Кога предпочитате да се къпете?

  • 44 750
  • 830
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 11 935
Къпане означава цялостно измиване на тялото и косата, плюс евентуално ползване на ексфоланти, маски за коса и т.н.Не ми се вярва някой да го прави сутрин и вечер ежедневно.

Останалото е просто "вземане на душ".

За какво всъщност, къпане се пита в темата?
Ако е за вземане на душ- сутрин и вечер.
А темата за косите беше култова, но да се отчета -през зимата два пъти седмично, лятото всеки ден, но понякога може и да пропусна.Знам,че звучи мърлявско hahaha
Но все пак- не пуша, не готвя/ или го правя два-три пъти месечно/, през два дни мисля, за моята коса е достатъчно през зимата.Лятото-предимно заради плажа и високите Т- всеки ден, с мноого редки изключения да пропусна.

# 16
  • Мнения: 6 214
Вземане на душ, но все пак с някакъв миещ препарат, нали?

За мен къпане само с вода(поливане) е по-гнусно от никакво къпане. Излизам от кожата  си, когато разбера, че малката е решила да си измие ръцете без сапун.

# 17
  • София
  • Мнения: 2 217
Много мразя да се къпя...Правя го вечер, но ми е ужасно досадно... Mr. Green

# 18
  • Мнения: 12 473
Както дойде..Понякога по 2 пъти на ден, понякога - след 2 дни.
Аз не се потя..Wink

# 19
  • Мнения: 6 214
И аз. Случва ми се 1-2 пъти в годината да се изпотя осезаемо. Съвсем сериозно.

# 20
  • Мнения: X
Всяка вечер.Не мина ли през банята, не мога да спя като хората.
Сутрин, по изключение.
През лятото-сутрин, обед, вечер....когато се почувствам "мръсна и потна".

Не мога да си представя цял ден да съм била навън, по автобуси/таксита/коли/мръсни офиси/улици/ обществени тоалетни, да съм "поръсена" с всякаква мръсотия/прах/миризми, и така да си легна в чистото легло.
Дори ако цял ден не изляза от къщи, вечер пак задължително минавам през банята.

# 21
  • Под липата
  • Мнения: 620
Явно, ССФ на обществени места не ходят...  Thinking  Иначе, не мога да си обясня смрадтта, която се носи по офиси, поликлиники, магазини....  Whistling Да не забравя - и обществен транспорт ( ама и аз какви ги говоря - ССФ и обществен транспорт - пу, пу, пу...  Rolling Eyes )

# 22
  • Мнения: 14 654
За мен къпане само с вода(поливане) е по-гнусно от никакво къпане. Излизам от кожата  си, когато разбера, че малката е решила да си измие ръцете без сапун.

По новите препоръки децата се къпят само с вода, особено ако са с атопичен дерматит,какво е гнусното на водата? Малкият ми син и сега го къпя само с вода повечето пъти.

# 23
  • Мнения: 6 214
За мен къпане само с вода(поливане) е по-гнусно от никакво къпане. Излизам от кожата  си, когато разбера, че малката е решила да си измие ръцете без сапун.

По новите препоръки децата се къпят само с вода, особено ако са с атопичен дерматит,какво е гнусното на водата? Малкият ми син и сега го къпя само с вода повечето пъти.
Гнусна ми е телесната мръсотия, разкисната с вода. Като ром, който го е навалял дъжда.  Sick разбира се при бебетата го няма това. А на детето като знам каква черна сапунка пада от ръцете след игра навън, пак не съм съгласна да се мие без сапун.

# 24
  • Мнения: 14 654
Глупости, водата мие, не разкисва мръстория, ама много сте превзети!

# 25
  • Мнения: X
Е, да, ако по принцип се къпете веднъж годишно, ше е хубаво да се ползва сапун.

# 26
  • Мнения: 3 134
Повечето мъже предпочитат да се къпят сутрин, а повечето жени - вечер.

# 27
  • Мнения: X
Сутрин. Вечер само душ. Коса не мия никога вечерта, освен ако не съм била на някое опушено място.
Ако изборът е само сутрин или само вечер, избирам сутринта.

# 28
  • Мнения: 200
Ако под къпане се разбира задължително и косата, тогава тези, които ходят на фризьор и само там им мият косите, те къпят ли се? Или вкъщи, миенето веднъж седмично на дълга коса, означава ли, че се къпят веднъж седмично?

# 29
  • Мнения: 54 538
Много мразя да се къпя...Правя го вечер, но ми е ужасно досадно... Mr. Green

И аз така . Crazy
И детето ми не обича от бебе водата , пищеше като заклана , голяма мъка беше . Tired Tired Tired

Сутрин е абсурд да се къпя , изнервям се . Naughty

И аз не се потя , изобщо , дори на лекар щях да ходя и да питам защо ? Crazy

За къпане с вода само , за пръв път чувам !  Shocked
Също съм на мнение , че само се размазва мръсотията така .

Общи условия

Активация на акаунт