ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО- тема №14

  • 74 878
  • 735
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 113
Де да можеше и аз като теб мария да съм убедена че всичко е от нервите и страхове но немога аз още съм убедена че ми има нещо

# 61
  • Мнения: 3
maria7787 , благодаря ти за бързия отговор  Simple Smile Надявам се и при мен да е както при теб всичко да мине успешно,много искам вече да си имаме едно детенце с моя мъж но пусти страх Sad. Аз също чета такава литература но не успявам да го преодолея това ПР без хапчета,незнам вече към какво лечение да се насочвам,защото с хапчетата резултата е временен не постоянен.Жената на един колега на мъжът ми също ми сподели че е искарала една безпроблемна бременност(и тя страда от ПР) но след втората годинка на детето пак са се възобновили ПА.Дано и аз съм като вас  Praynig

# 62
  • Мнения: 113
освен това ПР искам да попитам има ли ли сте болки в крака защото мен ме наболява крака до коляното и ми тупти и пари

# 63
  • Мнения: 113
Ами жив човек си, ще те боли тук-там, при нужда се търси лекар.

# 64
  • Мнения: 113
ясно ми е че се търси лекар но погеже на село нямаме такъв исках да попитам някой имал ли е подобен проблем по време на бременност нали затова е този сайт да си споделяме аз лекаря ще си го потърся

# 65
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Здравейте, момичета. Приемате ли нови кукундрели? Шегувам се, дано не се обиди някой.
Аз все по-често започвам да се чувствам зле. Преди години пих деанксит, ама си го спрях сама, от раз. Но тогава имах много положителни емоции в живота си и не ми се отрази никак зле спирането му.
Моят проблем са сирените. Вярно, че това се появи след едно ПТП със сина ми, но оттогава чуя ли сирена и получавам всички симптоми- обхваща ме адски страх, изпотяват ми се ръцете, облива ме студена пот, стомахът ми се свива, но на вас ли да разказвам... Изпадам в състояние все едно е загинал някой мой близък и умирам от притеснение. Не мога да дишам и да се съвзема няколко минути. Даже и да има някой с мен, преставам да говоря, гледам в една точка, не чувам какво ми говори той, мисълта ми е само в едно.
След окопитването грабвам телефона и докато не прозвъня мъжа и двете деца да ги чуя, не мога да се успокоя. А не дай боже някой да не ми вдигне, просто имам чувството, че ще припадна и ще умра. Понеже вече не казвам за какво звъня, просто питам как си, да те чуя, а големият ми син пита- "Да не е минала някоя линейка, че ми звъниш на пожар?" Rolling Eyes
От както започнах да чета за тоя проблем, се опитвам да се контролирам. Знам, че както съм я предизвикала, така мога и да я спра тази атака и се опитвам, но не винаги се получава.
Проблемът се задълбочава, не просто от сирена вече, а изобщо от нищото започвам да си мисля, че нещо много лошо ще се случи с децата ми и  не знам как да го предотвратя.
Не искам да мисля така, но ужасно много ме е страх за тях. Cry

# 66
  • Мнения: 192
джема това със сирените и аз понякога съм така, е не съвсем де ,не получвам па от тов,а но винаги като чуя изпитвам много силен страх  с тази екстра се сдобих след смъртта на един близък, ние карахме след линейкта и още го помня.
maria7787  леле какъв сладък аватар си сложила Heart Eyes

# 67
  • Мнения: 1 501
Хора правете си изследвания и на щит.жлеза ,защото аз не издържах на симптомите , които имах последно време и се оказа , че имам доста завишен ТСХ хормон , което води до всичките ми оплаквания . Така ,че при мен не е от ПР макар, че и него си имам , но когато ми е ок жлезата мога да си въздействам , а сега излизам извън контрол .

