МАЙското човече тумбачето на мама рита вече- Тема 7

  • 27 654
  • 731
  •   1
Отговори
# 675
  • Враца
  • Мнения: 876
Да, явно е нещо нормално цените да са надути. Както казва систъра ми - аз за себе си ако трябва няма да купя, но за детето си ще купя - и продавачите на това разчитат.

Още един въпрос за ФМ в кои седмици се правят?

И друго, което се сещам е имате ли представа дали се произвеждат и някой виждал ли е легълца които се разтягат с растежа на детенцето. Тъй като най-вероятно ще взема бебешкото легълце на племенницата ми за бебо ми се иска да купя аз на нея легълце. Виждала съм подобни в Ларедут (свекито коментира, че и в гръцко има), но се чудя дали и тук има някъде. При нас в дълбоката провинция дори няма как да го обясня на фирмите, та надеждата ми е по софийско да успея да открия подобно нещо

# 676
  • Мнения: 0
WB, отговора на твоя въпрос е Stokke Sleepi, то е единственото, което съм виждала да се разтяга. Но е сигурно пак "средна класа" Wink с 499 Евро. Иначе стандартните легла 70/140 с решетки и от двете страни имат 2-3 степени на височина на матрака, могат да се махат 3 преградки за да излиза детето, а после се "трансформират" в детско легло, което ставало до 5-6 годинки.
Ето това ще ти е от полза може би http://www.stokke.com/de-de/beds/stokke-sleepi-bed/product-concept.aspx

# 677
  • Мнения: 583
Здвездичка, Док. каза да лежа колкото се може повече на ляво. Така бебчо се храни по-добре.

Цените наистина са невероятни...средна класа, хихи  Crazy То тази жилетка ще се носи има няма месец, това не е за нормални хора  Mr. Green Аз за това няой неща ги търся втора употреба  Peace

# 678
  • Мнения: 57
Добро утро, този път май аз съм първа, е естествено защото съм на работа и реших да ви пиша, че започвам да си правя реферата и трябва до 14:00 часа да е готов.
  И аз не знам как се слагат тези красивите големи кафенца и сладки, но пък затова че съм първа по едно малко кафе от мен  Joy food010  food010  food010
Между другото и аз обиколих вторите употреби да видя дали няма някакви дънки за бременни, че в магазина за бременни са толкова грозни като чували...но така и не си намерих и за сега съм на варианта рокли, докато ми стават Grinning
Това е от мен за сега Simple Smile

# 679
  • Мнения: 417
Здравейте момичета yes
мигленче   мерси за кафенцето  kaffeetrmker_2
Последните няколко дена не съм писала тъй като нямаше какво, но пък следях редовно и много се радвам,че  темичката ни отново живна  tooth
Ewigkeit добре дошла и леко бременеене   bouquet Аз също мисля, че 8 мин. са много малко за обстоен преглед. Колкото и да е добра..ама все пак. newsm78
Каролче какви са тия спа процедри?Тъкмо се чудех къде се запиля..а то каква била работата. Надявам се повече да нямаш такива проблеми и всичко до края да е наред. Praynig
Ди83 за съжаление не само млякото което продават по магазините е с такова качество...ами за съжаление повечето продукти които се продават. А пък после защо ни трябват витамини - ами как да не трябват. То от тея фалшиви храни нищо не може да си набави отганизма..само отрови. Нито млякото е мляко, нито месото....за разни салами и други подобни изобщо не искам и да коментирам..направо гадна работа. Преди време бяхме правили експеримент с няколко кисели млека - На баба - след 3 месеца в хладилника така се беше желирало, че релефа с логото се беше отпечатал и седеше дори и след като го  изсипахме  в мивката. Но така и не миришеше на кисело- просто беше гнусно. Sick Sick Подобен беше и резултата с Верея - не се беше желирало, но за сметка на това дори ставаше за ядене - абсолютно нищо му нямаше, все едно сега е купено и е в срок.  #Crazy #Crazy #Crazy За това по-хубаво от домашното няма, стига да можем да си го набавяме.
Zwezdicka снощи и аз получих някакво странно напрежение ниско долу. Имах чуството че бебо така ме натискаше, че място не можех да си намеря. Ходеше ми се до тоалетна през 10 мин ..абе гадна работа. А накрая като се прибрахме и се погледах в огледалото- ей така #Crazy Корема ми беше 2 пъти по-голям от преди да излезем. Много странна работа. Тази сутрин всичко пак си е наред, но каква беше тая работа снощи така и не разбрах.  newsm78
За цените, точно това е - извиване на ръце. То е ясно, че всеки родител ще купи и търговците именно от това се възползват. Това което е написала wb "аз за себе си ако трябва няма да купя, но за детето си ще купя" е абсолютната истина.
 Тази сутрин така се надявах да се наспинкам...но уви. Кучето ме усети, че съм будна и дойде да ме тормози да го изведа...от там като се прибрах от разходката се почна- newsm79 wash hang 1dishes clean Типичният график за начало на уикенда  Joy
Иначе за легълце и количка нещата вече съм ги уредила. Братовчедка ми ще ми ги даде и двете за което съм и страшно благодарна. Blush Количката е ABC и е много хубава, а и е 3 в 1- точно това което исках аз  Laughing
След малко като си изпия кафенцето и се изчипкам смятам да хвана ММ и да отидем за закуска до Мc Donald's  hahaha
За сега това е от мен, малко по-късно ако имам време пак ще драсна някой ред.

