ЮЛСКИ бебчета 2013 - тема 10

  • 21 177
  • 738
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 11 747
Агнес, какви китайски телефони гледаш? Да не са риъл имитейшън? Аз такъв съм имала, не са истински, да го имаш предвид, че не им личи на първи поглед, та и на втори също. Или са китайски марки? Ако е Хуауей (хуя ми се вей) - били хубави. Те са с двуядрени, триядрени, петядрени процесори..., абе доста са натоварени. Не, че много им разбирам, да не излезе така. Гледали сме ги за мъжа ми, аз щях да купувам от Китай, уж за по- евтино, но няма такъв филм, в Китай не е евтино. Изобщо Китай не е това, което ние си представяме, но това е друга тема.

Мисти, тъй, чешмяна вода давам. Вече от седмица, може би, не се е посрала.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 368
Здравейте момичета, да се допитам до тези от вас които имат бейби вак- успявате ли с това да извадите задните сополи, че ни е вече доста дълго време се борим с тях и не успяваме да ги преборим.

# 17
  • Мнения: 49
кате  Hug
ехааааа имаме си много яко колажче  Hug

# 18
  • Мнения: 4 841
Аз успявам. Обаче с малко зор. Натискам леко помпата в нослето на детето, но без да причинявам болка, тя самата манипулация си е достатъчно гадна. Та натискам помпата и я насочвам в посока към носоглътката. Тоест повдигам помпата нагоре, за да може да смучи сополите от към гърлото. Надявам се да си разбрала как, че го обясних като идиот неразбираемо. Много е неприятно за детето, но хремата я изсмуква за има няма 10 сек.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 368
Аз успявам. Обаче с малко зор. Натискам леко помпата в нослето на детето, но без да причинявам болка, тя самата манипулация си е достатъчно гадна. Та натискам помпата и я насочвам в посока към носоглътката. Тоест повдигам помпата нагоре, за да може да смучи сополите от към гърлото. Надявам се да си разбрала как, че го обясних като идиот неразбираемо. Много е неприятно за детето, но хремата я изсмуква за има няма 10 сек.
  Мерси, разбрах те  Laughing

# 20
  • Мнения: 92
Записвам се и аз в новата тема да чета.Ма много ни хубави дечицата.Вчера чак си купих кенгуру и май се набутах откъм пари.До сега не бях ползвала/даже виждала от близо/и май ще се окаже излишна покупка Sad

# 21
  • Мнения: 11 747
Не е ли късно вече за кенгуру?  Thinking  Аз имам и кенгуру, и слинг и нито едното, нито веднъж не съм ползвала.

# 22
  • Мнения: 147
Запис в новата тема. Аз имам кенгуру , но все по-рядко го ползвам ,защото бебето ми тежи вече .

# 23
  • Мнения: 2 237
Леле, представям си кюфтето в кенгуру, сигурно ще се скърша като претрупана коледна елха. Толкова тежи вече, че никой не се наема да го носи.

Аз с бейби вака успявам да изтегля всичко.

Днеска бяхме на разходка из центъра на София. Добре ми дойде след няколкото дни по селата. Взехме си иконата на св. Боян и я осветихме.

ММ прави руска салата за ЧНГ. Отивам да помогна...с яденето  Mr. Green

# 24
  • Мнения: 4 708
Блейка №1 се записва, чудя се аз къде се затрихте цял ден, пък и не мога да намеря старата тема с този изглед, добре че случайно сред новите мнения видях и нашата тема, много хубави бебоци си имаме пу-пу.
Една майка на центъра все като се видим, все ми вика, че много хубава Вики, и един ден ми разправя, "Аз не искам да ми е хубаво бебето, щото като порасне ще погрознее, а така като е грозновато като малко, ще стане красавица като порасне"  Shocked
Роси е какво като не е усмихната, тя и В. ръси усмивки наляво надясно, ама като види фотоапарат и дотам, седи като изтукана. Виж че и на снимката не е усмихната, ама много важно.
Агнес въпрос на предпочитание е телефона, аз харесвам тези с копчета без тач дисплей и тн, щото само има пада батерията от повечето екстри, а аз основно говоря с него и искам здрава батерия, но има и такива, които не приказват толкова и държат на екстрите  Peace Сега разбрах какво е едро бебе, да не й е развален кантара как 10кг? Близначе те тук вече не можеш да се класираш  Mr. Green
Бебоо айде честито да ви е зъбчето. Ние още си нямаме, но и аз искам по-късно, не питайте защо, някви сеуверия мои си
Гърл въпрос купи ли си вече проходилка, защото те намерих с оферта на едно място, където и аз искам същата  Mr. Green и да те питам, купила ли си я, или все още да се надявам
Кенгуру имаме, но аз само до магазина и обратно с него, а таткото и малко на разходка по улицата, като е по-лошо времето, включетелно и днес
murmeli добре дошла, ние тук сме си приказливки, аз от най-приказливите. Още в началото приспиването си казах, че ще е биберон и в устата. Днес не ми се получи и спа 40мин и до там, не знам какво й става. А за нощното ставане снощи не ги броих, имам чувството, че беше поне 10 пъти ставането. Какво е това чудо не знам.
Черпя за 5-я месец!
Близначе съжалявам за сестра ти, дано другият път всичко е ОК. А се скъсах от смях със семейната ви вана  hahaha

