Застраховка Живот-да или не

  • 3 919
  • 53
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 3 359
От моят личен опит, ако ги оставя така на самотек, буквално си измислят и неглижират щети с цел да се изплати минимално обезщетение.
И ако не съм подготвена предварително за щетите и не водя с мен компетентно лице, ама никога не ми се е случвало да ми дефинират адекватно на щетата обезщетение.
Личните ми контакти на по-високи нива изобщо не ги слагам в сметката, говоря за експертното ниво за опис и оценка на щетата/щетите. Коректно, имам предвид.

Така, че извинете ме, но за мен употребеното "измислят си" е съвсем на място.

И много би ми се искало без да търся собствена оценка от вещо лице, поне веднъж да ми се беше случило някой експерт да ми заведе щетата, без да се опита да си измисли.
И как пък, нито веднъж не ми се случи грешката да е в моя полза, да му се не види.

# 46
  • В един копнеж!
  • Мнения: 2 407
Защотоооо... Laughing ами то този бизнес никога не работи на загуба. С охота се вземат парите на клиентите, обаче като трябва да се дава/връща/ пара....мхммм, товава се смята стотинката на две. Така е!
Но и с ъм се питала, защо ако човек си прави живото застраховка, а после при всяка злополучна случка  я използва, по-добре не си направи една обикновена застраховка "злополука" и това е. Ако недай си боже нещо се случи, от нея да ползва. Но мнението е мое, основано на собствени наблюдения.  Flutter

# 47
  • Мнения: X
Абе какво значи измислят си? Или повечето като подписват, не четат договорите си пък после олеле, ама защо така, че и незнаещи подят да спорят. Във всеки застр.договор е заложено ясно...в зависимост за каква застр.сума искаш да се застраховаш, ти се определя застр.премия. След това при настъпване на застрахователно събитие и в зависимост от процента злополука се изплаща обезщетението. Ако е смърт се плаща пълната застр.сума, за която се е застраховало лицето. Ако е нещо друго, счупен крак, ръце, катастрофа, или друга интервенция повече от ясно е, че изплащането ще е процент от застр.сума.

Попълва се Декларация за здравословно състояние!
/от там тръгват проблемите/
Декларира се, че си здрав, ама не...
Имал си вдигане на кръвно 2 пъти, но е отбелязано в картона ти.
След това инфаркт или инсулт, губиш управление над МПС.
Застрахователят се "рови" и доказва , че Декларацията е с невярно съдържание и,
че инфаркта или инсулта е вследствие на недекларирано обстоятелство.
Риска не е премерен.
Застрахователното дело се изучава от 50г в БГ.

Леко съм се "докоснала" през 90-те в СА "Д.А.Ценов"

# 48
  • В един копнеж!
  • Мнения: 2 407
Мхмм, обичната ми академия и ЗСД.  Grinning Не съм изучавала точно тази специалност, ама и аз съм забърсала няколко години там.
Между другото, прав/а си за декларацията. Подадат ли се неверни данни после застрахователят винаги нокаутира, с което и излиза от ситуация, и задължение.

# 49
  • Канада
  • Мнения: 264
От личният ми опит, обикновено застрахователят се стреми да не плати. Изплаща понякога малки суми. Ако трябва да изплати суми от порядъка на стотици хиляди - забрави. Никога. Трябва да го съдиш, за да плати. Това е.

Бих направила някаква застаховка живот евентуално на по-късен етап, но за по-малка сума. Да речем $30,000-40,000
 
Легална измама си е това, няма какво  да обсъждаме  Peace

Последна редакция: нд, 22 дек 2013, 11:07 от Deep Blue Sea

# 50
  • Мнения: X
Бих направила някаква застаховка живот евентуално на по-късен етап,

"...трябва да се сключва, когато човек е здрав, тъй като хора със здравословни проблеми не могат да се застраховат или се застраховат много скъпо. "
http://zastrahovki.start.bg/%D0%9F%D0%BB%D1%8E%D1%81%D0%BE%D0%B2 … %D0%BE%D1%82-4142
ето едно съдебно решение: http://ospernik.com/Website/Svarsheni/GD/07.2013_1/0063d813_37662713.htm

# 51
  • Канада
  • Мнения: 264
Да, колкото съм по-млада, и по-здрава, толкова повече пари ще им дам Simple Smile
















# 52
# 53
  • Другата България
  • Мнения: 36 882

Попълва се Декларация за здравословно състояние!
/от там тръгват проблемите/
Декларира се, че си здрав, ама не...
Имал си вдигане на кръвно 2 пъти, но е отбелязано в картона ти.
След това инфаркт или инсулт, губиш управление над МПС.
Застрахователят се "рови" и доказва , че Декларацията е с невярно съдържание и,
че инфаркта или инсулта е вследствие на недекларирано обстоятелство.
Риска не е премерен.


Няма как да си по-права  Peace.
Само да допълня именно това-че когато има неизплатено обезщетение то е точно поради този факт.Защото когато подписваме сме склонни да " премълчим"  едно или друго, веднъж заради това, че не ни се занимава с доктори, втори път защото смятаме, че е маловажно, трети път- мислим, че няма да се ровят и т.н., и ако/когато недай си Боже се случи лошото застрахователя наистина тръгва да рови, намира и се хваща за "скритото" и естествено не плаща. На него това му е работата, както и да звучи.
Ако всичко е декларирано навреме, при подписване на договора и си бил коректен, не следва да има проблем.
Изцяло съм "за" застраховките. Peace

Общи условия

Активация на акаунт