МАЙското човече тумбачето на мама рита вече- Тема 7

  • 27 653
  • 731
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 1 620

За анкетата аз съм се насочила към Щерев, там ми следят и бременността. Ма Още свиквам с мисълта за цената, но... имам време.

Между другото мислите ли за съхраняване на стволови клетки? Избрали ли сте тъканна банка?

Също мисля да раждам в Щерев.
И също много се интересувам за съхранение на стволови клетки - мислите ли да правите?

Аз съм + 7 кг все повече се депресирам от това непрекъснато качване.

# 31
  • Мнения: 0
За стволовите клетки вече писах, че няма да съхранявам за собствена употреба, а пък не ми се разправя и с дарения. Иначе ако някой ми поиска, ще даря с удоволствие, стига да си уреди формалностите. Tired

Когато бях бременна с Калина, тъкмо беше излязла тая възможност/мода, и се бях позапалила, но нямахме парите, тъй че въпросът на практика не е стоял (беше 5 хилки, а като чета, май и сега е толкова). С Люска въобще не съм се и замисляла, разбрах, че тая работа не е за мен. Сега също не съм опряла до това.

Моля се Бог да ни пази и да не се налага да прибягваме до скъпи и сложни лечения. Praynig

Последна редакция: ср, 18 дек 2013, 16:06 от Лолiта

# 32
  • Мнения: 714
По въпроса със стволовите клетки още нямаме крайно решение. ММ настоява, но аз се дърпам т.к.съм срещала повече мнения, че е безмислено отколкото, че е много добре да го направим. Мислим да го обсъдим с лекаря ми, но някак клоня към "не, няма да запазваме". И също като Лолiта
Моля се Бог да ни пази и да не се налага да прибягваме до скъпи и сложни лечения. Praynig
Честити розови и сини гащи   ura От вчера момичетата се засегнахаи почнаха да се показват по прегледи Mr. Green
П.п.новата визия на темите е  Sick

# 33
  • София
  • Мнения: 2 141
На Ники му запазвахме стволови клетки в Булген, сега предполагам, че също ще запазим, но не знам дали към същата банка. Според мен ако човек може да си го позволи, е по-добре да се направи. Днес може и да не се използват много, но след 10 години нищо не се знае - може да спасят живот /на детето, на брат/сестра, на родител/. Искрено се надявам никога да не се наложи да пробваме. Praynig

По анкетата - ще раждам в държавна болница Майчин дом, май съм единствената в темата, която ще ражда там. Laughing

Новият изглед на форума не ми харесва особено, трудно ми е да го възприема, но предполагам е въпрос на навик.

Утре съм на ФМ и се надявам да разберем окончателно пола вече, че цялата рода ме побърква с този въпрос. Crazy

# 34
  • Мнения: 1 048
За стволови клетки-категорично да. Решението съм го взела още от преди, много се зарадвах, че ММ се съгласи и сподели същото мнение. Отделно, на презентациите като видях списъка с болестите, които вече доказано се лекуват, ми беше достатъчно...имам загубени приятели...и сега като знам, че има шанс за промяна, не ми трябват други аргументи.
За да не товарим темата, можем да минем на лични  newsm78 стига да разгадая кое бутонче аджеба праща лс  Confused

# 35
  • Мнения: 714
Към кои фирми сте се насочили за съхраняването на стволови клетки?

# 36
  • Мнения: 0
За мен ключът е ето тук:
... ако човек може да си го позволи...
Аз не съм от тия, дето могат, и затова спирам да го мисля. Stop

Иначе нз доколко е смислено да се слушат търговците. Естествено, че те предимно искат да си продадат стоката, пък доколко ще помогне един ден... дано на никого не се наложи да узнава, а който го прави, да е само като застраховка.

# 37
  • София
  • Мнения: 2 141
За мен ключът е ето тук:
... ако човек може да си го позволи...
Аз не съм от тия, дето могат, и затова спирам да го мисля. Stop
Абсолютно тук е ключът. Няма какво да се лъжем - парите изобщо не са малко дори и на разсрочено плащане. Най-вероятно и ние нямаше да можем да го направим, ако свекърва ми не беше настояла тя да поеме разхода, защото преди това го беше направила и за другия си внук. По никакъв начин не бих могла да отделя 5000 лв от бюджета си колкото и да ми се иска...

# 38
  • Мнения: 308
 Оф, с тази нова визия, не зная, на кого отговарям в момента #Cussing out, но става дума, че раждането в Надежда е 1400  Shocked, във Вита е по-скъпо  Rolling Eyes, но най-изгодно е в Шейново-800лв  Sunglasses, а ако си изберете и моя доктор НЯМА да ви иска на ръка допълнително, на мен не ми е искал до сега нищо! Simple Smile Simple Smile

# 39
  • Мнения: 714
В 'Надежда' е 1750. От частните най-евтино е в 'Токуда' без избор на екип 800лв+500лв пакет за новородено.

