Математически турнири - 25

  • 74 938
  • 702
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 3 379
Условията и решенията от Салабашев са качени на официалния сайт: http://www.math.bas.bg/salabashev/

# 181
  • Варна
  • Мнения: 346
Условията и решенията от Салабашев са качени на официалния сайт: http://www.math.bas.bg/salabashev/
Къде ги виждаш-аз вчера ги видях, но днес не ги намирам, което ме навежда на мисълта, че са свалени за корекции

# 182
  • Мнения: 1 776
Къде ги виждаш-аз вчера ги видях, но днес не ги намирам, което ме навежда на мисълта, че са свалени за корекции

Това е морално и функционално остарял статичен сайт и липсата на навик за блъскане на ctrl + F5 води до недоразумения.

# 183
  • Варна
  • Мнения: 346
Къде ги виждаш-аз вчера ги видях, но днес не ги намирам, което ме навежда на мисълта, че са свалени за корекции

Това е морално и функционално остарял статичен сайт и липсата на навик за блъскане на ctrl + F5 води до недоразумения.

благодаря код - през телефона погледнах - сега вече на компа видях - в пети клас промяна няма - интересно - така ли мислят да оставят 11-та задача - за втори път питах детето и при тях никой не е минал да каже, че цифрите са други - от друга страна като се замисля ако пък беше минал както в 125-то, а детето вече я е решило какво става - ще де връща да смята наново  newsm78

# 184
  • 2 етажа над тавана
  • Мнения: 1 844
На 15-ти декември за КМС първокласниците започват в 8,30. В 8 часа добре ли е да е там детето, за да се ориентира къде е стаята, в която трябва да е? И при положение, че не познава училището може ли родител да го придружи до стаята или има някой от квесторите, който отговаря за това? По-конкретно питането ми е за 119 училище.
И още нещо да питам във връзка с КМС - ако детето свърши по-рано, преди да са изтекли двата часа за работа, ще го пуснат ли да излезе или ще трябвада седи до края?

# 185
  • София
  • Мнения: 721
На 15-ти декември за КМС първокласниците започват в 8,30. В 8 часа добре ли е да е там детето, за да се ориентира къде е стаята, в която трябва да е? И при положение, че не познава училището може ли родител да го придружи до стаята или има някой от квесторите, който отговаря за това? По-конкретно питането ми е за 119 училище.
И още нещо да питам във връзка с КМС - ако детето свърши по-рано, преди да са изтекли двата часа за работа, ще го пуснат ли да излезе или ще трябвада седи до края?

Присъединявам се към питането Simple Smile)
Ние ще сме в 125-то.

# 186
  • Мнения: 3 379
Последните две години (откакто водя сина ми) не са пускали на КМС да се качва родител - има квестори, които насочват децата. Става дума за 119-то и 2-ро - оттам е опитът ми. Блъсканицата е сериозна на стъклото да се види в коя стая е разпределено детето Simple Smile, но май миналата година ми се върти спомена, че имаше предварително качена информация на сайтовете. Иначе първата цифра на стаята съответства на етажа - детето все може да преброи на кой етаж е и да види или пита за номера на стаята.

# 187
  • Мнения: 12 012
Във Варна пускат родителите до стаите.
След изтичане на първия час ни предупреждават да си чакаме децата в двора.Но това беше за първокласниците, сега не зная как ще е, май същото.Макар да не ми се вярва децата от втори клас да приключат със задачите , така както първи.

# 188
  • Мнения: 44
В 125-то поне миналата година пускаха и родителите, а и охраната помагаше

# 189
  • 2 етажа над тавана
  • Мнения: 1 844
Блъсканицата е сериозна на стъклото да се види в коя стая е разпределено детето Simple Smile, но май миналата година ми се върти спомена, че имаше предварително качена информация на сайтовете. Иначе първата цифра на стаята съответства на етажа - детето все може да преброи на кой етаж е и да види или пита за номера на стаята.

На нас при записването са ни казали в коя стая ще е, така че не би трябвало да се бутаме сутринта преди самото състезание да видим къде е разпределено детето.

Благодаря на включилите се с отговор  bouquet

# 190
  • София
  • Мнения: 10 825
В 119-то също винаги са ме пускали да заведа синът ми до стаята. Всъщност "винагито" е миналата година за Коледното и за Великденското състезания. Разпределението беше обявено предварително на сайта им, а тази година още при записването ми казаха в коя стая ще е.

# 191
  • Мнения: 5 259
Дъщеря ми ще се яви на КМС в град, в който до сега не е ходила и в напълно непознато училище. Надявам се, че ще мога да я придружа поне до стаята, защото иначе много ще се шашне и сигурно ще поиска да си тръгне още в началото.
Честно  казано и мен малко ме е страх ако излезе дали някой ще я придружи до входа, да не вземе да се загуби и т.н. Ще гледам обилно да я инструктирам, но все пак се надявам да мога да чакам някъде в близост до стаята, за да я видя, когато излиза. Предполагам, че в малките градове няма да има чааак толкова много участници, колкото се явяват в София и поне няма да е блъсканица и навалица.

# 192
  • Мнения: 1 881
В 125 - то охрана посреща децата, има и допълнителен учител понякога /на Салабашев миналата събота имаше/, ще ви упътят, не се притеснявайте Simple Smile

# 193
  • София
  • Мнения: 5 054
Резултати от "Иван Салабашев" в 138-мо СОУ, София:
http://www.138sou.com/index.php?option=com_content&view=arti … -11&Itemid=43

# 194
  • у дома с любимите си хора
  • Мнения: 883
КМС е различно от ЧХ и ИС състезание - трудно може да се сравняват задачите.


В какъв смисъл различно?Повече са логическите задачи или...?Питам,защото не съм наясно тъй като досега детето не е участвало на такова състезание.

Общи условия

Активация на акаунт