# 680
  • Мнения: 44
Добро утро, мами Simple Smile

Мигленка, благодаря за кафенцето!  Hug
Я да напиша как се слагат картинките:

1. Пишете в Гугъл нещо като "анимашки доброе утро" или "блестяшки", или "блестяшки с добрым утром" (понеже има най-вече руски сайтове с такива картинки)

2. Избирате си линк. Например този И си избирате картинка, например тази

3. Над картинката има две бели полета. Копирате съдържанието на полето, над което пише "ВВ код" и го поствате тук. Това е. Накрая може да натиснете "Предварителен преглед", за да видите как ще изглежда във форума (хем да се уверите, че правилно сте направили нещата)

Друго:
За емотикони и други картинки, харесвам този сайт.

1. Избирате си категория (кафето, манджите и тортите са на "Еда" Simple Smile ) , избирате си картинка, като щраквате върху нея и отново както при блестяшките, копирате съдържанието на бялото поле, над което пише "BB code". И: Ето ме!

Я сега да се оплача, че снощи направих една глупост!  Laughing Взех да пека едни тиквички (дето стават като пържени) и уж набързо, уж ми е на терасата печката, пък цялото пране се вмириса. И познайте - две перални пусках пак, че не дрехите, ми душата ми се вмириса на олио Grinning Хвана ме яд на мене си, но бързо ми мина, защото хубаво си хапнахме.  Пък дрешките вече дрешките миришат на хубаво, времето днес е прекрасно и може пък и да поизсъхнат малко Simple Smile

Я, Зелделинка писала също Simple Smile И ние ще ходим на МакДоналдс! Simple Smile Само, че ще е по-късно, по обед.

Мляко купуваме най-вече "Елена", то ми е най-вкусно. Но знам, че всичките май са едни и същи. Принципно можем да купуваме прясно мляко от бабите, дето са на пазара и да си правим кисело мляко (много хора си правят сами - в буркани, които завиват с одеало), но първо ми е гадно да купувам такова мляко, защото и него не го знам чисто ли е, не е ли, бутилките откъде са взети. И второ - не обичам домашно кисело мляко.

Прекрасен ден от мен! Simple Smile

# 681
  • Мнения: 417
Каролче по обед ще ходите, а? hahaha hahaha hahaha Предвид, че 12.30 минава  Joy Явно не само при нас времето за закуска и обяд се различават от стандартните Mr. Green

Също така да предложа нещо - тъй като темата ни е към своя край може да предложите идеи за  ново име за следващата тема. Но по големия проблем е - кой ще пусненовата тема.  newsm78. Аз бих го напарвила, така и така съм си вкъщи постоянно..но просто не знам как става.  

Последна редакция: сб, 18 яну 2014, 18:49 от zeldelina

# 682
  • Мнения: 4
Здравейте, Дами!

Докато изчета всички постове, които съм изпуснала в последните няколко дни и забравих повечето неща, които исках да напиша.

Карола, бързо възстановяване и без повече престой в болница до раждането.
Ева и Ewigkeit, добре дошли.

Deli, и аз усещам бебчо по описания от теб начин понякога. Малчовците си плуват и се въртят във всички посоки, затова е така.

Таничка, на мен ми правиха тест за ГД, защото бебчо е по- голям от нормалното - онзи ден ми казаха 866 гр.  Изследването протича точно, както го описа Тея- три вземания на кръв през 1 час. След първото вземане пиеш глюкоза /на мен ми дадоха едно пакетче 75 гр., разтворено във вода/ след 1 час- второ вземане на кръв, след още един- трето вземане на кръв. Моят резултат беше добър. Пожелавам същото на всички мами, на които им предстои изследване.