# 25
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Близначе, благодаря - добре сме си ние  Simple Smile Не пиша, защото повечето пъти постовете ми се оказват скучни и определено няма интерес към тях  Joy Та поне да не пълня темата с излишни неща. Иначе Маги ми е много добро детенце, няма да я хваля много, за да не ме опровергае в бързината  Simple Smile Аз си ходя на лекции и така...нищо ново.

За колажа - могат да се добавят нови снимки, така че, който прояви желание може да се включи  Simple Smile

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 1 002
Таничка, опитайте да избегнете варианта мама-носи-пари-татко-гледа. Това може за месец-два, но ако стане продължителен период, много от мъжете загубват самочувствието си на ... мъже, чувстват се не тъй полезни, колкото биха могли да бъдат. Тъй като осигуряването на финанси дава основното себеусещане на мъжа, така са устроени. Нататък тази работа може да ви довлече купища, купища неприятности и сълзи... като ефекта на пеперудата е... и има доста нещастни семейства именно поради такова решение. Единици мъже успяват да са ОК с тази си роля на гледачки по градинките, а и те недокрай. Търсете варианти по-скоро за него , дори и да се налага да инвестирате пари в начинание. Много се надявам скоро да изскочи нещо, все пак сте край морето и там винаги може нещо временно да се намери. Дори и такси да кара? Или да се преквалифицира? Зная, че в момента доста се търсят специалисти по климатични системи, програмисти и всякакъв вид авто-майстори. Не зная, какъв е по професия ТМ, но ако няма нищо против да смени професията си, осигурете му едно обучение, чиракуване, и така би било най-благоприятно за всички ви. Извинявай за вмешателството  Hug

ние от край време сме така Сандалка, аз винаги съм вадела мнооого повече от ММ...когато работехме аз взимах бонуси и реално вадех 4-5-6 пъти колкото неговата заплата, а това е огромна разлика...в момента болничния ми е колкото 2,5-3 негови заплати, от тия дето ги получаваше до скоро докато беше на работа. Но сега с новата фирма са само разходи, а приходи още няма...затова се замислях да се върна на работа след 1вата годинка, за да взимам отново големите бонуси Simple Smile Че поне да имаме финанси...


Таничка, това, което Сандалка ти е написала е абсолютно вярно. Брат ми и снаха ми направиха тази схема с гледането. Тя започна работа,  когато малката беше на 6 мес, а брат ми я гледаше. Вярно, че си е до човек, но в един момент тя започна да му набива, че тя вадела парите, че не знам си какво, той се чувстваше много зле и без тя да му срива самочувствието на мъж. Ако щеш вярвай, но имах чувството, че ще се разведат, защото скандалите бяха ужасни. Запозната съм, защото брат ми само на мен споделяше. Все казваше, че обича жена си, обожава детето си, но не знае какво да направи, защото тя е все недоволна.

Гърлче, знам че е така...знам че мъжете са смазани когато жената вади повече, но това е факт и аз не мога да го променя....а по-добре да има пари от колкото да се чудим как да изкараме 3 човека с 340лв....

# 27
  • Мнения: 147
Ох, значи не само аз съм по цяла нощ с една гърда отвън ... baby_neutral Joy
Благодаря за милото посрещане на всички   bouquet

Близначе, не те познавам лично , но  Hug да не се отчайва сестра ти , така е трябвало да се случи.Аз също имах мидсед , но 2 месеца след това бях вече бременна с малката принцеса. Въпроса е човек да не пада духом и когато е готов се получава.
Аз цял ден меся  #Crazy теста, от 3.30 сутринта сладки , сега пък тесто за пица .Добре оформям задни части , дано бебето да спи тази нощ от тази хранителна кърма, която произвеждам  Simple Smile