# 40
  • Мнения: 0
...но най-изгодно е в Шейново-800лв  Sunglasses, а ако си изберете и моя доктор НЯМА да ви иска на ръка допълнително, на мен не ми е искал до сега нищо!...
И сега ако споделиш и кой е „твоя” доктор, цена няма да имаш. Само да не съвпадне с моя, че ще има скубане на коси и бой с възглавници явно. Вече имахме едно съвпадение. hahaha

Питам, щото по първоначални данни съвпада - и моят не иска пари на ръка и въобще гледа да е в помощ, а не да продава услуги. Да не кажа, че като трябва да ти поиска пари, му става супер неудобно и почва да се суети, да сумти... абе, сладур голям.  Heart Eyes

П.П. Разбрах, същият е! А ти майска мама ли си?

Последна редакция: ср, 18 дек 2013, 18:44 от Лолiта

# 41
  • Мнения: 10
Аз забравих да кажа, че гласувах за частна болница. Насочила съм се към Токуда, смятам с избор на екип, аз ви казвах и преди притеснява ме разстоянието, което трябва да мина- 100км  newsm78

За стволовите клетки, не съм го мислила сериозно, но май клоня към не от финансова гл. точка   no

# 42
  • Мнения: 22
Здравейте на всички Simple Smile записвам се в хубавата ни нова тема  и бързам да споделя. Днес преди работа бях на ЖК, прегледа мина много добре, до момента всичко е нормално, доволна съм от лекарката си за това, че всичко, което можа, но за пола, нашето бебоче се криеше, струва ми се срамежливо, докторката каза, че според нея е момиче, но не е сигурна и засега да си останело между нас Simple Smile моя мъж беше сигурен, че е момче, това и искаше, и малко се вцепени Simple Smile но и той се радва, че е добре и иска само да е здраво, пък вече по- надеждно, ако се покаже, се надявам да ни кажат на феталната морфология след празниците Simple Smile аз се радвам и съм щастлива, че видях бебо и е добре  newsm44
отсносно болницата за раждане, за сега съм се насочила към дева мария в бургас, частна болница, моята лекарка работи там.
Относно кг, съм качила 2 и 5 кг, ама малко и това ми се вижда много, напоследък все съм гладка, но по- важно е бебо да е добре, после ще сваляме, какво да правим Simple Smile
Напоследък имам много работа, връщам се все изморена, готвене, хапване и в леглото, за това не пиша, но поне гледам да ви чета редовно  Grinning

# 43
  • Мнения: X

По повод анкетата*за сега съм се спряла на МБАЛ "Надежда".


И аз ще раждам в МБАЛ "Надежда", следя се от самото начало и съм супер доволна.
Относно покупките за бебето вече направих първата скромна - шапка, съвсем обикновена, светло бежовка, става и за изписване. Спазих традицията, някой беше писал, че трябва да е шапка.
Купих си и стерилизатор Philips Avent за микровълнова, който беше намален с -50%. По-натам ще си купя и шишета и ръчната помпа пак на тази марка.
Като килограми вече съм +2, качила съм само на коремче и гърди.  Mr. Green
Утре съм на 2-ра ФМ, дано всичко е наред, а и се надявам да разбера какво е на 100% вече, а не на 90%.  Laughing
Това е от мен на кратко, ама много ме дразни новата визия на форума, даже не съм дочела последните страници от старата тема.

# 44
  • Мнения: 0
Мили момичета,
Благодаря ви за сърдечните и мили пожелания  Hug
Честито на всички узнали пола и за всички чудни покупки Grinning
Сиера, на мен също още ми се повдига, повръщането намалява вече слава богу. Мисля и се надявам силно при теб да е въпрос на още броени дни докато премине. При мен за компенсация засилиха спазмите...А аз бебчо едва от вчера го усещам, съвсеееем лекичко, и то само ако си слижа ръката отгоре и се концентрирам
Що касае стволовите клетки, парите не са малко, въпросът е и наистина какво получава човек. Доколкото знам могат да се използват до максимум 25год. след взимането. Аз винаги съм искала, но сега съм колеблива....
Днес бях на голямо кино/орган скрийнинг  Joy пу пу, всичко му е наред...Отговаря си на седмицата, всички параметри са в златна среда. Само дето се беше скрило като зайче в една гънка зад лакти и юмруци и не подаде личице и за една снимка дори... Cry     Joy Joy Важното е че е нашето чудно бонбонче

Общи условия

Активация на акаунт