: 200
Цитат
И сутрин, и вечер
отговорих. Когато е топло и съм вкъщи, може и по няколко пъти през деня. Кошмарно ми е, ако е спряла водата.

# 8
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Напролет.

# 9
  • Мнения: 30
Е как няма да се къпете сутрин? Crazy И после цял ден само по парфюм, така ли? #Crazy

П.п. И сутрин, и вечер. Лятото даже по три пъти!

# 10
  • Мнения: 200

Затова са си казвали 'Честита баня' едно време. Laughing

# 11
  • Мнения: X
Баси въпроса  Естествено, че ССФ се къпе и сутрин, и вечер! По-скоро ще умре, отколкото да не се изкъпе.

# 12
  • Мнения: 3 371
и сутрин, и вечер. не мога да си облека чисти дрехи ако не съм се изкъпала/пера всичко което е обличано, вкл и пижамите ми, имам мания по темата/.
децата ми са същите, особено големият.

---------

следващата тема очаквам да е  - подмивате ли си дупето след а****. минахме космите, къпането, идва ред и на прозаичностите.

# 13
  • Мнения: 14 654
Сутрин, много ясно. Първо - не мога да си легна с мокра коса; второ - така се разсънвам по-добре; трето - вечер съм толкова уморена, че само искам да се просна. Не ми пука дали според ССФ е нечистоплътно, аз не се чувствам мръсна. Вечер по изключение.

# 14
  • Мнения: 6 214
Къпя се следобяд или вечер. Сутрин не се чувствам мръсна. А и косата ми отнема минимум 2 часа, така че трябва да стана в 4, ако искам сутринта да се занимавам с коса.

Иначе за ССФ знаем, че се къпе сутрин, обед и вечер минимум.

Общи условия

Активация на акаунт