Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 22 дек. 2013, 23:03 ч.

Магистратура Педагогика

• 98 804
  • 258
  •   1
Отговори
# 255
Да подбутна темата. Обмислям и аз да запиша магистратура ПНУП за неспециалисти. Това може да се случи най-рано следващата година, защото вече съм пропуснала сроковете за кандидатстване. Живот и здраве ако ме приемат, ще бъда вече майка на 7-8 месечно бебе. Иска ми се да си застъпя магистратурата с майчинството, а като тръгне малкото на ясла, да се пусна някъде на стаж или практика. Чудя се каква е разликата между това дали ще запиша редовно или задочно. На някои места чета, че и в двата варианта лекциите са само в събота и неделя.

# 256
Да подбутна темата. Обмислям и аз да запиша магистратура ПНУП за неспециалисти. Това може да се случи най-рано следващата година, защото вече съм пропуснала сроковете за кандидатстване. Живот и здраве ако ме приемат, ще бъда вече майка на 7-8 месечно бебе. Иска ми се да си застъпя магистратурата с майчинството, а като тръгне малкото на ясла, да се пусна някъде на стаж или практика. Чудя се каква е разликата между това дали ще запиша редовно или задочно. На някои места чета, че и в двата варианта лекциите са само в събота и неделя.

За кой университет говорите? В ЮЗУ Благоевград може и още да приемат документи за записване. Ако не, имат прием през февруари.
Ако идвате от бакалавърска степен, която не е педагогика, не може да запишете ПНУП, а да изберете едно от двете - само предучилищна или само начална училищна педагогика.
Това е за ЮЗУ, но най-добре им се обадете.

П. П. Лекциите не са само през уикенда, а в определен срок - примерно 7 дисциплини по три дни всяка са слети и вървят една след друга и така 21 дни, може и месец. Да, редовните вървяха по програмата на задочниците, но датите за изпити са им различни, мисля. Ако можете да взимате стипендия, трябва да сте редовно обучение. Това означава да ви приемат "държавна поръчка" за тази магистратура. Пак уточнявам, говоря за ЮЗУ Благоевград.

# 257
  • София
В Софийския университет магистратурите за неспециалисти са само ПУП и НУП, задочно. 2 години, 4 семестъра. За ПУП лекциите са 5-6 дни, като не са последователни, включват и уикендите, но за НУП са доста дни, почти 2 месеца  от четвъртък до неделя.

# 258
В Бургас магистратурата за неспециалисти е ПНУП, само платено, но таксата не е висока, 600 лв е. Води се задочно, но лекциите са някъде около месец и половина, всеки ден. И балът е доста висок. Мисля, че има магистратура ПНУП и в свободния, но там таксата е около 1000 лв, лекциите не знам как са.

Общи условия

Активация на акаунт