По отношение на постоянно шашкане и на мен ми се случва- първо пълна плацента превия, после уголемени легенчета на бъбреците на бебчо, сега ми казаха някакви кръвонасядания в плацентата. Опитвам се да съм спокойна и да се пазя. Това, което не зависи от мен, няма как да го променя.

Мира, радвам се за добрите резултати.

Ewigkeit, 8 минути за ФМ ми се струва много малко. Нашият преглед траеше поне 30 мин.

WB виждала съм такива легълца, които се разтягат, само в Икеа.


# 683
  • София
  • Мнения: 2 141
Да си кажа за купешкото мляко - последната година гледам да купувам млечни продукти само от млекарниците /в нашия квартал отвориха няколко, които продават продуктите на различни малки мандри/. Определено има разлика от буламачите, които се продават в големите вериги /напр. Верея, На баба, Пършевица и т.н./ Не ми се беше случвало от години да ми се вкисне купешко прясно или кисело мляко, но напоследък все по-често случвам на такова. Така че моят съвет е, ако имате наблизо такива магазинчета, по-добре купувайте от тях - хем са проверени и стандартизирани, хем вероятността да има истинско мляко в нещата е по-голяма.

Днес дойдоха да ни вземат мерките на едната стая, за да направят проект и да поръчаме мебели за баткото. Него ще го преместим в нея, че е по-голяма и ще има къде да си побере играчките. Сегашната му стая ще си остане за бебето - и без това си е с бебешкото легло още. Само един латекс ще минем и мисля това да й е.

За "средния" клас думи нямам. Сигурно има хора, които могат да си позволят колички за 1000 лв и нагоре, ама такъв разход на мен не ми се вписва в категорията "среден". Въпрос на гледна точка сигурно. Mr. Green

# 684
  • Бургас
  • Мнения: 0
Здравейте мамита  Hug
При мен няма нищо ново, за това ще бъда кратка.

Относно домашното кисело мляко - от 1-2 месеца вземаме домашно квасено кисело мляко от свекъра, което той приготвя и изобщо няма нищо общо с купешкото. Много съм доволна от вкуса му, а и знам какво има в млякото  newsm68

Днес видях много интересна количка, едно майче я буташе ето тази: http://bebemax.eu/index.php?section=ITM&itemid=1102
Само, че беше в розово и на вид е супер, ще видим дали и в магазина ще ми хареса толкова много! Този цвят най ми харесва, но на мен ще ми трябва в синьо, все пак имаме сини гащи.

Лека вечер от мен!  bouquet

# 685
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 418
Добър вечер, мили дами!

Звездичке, благодаря, ще разуча продуктите на бг пазар. Аз съм си само-предписвала пробиотици, но не ми действат така (благотворно) в това отношение (не ми действат никак, ако трябва да сме точни). И не съм ги взимала заради антибиотично лечение, ами просто уж за чревен имунитет, тъй и тъй давам на децата лятоска...

За млеката и „природните” или т.нар. био продукти, аз съм на особено мнение, но няма да го споделям изцяло. Първо, майка ми (а някога и баща ми) работи в областта и ми е казвала, че в нашата мила рОдина екологично чисто и истинско няма. Защото... например, според вас с какво се хранят кравите, които дават „чистото” мляко? Друго - оборската тор, която се счита за толкова екологична, често е... човешка (бабите ринат около нужниците и торят зарзавата) - няма да повярвате какви добиви се добиват с човешката тор (тука вече минах директно на зеленчуците)... И така мога да продължа до безкрайност. Обаче няма, защото нямам нито време, нито нерви.

Като цяло, по-вкусни са „домашните” зарзавати, месо и пр., но само ако баба ги гледа, или аз сама. Ако е някой друг, дори сертифициран, по-добре да си купувам китайско-гръцката продукция от супера, поне ще мога да си изхранвам семейството, защото цените са на 1/3, да не кажа на моменти и на 1/4 от био цените.

Разбира се, манастирът, който посочвате, ме изненада приятно откъм ценова политика и май съм попадала на техните млека, ама не мога да се сетя къде. По-скъпо е, но не са се оляли, което е приятно за душата. Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Иначе относно заболяванията и нежеланите странични ефекти: ми то кравето мляко по принцип е тежко мляко (особено прясното), независимо дали е от баба или „На баба”. Не всеки го понася, много бебета/деца развиват АБКМ и се налага да се търси друго решение.

