МАЙското човече тумбачето на мама рита вече- Тема 7

  • 27 655
  • 731
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 6
wb Simple Smile, феталната морфолигия втори триместър се прави 19-23 седмица, а фетална трети триместър- 28-32седмица.
Не ми е известно (не съм и правила) кога се прави през първия триместър
.

# 691
  • Мнения: 9
Ха свърших  Mr. Green
Да кажа на 17 бях на ЖК и бебо е ОК. Беше си сложило детето пръстче на нослето и се беше усмихнало ама едно такова хубаво ми стана като видях усмихнатото личице . АГ каза че е много красиво дете и всичко му е наред, удвоило е теглото си и вече 645 гр. Единствения проблем е, че е много ниско в таза и било застанало в поза за раждане и засече няколко контракции, тасега си пия хапове и пазя леглото.  Изкара ми акъла като пусна апарата за запис на тоновете, но слава богу се оказа, че проблема и в апарата и детенце е ОК. Другата промяна е, че вече официално незнаем какъв пол е. Този път не видя мъжки полови органи и каза, че може би има грешка  Crazy щях да се гръмна. После като ми взимаха кръв пак ми спукаха вената  #2gunfire Казвам и аз на тази кукувица, че пак ми спука вената тя а не спокойно ти не знаеш  Shocked викам и не за първи път ми взимат кръв ..... ама .... без коментар.
Така за ФМ и аз мисля, че 8 минути са малко, че то само на ЖК ме гледа към 15 за да види дали всичко е ОК.
Соник бях сигурна, че всичко ще е ОК просто излишни нерви. Аз затова съм решила повече да не правя ФМ само излишни ядове според мен, но това си е мое мнение.
Каролка никакво СПА вече моля !
Мяуче е те това за човешката тор ме разби  #Crazy

# 692
  • Мнения: X


Мляко купуваме най-вече "Елена", то ми е най-вкусно.


И ние купуваме кисело мляко само "Елена", има вкус точно на кисело мляко, а не на някакъв измислен йогурт като другите, който имат вкус по-скоро на крем. Сирене и кашкавал пак купуваме само "Елена", а и освен, че са вкусни, знаем, че не слагат боклуци вътре, имаме познати, които работят там.  Peace

Отивам да дочета назад, че няколко дни не съм влизала.  Mr. Green

# 693
  • Бургас
  • Мнения: 0
Добър ден момичета!
Сутринта чистих и после малко почивах и чак сега се включвам тук.
zori87 Това, че бебо е ок и е наред е страхотно, но как така този път не е сигурен лекаря за пола?  Shocked То, че стават грешки-стават, ама уж в днешно време доста по-рядко  newsm78
Моя бебок също е много ниско заради плацентата и от 1 месец е застанал в поза за раждане, та и аз топля леглото.
Кофти е, че са ти спукали вена, някои лаборанти са много невнимателни.

monicat И аз съм за първото ти предложение за тема. Много ми допада.  newsm10




 

# 694
  • Враца
  • Мнения: 876
Ewigkeit благодаря, значи ми е време да се опитам да се вредя при някой доктор по софийско


за средната класа нямам думи просто  #Crazy смятам се за такава, но тези цени простооооооо. Имайки предвид, че спалнята ни е 650 лв дето е 2 на 2 няма как едно легълце да струва толкова. Смятам, че до 300-400 лв максимум и то ако е нещо специално си заслужава. Аз уж ще взема на племенницата ми легълцето и ще и купим на нея, но като я попитах ще даде ли на бебето отговора беше, че двамата ще спят заедно, а не може бебето да спи само защото ще го е страх  hahaha

LizyD благодаря ще проверя в Икея, така или иначе възнамерявах да проверя там, макар и само като идеи и по-интересни неща. Иначе и техните цени в някои случаи са просто  #Crazy


Относно опита ми с млеката при квасене (от гледна точка на това, кое мляко става за квас т.е е с повечко лактобактерии) се бях спряла на Бол Чвор 3,6 процента, но го развалиха и отскоро Лидълското мляко ползвам. Също има промяна, още повече, че от баба ми знам че едно мляко като загребеш от него трябва да се появи водичка - не се ли появи до 3-5 секунди значи има сметана или нишесте. Лидълския кашкавал също предпочитам напоследък - този дългия произведен в Полша доколкото видях - не за друго, а защото е с по-малко сол от местната мандра (по препоръка на кардиоложката за добро кръвно трябва да се внимава със солените кашкавали и сирена, които при мен са основа в храненето ми). А понеже се спомена мляко Пършевица - честно казано като човек от Враца, където се произвежда не бих си взела нищо от тази марка. Млякото идва директно от Козлодуйските села и мандрата, която произвежда продуктите, въпреки че е в екологично чист район така замърсява с воня пистите и реките в региона, че не ми се мисли с каква хигиена се произвежда. Имах комшийка, която работи около месец там и просто бе шокирана от условията.