# 28
  • Мнения: 4 255
Ей значи много ме е яд.Писах един дълъг пост и не можах да го побликувам,щото продължителнстн асесията не нам си кво..
Ама много пишете бе!!Чета ви от 2 часа,когато встщност станах от леглото.Изпратихме свеки,мм излезе по задачки и аз реши,че днес няма да меся пити,няма да точа баници и няма да завивам сарми! Crossing ArmsБая трудоемко ми излезе нейното гостуване.Имах си дето си имах 2 бебета,та и с нея станаха 3.По цял ден готвех,чистех,прибирах,сервирах,отсервирах,перални пусках,простирах,дете хранех,оригвах,преобувах,къпех,занимавах....Питате се,а свеки какво правеше?Ще ви кажа.Раздаваше акъл!Нали си го има в изобилие жената,та и на нас по-ощетените раздаваше.Ей,голяма компетенция ви казвам!Всяко изречение започваше с "Едно време..." Rage
За възглавниците да ви кажа,че ако не слагате,главите на бебета увисват и се пълнят с кръв(сещате се кой е източника на тази теория). Mr. Green В тази вкъзка,аз слагам на беба,една съвсееем тъничка,която свеки в мое отсъствие решила да замени с една от декоративните за дивана  Shocked Казвам ви,не знам каква сила ме спря да не я халосам,когато влязох и видях това нещо!

Памперси..аз съм доволна от всички.То всъщност до сега само два пъти сме купували от тук,че все от чужбинско ни пращат,но каквото и да ползваме проблеми не сме имали.Последно взехме сега Еви бейби.Много съм доволна.Ползвам ги и за през нощта. Peace(макар,че вече би трябвало да сме я научии на гърненце,но нейсе калпава майка съм) Mr. Green

Пюрета давам домашни,но и купешки.За да не готвя и това всеки ден,варя в една тенджера картофи,моркови,тиква,тиквичка и оравя различни комбинацийки с тях.Затварям в бурканчета от пюрета и кипвам за половин минута.след това обръщам с капачката надолу и тя хлътва,Така имам пюренца за една седмица и си спестявам време и ток.По нататък мисля да правя и за повече.Освен изброените зеленчуци беба е опитала още и пащърнак,броколи и ябълка.Яде средно по 160-180 гр пюренце.Каша започнах да й давам на 13-я ден от началото на захранването.Първоначално по 70гр,а сега вече по 140гр.Яла е орозова безмлечна и бананово-оризова,също безмлечна.А днес яде оризова смесена с пюре от броколи.Не знам дале е правилно или не,но вече й дадох.Имам въпрос:След като опита повечето от зеленчуците преминаваме към месните или към плодовите пюрета?

На работа аз няма да се връщам,щото не съм си тръгвала от такава.По-скоро ще започна нова,но в никакъв случай преди втората годинка на беба.Нямам на кого да я оставя,а и да имам не искам да проспускам първите й "първи"! Peace

Агнес,мила,толкова мъчно ми стана за теб.Винаги си толкова забавна и весела и това ме кара да си мисля,че нещо дебело ще да си чула.Най-добре да си поговорите с конкретната личност и да се разберете тези думи в момент на афект ли са казани или са мислени.И дали евентуално няма да получиш извинение.Поздравления за Ого!Голямо момче!

Роси,не сте имали най-хубавата Коледа с Далийка,но аз ви пожелавам това да ви е последния престой в болница!Дано следващия път,когато се наложи тя да нощува там,да е заради рабдането на своето дете  Hug

Близначе,дано сестрати има твоята съдба!Дано скоро с похвали с нова бременност!! Hug

Сандалче,успокои ме много с теорията си за изграждане на имунитет!  bouquet

Честито на сдобилите със зъбче!!

Искам да ви споделя нещо.Сега,когато наближава края на година бях седнала и си мислех какво се случи през нея и установих,че от миналогодишната ми баница с късмети,всеки е получил това,което му се е паднало. Crazy Който изтеглли бебе-се сдоби с бебе,който кола-си купи кола,който екскурзия-пътува.Че даже и къщата се сбъдна!На мен се падна късмета.Е не бях най-късметлийка,но пък останалите получиха каквото си бяха изтеглили.Не знам дали защото тогава съм била бременна или по пинцип си ми е съдбовна ръката,но който иска може да заповяда тази година да хапне едно парченце от баницата ми и да види какво ще му се падна.Гарантирам сбъдване!

И още нещо искам да ви споделя.Получих подарък от една наша съфорумка!Такъв голям жест от нейна стана!Бях очарована!Толкова ме трогна,че се разплаках когато отворих пакета!Та даже ми стана и малко,мъчно ,че ние не сме купили нищо на беба за Коледа,а човек,който дори не познавам лично й изпрати такъв голям!!ОГРОМНО БЛАГОДАРЯ,Флайче!!!

# 29
  • Перник
  • Мнения: 2 265
Ехаааа Кате супер е колажчето. Аз май съм пропуснала да напиша името на снимката на моя мушморок. Ако ти се занимава- първата снимка, казва се Христо

Иначе всички са супер готини baby_neutral

Общи условия

Активация на акаунт