НО аз не мога без краве мляко и не харесвам нито овче, нито козе, а отделно от домашно квасеното краве (и каквото и да е) буквално ми става лошо, особено като се сетя за каймака, такава съм си от малка - гнуслива към тея неща. Sick Sick Sick

Затова съм си харесала няколко марки на пазара, които считам за достатъчно добри, и които вкисват за 2-3 дни, за мен това е добър показател. Една от тези марки е Домлян. За пръв път я срещнах в Пирдоп, а година по-късно я имаше и в Сф. Ами, точно каквото ми харесва - киселко и редичко (2% си купувам предимно). Благо мляко не понасям, с вкус на сметана - а такива са повечето. Напоследък и Боженци е ок, а навремето ядях само Елена.

Прясно взимам само на Верея.

Млекарница имаме една наблизо и цените са доста поносими, но мляко още не съм купувала, само кашкавал, сирене, яйца и масло за готвене (за мазане не го ползвам, защото ми мирише някакси). Отделно имаме и млекомат наблизо, но не взимам мляко от там, нещо... не ми е комфортно.

Затварям темата (вие може да си продължавате, де).

Таничка, съжалявам, това е обратната страна на медала наречен ФМ, аз за него говорех. Нищо, де, важното е този път всичко да ти е наред!!

Зелделинка, това, кото описваш, на мен най-много ми мяза на контракции, аз се чувствам също така и коремът ми се изпъва (става по-голям, даже двоен) и се втвърдява. Това е единият тип, а другият са болките.

Каролке, благодаря ти за инфото - хем съм го изръшкала сайта на Шейново, хем това не го бях видяла. Hug

Е, може би съм щяла и нещо друго да добавя, ама... забравих.

Ние сме добре. Калина е пипнала вирус, ся остава да се борим с него, предимно тя, де. Tired

# 686
  • Мнения: 1 048
Добро утро, бремелинки  preggo
Вън има   Nature Sunny юпи! newsm57
Мяучене, не се отпускайте и не се давайте на грипа.
Соник, тъкмо навреме сте се захванали с промените  Peace
За средния клас - няма да коментирам Simple Smile аз съм костелив орех за продавачите, защото горе долу знам какво ми трябва и не се поддавам на спам. Не съм и от тези, дето обикалят и сравняват, но за момента имам някаква интуиция + малко предварително проучване
Допивам си  Coffee и отивам да подредя един шкаф, към обяд вън на разходка  Party

За тема : дните до термин плавно намаляват, майските бебоци започват да наедряват
Или : майско бебче в корема лудува, по свой начин с мама и тати общува

# 687
  • Мнения: 0
Добро неделно утро,
Аз докато изчета и си мисля, че съм първа за днес, Мonicat вече се радва на слънчице   bouquet
При нас най-накрая е студено и има....мъгла Joy , размаяната на времето беше успешна. Зелделина, за темата само, то името ще го измислим бързо, но кой ще я пусне, това тук ми е първата форумна изява  Joy и съм още като индианец за някои неща.... newsm78
Иначе Мони първото предложение много ми допада
Слънчев ден за всички

# 688
  • Пловдив
  • Мнения: 556
Добро утро момичета.
При нас времето е ужасно,на пет метра нищо не се вижда от гъста мъгла.И вчера цял ден беше така.
Слънцето зимата и да не топли,поне повдига настроението,което хич ми го няма тази сутрин.Снощи сънувах едни кошмари,щях да се побъркам.Може би,защото цяла вечер мислих за котката на нашите,че нещо е болна и не трябва да се доближавам до нея,а ние всяка събота и неделя ходим на гости и горе-долу сме в контакт с животните (две котки и куче).
Мяуче и аз купувам кисело мляко Домлян,много ми харесва на вкус,но експеримента със забравеното мляко беше точно с Домлян,и веднага си казах :"Ами сега,какво мляко ще купувам?''
Вереята прясното също ми харесва,но от известно време взимам Лидълското Пилос.За сирене пак от Лидл гръцките Ливади и Софра ми вдъхват най-голямо доверие.

# 689
  • Мнения: 9
Добро утро и от мен!
Първо да кажа докато не съм забравила! Този сайт на "манастира" който сте намерили не е техен! Работят с техни продукти, но не всичко е тяхно !  И цените в този магазин са надути. Кравето мляко е на 1.2, сместа е на 1.5, а овчето е на 1.8, но във момента има само краве понеже овцете ще си имат малки и не ги доят. Също така риба карат понеделник и петък и то само пъстърва като цената и е 12 лв. чистена. Ох малко се ядосах съжалявам!  Crazy
Мамчета аз ще ставам, че ми излезна спешна работа после като се върна ще пиша, че имам бая да разказвам!

Общи условия

Активация на акаунт