Днес използвахме пролетното време и се разходихме до пазара уж за риба (за мой късмет магазинчето не работи в неделя), но накупихме куп салатки, репички, спанак и здравословни неща. Отивам да правя порядъчно количество сок от моркови, цвекло, портокали, мандарини и ябълки. Морковите и цвеклото ги препоръчвам като сок или салатка за засилване на имунитета защото вече всеки втори кашля и киха. И в този род на мисли, смятате ли че е рано за салатки и репички въпреки топлото време навън и до каква степен си ги позволявате. Аз се ограничавам до веднъж седмично с авокадо и репички, но все ми е гузно да не са бъкани с разни  нитрати


Да ви кажа нощес от какъв силен ритник се събудих направоооооо. Викам си какво полудя пак това дете та ме рита и то толкова силно, че чак се събудих. Светвам аз и се чудя дали не съм го натиснала и гледам котето се опънало до мен блаженно на половината спалня (ние с ММ на другата половина), но девойката и не било достътъчно и ме сритала в корема да направи още място, а аз реших че е бебо. Голям смях падна, а тя сънена много учудено гледаше какво ми става

Последна редакция: нд, 19 яну 2014, 17:09 от wb

# 695
  • Мнения: 583
Привет мамчета  Hug Аз съм се отдала на мързел яко  Blush
От три-четири дни нямам контракции, или поне тези притеснителните придружени с болка...просто спряха изведнъж  Praynig Дали пък диаспорала не ми подейства така добре  Thinking все едно, важното е че съм добре и дано така да си остане.
Мисля че и желязото сме закрепили, защото умората и замайването ги няма. Обаче нощното пишкане е много неприятно..до скоро ходех по веднъж, вече по два пъти  Crazy ако легна в десет и три пъти стават... На едното ставане нощес имах много силна болка в мехура след изпразването му,  което ме кара да си мисля че е бил препълнен и по рано е трябвало да стана. И моя бебчо е с главичка ниско, така си беше и преди месец.

Мляко домашно преди купувах, квасено го харесвам, прясно не мога да го пия..много тежко ми идва  Sick а откакто съм бременна не съм вземала въобще. Не смея, честно казано..
Зори, браво за добрите новини! Момиче, момче...важното е да е добре и здравичко  Grinning А на такива "опитни" сестри аз често попадам  ooooh! Миналата седмица в болницата една ме мъчи и така и не успя да ми сложи абокат та извика помощ  ooooh! А ръката с днешна дата все още ми е синя и болезнено натъртена.

Мони, първото заглавие е много хубаво  Peace

Днес ходихме до мамини (нали вече съм мобилна.. доскоро бях без автомобил) Липсваше ми това удобство, да мога да отскачам за пазаруване или просто да позяпам в някой голям магазин, че ММ все зор ми дава като разчитам на неговото возене  Whistling
Мимс, бързо оздравяване на детенце!

п.п. Момичета, като гледам с каква скорост се топи лентичката и ме залива накава еуфория, прекрасно чувство, но и страха наднича от ъгъла  Blush което си е напълно в реда на нещата де... Още седмица и ще започне обратното броене  Grinning

Последна редакция: нд, 19 яну 2014, 18:35 от бейли

# 696
  • Мнения: 4
Здравейте майчета! Пожелавам ви приятна седмица! Може да сте коментирали това което ме вълнува, но не успях да открия. А то е: ще раждам секцио, здравно осигурена съм, и се колебая дали да плащам за избор на екип или избор на лекар. Миналият път си платих и едва оживяхме, та затова сега се чудя как да постъпя. Като "бонус" на 39 години съм Embarassed А - става въпрос за АГ - Варна.
Извинявам се ако повтарям темата.