# 68
  • Мнения: 961
Здравейте!
Аз няколко дни не бях във форма, но разбрах, че физическите усилия ми липсват.
Това седене в къщи не ми се отразява никак добре. Като лъв във клетка се чувствам.
Приемам ПА и не се страхувам от тях.Стават все по-леки. И аз се притеснявах от сирени и рязки шумове, от рязко натискане на брави и викове. Но си налагам да мисля, че няма смисъл да си съсипвам живота с неоправдани страхове. Вчера ми беше супер ден. Вечерта по едно време си погледнах ноктите и погледа ми беше размазан малко. И.......спря ми дъха, сърцето започна да бие по-бързо, усетих тръпки по ръцете и зачаках поредната ПА. Но като погледнах пак към ръката се оказа, че нещо съм имала в окото, като прашинка, която ми е размазала погледа. Mr. Green И си викам " Патко, с патките щура, сама си правиш простотиите!"  Laughing
Набих си в мозъка, че всичко зависи от мен. Преди няколко дни, с последната ПА сама си направих основата. Нагледах се на ревливи истории, на нещастни хора по ТВ и реакцията не закъсня. След 2ч мятане в леглото гостенката напомни за  себе си, макар и леко. Не заслужавам да страдам и за чуждото нещастие, нито помогнах на някого, нито ми стана по-добре от този самомазохизъм. Колкото мога правя-БГ Коледа и тем подобни акции. Но съм решена да мисля за хубави неща, да правя приятни неща и т.н

# 69
  • Мнения: 961
Вече повече от месец съм  на АД и мога да кажа,че положението е на 4 от 6. Без тях беше 3 от 6. newsm78  Към Миленка- аз съм обиколила преди 10г куп кардиолози , и при двете бременности и преди това. Навсякъде отговора е от нервите е.  Помогни си сам за да ти помогне и Господ. "Който търси намира" е казано в Библията. Но се търси с мярка. Търсете вътрешния мир, щастие, а не болестни причини и то след като многократно са отхвърлени. Благодарение на форума и Нета разбрах, че всичко зависи от мен и от това не се умира. Сега знам, че страховете ми са неоправдани и не мога да си се начудя на акъла как с години съмзадръствала мозъка си с глупави страхове и мисли вместо да се наслаждавам на хубавите мигове. Живота е низ от щастие и нещастие, но не си проваляйте живота с мисли за нещастията, които още не са дошли и дори няма да дойдат, вместо да изживявате моментното щастие.
Аз писах ,че 70% от лошите мисли никога не се сбъдват, а останалите 30% които се случват-за тях никога не сме си помисляли. Извинявам се за многословието, но трябва да се променим. Желая щастлива нова година на всички. Нека да бъде много здрава и успешна.

# 70
  • София
  • Мнения: 480
Хора правете си изследвания и на щит.жлеза ,защото аз не издържах на симптомите , които имах последно време и се оказа , че имам доста завишен ТСХ хормон , което води до всичките ми оплаквания . Така ,че при мен не е от ПР макар, че и него си имам , но когато ми е ок жлезата мога да си въздействам , а сега излизам извън контрол .
Elizabett, този повишен хормон за хиперфункция ли говори? Какви са симптомите в такъв случай?
Дадоха ли ти да пиеш нещо?

# 71
  • Мнения: 1 501
Колкото и странно да звучи става въпрос за хипофункция.

# 72
  • Русе
  • Мнения: 621
Завишеното ТСХ показва липсата на хормона в организма, което е хипофункция. Трябва да се пият хапчета, дори хормона да е на горната граница на референта, добре е да се движи в стойности около 2,5.
Съвет към дамите, които искат да забременеят - проверете си пролактина - качва се при приемане на АД, а когато се качи трудно и почти невъзможно се забременява. Това ми го обясни последния път ендокриноложката. При мен в момента е така, чакам спра някой ден АД, да направя нови изследвания и да видя дали е влязъл в норма или ще го смъквам с хапчета.

# 73
  • Мнения: 37
Колкото и странно да звучи става въпрос за хипофункция.
А увеличена ли е щитовидната ти жлеза?
Моя личен лекар с напипвания по глътката каза, че ми била Ок не била увеличена, нямала съм проблема с това....Трябват ли допълнителни изследвания ?

# 74
  • Русе
  • Мнения: 621
Не е задължително да е увеличена.

Общи условия

Активация на акаунт