# 697
  • Мнения: 1 317
Бейли, Бейли  Simple Smile същото нещо си мислех тази сутрин - то не остана! Даже си представях изписването ни, живот и здраве и после...майчице, кво правим с тия бебета  hahaha Сякаш с Ева, като не знаех какво ме чака, бях по-уверена, сега направо си ме е страх.  newsm78
Кола маска - ходя си, АГ и козметичката казаха, че няма никакъв проблем, но аз нямам контракции, така че съм спокойна.
И моят човек е много, много ниско в таза, не ми изписаха лекарства за сега.
Зори, голяма изненада ще е на финала  Crazy

# 698
  • Мнения: 23
Майчета добро утро и от мен.След 4 дневна почивка днес отново съм на работа , но от сутринта ме е погнала една болка в корема и незнам какво може да е . Боли ме целият корем но не много никсо и го усещам малко до твърд . Ако някой е имал същите болки нека да сподели от какво са били , защото на моменти не мога да мръдна от силния спазъм .

# 699
  • Мнения: 9
Добро утро хайде на закуска

# 700
  • Мнения: 1 329
Добро и от мен..утре съм на ЖК и ще узная пола,надявам се вече, после ще се похваля:)) Пожелавам на всички ви хубав, слънчев и спокоен ден! Simple Smile

# 701
  • Мнения: 44
Добро утро! Simple Smile
Зори, благодарим за хубавата трапеза, която си ни спретнала! Направо ми иде да се вмъкна през монитора и да хапна и да пийна Simple Smile Ама да не ме оставите сама, вмъкнете се и вие! Simple Smile
Моника, и мен ме болеше корема така преди да вляза в болницата. Да вземеш да се обадиш на доктора лиии? На твое място бих го направила със сигурност. И му кажи точно как се чувстваш, подробно му разкажи.
Моникет, и двете предложения за име на тема ми харесват! Simple Smile
Мира, аз разправях тука за два съвсем пресни случая, когато през цялата бременност докторът е твърдял, че бебето ще е момче, пък се е родило момиче. А друг доктор твърдял, че е момиче, пък се е родило момче. Даже като изкарали бебето и казали на родилката "честито Ви момиченце", тя била изумена и казала "Ама не, аз чакам момче"  Mr. Green

Айде, хубав ви ден! Simple Smile

# 702
  • Мнения: 9
Леле колко ме е яд  #Cussing outписах писах и всичко се изтри ужас  Crazy много мразя тавя!
Първо да се похваля официално съм в 6 месец еи сколасахме го. Вече забравих какво писах, но само да кажа за видеозона на една приятелка дето роди преди месец. Трябваше да роди момиче, а то се роди момче. После гледахме 4Д снимките и там се виждат женски полови органи така че неса толкова сигурни  Rolling Eyes милата беше се запасила с купища розови дрешки. Та и да знам пола ще си купувам все с неутрални цветове както правех и с Аня, че човек никога не е застрахован  Rolling Eyes
Колкото до раждането и аз съм в някаква паника, ММ ме смъмри преди няколко дена понеже съм почнала много да се вталясвам, но какво да направя. Казва, че с каката съм била много по-спокойна и нея я отгледахме много лесно, но какво да направя такъв страх ме е налегнал сякаш ми е за първи път.
За средната класа изобщо неми пука. Все пак това дете има нужда не толкова от скъпи дрехи и вещи, а от любов и внимание. То се интересува да му е топло, сухо и коремчето да е пълно. Не се интересува от марки и цени дали количката ще е от 200 или от 2000 лева важното е да е удобна! А за разликата ще се вземат неща който ще са удобни и полезни както за мама и тати така и за бебето. Ние мебели купуваме от Велинград. Свързваме се с посредник даваме си поръчката какво точно искаме и как искаме да изглежда и те ни го правят от чам. По този начин спалнята и гардероба ни излезнаха към 400 лева. Знам, че чама е меко дърво, но все пак не смятам да векувам с тези мебели пък и аз съм маняк на тема дървени мебели  Blush
eva_bor Аз лично не смятам, че трябва да плащаш за избор на екип. Парите не са никак малко, пък и ти сама го каза. Предния път си си платила, но пак е имало проблеми. Приятелка роди със секцио началото на месеца и каза, че не е имало разлика в отношението и професионализма между нея и тези който са си платили, а с парите който спести почерпи екипа и взеха неща за бебето и баткото от който имаха нужда. Това разбира се е мое мнение.
monika898 Надявам се почивката да ти се е отразила положително. А колкото до болката аз лично бих те посъветвала да идеш на лекар. Дори и нищо да няма е добре да те видят за твое спокойствие.
J_M_L  Успех на ЖК да кажеш как са се развили нещата.
Момичета ние вчера почнахме с ремонта на трапезарията. Кофтито е, че ММ е майстора и го прави в почивните дни  Close и сега вкъщи е ужас Crazy цял ден съм му помагала и в края на деня бях като парцал казвам ви ако не ме беше заболял пикочния мехур сигурно щях да се напишкам през ноща.  Embarassed
Ох дълго стана  Blush отивам да работя после ще драсна ако не сме по улиците с малката!
Целувки на всички и прекрасен ден  Heart Eyes Hug

# 703
  • Мнения: 9
Каролка и аз влизам с теб че ако знаеш как съм гладна. Една мечка не ми мърда за обед  Blush Party
Моникет което име за тема сложиш, и двете са хубави.

# 704
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 418
Здравейте, лейдис:

Ние сме добре, като изключим факта, че Калина е с бронхоспазъм и си е вкъщи, докато го тушираме, а аз съм или с ниско кръвно, или с нещо друго изтощаващо, и едвам мърГам (па и всичко ме дразни).

Кръвното мога да го измеря и го меря: ту 90:60, ту 80:50, но за мен тва не е чак толкова ниско, или пък е Thinking. Кафето не ми помага, но и аз гледам да не прекалявам. Сладкото също не оказва влияние. Течности пия като за световно, но ме кара само на лежане. Даже и пред пецето не ми е комфортно, а сега, като е тук Калина, не мога и да се отпусна, за да дремна малко. ooooh!

Моника, това, което описваш, може да се дължи на много неща. Може да са контракции (най-вероятно), може да е стомашно-чревен проблем, може да са дори бъбреци (най-малко вероятно). Но при такава силна болка, каквото и да е, трябва да тичаш на доктор, дано вече да си там и да си спокойна.  Hug

Ева, не знам какво да ти препоръчам. На твое място може би бих влязла да поразровя в темата за самата болница, а ако няма такава тема, бих отворила. Но в здравния справочник не може да не са обсъдили всички или почти всички лекари, които те интересуват. И все пак, щом не ти е провървяло с избора на екип, дали пък да не пробваш без? newsm78

И аз ставам на 39 тази година, пък и ще ми е трето секцио, но досега никога не съм дръзвала без избор на екип (при нас не може само лекар). Ако обаче моят лекар не се появи, както е обещал (не ми се вярва), нищо чудно да се реша и на такова нещо. Ще го преживея, но няма да е никак приятно. Според мен има някои малки, но съществени разлики при избора на екип за секцио в Шейново. Една от тях е обезболяващото, което ти вливат постфактум. Или поне така си мисля.

На кола маска никога не съм ходила, дори по принцип не се обезкосмявам редовно в интимната област (дано не ви се стори твърде скандално). Само отвреме навреме. Имам си обилно окосмяване, но не ми пречи, на съпруга ми също.

По време на бременност играе бръснача, но не съм доволна, имам явно проблемна кожа в областта и получавам обрив и сърбеж, веднага щом космите започнат да се показват. То и при отскубване става същото, само че с известно закъснение (1 седмица). Знам, че се оправя с лазерна епилация, но и за това досега не съм имала време. А не е и евтино.

Все пак напоследък се изкушавам за кола маска, но да започвам тепърва, и при тоя дъжд от контракции, май не е добра идея.

Иначе по принцип и аз знам, че може да се прави по време на бременност, ако човек си ходи редовно, те космите стават все по-слаби и по-лесно и безболезнено се отскубват, поне такава е моята логика.

JML, приятна консултация! Grinning

Хубав ви ден, момичета. Аз вече, бидейки яхнала метлата, успях да се скарам на щерката. Да видим накъде ще ми тръгне от тук насетне.

Последна редакция: пн, 20 яну 2014, 11:22 от Мяуче

Общи условия

Активация на акаунт